Tlačové správy

Cykloturisti otvorili sezónu v Bardejove  
Cykloturisti otvorili v sobotu 23.apríla 2022 tohtoročnú sezónu v Bardejove. K dispozícii majú spolu dve trasy spájajúce viacero stredísk. Dlhšia trasa liečivých singletrackov má dĺžku 25 km a kratšia trasa 18 km. Na svoje si prídu všetci, jednotlivé terény sú vhodné pre najmenších cyklistov i profibikerov. Stačí si vybrať trasu podľa svojich schopností. Informuje o tom Radomír Jančošek, riaditeľ OOCR ,,ŠARIŠ“-Bardejov.

Záhadná skrinka pred budovou múzea máp
V malej obci neďaleko Banskej Bystrice sa nachádza jedinečná expozícia Slovenského múzea máp. Pri jeho návšteve dostanete knihu či mapu zadarmo. A nielen jednu.

Island je najbližšia možná exotika, ktorú môže Európan navštíviť
Publikované: 20.4.2022
Zem drsných Vikingov, ktorá ukrýva vzácne prírodné poklady! Cestovateľské kino sa v stredu 20. apríla v trnavskom Kine Hviezda vydá na zážitkovú cestu ostrovom, ktorému vládnu oheň aj ľad. Zabudnite na všetko, čo ste doteraz videli a zažili, Island je iný a jedinečný!

Ukrajinská klientela patrila pred vojnou k perspektívnym
Publikované: 13.4.2022
Približne mesiac je v Bardejovských kúpeľoch v hoteli Helios, ktorý je na ich okraji, ubytovaných 75 osôb, ktoré utiekli pred vojnou z Ukrajiny. Väčšinou ide o bývalých klientov a spolupracovníkov Bardejovských kúpeľov, a.s. aj s ich rodinnými príslušníkmi. Sú to hlavne ženy s deťmi, ale aj staršie ženy. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských Kúpeľov a.s. Tamara Šatanková.

Zemetrasenie je tam skoro každý deň. Cestovateľské kino sa zblízka pozrie na Nový Zéland
Publikované: 8.4.2022
Malá krajina, veľké zážitky! Či sa už radi kocháte ako usadení hobiti na úrodné zelené pláne, alebo vás láka dobrodružstvo v divokej prírode, táto ostrovná krajina uprostred oceánu ponúka obe možnosti. Zabaľte si zvedavosť a otázky, Cestovateľské kino vyrazí v utorok 19. apríla z KC Dunaj do bájnej Stredozeme!

Miestni fotografi predstavia hlohovecký región z čarovného pohľadu
Publikované: 8.3.2022
Miestni fotografi z dolného Považia v spolupráci s vydavateľským tímom zo stredného Slovenska pripravujú čarovnú knihu plnú magických fotografií na Hlohovec a jeho okolie. Ukážku unikátnych záberov si môžete pozrieť už teraz.

Odpad ako umenie: Unikátny dvojmetrový obraz vytvorený z viac ako 600 nefunkčných telefónov
Publikované: 11.2.2022
Kým väčšina podnikateľov rieši otázku ako sa odpadu zbaviť, v Lučenci sa k problematike postavili svojsky. Z viac ako 600 vyradených telefónov vytvorili umelecké dielo, aké vo svete nemá obdoby.

Stredoslováci pripravujú knihu plnú magických fotografií Starej Ľubovne
Publikované: 11.2.2022
Vydavateľský tím zo stredného Slovenska v spolupráci s miestnymi fotografmi na Zamagurí pripravuje čarovnú knihu o Starej Ľubovni a jej okolí. Ukážku unikátnych záberov si môžete pozrieť už teraz.

Pozrite sa na myjavský región očami miestnych fotografov
Publikované: 10.2.2022
Vydavateľský tím zo stredného Slovenska v spolupráci s miestnymi fotografmi na Záhorí pripravuje čarovnú knihu o Myjave a jej okolí. Ukážku unikátnych záberov si môžete pozrieť už teraz.

Skladajú masky zločinu a kladenie otázok povyšujú na umenie. Online prednáška priblíži metódy kriminálnych psychológov
Publikované: 20.1.2022
Čo ste robili predminulý utorok o pol šiestej poobede? Nespomínate si? To bude prípad pre kriminálneho psychológa! Možnosť nahliadnuť cez sklo do vyšetrovacej miestnosti a spoznať postupy, ktoré sa pri vypočúvaní používajú ponúkne v stredu 26. januára napínavá online prednáška kriminálneho psychológa Ondreja Kubíka.

“Zostavenie profilu páchateľa je pre detektívov skratkou k cieľu.” Zaujímavý webinár priblíži, ako sa profilujú kriminálnici
Publikované: 3.1.2022
Cvičenie mozgu, nie tela! Nazrieť do hlavy páchateľa, splietať jemnú sieť detailov a občas vybočiť zo zabehnutých myšlienkových koľají. Dokážu “myšlienky vraha” doviesť vyšetrovateľov k rozlúsknutiu prípadu? Ako vzniká portrét páchateľa a na čo je vlastne dobrý? Ako funguje behaviorálna analýza v praxi?

Obnovený Skatepark Bardejov pomôže mládeži v trávení voľného času
Publikované: 20.12.2021
S finančným prispením Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) ,,ŠARIŠ“-Bardejov a Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska obnovili v Bardejove na Toplianskej ulici schátraný skatepark.

Ako slnko vyrábalo mapy a knihy
Publikované: 14.12.2021
Známe maľované mapy, turistické mapy VKÚ, letecké aj čarovné knihy, či 360° videomapy – ich výroba bude poháňaná slnečnou energiou.

V Slovenskom múzeu máp môžete obdivovať tajné vojenské mapy
Publikované: 9.11.2021
Po vzniku samostatného Československa vznikol Vojenský zeměpisný ústav so sídlom v Prahe. Vo vojenskej topografii a kartografii sa mapové podklady utajovali.

Magurka si pripomenula svoju banskú históriu, oficiálne otvorili náučný chodník
Publikované: 3.10.2021
Prvý októbrový víkend ožila Osada Magurka banskou tématikou. Počas troch dní si návštevníci mohli vypočuť prednášky o banskej histórii, aktuálnych ložiskách, aj samotnej prírode. V neposlednom rade si vyskúšali poctivé ryžovanie zlata.

Zistite, čo všetko ponúka posledné impérium na svete, v ktorom sa mieša dlhoveká história s cválajúcim pokrokom
Publikované: 27.9.2021
Ochutnajte tajomstvo japonskej kultúry! Cestovateľské kino vstúpi v utorok 12. októbra v KC Dunaj do krajiny vychádzajúceho slnka, kde na každom kroku možno naraziť na pozoruhodné kontrasty!

Turizmus severovýchodu Slovenska sa v lete pomaly spamätával
Publikované: 23.9.2021
Huby nazývané baranie hlavy, tatarčané pirohy, drevené kostolíky, liečivé singletracky, tanky, delá, lietadlá, bunkre - to sú atrakcie aké nenájdete takmer nikde inde na Slovensku, iba na jeho severovýchode v okolí Bardejova a Svidníka.

Thajsko je ideálnou destináciou pre tých, ktorí po prvýkrát cestujú smerom do Ázie. To, čo sa tam dá zažiť prezradí Cestovateľské kino
Publikované: 6.9.2021
Krajina, ktorá otvára bránu do Ázie! Nasadnite na chrbát slona a vydajte sa v utorok 28. septembra v KC Dunaj spoznávať tisíce zaujímavých maličkostí, ktoré spolu vytvárajú jedinečné exotické kráľovstvo.

Vyfoťte sa pod katovou sekerou, na tanku, či s cisárovnou Sisi
Publikované: 23.8.2021
Severovýchod Slovenska je plný historických a prírodných pamiatok, ktoré si turisti radi fotografujú a miesta kde sa radi fotografujú. Paradoxne to často nie sú najväčšie skvosty architektúry, či miesta dejinných udalostí, ale tie, kde sa dajú zhotoviť divácky vďačné snímky. Niektoré z najobľúbenejších približuje Radomír Jančošek, riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov.

V Jasnej predstavili dlhoočakávanú novú lanovku, ďalšou novinkou je zjazdovka venovaná Petre Vlhovej
Publikované: 18.8.2021
V Jasnej začali s výstavbou dlhodobo pripravovanej lanovky, ktorá by mala odstrániť najkritickejší bod v doprave v severnej časti tohto najväčšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku. Zároveň odštartovali novú tradíciu známu zo zahraničných stredísk – legendárna zjazdovka č.1 známa doteraz ako Pretekárska bude po novom niesť meno našej najúspešnejšej lyžiarky – Petry Vlhovej.

   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10   

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Objavujeme

1. 5. – 30. 6. 2022
1. cena:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
1. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
2. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
3. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení

Aktuality:

21.5.2022
Aktuálne číslo časopisu Krásy Slovenska vychádzajúceho od roku 1921 prináša zaujímavý rozhovor so slovenským reprezentantom v dráhovej i cestnej paracyklistike Jozefom Metelkom, pozve vás na potulky prírodou, dozviete sa o našich susedoch – Ukrajine v kocke a budete pozvaní na celoslovenské stretnutie čitateľov časopisu.
11.5.2022
Pozývame vás na 57. stretnutie čitateľov časopisu Krásy Slovenska, ktoré sa uskutoční od 27. do 29. mája 2022 v nádhernom prostredí rekreačného strediska Malinô Brdo a bude venované storočnici časopisu.
10.5.2022
Oravská galéria v Dolnom Kubíne vám už 49. sezónu ponúka nezabudnuteľnú vyhliadkovú plavbu po Oravskej priehrade a prehliadku expozícií tradičného ľudového umenia na Slanickom ostrove umenia.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST v Spojenom kráľovstve:

Spojené kráľovstvo

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Londýn – „pupok sveta” na Temži

Southampton – lode, lode, lode

Oxford – vzdelanosť na každom kroku

Seaford – výlet k Siedmim sestrám

Brighton and Hove – najlepšie miesto pre život

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 22. 5. 2022
sviatok:Júlia, Juliana

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X