www.infoglobe.sk » USA: New York I. – The Big Apple 1

USA: New York I. – The Big Apple 1

Publikované: 17.6.2013
Takmer dva roky som v rámci au-pair programu pobývala na predmestí tohto centra celej zemegule. Popis všetkých atrakcií, ktoré stoja za videnie, by sa nezmestil ani do viacerých článkov. New York je najmonumentálnejším symbolom úrovne svetovej civilizácie. Skladá sa z piatich mestských obvodov - Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx a Staten Island.

Iba Bronx leží na pevnine, všetky ostatné štvrte ležia na ostrovoch a medzi sebou sú prepojené mnohými viac alebo menej známymi a pôvabnými mostmi. Aj keď v každej z mestských štvrtí je možné objaviť mnoho zaujímavostí, každému z nás sa pri zmienke o New Yorku vybaví predovšetkým Manhattan, kde je sústredených najviac turistických atrakcií. Ako „The City“ ho nazývajú aj samotní Newyorčania. Už pri príjazde z letiska vám impozantné siluety manhattanských mrakodrapov zrýchlia tepovú frekvenciu, či chcete alebo nechcete. Keď potom po prvýkrát opustíte svoj hotel (v mojom prípade hlavný vchod vlakovej stanice Grand Central Station) a vydáte sa do rušných ulíc veľkomesta, stúpne vaše vzrušenie ešte viac. Kam zamieriť najskôr? K niektorému slávnemu mrakodrapu? Za kultúrou, šoubiznisom? Na nejaké významné športové podujatie? Čo tak do niektorého z preslávených múzeí, prípadne na svetoznámu muzikálmi preslávenú ulicu Broadway? Za nákupmi do najväčšieho obchodného domu na svete Macy´s?

pamätník Johna Lenonna

Názvy ulíc na Manhattane – Wall Street, Broadway, 5th Avenue, Madison Avenue, Park Avenue – pozná celý svet. Vo dne v noci pulzujú tieto tepny čulým ruchom, aj o tretej hodine ráno sa na všetkých prechodoch pre chodcov tiesnia davy ľudí. Aj keď v našom hlavnom meste (v Prahe), kde sa veľmi často pohybujem, mi je táto skutočnosť skôr nepríjemná, musím povedať, že v New Yorku mi to vôbec nevadilo. Toto mesto má veľmi zvláštnu auru, aj napriek všetkým tým davom ľudí, špine na uliciach a hlavne v metre (pražské metro je oproti newyorskému skutočným luxusom), všadeprítomným bezdomovcom a hluku ma neustále priťahovalo, takže som tam s priateľmi z rôznych kútov sveta trávila takmer každý voľný víkend. Aj pre nás – cudzincov z malej Českej republiky – je orientácia v New Yorku vďaka pravouhlej sieti číslovaných ulíc (Streets) a Avenues doslova hračkou. Stačí len rozlišovať východ a západ a horné a dolné mesto (Uptown a Downtown). Čo by som teda rozhodne odporúčala, aby navštívili tí, ktorí sa tam vydajú napríklad len na víkend?

Empire State Building

Leží v samotnom srdci Manhattanu a je jednou z najnavštevovanejších budov v New Yorku. V dobe svojho dokončenia bola najvyššou stavbou sveta a všetko je tu doslova gigantické. Po vystáti dlhého radu (hore som bola štyrikrát a vždy som na výťah čakala minimálne hodinu) vás výťah za niekoľko sekúnd vyvezie na vyhliadkovú plošinu na úrovni 86. poschodia vo výške 320 metrov nad manhattanskými ulicami. Žalúdok zaprotestuje, ale výhľad vám to vynahradí. Pokiaľ vyjde počasie, naskytne sa vám skutočne úchvatný pohľad na celý New York aj do susedného štátu New Yersey. V zime tu môžete zostať vo vytápanom interiéri, kde nájdete aj obchod so suvenírmi a občerstvením.

Z Empire State Building

Za zmienku isto stojí aj neďaleko stojací mrakodrap Chrysler Building, ktorý je považovaný za najelegantnejší newyorský mrakodrap. Tento skvost síce nemôžete navštíviť zvnútra, ale pohľad na striebristý špic, svojim tvarom pripomínajúci rošty chladiča z modelu osobného automobilu Chrysler je dostatočnou kompenzáciou, obzvlášť za tmy, kedy je nádherne nasvietený.

Central Park

800 m široký a 4 km dlhý komplex zelene leží v samom srdci Manhattanu. Je obľúbeným miestom rekreácie a odpočinku pre tisíce Newyorčanov. Pôsobí ako skutočný výtvor prírody, vzniknutý bez dotyku ľudskej ruky. Jazerá, lesné porasty, skaly, lúky, potôčiky, ako by tu existovali odjakživa – popritom všetko bolo vybudované umelo v 19. storočí. V Central Parku som sa zastavila pri väčšine svojich návštev New Yorku. Dá sa tu navštíviť miestnu ZOO, behať okolo rybníku Reservoir, veslovať, jazdiť na kolieskových korčuliach, navštevovať verejné kultúrne akcie, prípadne iba relaxovať a opaľovať sa Pohľad na neďaleko stojacie mrakodrapy a ruch veľkomesta z veľkej lúky je naozaj nezabudnuteľný. Pre hudobných fanúšikov iste stojí za zmienku aj návšteva Strawberry Fields na západnom okraji Central Parku. Tu sa nachádza pomník Johna Lennona. Slávny hudobník bol zastrelený na opačnej strane ulice.

veverička

Osobne by som návštevu Central Parku neodporúčala v nočných hodinách, kedy tu skutočne nie je moc bezpečne.

Pokračovanie nabudúce...

Text/foto: Pavlína Rouhová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, New York: 5 miest, ktoré by ste nemali vynechať
Publikované: 14.6.2020
New York je mesto, ktoré sa nachádza na cestovateľskom zozname mnohých ľudí. Niet sa ani čomu čudovať. Je plné historických pamiatok a desiatok zaujímavých miest. Túžite navštíviť New York a robíte si plán, čo všetko chcete vidieť? V tom prípade nezabudnite na týchto 5 miest.

USA: Portland
Publikované: 22.11.2013
Portland sa nachádza v štáte Oregon, ktorý na severe susedí so štátom Washington.

USA: Yellowstone
Publikované: 15.11.2013
V Amerike nájdete veľké množstvo prírodných parkov. Možno sa vám vybaví ešte Yosemite, Wrangell-St. Elias (úplne najväčší národný park v USA) či Denali.

USA: Cesta do Seattlu VI.
Publikované: 1.11.2013
Múzeum EMP je zážitok sám o sebe. Nielen, že budova ako taká ľahko zaujme vašu pozornosť a priláka vás na bližšiu prehliadku, ale vo vnútri sa skrývajú expozície, ktoré vypovedajú o charaktere mesta, ale tiež ukazujú všeobecnejšie rysy americkej popkultúry.

USA: Cesta do Seattlu V.
Publikované: 25.10.2013
Predchádzajúce články mali vykresliť atmosféru, ktorú môže cudzinec v Spojených štátoch pociťovať. Dnes sa vydáme do ulíc najdôležitejšieho mesta amerického severozápadu.

USA: Cesta do Seattlu IV.
Publikované: 18.10.2013
V minulej časti som sa stručne zmienil o dostupnosti konzumného tovaru v Amerike.

USA: Cesta do Seattlu III.
Publikované: 11.10.2013
Minule som rozprávanie zakončil zmienkou o mojej teórii zameranej na to, čo asi pre Američanov znamená naozajstné auto.

USA: Cesta do Seattlu II.
Publikované: 4.10.2013
Cesta niekam von do zahraničia na dlhú dobu so sebou nutne prináša zásadnú otázku - čo si vziať so sebou? Samozrejme, že nebudem rozpisovať presný zoznam vecí, ktoré som si dal do kufra. Moc ich nebolo. Podstatné je, aby si človek nezabudol dôležité doklady.

USA: Cesta do Seattlu I.
Publikované: 27.9.2013
Svojim spôsobom majú Európania k Spojeným štátom a vlastne k celej Severnej a Južnej Amerike veľmi úzky vzťah, pretože ich tieto kontinenty nenávratne poznamenali.

USA: Philadelphia - život v uliciach II.
Publikované: 11.8.2013
V downtowne sa nedá prehliadnuť City Hall (Radnica) v empírovom štýle so sochou zakladateľa Williama Penna na vrchole. V centre nájdeme tiež Independence Hall, ktorá je zapísaná do zoznamu UNESCO a kde bola podpísaná už v predošlom článku zmienená Deklarácia Nezávislosti USA.

USA: Alcatraz – ostrov väzňov
Publikované: 29.11.2013
Sú miesta, na ktoré by ste sa asi dobrovoľne nevypravili. Jedným z nich bude určite väzenie. Medzi tie najznámejšie v Amerike jednoznačne patrí Alcatraz. Jeho meno je však známe aj za hranicami krajiny.

USA: San Francisco – mesto mostu Golden Gate
Publikované: 6.12.2013
V minulom piatkovom článku venovanom Spojeným štátom ste sa niečo dozvedeli o známom bývalom väzení Alcatraz. Dnes sa zo Skaly presunieme späť na pevninu a pozrieme sa do jedného z najvýraznejších miest USA.

USA, New York – americký sen
Publikované: 17.9.2017
Naše niekoľkotýždňové putovanie po Spojených štátoch amerických ukončíme v samotnom srdci Ameriky - New Yorku. V meste, ktoré stelesňuje slobodného ducha, a kde všetko plynie akosi rýchlo, si pozrieme tie najznámejšie miesta a povieme si pár zaujímavostí.

USA: Virgínia – Arlingtonský národný cintorín
Publikované: 3.9.2017
Obdobie jesene je predo dvermi, a preto sa v rámci potuliek po Spojených štátoch amerických vydáme na pietne miesto v meste Arlington.

USA: Maryland – prístavné mesto Baltimore
Publikované: 27.8.2017
Po minulotýždňovej návšteve Pensylvánie sa dnes vydáme za poznávaním susediaceho štátu Maryland, ktorý je známy vďaka víkendovému sídlu amerických prezidentov (Camp David). Jeho hlavným mestom je Annapolis a zaraďuje sa do prvej desiatky najmenších štátov v USA.

USA: Pensylvánia – železničné mesto Altoona
Publikované: 20.8.2017
Najbližšie týždne budeme objavovať známe aj menej známe miesta Spojených štátov amerických. Našu púť za „veľkou mlákou“ začneme v štáte Pensylvánia, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny.

USA, New York – zaostrené na umenie a shopping
Publikované: 1.6.2015
Čo vás napadne ako prvé, keď sa povie „Amerika“? Najskôr to nebude Yellowstonský národný park ani Hollywood, akokoľvek sú tieto miesta turisticky vďačné. Skôr sa vám vybaví socha Slobody, Manhattan alebo Central Park. Pravým symbolom Ameriky je totiž New York, nazývaný tiež „hlavným mestom sveta“.

USA: Idaho - Zemiakový štát
Publikované: 17.1.2014
Minulý diel sme strávili v Universal Studios Theme Park. Bol to vskutku veľkolepý zážitok, a tak presun na sever do Idaha sa môže zdať byť tak trochu fádnejší.

USA: Los Angeles – Universal Studios
Publikované: 10.1.2014
Minulý týždeň sme zaskočili do Hollywoodu. Je to miesto, ktoré je svojim spôsobom možno trochu preceňované.

USA: Los Angeles – Hollywood
Publikované: 3.1.2014
Z Comptonu, ktorý nemá príliš dobrú povesť kvôli svojej vysokej kriminalite, ktorá však klesá, sa dnes presunieme na miesto, ktoré pozná snáď takmer každý. Hollywood.

USA: San Francisco – kam zájsť? II.
Publikované: 20.12.2013
Ako viete z predchádzajúcich častí, San Francisco je pre turistov priaznivé mesto. Je tu dostatočný počet pamiatok a atrakcií, aby ste tu mohli pohodlne stráviť aspoň týždeň bez toho, aby ste sa nudili.

USA: Philadelphia - život v uliciach I.
Publikované: 4.8.2013
V bývalom hlavnom meste štátu Pensylvánia aj celých Spojených štátov som sa rozhodla stráviť časť amerických Vianoc. Na úvodnom školení au-pair som sa stretla s Češkou, s ktorou som dodnes v kontakte a ktorá ma na Vianoce pozvala do svojho bydliska - Philadelphie.

USA: San Francisco - mesto v zálive II.
Publikované: 28.7.2013
Nasledujúci deň ráno sme sa vydali na obhliadku ulice Lombard Street, ktorá je preslávená ako najkľukatejšia ulica na svete. Skutočne, domy po oboch stranách ulice sú v prudkom kopci postavené tak, že sa cesta musí naozaj takto kľukatiť, aby mohol každý zo svojho domu odísť.

USA: Aljaška - divoká a krásna II.
Publikované: 29.10.2012
Druhý deň vyrážame k prístavnému mestečku Seward, cestou sa zastavíme pri divokej rieke a deň zakončíme prehliadkou výskumného strediska morského ekosystému Aljašky. Celý nasledujúci deň je venovaný skalnatej krajine ľadu - NP Kenai Fjords.

USA: Denver – coloradské míľové mesto
Publikované: 8.5.2016
Za veľkou mlákou, ako sa Spojeným štátom ľudovo hovorí, navštívime hlavné a zároveň najväčšie mesto štátu Colorado – Denver. Toto cez 600 tisícové mesto leží v nadmorskej výške jednej míle, čo je cca 1,6 kilometra, preto sa aj mnohými Američanmi označuje mestom míľovej výšky.

USA: New York - štúdium angličtiny, skvelý spôsob ako spoznať toto mesto a zároveň sa zdokonaliť v jazyku
Publikované: 30.11.2012
New York, ktorý sa prezýva Veľké Jablko alebo sa mu tiež hovorí Mesto, ktoré nikdy nespí, je najväčšou metropolou Spojených štátov amerických. Okrem toho je toto mesto navyše aj hospodárskym, obchodným a finančným svetovým centrom a značný vplyv má aj v ďalších oblastiach, napríklad v móde, vzdelaní, politike alebo umení.

USA: New York - mosty
Publikované: 24.6.2013
New York sa skladá z piatich mestských častí – Bronx, Manhattan, Brooklyn, Queens a Staten Island. Iba jedna zo štvrtí – Bronx – sa rozkladá na pevnine. Všetky ostatné štvrte sa nachádzajú na ostrovoch – Manhattan a Staten Island majú každý samostatný ostrov, Queens and Brooklyn ležia na jednom spoločnom. Jednotlivé časti mesta, oddelené vodnými plochami, spája približne 60 mostov.

USA: Washington, D.C. – prehliadka monumentu
Publikované: 30.6.2013
Washington, D. C. som navštívila v priebehu svojho dvojročného pobytu v USA a strávila som tu tri dni. Jeho návštevu som považovala za povinnosť – nielen vzhľadom k tomu, že sa jedná o hlavné mesto Spojených štátov, ale aj z dôvodu krátkej, po diaľnici ľahko dostupnej vzdialenosti od miesta svojho pobytu – New Yorku (cca 250 míľ/400 km).

USA: San Francisco - mesto v zálive I.
Publikované: 21.7.2013
Štvordennú dovolenku v San Franciscu som si dopriala uprostred svojho dvojročného au-pair pobytu v USA. Každý, kto tu niekedy bol, nešetril superlatívmi a hovoril prevažne o markantnom rozdiely v celkovom vzhľade miest na východnom a západnom pobreží USA.

USA: Niagarské vodopády - na hranici dvoch štátov
Publikované: 14.7.2013
Výlet na Niagarské vodopády som spoločne so svojimi troma kolegyňami z radov au-pair podnikla krátko pred ukončením svojho dvojročného pobytu v USA. Pre au-pairs zo štátu New York je zrejme nepísanou povinnosťou navštíviť Niagarské vodopády, pretože som vo svojom okolí nestretla naozaj nikoho, kto by ich nenavštívil, alebo sa na to v blízkej budúcnosti nechystal.

USA: Boston III. - mestská doprava
Publikované: 3.6.2013
Keď sa povie Boston, každý si predstaví bohatú históriu a malebné uličky s tehlovými domami. Ale sú aj ďalšie pozoruhodnosti, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou mesta a na ktoré návštevník pravdepodobne len tak nezabudne. Napríklad jazda bostonským metrom. Aj keď nemusí ísť práve o príjemný zážitok, stále to je atrakcia, ktorú treba zažiť.

USA: Boston IV. - moderná architektúra
Publikované: 10.6.2013
Boston, to nie sú iba historické tehlové domy alebo vežiaky, ale tiež význačné stavby modernej architektúry. Za zmienku stojí hlavne budova, kde je umiestnená knižnica a múzeum J. F. Kennedyho, kontroverzné sídlo bostonskej radnice a nové bostonské centrum pre moderné umenie.

USA: New York II. - The Big Apple 2
Publikované: 23.6.2013
V dnešnej časti si predstavíme ďalšie zaujímavosti, ktoré by ste pri návšteve New Yorku rozhodne nemali obísť.

USA: Pittsburgh - mesto Williama Pitta
Publikované: 7.7.2013
V Pittsburghu som začala svoj dvojročný pobyt v USA a pobývala som tu počas štyroch, prevažne letných mesiacov. Tu som teda prežila začiatky života v cudzej krajine, adaptáciu na miestne zvyky, jedlo, obyvateľov a hlavne som tu prekonávala jazykovú bariéru.

USA: Boston I. – významné mesto americkej histórie
Publikované: 11.5.2013
Boston, hlavné mesto štátu Massachusetts a centrum Nového Anglicka, hrá nezastupiteľnú rolu v americkej histórii. Bol založený roku 1630 a odohrala sa tu kľúčová udalosť, ktorou bola americká revolúcia známa ako bostonské pitie čaju. Aj vďaka tomu, že bol Boston v mnohom prvý, je návšteva mesta skoro ako prechádzka americkou históriou.

Viete, že? USA: New York - naj múzea II.
Publikované: 17.6.2012
Tretím múzejným zastavením bude slávna galéria moderného umenia, známa tiež ako Guggenheimovo múzeum, s rozsiahlou zbierkou predovšetkým abstraktného umenia, architektúry, designu i ďalších umeleckých smerov.

Boston II. - miesta, ktoré nesmiete vynechať
Publikované: 18.5.2013
Boston je samozrejme pozoruhodný svojimi historickými pamiatkami, ale sú tu aj ďalšie miesta, ktoré by návštevník nemal vynechať, pokiaľ má byť jeho návšteva kompletná. Majú špecifické kúzlo a atmosféru a aj keď na ne každoročne mieria tisíce turistov, každý si ich môže svojim spôsobom vychutnať.

USA: Aljaška - divoká a krásna I.
Publikované: 22.10.2012
Moja cesta na Aljašku začala dávno pred odjazdom. Prečo práve Aljaška, keď krásnych miest je naozaj neúrekom? Splniť si sen o cestovaní mi pomohol realizovať môj otec, vášnivý poľovník, ktorý za 20 rokov precestoval skoro celý svet. Rozhodla som sa, že sa vydám po jeho stopách, skúsim navštíviť miesta, kde si užíval svoju loveckú vášeň, a aj ja budem loviť, ale len fotografie!

USA: Aljaška - divoká a krásna X.
Publikované: 24.12.2012
Už po niekoľký raz si hovorím, toto miesto nič neprekoná, taká romantika, že väčšiu už nemôžem zažiť. A nasleduje ďalší deň, ďalšie zážitky a opäť úplne úžasná krajina, ubytovanie, no proste paráda!

USA: Aljaška - divoká a krásna VI.
Publikované: 26.11.2012
Dnešná prehliadka Denali parku zaberie celý deň (resp. aj niekoľko dní). Vstupenky máme zabezpečené dopredu, ubytovaní sme neďaleko parku, aby sme boli na miest včas, najlepšie v prvej rade, nech máme vhodné sedadlo pre najlepší výhľad.

Viete, že? USA: New York – Bronx
Publikované: 27.5.2012
Drsná štvrť, aspoň tak ju vykresľujú v drvivej väčšine režiséri filmov, pre ktorých je a bol tento okrsok semeniskom organizovaného zločinu, drogového podsvetia, gangov a vrážd. Čo je na tom pravda a odpovedá táto povesť realite?

USA: Aljaška - divoká a krásna VII.
Publikované: 3.12.2012
Podľa pôvodného plánu odpočinkový deň, avšak po dohode so všetkými účastníkmi sa program mení, cez Fairbanks iba prejdeme, budeme pokračovať na Yukon, a pokiaľ sa podarí, pokoríme severný polárny kruh.

USA: Aljaška - divoká a krásna XI.
Publikované: 31.12.2012
Dnes nás čaká prejazd z McCarthy do Valdez. Ako som už uvádzala, väčšia časť cesty bola postavená namiesto bývalej železničnej trate Copper River and Northwestern Railway. Zaistenie služieb pozdĺž tejto cesty je úplne minimálne, benzínová stanice tu nie je ani jedna jediná.

USA: Aljaška - divoká a krásna III.
Publikované: 5.11.2012
Diaľnicou, ktorá nadväzuje na Seward Highway - hlavnú cestu tohto polostrova, smerujeme do chránenej oblasti divočiny Kenai National Wildlife Refuge. Najprv ale návšteva v rodine musherov a ich huňatých ťažných psov. Ďalší deň venujeme spoznávaniu orla bielohlavého a hnedého.

USA: Aljaška - divoká a krásna XII.
Publikované: 7.1.2013
Na návštevu ostrova Katmai máme len dnešok, preto všetko presne plánujeme, škoda každej časovej straty. Viete, čo urobiť, keď sa pred vami náhle objaví medveď? Nutné je zachovať si patričný odstup, nehľadieť medveďovi priamo do očí, neutekať - medveď je určite rýchlejší než vy, ale hovoriť k nemu pokojným hlasom a opatrne cúvať. No napriek všetkým odporúčaniam je lepšie tomuto stretnutiu predísť.


Súvisiaca fotogaléria

USA, New York – najamerickejšie mesto
Živým stelesnením Spojených štátov amerických je veľkomesto New York. Nájdete tu rušné ulice, osl...

USA, Arlington – miesto hrdinov
Jeseň je aj obdobím spomienok na tých, ktorých púť na Zemi skončila. Preto sa vydáme na pietne mi...

USA, Colorado – veľkolepé hory a mestá
Colorado, štát nachádzajúci sa v juhozápadnej časti Spojených štátov amerických, ponúka rozsiahle...

USA, Florida: Kennedyho vesmírne stredisko
Na pobreží Atlantického oceánu sa nachádza pre turistov známe miesto s anglickým názvom Kennedy S...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Náučné prechádzky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Sada vitamínov pre Vaše zdravie + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy - Linda a kľúč od Andary
1. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakcie:
Exkluzívna kolekcia mini dámskych vôní VERSACE
3. cena redakcie:
Knižná publikácia Bratislava známa - neznáma z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

16.6.2021
Kráľ Žigmund, krátko po nástupe na uhorský trón, musí zachrániť svoju manželku kráľovnú Máriu z chorvátskeho zajatia. Vyzbieraním výkupného poverí svojho verného vojvodu Stibora zo Stiboríc. Pomôžte aj vy Stiborovi. Vyrazte na štyri jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Žigmundove dukáty a osloboďte kráľovnú Máriu zo zajatia.

15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách sa stala prvou osobnou lanovkou na Slovensku vybavenou špeciálnymi ochrannými prvkami, ktoré by mali zabrániť kolíziám s prelietajúcim vtáctvom.
12.6.2021
V Českých Budějoviciach je výstava sôch pod šírym nebom už tradíciou. Tie sa nachádzajú v uliciach i v parkoch, čo znamená, že umenie prichádza za ľuďmi do ich prirodzeného prostredia, a teda nemusíte za ním do galérií.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST na Slovensku:

TOP 5 MIEST na Slovensku

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Martin - hlavné mesto kultúry Slovákov

Bratislava - malé veľké mesto

Košice – unikátna metropola východného Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lone prírody

Trenčín – majestátny hrad nad Váhom

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 16. 6. 2021
sviatok:Blanka
dnes:
streda 16.6.
28 °C
zajtra:
štvrtok 17.6.
30 °C