Cestovanie - Cestovateľský sprievodca

ČR, Děčín – kráľovské mesto na sútoku Labe s Ploučnicou – VIDEO
Publikované: 31.5.2023
Len niekoľko kilometrov pred tým, než voda Labe opustí územie Česka, pretečie okolo majestátneho zámku v Děčíne. Samotné mesto a jeho okolie ponúka množstvo lákadiel, ktoré stoja za návštevu. Okrem zámku napríklad aj Ružovú záhradu, CHKO Labské pieskovce a neďaleké České Švajčiarsko.

Fínsko: Tampere - Industriálna metropola v objatí dvoch jazier II.
Publikované: 30.5.2023
V dnešnom článku sa opäť vrátime do jednej z najdôležitejších fínskych metropol, do priemyselného srdca krajiny, mesta Tampere. V minulom článku sme si predstavili celkovú atmosféru mesta, zavítali do centra, preskúmali najvýznačnejšie miestne cirkevné stavby a vydali sa do severnej časti Tampere, ktorá je obklopená jazerom Näsijärvi.

Cyprus: Ostrov dvoch svetov III. – Famagusta
Publikované: 29.5.2023
Famagusta alebo Gazimagusa sa kedysi dávno nazývala Ammochostos, čo znamená „pochovaný v piesku“. Tunajšia krajina je celkom rovinatá, ale s úrodnými poliami, kde sú vidieť zelené potrubia. Tie privádzajú vodu z Turecka podmorským potrubím. Tu na Cypre je totiž nedostato vody.

Thajsko II.: ostrov Ko Lanta – VIDEO
Publikované: 27.5.2023
Ostrov Ko Lanta je ideálne miesto na pokojný odpočinok a užívanie si pohodovej tropickej atmosféry južného Thajska. Okúzlia vás poloprázdne pláže, bungalovy a malé penzióny roztrúsené po kokosových hájoch, ospalé bary a reštaurácie, výborné možnosti pre potápanie aj rozsiahly národný park v hornatom strede ostrova. Z letiska v Krabi sem pritom autobusom dôjdete za necelé tri hodiny.

Kolumbia: Cartagena - mesto pri Karibskom mori
Publikované: 26.5.2023
Od roku 1984 patrí kolumbijská Cartagena k dedičstvu UNESCO. Historické centrum s dláždenými uličkami, balkóny plné kvetín, budovy v koloniálnom, republikánskom aj modernom štýle, to všetko ukrývajú 11 kilometrov dlhé zachovalé hradby vybudované Španielmi.

SR: Turčianske Teplice – kúpeľné mesto v kolíske prírody II.
Publikované: 25.5.2023
Po týždňovej prestávke sa opäť vraciame do Turčianskych Teplíc. Potom, čo našu prechádzku prerušila silná prietrž mračien, sme si za útočisko vybrali miestne kino. O chvíľu nebolo po daždi ani chýru a my sme mohli ďalej pokračovať v objavovaní krás mesta.

ČR, Ústí nad Orlicí: mesto tkáčov a baroka – VIDEO
Publikované: 24.5.2023
Na sútoku Tichej Orlice a Třebovky, priamo na hlavnej železničnej trati z Prahy na východ, nájdete nenápadné, ale napriek tomu krásne mestečko Ústí nad Orlicí. V ňom vás čaká barokové námestie s podlubiami aj unikátna budova stanice.

Fínsko: Tampere - Industriálná metropola v objatí dvoch jazier I.
Publikované: 23.5.2023
Po minulotýždňovej zastávke v Rige sa dnes presunieme do Fínska, presnejšie do priemyselného mesta Tampere situovaného v jazernej oblasti. Toto dejisko majstrovstiev sveta v hokeji ponúka pohľad nielen na úžasnú Nokia Arenu, kde v súčasnosti prebieha šampionát, ale aj na mnoho ďalších pamiatok, ktoré si predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

Cyprus: Ostrov dvoch svetov II. - Kyrenia
Publikované: 22.5.2023
Z hlavného mesta Nikózie vyrážam smer Kyrenia (Girne). Mierime do hôr, ktoré prejdeme a už je vidieť more a severné pobrežie Cypru. Pod nami je prívetivé mesto Kyrenia s malebným prístavom a pôsobivým hradom.

Thajsko I.: Tropická krajina s úsmevom - VIDEO
Publikované: 20.5.2023
Nekonečné pláže s bielym koralovým pieskom, podmorský život hýriaci farbami, mnoho budhistických chrámov, horské scenérie vyrážajúce dych, neskutočné druhy exotického jedla aj rušný život hlavného mesta.

Kolumbia: z Medellínu do Cartageny cez Santa Fe
Publikované: 19.5.2023
Krásne a zachovalé koloniálne mesto s príjemnými teplotami okolo 25 °C, ktoré priam láka na prechádzky dláždenými uličkami a na prehliadku bielych domov s farebnými okenicami a dverami.

SR: Turčianske Teplice – kúpeľné mesto v kolíske prírody I.
Publikované: 18.5.2023
V dnešnom putovaní po Slovensku zavítame do mestečka ležiacom v oblasti Horného Turca, ktoré je okrem funkcie okresného mesta aj významným kúpeľným, kultúrnym a historickým centrom regiónu. Vydajte sa spolu s nami do Turčianskych Teplíc.

Juhoafrická republika - fascinujúce Dračie hory
Publikované: 17.5.2023
Drakensberg – fascinujúci svet hôr, horských priesmykov a prírodných scenérií, ktoré sa podľa všetkých predpokladov stali námetom pri vytvorení fantastického sveta postáv z ríše J. J. R. Tolkiena, ktorého rodiskom je práve Juhoafrická republika.

Lotyšsko, Riga - dejisko majstrovstiev sveta
Publikované: 16.5.2023
Tohtoročné majstrovstvá sveta v hokeji sa konajú v lotyšskom hlavnom meste Riga a v treťom najväčšom fínskom meste Tampere. My sa dnes vydáme na prechádzku prvým menovaným mestom, ktoré môžeme pokojne označiť secesnou kráskou Pobaltia. Zároveň vám predstavíme aj spoločenskú hru, ktorá vás prenesie na hokejový štadión, kde si vychutnáte nezabudnuteľnú atmosféru zápasov majstrovstiev sveta.

Cyprus: Ostrov dvoch svetov I. - Nikózia
Publikované: 15.5.2023
Ak ste ešte neboli na Cypre, mali by ste sa sem vydať, zaručene vás okúzli – možno svojimi horami, starobylosťami či pôvabom miest. Nech je to ako chce, takú rozmanitosť zážitkov hneď tak všade nezískate.

SR, Rakúsko: marhuľová dedinka Kittsee - VIDEO
Publikované: 14.5.2023
V nasledujúcich riadkoch sa vydáme do rakúskej prihraničnej obce Kittsee, ktorá sa s viac ako 3500 obyvateľmi (z toho je bezmála polovica Slovákov) radí medzi najrýchlejšie rastúce obce v celej spolkovej krajine. Preslávená je svojimi početnými marhuľovými sadmi či sídlom jednej z najväčších čokoládovní v Rakúsku.

Kambodža, Koh Rong Sanloem – nedotknutý ostrovný raj
Publikované: 13.5.2023
Premýšľate kam sa ísť ohriať? Máte radi miesta, ktoré nie sú skazené masovou turistikou? Alebo snáď túžite spoznať exotickú krajinu? Koh Rong Sanloem je tým pravým rajom. Koh Rong Samloem by mohol byť prirovnávaný k ostrovom Thajska pred tridsiatimi rokmi, kedy ešte mnohé z nich neboli objavené turistami. Pokojný ostrov bez ciest a automobilov.

Kolumbia, Medellín - mesto jari i Escobara
Publikované: 12.5.2023
Na začiatku 90. rokov sa mohlo mestu Medellín o nejakých turistoch jedine snívať. Bolo to totiž centrom svetového obchodu s kokaínom a mestom s najväčším počtom vrážd na svete.

SR: Mošovce – turčianska kráľovská dedinka II.
Publikované: 11.5.2023
Po minulotýždňovom putovaní obcou Mošovce, kde sme spoločne navštívili pamätihodnosti, rodné domy či anglický park sa dnes vydáme po stopách spoločenského života miestnych obyvateľov, navštívime jeden veľmi pekne spracovaný náučný chodník a pozrieme sa aj na výlety do čarokrásneho okolia obce.

Mozambik - chudobná, ale krásna krajina
Publikované: 10.5.2023
Putovanie Mozambikom začneme, ako inak v hlavnom meste - Maputo (pred tým známe ako Lourenço Marques), ktoré leží na samom južnom cípe krajiny. Čo zaznamenáte v meste ako prvé, budú pravdepodobne jeho nekonečné a rovné ulice, ktoré sa tiahnu až niekoľko tisíc metrov (napr. hlavná "východozápadná" ulica Avenida de Julho je dlhá skoro 5 km). Najstaršiu historickú pamiatku mesta nájdete na ulici Praça do Junho.

USA, Bahia Honda Key – ostrov Floridy s históriou a malebným okolím
Publikované: 9.5.2023
Na ceste medzi Key West (najjužnejší ostrov súostrovia Keys na juhu Floridy) a floridským polostrovom sa určite zastavte aj v parku Bahia Honda State Park. Park sa nachádza na ostrove Bahia Honda Key, ktorý je od ostrova Marathon vzdialený 7 míľ. Medzi týmito ostrovmi je preslávený 7 míľ dlhý most. Vstupná brána do parku je medzi značkami 36. a 37. míle oceánskej diaľnice č. 1. Otvorené je každý deň od 8.00 do západu slnka.

Poľsko, Osvienčim – spomienka na holokaust
Publikované: 8.5.2023
V týchto dňoch si pripomíname 78. výročie od ukončenia 2. svetovej vojny. Na jeden z najvýznamnejších medzníkov našich dejín si spomenieme prostredníctvom návštevy poľského mesta Osvienčim, ktoré sa rozprestiera pri ústí rieky Soly do Visly v Malopoľskom vojvodstve.

ČR, Hodonín – unikátne múzeum ropy
Publikované: 7.5.2023
Po návšteve hodonínskej zoo sa dnes vyberieme do výnimočného Múzea naftového dobývania a geológie, ktoré je situované v nádhernej budove bývalých malých kasární v samotnom srdci naftového priemyslu v Hodoníne a naproti tunajšej železničnej stanici.

Kambodža, Sihanoukville: odpočinok
Publikované: 6.5.2023
Po Siem Reape sme sa niekoľko dní prevážali na bicykli a aj keď sme si to odmietali priznať, pomaly sme začínali v nohách cítiť najazdené kilometre. Taktiež sa nenápadne blížila doba nášho odjazdu z Kambodže, a tak sme sa rozhodli pár dní trochu odpočívať. Vydali sme sa do prímorského mestečka Sihanoukville.

Venezuela, Caracas – metropola na brehu Karibiku II.
Publikované: 5.5.2023
V druhej časti nášho seriálu o Caracase začneme tam, kde sme minule skončili, a to pri stanici metra Capitolio, ktorá nás dostane k na pohľad najkrajším historickým budovám v meste.

   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 | 100   

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakcie:
Láskyplný balíček
2. cena redakcie:
Láskyplný balíček
3. cena redakcie:
Láskyplný balíček

Aktuality:

31.5.2023
V Bardejovských kúpeľoch sa v piatok 2. júna 2023 slávnostne začne 26. ročník kúpeľnej sezóny. Na programe bude otvorenie Parku Bélu Kellera pri Stredisku obchodu a služieb, jeho hudobnej lavičky a pamätnej tabule. Chýbať nebude ani požehnanie minerálnych prameňov za účasti zástupcov cirkví v priestoroch kúpeľnej kolonády a mnoho iného.
30.5.2023
Opět vám přinášíme zajímavý žebříček měst. Tentokrát vám představíme nejbohatší města světa, z pohledu počtu nejbohatších lidí žijících na jednom místě. Do studie byli započítaní nejen milionáři, stomilionáři či miliardáři žijící v jednom městě, ale důraz se kladl i na globální a realitní význam daných lokalít.
27.5.2023
Aj toto leto sa môžete tešiť na množstvo podujatí či noviniek, ktoré spolu s obrovským prírodným potenciálom, kultúrnym bohatstvom a kvalitou poskytovaných služieb zaručia, že región Horehronia sa stane pre turistov obľúbenou dovolenkovou destináciou.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 31. 5. 2023
sviatok:Petronela
dnes:
streda 31.5.
16 °C
zajtra:
štvrtok 1.6.
16 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X