Tlačové správy

Bardejovské kúpele budú pokračovať v raste návštevnosti i investíciách
V piatok 2. júna 2023 slávnostne otvorili v Bardejovských kúpeľoch hlavnú kúpeľnú sezónu. Pri tejto príležitosti požehnali minerálne pramene zástupcovia štyroch cirkví pôsobiacich v bardejovskom regióne. Za prvých 5 mesiacov odhadovaná návštevnosť dosahuje cca 47%, kým vlani to bolo za rovnaké obdobie necelých cca 42%.

Jediné múzeum máp na Slovensku oslavuje 5 rokov
Publikované: 18.5.2023
Symbolickým prestrihnutím zelenej stuhy sa 26. mája roku 2018 sprístupnila pre verejnosť expozícia Slovenského múzea máp. Ako jediné múzeum máp na Slovensku navštívili už desiatky školských zájazdov a tisícky turistov.

Vyskúšajte si aspoň kúsok Cesty hrdinov SNP
Publikované: 2.5.2023
Turistika a obzvlášť pešia má na Severovýchode Slovenska, v okolí Svidníka a Bardejova, ideálne podmienky. Na výber je nepreberné množstvo trás a vrcholov vhodných pre masovú i individuálnu turistiku v nádhernom prírodnom prostredí zachovaných lesov. Práve tu - na Dukle sa začína najdlhšia a jedna z najdôležitejších turistických magistrál na Slovensku Cesta hrdinov SNP.

Spoznajte podzemie prstom po mape
Publikované: 18.4.2023
V Slovenskom múzeu máp môžete nazrieť do tajov podzemia a tvorby máp týchto tajuplných priestorov. Aktuálna výstava zameraná na jaskyniarstvo a baníctvo je sprístupnená verejnosti do konca júna.

Na Severovýchode Slovenska pokračujú v rozvoji infraštruktúry  
Publikované: 6.4.2023
Oblastná organizácia (OOCR) „ŠARIŠ“- Bardejov plánuje v tomto roku zvýšiť návštevnosť tejto destinácie, prostredníctvom aktívnej spolupráce členov OOCR a ďalších subjektov v cestovnom ruchu, skvalitňovaním marketingu, propagácie a rozširovaním produktov a služieb. Bude pritom hospodáriť s rozpočtom približne 200 000 EUR. Informuje o tom riaditeľ OOCR „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.

K vyhliadke s útulňou nad svidníckym vlekom pribudol altánok
Publikované: 28.3.2023
Vyhliadka s útulňou, ktorú uviedli do prevádzky nad bývalým vlekom v meste Svidník v závere roku 2021, bola v poslednom čase zútulnená. Novinkou je altánok, ktorý slúži od konca roka 2022. Celková investícia do mobiliáru, si spolu s altánkom, vyžiadala sumu 5 000 EUR z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) ,,ŠARIŠ“ - Bardejov.

Umelecké fotografie Považskej Bystrice a okolia vzbudzujú túžbu po objavovaní
Publikované: 13.3.2023
Zasnívajte sa nad čarovnými scenériami a nevšednými zábermi, ktoré prinášajú kúsok neopakovateľnej krásy do všedných dní. Vydavateľský tím pripravuje knihu, ktorá prevedie čitateľa zákutiami jedinečného regiónu horného Považia.

Pozrite sa na Oravu očami čarovných fotografov
Publikované: 23.2.2023
Čarovné zábery Trstenej a Tvrdošína budú súčasťou unikátnej knižnej edície. Na prvé z nich sa môžete pozrieť už teraz.

Novohradský región bude mať svoju čarovnú knihu
Publikované: 9.2.2023
Čarovné zábery Lučenca a jeho okolia budú odkazom pre budúce generácie. Takéto fotografie nájdete v pripravovanej knihe ako výsledok práce čarovných fotografov.

Profesionálne fotografie ukážu okres Pezinok z vtáčej perspektívy
Publikované: 23.1.2023
Leteckí fotografi z Dobrej Nivy dokončujú svoje posledné zábery na okres Pezinok. Po ich vytriedení zostaví vydavateľský tím knihu o Pezinku a jeho okolí s leteckými fotografiami z každého ročného obdobia. Už teraz môžete vidieť niektoré z nich.

Na vysnívanú čarovnú fotografiu Tekova čakal dva roky
Publikované: 12.1.2023
Čarovné zábery Žarnovice, Novej Bani a ich okolia budú odkazom pre budúce generácie. Takéto fotografie nájdete v pripravovanej knihe ako výsledok práce čarovných fotografov.

Otvorili zrekonštruovanú Lávku priateľstva v Bardejovských kúpeľoch  
Publikované: 1.12.2022
Po kompletnej rekonštrukcii slávnostne znovuotvorili vo štvrtok 1. decembra 2022 v Bardejovských kúpeľoch ,,Lávku priateľstva“. Návštevníci i kúpeľní hostia z celého Slovenska si tak opäť môžu vychutnávať lávku s dĺžkou 54,2 metra a výškou veže 11,6 metra, ktorá v čase svojho vzniku v roku 2011 bola jednou z piatich najdlhších drevených lávok na Slovensku.

Bardejovská spravodlivosť, alebo potreba kata
Publikované: 23.11.2022
Stredovek bol neľahkým obdobím na život a spravodlivosť musela byť rýchla a účinná. Jedným z najvýznamnejších práv a výsad miest bolo preto hrdelné právo. Spolu s výsadou vyberania mýta, daní a poriadania trhov tak tvorili základ právnej a ekonomickej existencie mesta.

17. november si Slovenské múzeum máp pripomína svojou mimoriadnou výstavou
Publikované: 9.11.2022
V múzeu máp sprístupnili prvú špecializovanú výstavu na tému Vojenská história. Unikátne mapy z medzivojnového obdobia, či kartografická súprava, ktorú v bojoch potreboval každý dôstojník. Vojenské zbierkové predmety si môžu návštevníci vyskúšať v Slovenskom múzeu máp do 15. decembra 2022.

Masáže sú najobľúbenejšími procedúrami
Publikované: 4.11.2022
K najobľúbenejším liečebným procedúram v Bardejovských kúpeľoch, a.s. patria masáže a minerálne kúpele. Klienti si radi doprajú nielen klasickú, či reflexnú masáž, ale aj nadštandardné procedúry ako masáže lávovými kameňmi, bio telovými sviečkami, bankovanie, reflexnú masáž chodidiel, medovú detoxikačnú masáž, aromaterapeutickú masáž.

Najväčším zážitkom z Japonska je Japonsko samotné!
Publikované: 14.9.2022
Pokrok a história ruka v ruke! Nezameniteľná, nesmierne chutná a na každom kroku prekvapivá krajinu, ktorá ponúka viac, než dokážu ľudské vnemy absorbovať – to je Japonsko, ktoré predstaví Cestovateľské kino v utorok 20. septembra v KC Dunaj.

Unikátna letecká kniha predstaví majestátne historické klenoty na Slovensku z neba
Publikované: 13.9.2022
Nadšenci lietania zo stredného Slovenska pripravujú jedinečnú knihu s leteckými pohľadmi na naše historické klenoty. Pozrite sa na majestátne slovenské hrady a zámky z vtáčej perspektívy.

Tekovčania sa budú môcť pochváliť svojou čarovnou knižnou novinkou
Publikované: 8.9.2022
Vydavateľský tím z Kynceľovej v spolupráci s miestnymi fotografmi v Tekove pripravuje unikátnu čarovnú knihu. Obsahovať bude prácu miestnych fotografov.

Využite všetky možnosti, ktoré Svidník ponúka
Publikované: 26.8.2022
Jedným z najkrajších kútov prírody, plnom histórie a osobitej rusínsko-ukrajinskej etnicity, je Svidník a okolie. Príďte sa nadýchať čistého vzduchu, pokochajte sa výhľadmi z rozhľadní a kopcov, nazbierajte si hríby a lesné plody, ochutnajte tatarčané pirohy a mačanku, napite sa minerálnych vôd priamo z prameňov, navštívte stáročné drevené kostolíky, múzeá a pamätníky, vylezte na tanky a pozrite si miesta bojov oboch svetových vojen.

V Bardejovských kúpeľoch obnovili dve fontány
Publikované: 1.8.2022
Ďalšia fotogenická atrakcia pribudla na severovýchode Slovenska, presnejšie v Bardejovských kúpeľoch. Obnovili sa dve nefunkčné fontány v parku pred kúpeľným domom Alžbeta (Park Sisi).

   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10   

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakcie:
Láskyplný balíček
2. cena redakcie:
Láskyplný balíček
3. cena redakcie:
Láskyplný balíček

Aktuality:

7.6.2023
Česká centrála cestovného ruchu – CzechTourism v spolupráci s krajmi zostavila prehľad najnavštevovanejších turistických cieľov po celej Českej republike, vychádzajúc zo štatistických dát z minulého roku. Ich prehľad sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.
6.6.2023
V sobotu 10. júna 2023 sa v priestoroch Akadémie Policajného zboru na Sklabinskej ulici v Bratislave uskutoční Deň Ministerstva vnútra Slovenskej republiky aj pre najmenších, odkiaľ si odnesiete skvelé zážitky i veľa nových informácií.
2.6.2023
Nenechajte si ujst podujatie,  ktoré dáva ľuďom možnosť spoznať obľúbené miesta záhradného umenia našej republiky novým spôsobom či nahliadnuť do bežne neprístupných parkov a záhrad.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 9. 6. 2023
sviatok:Stanislava
dnes:
piatok 9.6.
15 °C
zajtra:
sobota 10.6.
16 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X