Cestovanie - Cestovateľský sprievodca

Portál Infoglobe organizuje v poradí štvrtý ročník medzinárodného cestovateľského festivalu infofest, ktorý sa tento rok uskutoční len vo virtuálnej podobe.

Od piatka 3. do nedele 5. decembra 2021 si všetci nadšenci poznávania známych i neznámych miest z rôznych kútov sveta budú môcť vychutnať prednášky profesionálnych cestovateľov, ktorí vás prevedú cestou okolo sveta, prezradia vám ako cestovať s deťmi či absolvujete s nimi 1000 km peši po Európe počas korony.

Michal Knitl – 1000 km peši po Európe počas korony

Chýbať nebudú ani pútavé potulky po Záhorí, Liptove i Podunajsku, objavíte čarovné sakrálne pamiatky, uvidíte dychberúce zábery na Slovensko z neba a spoznáte aj tie najkrajšie pohoria, pamiatky či turistické atrakcie v krajine pod Tatrami, ako aj v susednej Českej republike.

Bára Líška – Čo nás učí cestovanie s deťmi alebo svetom s deťmi v prevaheMartin Kosák – Cesta okolo sveta za 124 dní

Prostredníctvom krátkych cestovateľských videí sa prenesiete do Škótska, Albánska, Švajčiarska, Thajska, Tasmánie, na Nový Zéland i do exotického Laosu. Predstaví sa vám aj knižná novinka Chaty na skialpoch, ktorá sa zameriava na nové ciele zimnej skialpinistickej turistiky na Slovensku v podobe horských a vysokohorských chát. V rámci programovej ponuky si budete môcť aj zaspomínať na predchádzajúce ročníky festivalu.

Stanislav Klaučo: Chaty na skialpoch

Okrem prednášok, prezentácií a videopotuliek vás čaká i bohatý sprievodný program. Tešiť sa môžete na súťažné kvízy, po ktorých vyplnení, budete zaradení do žrebovania o atraktívne ceny v podobe kníh, máp, tričiek, vitamínov, šperkov, pochutín a všakovakých milých drobností.

infofest 2021 - ilustračné foto

Vychutnajte si v pohodlí domova festival infofest, s ktorým precestujete svet! Kompletný program a všetky informácie o podujatí nájdete na oficiálnych stránkach TU.

 

Festival je vďaka partnerom prístupný úplne zdarma!

Hlavní partneri a partneri festivalu infofest 2021

Zdroj: infofest.sk

Foto: OZ Cestou necestou, (c) pri fotografiách, Pixabay.com (koláž)


Slovensko je krásna krajina s množstvom prírodných a architektonických skvostov, ktoré tú zanechali naši predkovia. Aj vďaka tomu dnes už nemusíte za nevšednými zážitkami a relaxom cestovať na druhý koniec sveta. A presvedčíme vás o tom aj v našom článku, v ktorom si okrem vzácnych exemplárov Považia predstavíme aj jedno z najlepších ubytovaní, v ktorom môžete na svoje výlety načerpať potrebnú silu.

Začnite na Považskom hrade

Slovensko je poprepletané sídlami veľkých panovníkov po celej krajine. Viaceré hrady však slúžili najmä ochrane. No a práve Považský hrad patril v minulosti k jednej z takýchto stavieb. Nie celkom presne dokážeme určiť rok jeho stavby, no podľa približných záznamov by to mohlo byť už v roku 1128 z dôvodu spomínanej ochrany považskej cesty.

Považský hrad

Prvá dochovaná písomná zmienka o tomto hrade sa datuje o niečo neskôr, presnejšie v roku 1316, kedy bol hrad vo vlastníctve Matúša Čáka. K najslávnejším obdobiam Považského hradu však patrilo takmer storočie jeho vlastníctva rodom Podmanických.

Považie

Hrad neskôr poškodil a zmenil nielen požiar v roku 1543, ale aj vojská v roku 1671. K posledným majiteľom patril Peter Szapary, no dnes môžete jeho z časti zrenovované zrúcaniny navštíviť aj vy, nezabudnite si ale vziať do náročného výstupu pohodlnú trekovú obuv.

Oddýchnite si v Penzióne Sisi

Napriek tomu, že cesta na hrad nie je žiadnou náročnou traťou, predsa len vás môže spoznávanie jeho pozostatkov unaviť. Na tieto prípady je vhodné poistiť sa výberom rovnako pohodlného a príjemného ubytovania v najbližšom okolí.

moderné ubytovanie v Penzióne Sisi

Možností je naozaj veľa, no moderné ubytovanie v Púchove je najlepším naplnením tohto cieľa. Štýlovo zariadené izby s vlastným sociálnym zariadením, TV, Kuchyňou, chladničkou a Wifi vám po peknom výlete poskytne ten najlepší komfort za dostupné ceny.

Spoznajte Manínsku tiesňavu a jej fenomény

Ak máte radšej prírodné atrakcie, po odpočinku v Penzióne Sisi, sa môžete vydať k Považskej Teplej. Táto časť Slovenska je špecifická najužším kaňonom na Slovensku. Skaly (Veľký a Malý Manín), medzi ktorými sa vytvoril (zarezaním Manínskeho potoka) veľmi tesný priechod, dosahujú miestami výšku až 400 metrov. Po náučnom chodníku si môžete užiť tie najkrajšie výhľady na nádhernú prírodu a viacero geologických a botanických fenoménov.

Považie

Ak vám to nestačí, môžete na Považí navštíviť aj Trenčiansky hrad, Beckov, Súľovské skaly a potom načerpať silu v Kúpeľoch Rajecké Teplice.

 

GPS: 49°07'02.0"N 18°18'36.4"E

Zdroj: PR

Foto: Pecold / Shutterstock.com, penzionsisi.sk, Jozef Dovičin


Rusko: Červené námestie, srdce Moskvy aj celej krajiny
Publikované: 17.1.2022
Hlavné mesto Ruska, Moskva, leží v európskej časti krajiny. Ľudia z najvýchodnejšej časti krajiny musia letieť osem hodín, aby mohli vidieť svoje hlavné mesto. Vy tam z Prahy budete za dve hodiny. A čo že je to srdce Moskvy, kam vás dnes pozývam?

SR, Rožňava - kráska Gemeru
Publikované: 16.1.2022
Región Gemer je bohatý na krásnu prírodu a historické miesta, z ktorých jedno dnes navštívime. Naším cieľom bude okresné mesto Rožňava, ležiace v rovnomennej kotline, obkolesené majestátnymi Volovskými vrchmi a unikátnym Slovenským krasom.

ČR: 5 zimných tipov do prírody - VIDEO
Publikované: 14.1.2022
Česká republika ponúka skvelé možnosti na zimnú turistiku. Dnes vám predstavíme 5 miest, ktoré sa rozhodne v zime oplatí navštíviť. Na svoje si tu prídu ako lyžiari, tak aj turisti. Nechajte sa uniesť mrazivou atmosférou i čarokrásnymi výhľadmi.

Argentína, Patagónia: El Chaltén – krásne výlety do prírody
Publikované: 13.1.2022
Keď prichádzame do El Chalténu, stepi sa odrazu premenia na lesy a hory sa tiahnu vysoko k nebu. Jediné, čo sa nezmenilo, bol vietor. Do El Chalténu prichádzajú turisti za čistou panenskou prírodou. Ľadovce, hory, lagúny, vodopády a lesy, to všetko láka na príjemnú prechádzku. A k tomu sa môžete napiť priamo z rieky alebo jazera.

Fínsko: Rovaniemi - brána do Laponska I.
Publikované: 12.1.2022
Do Rovaniemi sa rovnako ako do všetkých väčších fínskych miest môžete dostať pohodlne lietadlom. Z letiska situovaného neďaleko mesta vás do centra dovezú pravidelné autobusové linky. Ak vám nevadí dlhé cestovanie, môžete sa do Rovaniemi dopraviť aj vlakom.

Nepál, Káthmándú – starobylé kráľovské mesto
Publikované: 11.1.2022
Nepál je jednou z najchudobnejších krajín sveta, ktorá priťahuje neustály tok turistov. Patríte medzi nich? Pokiaľ áno, tak vašou prvou zastávkou bude pravdepodobne Káthmándú, hlavné a tiež najväčšie mesto Nepálskej demokratickej republiky. Hneď po opustení letiskovej haly sa pripravte na veľké množstvo ľudí na malom priestore, trúbiace autá, ulice plné taxikárov, pouličných predavačov a smogu.

Rusko – miestny Versailles a stála prítomnosť cárskej duše
Publikované: 10.1.2022
Keď francúzski králi majú Versailles, my, ruskí cárovia, budeme mať svoje Versailles. Možno práve táto myšlienka preletela hlavou ruskému cárovi Petrovi I. Veľkému a v roku 1715 zahájil stavbu skvostného komplexu palácov a záhrad s fontánami, ktorý dnes prichádzajú obdivovať desaťtisíce návštevníkov z celého sveta. Kam by ste sa mali vydať, aby ste došli do ruského Versailles? Do mesta Petrodvorec, len pár desiatok kilometrov od Petrohradu.

SR, Mengusovce – bežkársky raj
Publikované: 9.1.2022
Zima nás pomaly opúšťa, ale snehu je ešte dostatok. A práve to je jeden z dôvodov, prečo vás dnes zavedieme do chotára obce Mengusovce, ktorá je vstupnou bránou do Vysokých Tatier. Samotná obec leží v okrese Poprad, na križovatke ciest E50 a diaľnice D1.

SR: 5 úchvatných tipov na zimnú turistiku III. – VIDEO
Publikované: 7.1.2022
V treťom a záverečnom diele o zimných tipoch na výlety vás zavedieme do hôr, malebnej obce, bežkárskeho raja, k veľkolepému monumentu, a tiež absolvujete s nami aj zážitkovú prechádzku Spišskou Magurou.

Argentína, Patagónia – Ruta 40, druhá časť
Publikované: 6.1.2022
Čím viac sa dostávame na juh, tým viac nás trápi počasie. Neustály vietor, mraky, zima. Áut ubúda, nie je koho stopovať. Ale aj tak skúšame šťastie.

Fínsko, Laponsko – na psom záprahu
Publikované: 5.1.2022
Trblietajúce sa vločky, kam len oko dohliadne, húževnatý psí záprah, voňavé sladké drievko (pelendrek), stádo sobov aj tak veľmi očakávaná polárna žiara…

Nepál, Poon Hill trek – Himaláje ako na dlani
Publikované: 4.1.2022
V krajine najvyšších hôr sveta nájdeme desiatky trekov a bezpočetne kratších trás rôznych obťažností. Na niektoré z nich sme sa už spoločne pozreli. Dnes naše cesty povedú na Ghorepani Poon Hill. Trek patrí k najobľúbenejším turistickým cieľom, a to hlavne kvôli jeho krátkej vzdialenosti aj pre svoju nenáročnosť.

SR, Pestrofarevný život vtáčich území
Publikované: 2.1.2022
Slovensko je aj vďaka veľkému množstvu žijúcich operencov veľmi pestrofarebnou krajinou a ponúka množstvo prírodných zákutí s najrôznejšími vtáčími druhmi. Presvedčí nás o tom aj knižná novinka Ivana Kňazeho pod názvom Vtáčie územia.

SR: 5 úchvatných tipov na zimnú turistiku II. – VIDEO
Publikované: 31.12.2021
Keďže Slovensko je rozmanitá krajina plná prírodných krás, ponúka nám veľa možností zimného vyžitia. Aj dnes vám preto prinesieme 5 tipov na zimné turistické výlety, ktoré nás oslovili svojou nevídanou malebnosťou či veľkoleposťou.

Argentína, Patagónia – Ruta 40, prvá časť
Publikované: 30.12.2021
Patagónia je jedinečné miesto, ktoré nezažijete nikde inde, len na juhu Južnej Ameriky. Je to obrovský múr na západe v podobe Ánd, modré more na východe v podobe Atlantického oceánu, krajina borovíc a jazier a tiež obrovská plošina v centrálnej časti. To všetko je zakončené Ohňovou zemou a mestom Ushuaia, doslova koncom sveta.

Laponsko – Arktikum, snehový hrad v Kemi a Ranua Wildlife Park
Publikované: 29.12.2021
Pokiaľ zavítate do laponského Rovaniemi (mestečko známe predovšetkým svojou Santa Clausovou dedinkou) a vyskúšate si jazdu na psích či sobích záprahoch ako aj všetky ďalšie možné snehové aktivity a stále máte času navyše, ponúkajú sa tu ďalšie zaujímavé výlety.

Nepál – trek cez tri sedlá s návštevou základného tábora Everestu
Publikované: 28.12.2021
Zažite obľúbený trek do základného tábora trochu inak. Vyhnite sa frekventovanej turistickej trase vedúcej do základného tábora a vydajte sa cez tri päťtisícové sedlá Renjo La, Cho La a Kongma La. Čaká vás to najlepšie z oblasti Khumbu.

SR, Príbeh o odvrátenej strane Slovenska
Publikované: 27.12.2021
Dnes vám prinášame príbeh o odvrátenej strane Slovenska, o tom, čo sme zdedili, čo sme stratili a čo na tomto našom Slovensku vlastne všetci robíme. Prijmite pozvanie na okružnú cestu po krajine, ktorá je poznačená mnohými jazvami. Na cestu, ktorú cestovné kancelárie do svojej ponuky asi nezaradia…

SR, Po stopách filmových miest a ich zaujímavostiach  
Publikované: 26.12.2021
Slovensko je krajinou, ktorá z prírodného či kultúrno-historického hľadiska ponúka filmárom takmer všetko. Zelené hory, pralesy, holiny, pastviny, rozsiahle polia bez jediného kopca, dravé rieky aj pokojné toky, zasneženú krajinu i krajinu poznačenú výstavbou. Na kopcoch aj mimo nich má mohutné pevnosti, hrady, zámky či miesta s krásnymi prírodnými scenériami.

SR: 5 úchvatných tipov na zimnú turistiku - VIDEO
Publikované: 24.12.2021
Pani Zima už čoskoro odeje Slovensko do zimného šatu a jej pomocník mráz ho vyzdobí do dychvyrážajúcej krásy. Dnes vám prinášame 5 tipov na zimné turistické výlety, ktoré vám ponúknu nevídané pohľady na krajinu či prírodné zaujímavosti.

Argentína, Patagónia – San Carlos de Bariloche
Publikované: 23.12.2021
Bariloche je mesto ležiace medzi tisícročnými lesmi, zasneženými horami a krištáľovo čistými jazerami v provincii Río Negro v Argentíne. Mesto sa nachádza v národnom parku Nahuel Huapi (vedľa pohoria Ánd) a tunajšia príroda ponúka aktivity a dobrodružstvo po celý rok. V roku 2012 bolo Bariloche prehlásené za hlavné mesto dobrodružnej turistiky a v roku 2015 za národné mesto čokolády.

Francúzsko, Burgundsko – Dijon
Publikované: 22.12.2021
Musée des Beaux-Arts alebo Múzeum výtvarného umenia je naším ďalším cieľom v krásnom Dijone. Minule sme skončili v paláci Palais des Ducs a teraz nepôjdeme od neho príliš ďaleko, pretože spomínané múzeum sa nachádza v jeho východnom krídle. Jedná sa o jedno z najstarších a úplne najvýznamnejších múzeí umenia vo Francúzsku. Je domovom rozsiahlych zbierok, ktoré začínajú starovekým Egyptom a končia súčasnosťou. Za pomerne nízke vstupné (6 euro) sa tak môžete tešiť na umelecké hody, ktoré inde len tak neuvidíte.

Nepál, Bandipur: Úžasná zmes prírody a kultúry
Publikované: 21.12.2021
Väčšina cestovateľov príde do Nepálu, aby zažila Himaláje. Niektorí strávia niekoľko dní v Káthmandu, iní spoja návštevu hôr s cestou do jazerného mesta Pokhary, milovníci prírody mieria do národného parku Chitwan. Ale počkajte! Čo ostatné mestá a miesta, ktoré stoaj za návštevu? Je toľko vecí, ktoré sa dajú v Nepále robiť. Dnes budeme hovoriť o mieste zvanom Bandipur, o jednej z krásne zachovaných osád newarskej kultúry.

   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 | 100   

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Mrazivý deň

1. 1. – 28. 2. 2022
1. cena:
Zimný balíček pre potešenie tela i duše
1. cena redakcie:
Zimný balíček pre potešenie tela i duše
2. cena redakcie:
Zimný balíček pre potešenie tela i duše
3. cena redakcie:
Zimný balíček pre potešenie tela i duše

Aktuality:

31.12.2021
Už nás delí len pár hodín od nového roku 2022, no vďaka dátumovej hranici sa vítanie na ostrovoch Kiribati a Samoa odohrá už o 11tej hodine nášho stredoeurópskeho času, zatiaľ čo neosídlený Bakerov a Howlandov ostrov ho uvítajú ako posledné, a to o 13-tej hodine nasledujúceho dňa (1.1. 2022).
23.12.2021
Vyhliadku s útulňou uviedli do prevádzky nad bývalým vlekom v meste Svidník. Stavba v ťažko prístupnom teréne sprístupnila jedinečný výhľad z veže, ponúkajúci panorámu mesta Svidník od Pamätníka sovietskej armády až po lesný komplex Osy.
22.12.2021
Najväčšia databáza leteckých fotografií celého Slovenska bola vytvorená za pomoci fondov EU a je dostupná aj verejnosti. Ako vianočný pozdrav môžete zaslať fotografiu svojej obce z neba, a to komukoľvek.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST v Taliansku:

Taliansko

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Pisa – Campo Santo a skvosty mesta

Benátky – mesto medzi vodnými kanálmi

Sardínia – Cagliari a jeho široké okolie

Neapol – hlavné mesto Kampánie a pizze

Bari – prístavné mestečko na pobreží Jadranského mora

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 17. 1. 2022
sviatok:Nataša

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X