Tlačové správy

Profesionálne fotografie ukážu okres Pezinok z vtáčej perspektívy
Leteckí fotografi z Dobrej Nivy dokončujú svoje posledné zábery na okres Pezinok. Po ich vytriedení zostaví vydavateľský tím knihu o Pezinku a jeho okolí s leteckými fotografiami z každého ročného obdobia. Už teraz môžete vidieť niektoré z nich.

Lekári odporúčajú Vincentku aj na liečenie následkov po kovide
Odborné stretnutia odborníkov z radov ORL boli na dva roky prerušené pandémiou koronavírusu. V spolupráci spoločnosti Vincentka, Českej spoločnosti ORL a FN Motol sa opäť stretli v závere minulého roka v Konferenčnom centre v Prahe na akcii ORL Vincentka Fórum. V poradí už na piatom fóre sa zúčastnilo 158 špecialistov, lekárov ORL.

Na vysnívanú čarovnú fotografiu Tekova čakal dva roky
Publikované: 12.1.2023
Čarovné zábery Žarnovice, Novej Bani a ich okolia budú odkazom pre budúce generácie. Takéto fotografie nájdete v pripravovanej knihe ako výsledok práce čarovných fotografov.

Otvorili zrekonštruovanú Lávku priateľstva v Bardejovských kúpeľoch  
Publikované: 1.12.2022
Po kompletnej rekonštrukcii slávnostne znovuotvorili vo štvrtok 1. decembra 2022 v Bardejovských kúpeľoch ,,Lávku priateľstva“. Návštevníci i kúpeľní hostia z celého Slovenska si tak opäť môžu vychutnávať lávku s dĺžkou 54,2 metra a výškou veže 11,6 metra, ktorá v čase svojho vzniku v roku 2011 bola jednou z piatich najdlhších drevených lávok na Slovensku.

Bardejovská spravodlivosť, alebo potreba kata
Publikované: 23.11.2022
Stredovek bol neľahkým obdobím na život a spravodlivosť musela byť rýchla a účinná. Jedným z najvýznamnejších práv a výsad miest bolo preto hrdelné právo. Spolu s výsadou vyberania mýta, daní a poriadania trhov tak tvorili základ právnej a ekonomickej existencie mesta.

17. november si Slovenské múzeum máp pripomína svojou mimoriadnou výstavou
Publikované: 9.11.2022
V múzeu máp sprístupnili prvú špecializovanú výstavu na tému Vojenská história. Unikátne mapy z medzivojnového obdobia, či kartografická súprava, ktorú v bojoch potreboval každý dôstojník. Vojenské zbierkové predmety si môžu návštevníci vyskúšať v Slovenskom múzeu máp do 15. decembra 2022.

Revitalizácia Lávky priateľstva v Bardejovských kúpeľoch  
Publikované: 7.11.2022
V Bardejovských kúpeľoch prebiehajú už druhý mesiac práce na revitalizácii Lávky priateľstva. Celkové náklady sú odhadované na cca 49 000 EUR. Drevo dodali Bardejovské kúpele a ďalší materiál a práce budú financovať Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov a Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska, z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR, v rámci obnovy turistickej infraštruktúry.

Masáže sú najobľúbenejšími procedúrami
Publikované: 4.11.2022
K najobľúbenejším liečebným procedúram v Bardejovských kúpeľoch, a.s. patria masáže a minerálne kúpele. Klienti si radi doprajú nielen klasickú, či reflexnú masáž, ale aj nadštandardné procedúry ako masáže lávovými kameňmi, bio telovými sviečkami, bankovanie, reflexnú masáž chodidiel, medovú detoxikačnú masáž, aromaterapeutickú masáž.

Najväčším zážitkom z Japonska je Japonsko samotné!
Publikované: 14.9.2022
Pokrok a história ruka v ruke! Nezameniteľná, nesmierne chutná a na každom kroku prekvapivá krajinu, ktorá ponúka viac, než dokážu ľudské vnemy absorbovať – to je Japonsko, ktoré predstaví Cestovateľské kino v utorok 20. septembra v KC Dunaj.

Unikátna letecká kniha predstaví majestátne historické klenoty na Slovensku z neba
Publikované: 13.9.2022
Nadšenci lietania zo stredného Slovenska pripravujú jedinečnú knihu s leteckými pohľadmi na naše historické klenoty. Pozrite sa na majestátne slovenské hrady a zámky z vtáčej perspektívy.

Tekovčania sa budú môcť pochváliť svojou čarovnou knižnou novinkou
Publikované: 8.9.2022
Vydavateľský tím z Kynceľovej v spolupráci s miestnymi fotografmi v Tekove pripravuje unikátnu čarovnú knihu. Obsahovať bude prácu miestnych fotografov.

Využite všetky možnosti, ktoré Svidník ponúka
Publikované: 26.8.2022
Jedným z najkrajších kútov prírody, plnom histórie a osobitej rusínsko-ukrajinskej etnicity, je Svidník a okolie. Príďte sa nadýchať čistého vzduchu, pokochajte sa výhľadmi z rozhľadní a kopcov, nazbierajte si hríby a lesné plody, ochutnajte tatarčané pirohy a mačanku, napite sa minerálnych vôd priamo z prameňov, navštívte stáročné drevené kostolíky, múzeá a pamätníky, vylezte na tanky a pozrite si miesta bojov oboch svetových vojen.

V Bardejovských kúpeľoch obnovili dve fontány
Publikované: 1.8.2022
Ďalšia fotogenická atrakcia pribudla na severovýchode Slovenska, presnejšie v Bardejovských kúpeľoch. Obnovili sa dve nefunkčné fontány v parku pred kúpeľným domom Alžbeta (Park Sisi).

Skalica bude mať svoju čarovnú knihu
Publikované: 23.6.2022
Vydavateľský tím z Kynceľovej v spolupráci s miestnymi fotografmi na Záhorí pripravuje čarovnú knihu o Skalici a jej okolí. Odprezentujú sa v nej aj ostatné obce okresu.

Rybári a milovníci slovenskej prírody sa môžu tešiť z unikátnej knihy Narodený v znamení rybára
Publikované: 10.6.2022
Na knižných pultoch nájdete jedinečnú knihu Narodený v znamení rybára. Vypĺňa tak medzeru pre všetkých nadšencov podobného životného štýlu. Je určená pre všetky generácie, ktoré milujú slovenskú prírodu a záleží im na jej ochrane.

Dúhové hory, prechádzka po ľadovci aj chrliaca sopka. To NAJ z Islandu so skúseným cestovateľom Robertom Tarabom
Publikované: 8.6.2022
Magické miesto zahalené parou geotermálnych prameňov, zvukom rozmanitých vodopádov a aktívnych sopiek. Cestovateľské kino sa v utorok 14. júna vyberie v KC Dunaj do európskej “Narnie” objavovať tajomstvá prírody. Sprevádzať ním bude skúsený cestovateľ a fotograf Robert Taraba, ktorý sa okrem užitočných tipov podelí aj o tie najlepšie zážitky z Islandu.

Trnava očami miestnych fotografov
Publikované: 3.6.2022
Trnavu a jej okolie predstaví pripravovaná fotopublikácia s čarovnými fotografiami na celý okres. Medzi autormi budú aj miestni fotografi. Kniha bude aj v angličtine.

Medzilaborce na Hornom Zemplíne budú mať svoju leteckú knihu
Publikované: 24.5.2022
Leteckí fotografi z Dobrej Nivy začínajú lietať za svojimi zábermi až k východným hraniciam. Pre zostavenie leteckých fotografií trávi letecká posádka dlhé hodiny vo vzduchu v každom ročnom období, aby spolu s vydavateľským tímom vydali knihu o Medzilaborciach a ich okolí z neba. Už teraz môžete vidieť prvé zábery.

Viete ako vyzerá mesto Levoča z pohľadu vtákov? Novo-vydaná kniha vám to predstaví.
Publikované: 24.5.2022
Mesto Levoča ako centrum jedinečného kraja plného historických pamiatok máte možnosť vidieť z neba. Letecké pohľady na Hornádsku kotlinu môžete obdivovať v novej knihe Levoča a okolie z neba.

V pripravovanej fotoknihe sa objavia unikátne zábery z Ilavy a okolia
Publikované: 18.5.2022
Banskobystrické vydavateľstvo sa rozhodlo vytvoriť fotoknihu o okrese Ilava, ktorej súčasťou budú unikátne zábery od miestnych fotografov. Ukážku čarovných fotografií si môžete pozrieť už teraz.

   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10   

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Farby jari

1. 2. – 31. 3. 2023
1. cena:
pripravujeme...
2. cena:
pripravujeme...
3. cena:
pripravujeme...
1. cena redakcie:
pripravujeme...
2. cena redakcie:
pripravujeme...
3. cena redakcie:
pripravujeme...

Aktuality:

25.1.2023
Klub učiteľov geovied SGS vás pozýva na prednášky RNDr. Dalibora Výberčiho: Ďaleké výhľady - kedy "začínajú" a kde "končia " a RNDr. Jána Košiara: Putovanie Nepálom, ktoré sa uskutočnia dňa 15. februára 2023 o 15-tej hodine prezenčnej v miestnosti B1 PLUS na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave.
24.1.2023
Špecifikum slovenských cestovateľov? Najviac ich podľa údajov Kiwi.com odlieta zo susedného Rakúska. Dôvodov je viac – okrem geografickej blízkosti viedenského letiska tiež môžu významne ušetriť, a to najmä pri diaľkových letoch. Niektoré aerolínie totiž lietajú priamo z Viedne aj do vzdialených destinácií.
21.1.2023
Nádherný zámocký komplex Schloss Hof s rozľahlým areálom, ktorému dominuje idylický statok, je skvelou voľbou ako efektívne využiť voľný čas aj v období zimných mesiacov.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 26. 1. 2023
sviatok:Tamara
dnes:
štvrtok 26.1.
1 °C
zajtra:
piatok 27.1.
-1 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X