Tlačové správy

Unikátna letecká kniha predstaví majestátne historické klenoty na Slovensku z neba
Nadšenci lietania zo stredného Slovenska pripravujú jedinečnú knihu s leteckými pohľadmi na naše historické klenoty. Pozrite sa na majestátne slovenské hrady a zámky z vtáčej perspektívy.

Najväčším zážitkom z Japonska je Japonsko samotné!
Publikované: 14.9.2022
Pokrok a história ruka v ruke! Nezameniteľná, nesmierne chutná a na každom kroku prekvapivá krajinu, ktorá ponúka viac, než dokážu ľudské vnemy absorbovať – to je Japonsko, ktoré predstaví Cestovateľské kino v utorok 20. septembra v KC Dunaj.

Nová lanovka v Jasnej sa pripravuje na prvé testy!
Publikované: 13.9.2022
Na trase novej lanovky v lyžiarskom stredisku Jasná sa objavila prvá z 25 kabín. Moderné dopravné zariadenie spájajúce Bielu púť s Priehybou bude otvorené už na začiatku zimy.

Druhá etapa Skateparku Bardejov ukončená
Publikované: 9.9.2022
V Bardejove na Toplianskej ulici dokončili v septembri 2022 druhú etapu obnovy Skateparku. Vyžiadala si investíciu rozpočtovanú na 5900 EUR, ktorú financovala Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) ,,ŠARIŠ“-Bardejov. Cieľom investície bola obnova skatezóny, ktorá bude slúžiť návštevníkom z regiónu Šariš.

Tekovčania sa budú môcť pochváliť svojou čarovnou knižnou novinkou
Publikované: 8.9.2022
Vydavateľský tím z Kynceľovej v spolupráci s miestnymi fotografmi v Tekove pripravuje unikátnu čarovnú knihu. Obsahovať bude prácu miestnych fotografov.

Využite všetky možnosti, ktoré Svidník ponúka
Publikované: 26.8.2022
Jedným z najkrajších kútov prírody, plnom histórie a osobitej rusínsko-ukrajinskej etnicity, je Svidník a okolie. Príďte sa nadýchať čistého vzduchu, pokochajte sa výhľadmi z rozhľadní a kopcov, nazbierajte si hríby a lesné plody, ochutnajte tatarčané pirohy a mačanku, napite sa minerálnych vôd priamo z prameňov, navštívte stáročné drevené kostolíky, múzeá a pamätníky, vylezte na tanky a pozrite si miesta bojov oboch svetových vojen.

V Bardejovských kúpeľoch obnovili dve fontány
Publikované: 1.8.2022
Ďalšia fotogenická atrakcia pribudla na severovýchode Slovenska, presnejšie v Bardejovských kúpeľoch. Obnovili sa dve nefunkčné fontány v parku pred kúpeľným domom Alžbeta (Park Sisi).

Zámok Schloss Hof má počas slovenských sviatkov špeciálnu programovú ponuku
Publikované: 30.6.2022
Letné mesiace prinášajú so sebou aj vytúžené dni voľna a príjemným bonusom je aj niekoľko štátnych sviatkov, počas ktorých sa núka skvelá možnosť podniknúť výlet na zámok Schloss Hof a vychutnať si barokovú nádheru najväčšieho vidieckeho sídla Rakúska.

Skalica bude mať svoju čarovnú knihu
Publikované: 23.6.2022
Vydavateľský tím z Kynceľovej v spolupráci s miestnymi fotografmi na Záhorí pripravuje čarovnú knihu o Skalici a jej okolí. Odprezentujú sa v nej aj ostatné obce okresu.

Rybári a milovníci slovenskej prírody sa môžu tešiť z unikátnej knihy Narodený v znamení rybára
Publikované: 10.6.2022
Na knižných pultoch nájdete jedinečnú knihu Narodený v znamení rybára. Vypĺňa tak medzeru pre všetkých nadšencov podobného životného štýlu. Je určená pre všetky generácie, ktoré milujú slovenskú prírodu a záleží im na jej ochrane.

Dúhové hory, prechádzka po ľadovci aj chrliaca sopka. To NAJ z Islandu so skúseným cestovateľom Robertom Tarabom
Publikované: 8.6.2022
Magické miesto zahalené parou geotermálnych prameňov, zvukom rozmanitých vodopádov a aktívnych sopiek. Cestovateľské kino sa v utorok 14. júna vyberie v KC Dunaj do európskej “Narnie” objavovať tajomstvá prírody. Sprevádzať ním bude skúsený cestovateľ a fotograf Robert Taraba, ktorý sa okrem užitočných tipov podelí aj o tie najlepšie zážitky z Islandu.

Trnava očami miestnych fotografov
Publikované: 3.6.2022
Trnavu a jej okolie predstaví pripravovaná fotopublikácia s čarovnými fotografiami na celý okres. Medzi autormi budú aj miestni fotografi. Kniha bude aj v angličtine.

Medzilaborce na Hornom Zemplíne budú mať svoju leteckú knihu
Publikované: 24.5.2022
Leteckí fotografi z Dobrej Nivy začínajú lietať za svojimi zábermi až k východným hraniciam. Pre zostavenie leteckých fotografií trávi letecká posádka dlhé hodiny vo vzduchu v každom ročnom období, aby spolu s vydavateľským tímom vydali knihu o Medzilaborciach a ich okolí z neba. Už teraz môžete vidieť prvé zábery.

Viete ako vyzerá mesto Levoča z pohľadu vtákov? Novo-vydaná kniha vám to predstaví.
Publikované: 24.5.2022
Mesto Levoča ako centrum jedinečného kraja plného historických pamiatok máte možnosť vidieť z neba. Letecké pohľady na Hornádsku kotlinu môžete obdivovať v novej knihe Levoča a okolie z neba.

V pripravovanej fotoknihe sa objavia unikátne zábery z Ilavy a okolia
Publikované: 18.5.2022
Banskobystrické vydavateľstvo sa rozhodlo vytvoriť fotoknihu o okrese Ilava, ktorej súčasťou budú unikátne zábery od miestnych fotografov. Ukážku čarovných fotografií si môžete pozrieť už teraz.

Od saván cez daždový prales až po vrchol Kilimandžára v dobrodružnom Cestovateľskom kine
Publikované: 13.5.2022
Pozná ju každý, ale nespoznal ju skoro nikto! Cestovateľské kino sa v utorok 17. mája v KC Dunaj vydá na na dobrodružnú cestu do zvieracej ríše Afriky. Exotickú faunu a flóru odhalia národné parky od Krugera cez Etoshu, Chobe, Serengeti, Ngorongoro, Masai Maru až po menej známe Aberdare.

Kto sa zaslúžil o svetovú slávu Vincentky?
Publikované: 5.5.2022
O svetovú známosť sa zaslúžila minerálna voda Vincentka prameniaca v Kúpeľoch (Lázních) Luhačovice samotná, predovšetkým svojimi účinkami a výnimočným zložením. Nesmieme však zabúdať na úlohu osobností v dejinách. Vincentka mala na výrazné a významné osobnosti šťastie.

Ivan Bella uvedie v Piešťanoch do života 40 leteckých kníh najväčšej knižnej edície z neba
Publikované: 3.5.2022
Počas festivalu letectva v Piešťanoch sa slávnostným aktom uvedú do života knihy z najväčšej knižnej edície Slovensko z neba. 40 titulov vydaných počas covidovej éry pokrstí slovenský kozmonaut Ivan Bella.

Cykloturisti otvorili sezónu v Bardejove  
Publikované: 28.4.2022
Cykloturisti otvorili v sobotu 23.apríla 2022 tohtoročnú sezónu v Bardejove. K dispozícii majú spolu dve trasy spájajúce viacero stredísk. Dlhšia trasa liečivých singletrackov má dĺžku 25 km a kratšia trasa 18 km. Na svoje si prídu všetci, jednotlivé terény sú vhodné pre najmenších cyklistov i profibikerov. Stačí si vybrať trasu podľa svojich schopností. Informuje o tom Radomír Jančošek, riaditeľ OOCR ,,ŠARIŠ“-Bardejov.

Zemetrasenie je tam skoro každý deň. Cestovateľské kino sa zblízka pozrie na Nový Zéland
Publikované: 8.4.2022
Malá krajina, veľké zážitky! Či sa už radi kocháte ako usadení hobiti na úrodné zelené pláne, alebo vás láka dobrodružstvo v divokej prírode, táto ostrovná krajina uprostred oceánu ponúka obe možnosti. Zabaľte si zvedavosť a otázky, Cestovateľské kino vyrazí v utorok 19. apríla z KC Dunaj do bájnej Stredozeme!

   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10   

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Hra farieb

1. 9. – 31. 10. 2022
1. cena:
Jesenný balíček plný farieb
2. cena:
Jesenný balíček plný farieb
3. cena:
Jesenný balíček plný farieb
1. cena redakcie:
Jesenný balíček plný prekvapení
2. cena redakcie:
Jesenný balíček plný prekvapení
3. cena redakcie:
Jesenný balíček plný prekvapení

Aktuality:

28.9.2022
K príležitosti Medzinárodného roku jaskyň sa 1. októbra 2022 môžete mimoriadne zúčastniť Dňa otvorených dverí (ďalej len DOD) Cisárskej jaskyne v Moravskom krase. Jaskyňa je situovaná v Ostrovnom žľabe na severovýchodnom okraji Ostrova pri Macoche.
27.9.2022
Jesenné číslo časopisu Krásy Slovenska prináša zaujímavý rozhovor s horským vodcom a aktuálne riaditeľom Horskej záchrannej služby Marekom Biskupičom, pozve vás cez kopce od Váhu k Váhu, poodhalí tajomstvo záhadných skalných hamburgerov i predstaví zručnosti sysľov.
21.9.2022
Oslavy zberu úrody a vína prebiehajú už v plnom prúde. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame prehľad hodových slávností i vinobraní, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 28. 9. 2022
sviatok:Václav
dnes:
streda 28.9.
6 °C
zajtra:
štvrtok 29.9.
12 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X