Cestovanie - Cestovateľský sprievodca

USA, Južná Karolína: Beaufort
Publikované: 18.9.2020
Najromantickejšie mesto v Južnej Karolíne. Tak ľudia s obľubou hovoria šarmantnému Beaufortu. Mesto ponúka napríklad nádhernú architektúru 18. storočia.

SR, Výlety s deťmi – spoznávajte hrady aj okolie Trnavy
Publikované: 16.9.2020
Vydajte sa na potulky po 25 najkrajších hradoch na západnom Slovensku, ktoré vám prináša nový turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama. Knižka Hrady pre deti je ďalšou pútavou publikáciou v edícii Výlety s deťmi, ktorá vám priblíži nielen slovenské stredoveké skvosty.

Slovinsko: Mangart – najkrajšia cesta Júlskych Álp – VIDEO
Publikované: 15.9.2020
Tretia najvyššia hora Slovinska rozhodne stojí za návštevu. Už len vďaka tomu, že až do dvoch tisíc metrov vyjdete autom a môžete si o to dlhšie vychutnať nezabudnuteľné výhľady.

Švajčiarsko – na hrady a zámky
Publikované: 14.9.2020
Švajčiarsko, teda oficiálne Švajčiarska konfederácia, z minulosti aj Švajčiarske sprisahanectvo, je menší vnútrozemský štát v strednej Európe. Leží medzi Bodamským jazerom, Ženevským jazerom, Rýnom a Alpami. Štát je zložený z celkom 26 kantónov. V minulosti na tomto území sídlilo mnoho rodov a šľachticov, ktorí nám tu dodnes zanechali mnoho krásnych a zachovalých hradov a zámkov. A verte, že niektoré sú ako z rozprávky!

Filipíny, Bohol – to najlepšie z ostrova
Publikované: 12.9.2020
Keď sa povie Filipíny, väčšine sa vybavia rajské pláže lemované kokosovými háji. Ostrov Bohol je ale dokonalým príkladom, že krajina ponúka viac než len pláže. Nájdete tu svieže zelené lesy, symetrické kopce, najmenšie primáty sveta a neuveriteľný podmorský život.

USA, Georgia – Savannah
Publikované: 11.9.2020
Dnes zavítame do idylického južanského mesta Savannah, ktoré sa pýši starými vilami, parkmi s fontánami a vysokými stromami. Toto relatívne malé mesto má okúzľujúci šarm a uvoľnenú atmosféru. Savannah leží na brehoch Atlantického oceána v ústí rieky Savannah, a to hneď na hranici s Južnou Karolínou.

Slovinsko: Prisojnikove okno – najväčšie skalné okno celých Álp – VIDEO
Publikované: 8.9.2020
80 metrov vysoké a 30 metrov široké. Také veľké je okno v skale nad sedlom Vršič v slovinských Alpách. Priamo skrz neho vedie celkom náročná ferrata, nahor sa dá ale dostať aj klasickou trekovou cestou, po ktorej sa teraz spoločne vydáme.

Grécko, Kefalónia – krásne pláže a rajský pokoj
Publikované: 7.9.2020
Grécka Kefalónia je najväčší ostrov v Iónskom mori, nachádza sa medzi Lefkadou a Zakynthosom. Ľudia sem jazdia hlavne za krásnymi plážami a pokojom, nie je totiž ešte taká turistická. Hlavným mestom je Argostoli, ktoré rovnako stojí za návštevu. Ubytujeme sa v Lixouri a medzi Lixouri a Argostoli jazdí každých 30 minút trajekt. Jedna cesta stojí necelé 3 eurá a trvá 20 minút.

USA, Arkansas – Little Rock
Publikované: 4.9.2020
Pokračujeme v cestovaní po Spojených štátoch amerických, kde sa dnes pozrieme do arkansaského mesta Little Rock, ktoré leží v srdci tohto južanského štátu. Mesto sa rozkladá pozdĺž rieky Arkansas a bolo založené v roku 1820, teda krátko po ustanovení arkansaského teritória. Little Rock bol od začiatku hlavným mestom štátu, ktoré je 200 rokov po svojom založení obľúbeným výletným miestom pre rodiny, kde sa toho dá mnoho podniknúť.

ČR, Rychnov nad Kněžnou – spätý s rodom Kolowratov
Publikované: 3.9.2020
Mesto ležiace v Královohradeckom kraji na rieke Kněžnej je spájané s niekoľkými historicky významnými menami. Pochádza odtiaľ autor románu Bolo nás päť – spisovateľ Karel Poláček, hudobný skladateľ Jiří Rychnovský, Magdalena Dobromila Rettigová tu napísala známu Domácu kuchárku a rod Kolowratov tu vlastní a spravuje jeden z najväčších barokových celkov v Čechách – kolowratský zámok.

Slovinsko: Soča – k prameňom jednej z najkrajších riek Európy – VIDEO
Publikované: 1.9.2020
135 kilometrov dlhá, nádherne modrá a čistá, s množstvom kaňonov a perejí a hlavne obklopená dych berúcimi scenériami. To je slovinská rieka Soča. V dnešnom diele slovinského seriálu sa pozrieme na unikátne miesto, kde rieka pramení.

Grécko, ostrov Chrissi – ako v Karibiku
Publikované: 31.8.2020
Premýšľate, či nakoniec ešte nevyrazíte k moru? Chceli by ste letieť na Krétu? Tento ostrov je taký známy, že o ňom hovoriť teraz nebudeme. Keď už tu ale budete, vieme o skvelom jednodňovom výlete. Že nechcete chodiť po pamiatkach v príšerných horúčavách? Buďte v pokoji, tento výlet vás úplne uchváti. Vyrazíme na ostrov Chrissi.

Chorvátsko, Pag – ostrov plný zábavy aj relaxácie na pláži
Publikované: 29.8.2020
Pag je piaty najväčší ostrov celého Chorvátska. Vo svete je preslávený čipkou, pažským syrom, bielym vínom, soľou a predovšetkým plážami a jeho nočným životom. Od pevninského Chorvátska sa líši tým, že si zachováva svoj vidiecky ráz. Aj keď i to sa v posledných rokoch mení a ostrov navštevujú prevažne mladí ľudia so záujmom užiť si party život na vyhlásenej pláži Zrče.

USA, Texas: Beaumont – múzeá
Publikované: 28.8.2020
Dnes budeme v poznávaní texaského Beaumontu pokračovať. Druhá časť začne neobvykle, a to v akejsi aligátorovej zoo Gator Country Adventure Park, kde žije viac než 600 aligátorov. Jedným z obyvateľov je tiež Veľký Al, ktorému tiahne na 90. K miestnej komunite patrí aj Veľký Tex, ktorý v zajatí dorástol do veľkosti 4,5 metra a váhy takmer pol tony.

SR: S batohom po Slovensku – turistickí sprievodcovia
Publikované: 26.8.2020
Nedávno uzrela svetlo sveta praktická knižná reedícia turistických sprievodcov S batohom po Slovensku od rodinného vydavateľstva Dajama, ktorá okrem atraktívnych turistických cieľov v najobľúbenejších slovenských pohoriach prináša aj legendárne turistické mapy.

Slovinsko: Bohinjské jazero – jedno z najkrajších miest Júlskych Álp – VIDEO
Publikované: 25.8.2020
Dnes sa pozrieme na jedno z najobľúbenejších a najkrajších slovinských miest. Najväčšie slovinské jazero leží v nádhernom údolí, je obklopené vysokými horami a ponúka mnoho príležitostí na poznávanie.

Grécko, Lefkada – poklad v Iónskom mori s prenádhernými plážami
Publikované: 22.8.2020
O Lefkade sa hovorí, že je perlou v Iónskom mori a že má práve tie najkrajšie pláže z celého Grécka. Názov Lefkada pochádza už z čias antického Grécka a bol odvodený od žiarivo bielych útesov na najjužnejšom cípe ostrova. A my sa spolu dnes na tento klenot pozrieme zblízka.

USA, Texas: Beaumont – do múzeí
Publikované: 21.8.2020
Po návšteve Corpus Christi dnes zájdeme do mesta Beaumont na severovýchode. História Beaumontu je úzko spätá s ťažbou ropy. Dodnes je v pamäti incident z roku 1901, kedy došlo k obrovskej explózii ropného vrtu. Dnešný Beaumont je obklopený ropnými vrtmi, avšak mesto je silno zamerané na ochranu svojich prírodných zdrojov a v jeho okolí tak nájdete napríklad prírodný park Big Thicket National Preserve alebo mokrade Cattail Marsh Wetland.

SR, Pezinok – z vodného hradu zámok
Publikované: 19.8.2020
Najkrajšou historickou pamiatkou mesta Pezinok je nepochybne Pezinský zámok. Stavba bola postavená na prelome 13. a 14 storočia, ako vodný hrad. Zaujímavosťou je, že aj napriek niekoľkým rekonštrukciám sa vzhľad takéhoto hradu zachoval dodnes. Vďaka tomu možno Pezinský zámok označiť za pôsobivú a jedinečnú stavbu, ktorá má návštevníkom čo ponúknuť.

Slovinsko: Júlske Alpy – krajina priezračných riek, vodopádov a bielych vrcholkov – VIDEO
Publikované: 18.8.2020
Slovinsko patrí medzi stále obľúbenejšie ciele najmä pre tých, ktorí si radi užijú akčnú dovolenku. Hlavne tamojšie Alpy sú rajom pre milovníkov adrenalínových športov aj pre náročnejších trekerov. Poďme sa v novom seriáli do slovinských hôr vypraviť.

Laos, Pakse Loop – raj vodopádov
Publikované: 17.8.2020
Keď sa povie Laos, väčšine ľudí sa vybavia slávne vodopády Kuangsi Falls a mesto Luang Prabang, zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Pri vašej ceste do Laosu ale nesmiete zabudnúť navštíviť južnú časť krajiny. Pýtate sa, prečo práve sem? Nájdete tu náhornú plošinu Bolaven, chodník plný vodopádov, kávových plantáží a úžasných scenérií. Zažite nezabudnuteľnú jazdu na motorke po okruhu Bolaven Plateau, známom tiež ako Pakse Loop.

Grécko: Kontrast medzi rušným Mykonosom a posvätným Dilosom
Publikované: 15.8.2020
Kozmopolitný Mykonos je ostrov v gréckom súostroví Kyklady v Stredozemnom mori. Vo svete je známy ako ostrov celebrít, smotánky a nočného života. V poslednej dobe sa však dostáva do popredia popularity a začínajú ho vo svojich katalógoch ponúkať aj české cestovné kancelárie.

USA, Corpus Christi – vo vlnách
Publikované: 14.8.2020
Corpus Christi nájdete v zátoke severne od Brownsville. Pobrežné mesto sa v posledných rokoch stalo jednou z najpopulárnejších destinácií v Texase, a to predovšetkým vďaka svojim dlhým plážam, bohatej flóre i faune. Oblasť bola osídlená v prvej polovici 16. storočia, kedy sem dorazil španielsky objaviteľ Alonso Alvarez a dal jej poetické meno, ktoré doslova znamená telo Pána. Dnes je Corpus Christi považované za texaskú riviéru, čo dokladá množstvo hotelov a rezortov, ktoré tu vyrástli ako huby po daždi.

SR, Pezinok – malokarpatský klenot
Publikované: 12.8.2020
Malebné malokarpatské mesto Pezinok leží približne 25 kilometrov od Bratislavy. Je známe najmä pre rozvinuté vinohradníctvo a dlhoročnú tehliarsku, stavebnú i strojársku výrobu. Vďaka výhodnej polohe v blízkosti Hlavného mesta je atraktívnym miestom pre rodinný život.

SR, Kováčová: miesto ideálne na oddych i aktivity v prírode - VIDEO
Publikované: 11.8.2020
Chvíle oddychu môžeme tráviť leňošením alebo aj aktívne. Niekto obľubuje relax a starostlivosť, ktorú ponúkajú slovenské kúpele, iní chcú byť pohybovo aktívni či už pri vode, na bicykli alebo turistike. Zavítali sme do stredoslovenskej obce Kováčová, kde si môžu prísť na svoje oba typy dovolenkárov.

   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 | 100   

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jeseň na bicykli

27. 8. – 31. 10. 2020
1. cena:
Dve vstupenky do expozície Nestville Distillery
2. cena:
Kniha Okolo Slovenska na bicykli od rodinného vydavateľstva Dajama
3. cena:
Kniha Čarovný Liptov od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Štartovací balíček do súťaže Všetci na bajk 2021
2. cena redakcie:
Nové vydanie ORAVA – Panoráma ľudovej piesňovej a hudobnej kultúry (október 2020)
3. cena redakcie:
Kniha Moje najkrajšie cesty za spoznaním sveta od Marcela Králika

Aktuality:

18.9.2020
Počas víkendu 26. a 27. septembra 2020 sa uskutoční podujatie, ktoré deti doslova milujú – Šarkaniáda na zámku Schloss Hof.
16.9.2020
V osade Magurka (Partizánska Ľupča) sa vracajú ku svojim dávnym koreňom. Začiatkom októbra sa bude v najvyššie položenej osade na Slovensku ryžovať zlato. Zároveň sa slávnostne otvorí banský náučný chodník, ktorý opisuje bohatú históriu tejto lokality. Pri otvorení je pripravený aj pestrý sprievodný program.
14.9.2020
Fakulta výtvarného umenia Vysokého učení technického v Brne usporadúva v dňoch 17.–20. septembra módny festival, ktorý privíta českých aj zahraničných dizajnérov a s ich tvorbou zoznámi verejnosť. Témou tohtoročného piateho ročníku je RETHINK – REUSE – REDESIGN, RE… V zmysle prehodnotenia zabehnutých postupov a pružnej reakcie na nové situácie či hrozby.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NEPÁL:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 18. 9. 2020
sviatok:Eugénia
dnes:
piatok 18.9.
20 °C
zajtra:
sobota 19.9.
20 °C