Cestovanie - Cestovateľský sprievodca

USA, Colorado: Durango – jazda vlakom cez kaňon
Publikované: 29.11.2022
V dnešnom článku o Spojených štátoch amerických zavítame do Colorada, a to do mesta Durango, ktoré má šestnásťtisíc obyvateľov a je najľudnatejším mestom okresu La Plata. Durango bolo založené v roku 1880, dnes je hlavne východiskovým bodom pre výlety do okolia, napríklad dobrodružne ladenú jazdu na úzkorozchodnej železnici Durango & Silverton Narrow Gauge Railroad do baníckeho mesta Silverton.

Španielsko, Pamplona – hlavné mesto Navarra I.
Publikované: 28.11.2022
Turisti, ktorí preferujú skôr odvážnejšie zážitky, isto radi zavítajú do mesta situovaného v severovýchodnom cípe krajiny.

SR, Tomášikovo: obec s vodným mlynom i kaštieľom – VIDEO
Publikované: 27.11.2022
V Podunajskej nížine medzi riekami Čierna voda a Malý Dunaj sa rozprestiera obec Tomášikovo. Okolie rovinatého chotára tvoria prevažne lužné lesy a úrodné polia. Prvá písomná zmienka o vtedajšej osade zvanej Tarlos pochádza z roku 1590.

Dolné Rakúsko: Čarovné adventné obdobie
Publikované: 26.11.2022
Na väčšine dolnorakúskeho kraja sa počas adventného obdobia koná množstvo menších i veľkých sviatočných podujatí. Čakanie na Štedrý deň si tak môžete osladiť návštevou tradičných vianočných trhov v cisárskych zámkoch a kláštoroch, podzemných pivničných uličkách alebo sa previezť vianočným či adventným vlakom.

Taliansko, Bari – Polignano a Mare spoločne s Monopoli
Publikované: 25.11.2022
Po noci strávenej v Bari sme mali namierené do mestečka Polignano a Mare. Najlepšie sa sem dostanete vlakom, ktorý jazdí pozdĺž celého pobrežia snáď každú polhodinu. Lístok si kúpite priamo na stanici v automate a môžete zaplatiť aj kartou. Doba jazdy je 30 minút.

Francúzsko, La Rochelle – prístavné mestečko na brehoch Atlantického oceánu
Publikované: 24.11.2022
La Rochelle leží medzi Nantes a Bordeaux v idylickom zálive na brehoch Atlantického oceánu. V srdci mesta, teda v jeho krásnom historickom centre nájdete pozdĺž dláždených uličiek mnoho pamiatok od stredoveku po 18. storočie.

Nemecko, Berlín – od majestátneho Reichstagu až po všadeprítomný streetart – VIDEO
Publikované: 23.11.2022
Hlavné mesto Nemecka buď milujete, alebo neznášate. Nie je nič medzi tým. A vlastne to ani nie je tak úplne Nemecko. Žijú tu ľudia z celého sveta a vďaka miešaniu kultúr je Berlín úplne jedinečný. Plný života, umenia, výborného jedla i zaujímavých ľudí. Už len ako druhé najväčšie mesto Európy si určite zaslúži vašu návštevu.

USA, Colorado – štát so skalným srdcom
Publikované: 22.11.2022
V juhozápadnej časti Spojených štátov amerických sa nachádza hornatý štát známy krásnou prírodou, vysokými horami, mestami duchov, významnými vzdelávacími inštitúciami aj rozvinutým poľnohospodárstvom. Pokiaľ tipujete, že hovoríme o Colorade, robíte správne.

Španielsko, Montserrat – najposvätnejšie katalánske miesto
Publikované: 21.11.2022
Kláštor postavený vysoko v horách je po stáročia útočiskom benediktínskych mníchov, ktorí tu opatrujú zázračnú sošku Čiernej Madony Montserratskej. Možno patríte k pútnikom, ktorí sa jej pôjdu pokloniť. Ale aj v prípade, že na zázraky neveríte, odskočte si sem z Barcelony na jednodenný výlet. Je to výnimočné a pôsobivé miesto.

SR, Šurany: mesto európskeho významu – VIDEO
Publikované: 20.11.2022
Na území Nitrianskeho samosprávneho kraja v okrese Nové Zámky sa rozprestierajú Šurany. Toto bezmála 10-tisícové mesto je obklopené krásnou prírodnou scenériou Podunajskej nížiny. Okrem lúk, úrodných polí a zalesnených zátiší ponúka okolie aj viaceré vodné plochy, z ktorých vyniká športovo-rekreačný areál Tona s možnosťou kúpania, člnkovania i rybolovu.

Izrael – Eilat a okolie
Publikované: 19.11.2022
Dnes nás čaká náš posledný deň v Izraeli. A pretože domov letíme až v noci, hneď ráno si požičiavame auto a čaká nás skutočne rôznorodý program.

Francúzsko, departement Rhône – Lyon III.
Publikované: 17.11.2022
Ešte než sa vydáme navštíviť ďalšie významné pamiatky tretieho najväčšieho mesta Francúzska, musíme vám povedať niekoľko zaujímavých faktov.

Nemecko, Berlín – medzi kultúrami
Publikované: 16.11.2022
Nechajte sa vlákať do pulzujúceho Berlína, do štvrtí Kreuzberg, Neukölln alebo Prenzlauer Berg. Veľké množstvo turistov sa koncentruje okolo Múzejného ostrova, Brandenburskej brány alebo televíznej veže Fernsehturm v strede Berlin-Mitte, ktorá sa dá podobne ako Eiffelova veža vidieť zo všetkých kútov mesta.

USA, Colorado: Boulder – najlepšie mesto pre život
Publikované: 15.11.2022
V Severnej Amerike sme už navštívili mnohé miesta. Jedným z posledných bol Denver. Dnes od tohto najväčšieho mesta štátu Colorado nepôjdeme ďaleko. Navštívime totiž susedné mesto Boulder, ktoré je známe vzdelávacími inštitúciami, Skalnatými horami či svojským pohľadom na život.

Španielsko, Pueblos Blancos – duch maurských čias II.
Publikované: 14.11.2022
Hneď v úvode článku vás musíme zaviesť do prehistorických jaskýň neďaleko Villaluenga del Rosario. Na úpätí skalnatého masívu, ktorý je súčasťou pohoria Sierra de Cádiz, sa nachádza dedina Villaluenga del Rosario.

SR, Kuchyňa: rekreačná turistika s poznávaním - VIDEO
Publikované: 13.11.2022
Na západnom úpätí Malých Karpát leží obec Kuchyňa. Hlavným turistickým lákadlom je rovnomenná vodná nádrž, využívaná na rekreáciu i rybárčenie. Výhodná poloha i dobrá dopravná autobusová a železničná dostupnosť s priamym napojením na Malacky resp. Bratislavu, robí z obce ideálny východiskový bod pre výlety do prírody alebo po pamätihodnostiach.

Palestína, Betlehem – na skok z Izraela
Publikované: 12.11.2022
Ešte než sa vydáme späť na juh Izraela do mesta Eilat, čaká nás krátky výlet za hranice do susedného štátu. Jedná sa o Palestínu. Prevažná väčšina z necelých 4,8 miliónov obyvateľov, ktorí tu žijú, sú moslimovia a hovorí sa tu arabsky. Medzi Izraelom a Palestínou prebiehajú neustále konflikty prameniace zo sporov o územie a vymedzenie hraníc.

Taliansko, Lucca – elegantné toskánske mesto
Publikované: 11.11.2022
Lucca je mesto, ktoré počas svojej existencie vystriedalo nespočetne veľa pánov. Či už to boli Rimania, Ostrogóti, Lombarďania, Frankovia, kedysi mocné mesto Florencia, alebo Napoleon, ktorý mesto daroval svojej sestre.

Francúzsko, departement Rhône – Lyon II.
Publikované: 10.11.2022
Lyon sme minule tak trochu už načali a hlavne nahliadli do lyonskej kuchyne a gastronomických tradícií. V dnešnom článku sa však budeme sústrediť skôr na zaujímavé múzeá a pamiatky.

Nemecko, Berlín – mesto zelene
Publikované: 9.11.2022
Interkultúrne záhradky, nudapláž, ovce, vtáčí spev, zhrdzavené ruské kolo tajomne škrípajúce vo vetre, trávnatá plocha bývalého letiska – týmito a ďalšími pozoruhodnosťami láka berlínska zeleň. Uvoľnená a priateľská atmosféra je pre Berlín typická a je škoda tých, ktorí sa snažia zdolať všetky pamiatky, múzea alebo obchody, bez toho, aby sa na chvíľku bosí prešli trávou.

USA: Denver – coloradské míľové mesto II.
Publikované: 8.11.2022
Potom ako sme si predstavili oblasť v okolí Denvera a povedali si čo-to z jeho histórie sa dnes vydáme za pamiatkami. Nebudú to len stavby, ale aj legendárne športové kluby či zaujímavé prírodné miesta, ktoré by ste určite nemali vynechať.

Španielsko, Pueblos Blancos – duch maurských časov I.
Publikované: 7.11.2022
Dnes zamierime do Andalúzie, kde sa naša pozornosť zameria na takzvané Pueblos Blancos alebo biele dedinky, ktoré v sebe nesú šarm pradávnych maurských časov. Ide totiž o malé dedinky, ktoré sa vyznačujú bielymi domami typickými pre berberskú architektúru severnej Afriky, regiónu, ktorý je domovom Maurov.

SR, Galanta: centrum podunajského regiónu - VIDEO
Publikované: 6.11.2022
V juhozápadnej časti Slovenska, približne 50 km od Bratislavy, leží mesto Galanta. Svojou rozlohou sa síce jedná o neveľké mesto, avšak čo sa týka pamiatok a histórie, ponúka návštevníkovi mnoho zaujímavého.

Izrael, Jeruzalem – za hradbami Starého Mesta
Publikované: 5.11.2022
Nielen jeruzalemské Staré Mesto ukrýva skutočné turistické poklady, preto sa dnes vydávame na prechádzku, ktorá vedie priamo za jeho hradby. Začíname na hore Sion, ktorej meno je pre židov len iným výrazom pre štát Izrael. Táto hora sa nachádza za juhozápadnou hradbou Starého Mesta. Práve tu je vraj pochovaný biblický kráľ Dávid a taktiež práve tu mala prebiehať veľmi známa posledná večera Pána.

Taliansko, Livorno – ako v Benátkách
Publikované: 4.11.2022
Na pobreží severozápadného Talianska (približne 90 kilometrov západne od Florencie) sa rozkladá mesto Livorno. Toto skutočne zaujímavé miesto je domovom 160 tisíc ľudí a rozhodne sa tam oplatí vydať na dovolenku.

   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 | 100   

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Veľká Vianočná súťaž

27. 11. – 15. 1. 2023
1. cena:
Vianočný balíček plný prekvapení
2. cena:
Vianočný balíček plný prekvapení
3. cena:
Vianočný balíček plný prekvapení
1. cena redakcie:
Vianočný balíček plný prekvapení
2. cena redakcie:
Vianočný balíček plný prekvapení
3. cena redakcie:
Vianočný balíček plný prekvapení

Aktuality:

30.11.2022
Portál Infoglobe a spoločnosť Viago organizuje v poradí piaty ročník medzinárodného cestovateľského festivalu infofest, ktorý sa aj tento rok uskutoční len vo virtuálnej podobe. Súčasne sa po vyše 6. ročnej prestávke vracia festival umeleckej tvorby o horách Horalfest.
29.11.2022
Pomaly už zimné číslo časopisu Krásy Slovenska prináša zaujímavý rozhovor s odborníkom  z oblasti obnovy pamiatok a ochrany nehnuteľného kultúrneho dedičstva Ing. arch. Pavlom Ižvoltom, PhD., pozve vás do fascinujúceho sveta machu, predstaví filmový Žitný ostrov i nazriete na pozoruhodný jav v Občasnej vyvieračke.
26.11.2022
Slovenské horské strediská aj v tejto mimoriadnej situácii plánujú ponúknuť služby v čo najväčšom rozsahu. Zimné rezorty sú pripravené privítať zimných návštevníkov, pre ktorých nachystali viaceré novinky, aby si pobyt na horách čo najviac užili.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 30. 11. 2022
sviatok:Ondrej, Andrej
dnes:
streda 30.11.
3 °C
zajtra:
štvrtok 1.12.
2 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X