Cestovanie - Cestovateľský sprievodca

Bahamy – dovolenka v Karibiku
Publikované: 17.5.2021
Bahamy sú nielen daňový, ale aj turistický raj, ktorý láka stovkami veľkých či malých ostrovov. Preslávená čistota mora, prívetivosť domorodcov a svetoznámy miestny rum dáva zabudnúť na všedné starosti. Bahamy sa nachádzajú v Atlantickom oceáne, východne od Floridy, severne od Kuby. Ostrovy ležia v subtropickom pásme a podnebie je, hlavne v zime, ovplyvňované Golfským prúdom. A my si ich dnes predstavíme bližšie.

SR, Košický kraj – región mnohých tvárí I.
Publikované: 16.5.2021
Dnes navštívime kraj rozprestierajúci sa na území štyroch historických regiónov, a to Abov, Gemer, Spiš a Zemplín. Dobre si myslíte, že sa vydáme na potulky Košickým krajom, ktorý sa môže popýšiť mnohými pozoruhodnosťami, veľa ráz označovanými prívlastkom „naj“ nielen v rámci územia Slovenska či Európy, ale v niektorých prípadoch dokonca aj sveta.

Slovinsko, jazero Bohinj – vodopády, kúpanie a výlety
Publikované: 15.5.2021
Dnes je naším hlavným cieľom jazero Bohinj, najkrajšie a najväčšie jazero v Slovinsku.

USA, Florida – Lauderdale-by-the-Sea
Publikované: 14.5.2021
Lauderdale-by-the-Sea je mesto približne 50 kilometrov severne od Miami a je v podstate súčasťou širšej aglomerácie Miami. Žije tu asi 6 tisíc obyvateľov, ale aj keď ide o malé mesto, neznamená to, že je tu nuda. Jedným z najdôležitejších miest je námestie Anglin's Square, ktoré sa nachádza v blízkosti pobrežia Atlantického oceánu. Toto farebné námestie neustále hýri životom a je skvelé si sadnúť na terase jednej z reštaurácií, dýchať čerstvý vzduch vanúci od oceánu a zároveň si pri tom pochutnávať na nejakom dobrom jedle. A naozaj si tu vyberiete, a to obzvlášť, ak máte radi morské plody a ryby.

SR, Výlety s deťmi na hrady a zámky
Publikované: 12.5.2021
Strašidlá na Bojnickom zámku, duch hradu Likava či poklad na Hrušovskom hrade. Vezmite deti na slovenské hrady a zámky a priblížte im históriu zaujímavým spôsobom. Len nedávno uzrel svetlo sveta druhý diel slovenskej trilógie o detskom spoznávaní hradov - atraktívna publikácia Hrady pre deti, ktorú vám v nasledujúcich riadkoch radi predstavíme.

Francúzsko, Korzika: Aktívna aj oddychová dovolenka
Publikované: 11.5.2021
Korzika patrí k tým destináciám, kde na relatívne malom území môžete naraziť na nádherné pláže, blankytne modré a čisté more, romantické zátoky, prírodné jazierka a historické mestečká s prímorskou atmosférou. Vďaka tomu sa Korzika pýši prezývkami ako „Ostrov lásky a vône“ alebo napríklad „Perla Stredomoria“.

Maldivy: Tropický raj na zemi
Publikované: 10.5.2021
Raj v podobe atolov umiestnených v Indickom oceáne leží asi zhruba 10 hodín letu z Českej republiky. Pokiaľ túžite uniknúť všednosti dnešných dní a užiť si odpočinok v exotike, tak sú Maldivy skvelá voľba. Môžete si vybrať buď rezort alebo sa ubytovať v penzióne na niektorom z obývaných ostrovov, čo je lacnejší variant.

Slovinsko – hrad Socerb a Štanjel
Publikované: 8.5.2021
Vstávame pomerne skoro, pred nami je dlhý prejazd a hlavne toho cestou chceme veľa vidieť. Prvou zastávkou je hrad Socerb.

USA, Minnesota – Rochester
Publikované: 7.5.2021
Dnes vás zavedieme do štátu Minnesota, konkrétne do Rochesteru. Ide o tretie najväčšie mesto tohto štátu, a to hneď po Saint Paule a Minneapolise.

Bulharsko: Kam na výstup?
Publikované: 3.5.2021
Mnohí z nás jazdia do Bulharska na letnú dovolenku. Hlavným dôvodom je teda more, odpočinok a opaľovanie. Bulharsko má ale vysoké hory, ktoré sú moc fajn na výstupy a túry. Kam v Bulharsku za týmito výstupmi vyjsť?

SR, Prešovský kraj – región majestátnych štítov II.
Publikované: 2.5.2021
Po predstavení krajského mesta Prešov i stredovekého Šarišského hradu sa dnes vydáme do prírody. Odhalíme vám miesto ťažby drahého (Slovenského) opálu, prejdeme na bicykli Lopušnú dolinu a absolvujeme turistický prechod Tatranskou magistrálou.

Slovinsko, Portorož a Piran – prechádzky po mestách
Publikované: 1.5.2021
Dnes navštívime Portorož a Piran. Najskôr si prehliadneme, čo sa zmenilo na krásnej prírodnej výstave Forma Viva. Je to taká sochárska galéria pod modrou oblohou. Je až neuveriteľné, že tento projekt vznikol už pred päťdesiatimi rokmi. Slovinci Jakob Savinšek a Janez Lenassi prišli s myšlienkou prírodnej sochárskej galérie už v roku 1961.

USA, Kalifornia – Lancaster
Publikované: 30.4.2021
Lancaster nájdete približne 70 kilometrov severne od centra Los Angeles. Mesto leží na západnom okraji Mohavskej púšte v nádhernom údolí Antelope Valley. Zrejme je najznámejšie pre svoj sezónny rozkvet maku a Antelope Valley je od marca do mája doslova zaliate farbami.

Kanárske ostrovy, Fuerteventura – ostrov Lobos
Publikované: 27.4.2021
Kanárske ostrovy sú jednou z obľúbených dovolenkových destinácií, ktorá je aj v dnešnej dobe cestovaniu naklonená. Potrebné sú však samozrejme PCR testy pred odletom z ČR, pred návratom späť do ČR antigénne testy a po návrate domov opäť PCR testy. Avšak služby sa pomaly zlacňujú, a tak začína byť dovolenka na týchto exotických ostrovoch každým dňom aj finančne príjemnejšia.

Bulharsko: Tipy na letnú dovolenku
Publikované: 26.4.2021
Letná sezóna začína v Bulharsku po polovici mája a končí zhruba s koncom septembra. Takže už je ideálny čas na plánovanie dovolenky.

SR, Prešovský kraj – región majestátnych štítov I.
Publikované: 25.4.2021
Najľudnatejším krajom Slovenska je Prešovský kraj, ktorý sa nachádza na severe východného Slovenska. Na jeho území sa rozprestierajú regióny Spiša, Šariša a Zemplína oplývajúce nádhernými mestami, osobitou kultúrou i prírodnými unikátmi, ktoré budeme v nasledujúcich týždňoch predstavovať a inšpirovať vás k ich návšteve.

Slovinsko, Izola – s nádychom Talianska
Publikované: 24.4.2021
Stredoveké mestečko Izola sú také slovinské Benátky. A dokonca sa tak mestečku naozaj hovorí. Gondoly tu síce nenájdete, ale pokojnú atmosféru, úzke uličky a staroveké domčeky určite áno. A spojenie s Talianskom? To je naporúdzi, predtým toto územie Taliani obývali.

USA, Florida – Jupiter
Publikované: 23.4.2021
U nás sa stále drží chladné počasie, tak vás tentokrát zavedieme do teplejšej časti USA. Konkrétne do mesta Jupiter, ktoré sa nachádza v juhovýchodnej časti štátu. Pred dvoma rokmi bol Jupiter hodnotený ako jedno z najlepších plážových miest v Spojených štátoch.

ČR, Milotice – Náklo ako bájny Valigrad a prírodná rezervácia Horky
Publikované: 22.4.2021
Oblasť Náklo (niekedy tiež Vrch lží) je vrch neďaleko obcí Milotice, Ratíškovice, Vacenovice a Dubňany. Vrch sa týči v nadmorskej výške približne 265 metrov. Náklo prevyšuje svoje okolie o necelých 60 metrov, a tak sú z tohoto miesta nádherné výhľady do širokého okolia. Dohliadnuť môžete až na oblasť Bielych Karpát či Chřibov v Zlínskom kraji.

USA, Seattle – mesto kávy a letectva
Publikované: 20.4.2021
Seattle býva tiež titulovaný ako Brána Aljašky, Smaragdové mesto, Kráľovské mesto či Mesto lietadiel (vďaka spoločnosti Boeing). Leží v štáte Washington a susedí s Kanadou. Mesto a jeho okolie sa pýši nielen bohatou zeleňou, ale aj mnohými zaujímavosťami.

Taliansko, Panarea a Stromboli: Sopečná erupcia na vlastné oči!
Publikované: 19.4.2021
Už plánujete dovolenku a nechcete sa len váľať na pláži? Čo tak trocha dobrodružstva na sopečných ostrovoch? Panarea a Stromboli patria ešte s ďalšími ostrovmi pod Liparské ostrovy. Sú známe tiež pod názvom Eolské ostrovy a ležia v Tyrrhenskom mori. Nachádzajú sa pri severnom pobreží Sicílie v aktívnom vulkanickom pásme medzi Vezuvom a Etnou. Jedná sa vlastne o vrcholky sopiek vyčnievajúcich nad hladinu mora. Sú súčasťou talianskej provincie Messina, ktorá patrí k autonómnej oblasti Sicílie.

SR, Výlet do starobylej Bratislavy
Publikované: 18.4.2021
Viete, ako vyzerali ulice a námestia Bratislavy pred 300 rokmi? Viete si predstaviť, čím sa živili jej obyvatelia a ako vyzeral v tej dobe život v uliciach a domoch bohatých a menej bohatých občanov? Nová knižná publikácia Bratislava známa-neznáma nám ukáže, ako a čím žilo mesto v 18. storočí a zároveň nám umožní doslova nakuknúť do jeho jednotlivých zákutí.

Slovinsko, Ľubľana – pamiatky na každom kroku
Publikované: 17.4.2021
V minulom článku o Ľubľane sme navštívili Metelkovu ulicu aj Dračí most, vydávame sa teda ďalej do centra. Ideme pozdĺž rieky Ľubľanice dolu smerom na námestie Prešernov trg. France Prešeren (1800–1849) bol romantický básnik a tiež právnik. Postupne sa stal aj prvým európsky uznávaným slovinským spisovateľom.

USA, Idaho – návšteva miest a mestečiek
Publikované: 16.4.2021
Dnešok venujeme návšteve malých miest v štáte Idaho. Topografia tohoto štátu je rozmanitá. Nájdete tu zasnežené hory, divoké rieky aj hlboké lesy. Už len cesty do miest, ktoré vám predstavíme, sú zážitkom.

SR, Svidník – turistika v okolí
Publikované: 14.4.2021
Počas zákazov vychádzania a obmedzení súvisiacich s koronavírusovou pandémiou sa presunulo ťažisko turistiky do jednodenných vychádzok v okolí svojho bydliska. Obyvatelia miest a obcí, tak znovu objavujú krásu hôr, lesov a prírody. My vás dnes zavedieme na severovýchodné Slovensko, presnejšie do okolia okresného mesta Svidník.

   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 | 100   

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Náučné prechádzky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Sada vitamínov pre Vaše zdravie + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy - Linda a kľúč od Andary
1. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakcie:
Exkluzívna kolekcia mini dámskych vôní VERSACE
3. cena redakcie:
Knižná publikácia Bratislava známa - neznáma z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

18.5.2021
Už od stredy 19. do nedele 23. mája 2021 bude prebiehať medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto, a to v online podobe i za účasti divákov.
12.5.2021
Už od tohto mesiaca vás Oravská galéria pozýva na vyhliadkovú plavbu po Oravskej priehrade spojenú s prehliadkou expozícií tradičného ľudového umenia na Slanickom ostrove. Loď OGSLANICA s kapacitou 90  miest vás prepraví k jednému z najnavštevovanejších kultúrnych miest Oravy.
10.5.2021
Dobré správy pre lyžiarov prichádzajú z rakúskeho Korutánska. Lyžiarske stredisko Mölltaler Gletscher obľúbené medzi rekreačnými lyžiarmi opäť otvára svoje brány. Na zjazdovkách čakajú na lyžiarov viac ako 3 metre snehu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST v Českej republike:

Česká republika

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Praha – prechádzka centrom mesta

Brno – hlavné mesto Moravy

Kroměříž – podmanivá krása

Český Krumlov – za históriou do južných Čiech

Kutná Hora: skvost stredných Čiech

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 18. 5. 2021
sviatok:Viola
dnes:
utorok 18.5.
17 °C
zajtra:
streda 19.5.
13 °C