www.infoglobe.sk » Aktivity Infoglobe

Aktivity Infoglobe

Cestovateľský portál Infoglobe nie je iba jedinou elektronickou príručkou pre cestovateľov, ale ponúka aj široké spektrum vlastných akcií či iných aktivít, podporuje cestovateľské projekty a neustále svojim čitateľom prináša niečo nové. Tu vám ponúkame stručný prehľad aktivít portálu Infoglobe.sk.

 

Lab.cafeCestovateľský portál Infoglobe sa stal partnerom Lab.cafe - priestoru, kde sa dobre stretáva a pracuje. Kaviareň je miestom, kde môžete rozvíjať svoje myšlienky a dať im reálny tvar. Praktické workshopy, kurzy, členské dielne, prednášky, externé podujatia. To všetko tu nájdete.

 

 

Vandraci - cestovateľská šouPortál Infoglobe sa stal mediálnym partnerom zábavnej cestovateľskej show hercov Pavla Lišku a Honzu Révaia - Vandráci Vagamundos. Návštevníci sa mohli dozvedieť, ako sa herci vydali na výpravu tzv. na vlastnú päsť, bez štábu, bez sprievodných vozidiel, bez hotelov a iného hýčkania. Jednoducho naskočili na svoje dvojkolesové tátoše a zmizli v prachu cesty. Najprv boli videní v Paname, potom zamierili do džungle Kostariky, vandrovali po rozsiahlej Nikaragui, napriek varovaniam prešli Honduras, potom vstúpili do zeme vulkánov El Salvadora, objavili nádhernú Guatemalu, prefičali maličké Belize a svoju spanilú jazdu ukončili v preslávenom Mexiku.

 

Infofest 2019Portál Infoglobe v spolupráci s mestom Liptovský Mikuláš organizoval druhý ročník medzinárodného cestovateľského festivalu Infofest, ktorý sa uskutočnil 12. a 13. júla 2019 na Námestí osloboditeľov a v Dome kultúry Liptovský Mikuláš. Festival prinesol 22 prednášok profesionálnych cestovateľov o známych i neznámych miestach zo všetkých kútov sveta, hudobné vystúpenia v podaní Vaša Patejdla, Dominiky Mirgovej, skupiny Verona a folklórneho súboru Kriváň, ako aj súťaže, projekcie cestovateľských videí, fotografickú výstavu a ďalší bohatý sprievodný program. Vstup na festival bol voľný.

 

GympelRockPortál Infoglobe.sk mediálne podporil  festival s dlhoročnou tradíciou, ktorý rok za rokom prichádza s niečím novým - GYMPELROCK. Gympelrock organizujú študenti Gymnázia Ľudovíta Štúra (Trenčín) už niekoľko desaťročí a vystriedalo sa na ňom veľa známych aj neznámych kapiel nielen z okolia Trenčína.

 

Cestovateľské kinoHrdým partnerom projektu Cestovateľské kino sa stal portál Infoglobe.sk. Projekt spoznáva svet cez osobné zážitky cestovateľov a sprievodcov. Pútavé cestovateľské prednášky obohatené fotografiami prinášajú zaujímavosti o vybraných krajinách, ich histórii aj súčasnosti, o ich kultúre a prírodnom bohatstve, rovnako ako aj užitočné rady a tipy ako cestovať. Cestovateľské kino sa koná pravidelne v Bratislave, Trnave, Košiciach, Prešove a v iných mestách po Slovensku.

 

festival KaleidoskopPortál Infoglobe.sk sa stal mediálnym partnerom Cestovateľského festivalu KALEIDOSKOP, ktorý návštevníkov vtiahol do sveta plného farieb, chutí a zážitkov! Festivalový účastníci objavovali  priateľskú platformu, na ktorej mohli spoznávať dobrodružstvá a možnosti čakajúce za horizontom bežného dňa. Nezvyčajné cestovateľské podnety a inšpiratívne príbehy ožívali v zaujímavých prednáškach, workshopoch, diskusiách a seminároch.

 

festival Neobsedím domaCestovateľský portál Infoglobe.sk sa stal hrdým partnerom prvého ročníka cestovateľského festivalu -  Neobsedím doma, ktorý sa konal v Banskej Bystrici. Na festivale sa predstavili traja profesionálny cestovatelia, ktorí porozprávali svoje zážitky i rady z mnohých kútov sveta.

 

festival Cestou necestouPortál Infoglobe.sk sa stal hrdým mediálnym partnerom jedného z najväčších cestovateľských festivalov - Cestou necestou, ktorý prináša to najlepšie z cestovateľských zážitkov do viacerých miest Slovenska. Cieľom tohto festivalu je inšpirovať ľudí cestovať na všetky svetové strany a spoznávať nepoznané.

 

festival HoryzontyCestovateľský portál Infoglobe.sk sa stal hrdým mediálnym partnerom festivalu HoryZonty. Toto multižánrové podujatie prináša projekcie filmov s outdoorovou tematikou, prezentácie hostí, besedy, workshopy, tvorivé dielne, výstavy, fotosúťaž a súťaž slovenských neprofesionálnych filmov, športové súťaže a rôzne sprievodné podujatia.

 

infofestPortál Infoglobe v spolupráci s mestom Liptovský Mikuláš organizoval prvý ročník medzinárodného cestovateľského festivalu Infofest, ktorý sa uskutočnil v piatok 13. a v sobotu 14. júla 2018 na Námestí osloboditeľov a vo vybraných sálach Domu kultúry Liptovský Mikuláš. Okrem prednášok profesionálnych cestovateľov o známych i neznámych miestach zo všetkých kútov svet, festival priniesol aj krst nového turistického sprievodcu, jedinečné 3D prezentácie, súťaže, hudobné vystúpenia (ABBA Stars, Verona, Peter Nagy so skupinou Indigo atď.) či bohatý sprievodný program v podobe komentovaných prehliadok mesta, maľovania na tvár, skákacieho hradu pre deti a iných aktivít. 

 

ŠPORTlínia 2017Medzinárodný portál Infoglobe bol partnerom najväčšej športovej výstavy na Slovensku - ŠPORTlínia, ktorá v minulosti prebiehala v priestoroch hotela LUX, v parku pod Pamätníkom SNP a na Námestí slobody. Návštevníkov podujatia čakali športové disciplíny, outdoorové aktivity a v neposlednom rade aktívne prezentácie zúčastnených firiem a organizácií.

 

HORALFEST 2016Portál Infoglobe.sk sa stal spoluorganizátorom v poradí už 9. ročníka medzinárodného festivalu umeleckej tvorby o horách – HORALFEST 2016, ktorý sa uskutočnil v dňoch 11. a 12. novembra 2016 v priestoroch Kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku. Festival okrem súťaže v troch tradičných kategóriách priniesol aj bohatý sprievodný program.

 

Dni majstrov ÚĽUVUličky Starého Mesta Bratislavy sa začiatkom septembra rozozvučili ľudovou kultúrou z regiónov Slovenska. Konal sa tu totiž najväčší umelecko-remeselný festival na Slovensku - Dni majstrov ÚĽUV. Portál Infoglobe bol hrdým partnerom tohto jedinečného podujatia, ktoré poukazuje na rozmanitosť a pestrosť krajiny pod Tatrami, jej nárečové prejavy, zvykoslovia, krásy ľudového odevu, inštrumentálno-vokálne a tanečné kreácie, ale aj gastronomické špeciality, ktoré formovali a naďalej formujú jej charakter.

 

Všetci na bajk

Portál Infoglobe sa stal hrdým partnerom pilotného interaktívneho projektu Všetci na bajk, ktorý prostredníctvom mobilnej aplikácie inšpiroval cyklistických nadšencov k výletom do viac ako 200 letných cieľových destinácií. Súčasťou projektu bola aj súťaž o atraktívne ceny. Projekt vydavateľstva DAJAMA zahŕňal zatiaľ len Bratislavský kraj, no budúci rok by mali pribudnúť aj ostatné časti Slovenska. 

 

Dni zdravia

Portál Infoglobe je mediálnym partnerom najstaršieho festivalu zdravia a životného štýlu na Slovensku – Dni zdravia, ktorého cieľom je robiť osvetu, vytvárať mosty spolupráce a vzájomnej komunikácie medzi akademickou vedeckou obcou a predstaviteľmi alternatívneho, holistického pohľadu, či ponúknuť výnimočnú atmosféru a stabilnú úroveň vysokého odborného kreditu prednášok, praktických ukážok, konzultácií, workshopov, výstav, filmových projekcií a koncertov.

 

festival ExpedícieCestovateľský portál Infoglobe podporuje medzinárodné stretnutia expedičných turistov a netradičných cestovateľov na festivale Expedície. Na tomto festivale sa prezentujú vydarené podujatia z nenarušených alebo málo narušených oblastí, ktorým sa spravidla vyhýbajú masmédiá a cestovný ruch.

 

divadlo Tower StageInformačný portál Infoglobe má dlhoročnú spoluprácu s divadlom Tower Stage, ktoré sa dramaturgicky zameriava na hudbu a tanec, a teda jeho javisko je otvorené širokému spektru zaujímavých projektov. Diváci majú možnosť vidieť predstavenia čisto tanečné, ale aj hudobno-dramatické, muzikály, či dokonca un-plug verzie koncertov slovenských hudobných kapiel. Mentorom divadla je Ján Ďurovčík, renomovaný slovenský režisér a choreograf.

Diašou Babia horaCestovateľský informačný portál Infoglobe podporuje prehliadku horských a adrenalínových filmov Diašou Babia hora, ktorá sa každoročne koná v katastri obce Oravská Polhora. Toto nevšedné podujatie prináša zaujímavých hostí,  ktorí odprezentujú svoje zážitky z hôr a podelia sa o svoje skúsenosti, ktoré ich postretli pri potulkách svetom. Súčasťou podujatia je aj organizovaný spoločný výstup na Babiu horu.

 

PaleoklubPortál Infoglobe je dlhoročným podporovateľom Slovenského paleontologického klubu, ktorého hlavnou činnosťou je popularizácia a osveta v oblasti geologických vied na Slovensku. Pravidelne organizuje populárno – vedecké náučné a odborné stretnutia a prednášky, ako aj exkurzie a terénne akcie. Paleoklub sa taktiež aktívne zapája a zúčastňuje paleontologických výskumov.

 

Horský fotomaratónPortál Infoglobe spoločne s ďalšími partnermi organizuje a podporuje tzv. Horský fotomaratón, ktorého cieľom je vytvoriť priestor pre všetkých, ktorí radi do hôr chodia a zachytávajú ich krásy a nevšednosť. Podujatie vzniklo po štyroch úspešných ročníkoch Tatranského fotomaratónu, ktorý zachytával len oblasť Vysokých Tatier. Rozšírením na celoslovenskú úroveň, získali mnohí milovníci hôr a fotografovania možnosť vlastnej prezentácie vnímania prírodnej krásy, cez ktorú môžu zviditeľniť aj svoj región, kde žijú a pôsobia.

 

EURO Golden TourPortál Infoglobe je dlhoročným partnerom EURO Golden Tour. V poradí už 10. ročník najväčšej firemnej futbalovej ligy v strednej Európe sa konal v Košiciach a súčasťou podujatia bolo aj stretnutie manažérov Golden Tour v hoteli Hilton, kde medzi inými aj portál Infoglobe odprezentoval svoje portfólio reklamných a marketingových služieb.  

 

Aj tento rok portál Infoglobe pre vás zostavili katalóg výletných cieľov. Zámerne sme okrem notoricky známych pamiatok, ktoré isto všetci dobre poznáte, spomenuli aj menej známe, no dozaista veľmi zaujímavé výletné lokality, o ktorých sa doposiaľ pomerne málo popísalo, no sľubujeme vám, že aj tie stoja za návštevu. Prekvapia, zaujmú, a niektoré možno aj dojmú. Okrem tohto sme pre vás pripravili aj viacero zaujímavých cyklovýletov, či dokonca pozvánku na splav a iné adrenalínové zážitky. A nezabudli sme ani na Veľkú česko-slovenskú cestovateľskú súťaž.

 

VÝLETNÉ CIELE ČESKEJ A SLOVENSKEJ REPUBLIKY

TU (dokument Adobe PDF)STIAHNUŤ TU (plná verzia)

TU (dokument Adobe PDF)STIAHNUŤ TU (mobilná verzia)

 

Každoročne sa v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne uskutočňuje medzinárodná prehliadka horských a adrenalínových filmov VIDMO. Infoglobe.sk je dlhodobím hrdým partnerom tohto podujatia. Návštevníci si  počas troch festivalových dní vychutnávajú desiatky horských a adrenalínových filmov z rôznych krajín sveta v premietacích blokoch. 

 

Predposledný novembrový víkend na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrach patril festivalu, ktorý sa venuje umeleckej tvorbe o horách – Horalfestu 2014. Cestovateľský informačný portál Infoglobe.sk bol hrdým partnerom tohto zaujímavého podujatia. Festival okrem iného priniesol aj celoslovenské filmové premiéri, zaujímavých hostí a nevšedné výstavy.

  

V dňoch 7. až 9. novembra 2014 sa uskutočnil tretí ročník výstavy Minerály Bratislava. Jednalo sa o predajnú výstavu minerálov, šperkov a fosílii, ktorá prebiehala v bratislavskej Inchebe.  Toto podujatie bolo obohatené zaujímavým sprievodným programom, na ktorom sa už tretí rok spolupodieľal aj portál Infoglobe. Svojim čitateľom naživo sprostredkoval svoju činnosť prostredníctvom videoprojekcie, či osobných konzultácií našich redaktorov a spolupracovníkov s návštevníkmi výstavy.

 

Portál Infoglobe sa druhú októbrovú nedeľu (12. 10. 2014) spolupodieľal na zaujímavej filantropickej akcií, ktorej cieľom bolo vyčistenie vybraných lokalít na území  Národnej prírodnej rezervácie Devínska Kobyla. Nevšedná terénna vychádzka bola spojená aj s krátkymi prednáškami o významných lokalitách a nálezoch, ktoré ich robia výnimočnými.

 

 

Portál Infoglobe sa  po štvrtý raz stal hrdým partnerom Tatranského fotomaratónu 2014, ktorý sa skladal z dvoch častí: SÚŤAŽNEJ (účastníci mali za 8 alebo 30 hodín, nafotiť 8 fotografií na 8 tém v závislosti od kategórie) a VERNISÁŽE (oceňovanie tých najlepších fotografií zo súťažnej časti spojené s predstavením fotografických diel širokej verejnosti). Tentoraz podujatie prebiehalo na Štrbskom Plese a slávnostného otvorenia sa zúčastnil aj olympionik Pavol Hurajt.

 

Portál Infoglobe počas augusta 2014 po prvý raz zorganizoval tri cyklovýlety v slovensko-rakúsko-maďarskom pomedzí, na ktorých si účastníci nielenže vylepšili kondíciu, ale čo-to sa aj dozvedeli. Cyklovýlety boli spojené s výkladom histórie a zaujímavostí k danému miestu. Každý z účastníkov cyklovýletov dostal malú pozornosť v podobe cestovateľských katalógov nášho portálu.

 

Už po druhýkrát bol portál Infoglobe hrdým partnerom podujatia Hruštínska prevodovka. Jedná sa o súťaž podomácky vyrobených traktorov a Off Road áut, ktorá sa už tretím rokom uskutočňuje v kameňolome pri družstve v oravskej obci Hruštín. Návštevníkov podujatia okrem štyroch Off Road dráh čakali aj rôzne sprievodné atrakcie, ako skákací hrad, vyhliadkové lety vrtuľníkom, jazda na koni, prejazd štvorkoliek po trati, občerstvenie, tombola a iné.

 

Portál Infoglobe sa stal hrdým reklamným partnerom Bikeparku Koliba, ktorý úspešne prevádzkuje občianske združenie Slobodný Bajker. Od roku 2005 je v prevádzke prvá oficiálna cyklistická zjazdová trať na Slovensku – Rohatka a od roku 2013 k nej pribudla druhá trať, ktorá nesie názov Driver 8. Pri tejto príležitosti vznikol Verejný Bikepark Koliba.

 

Portál Infoglobe sa stal hrdým partnerom 12. ročníka výstavy kameňopriemyslu a geológie KAMENÁR, ktorá sa konala na výstavisku EXPO Trenčín. Výstava opäť priniesla to najlepšie z kamenárskeho remesla. Záštitu nad výstavou prebralo Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky. Súbežne s výstavou sa konala aj Burza minerálov, fosílií a drahých kameňov.

 

Informačný cestovateľský portál Infoglobe Vám prináša v poradí už šiesty celkovo a druhý interaktívny katalóg tentokrát zameraný na Aktívnu dovolenku v zimnom období. Čitateľ katalógu si okrem vybraných lyžiarskych stredísk môže nájsť informácie aj o atraktívnych zimných turistických tipoch či zážitkových cieľoch v Čechách a na Slovensku. Nechýbajú ani informácie o vybraných zimných tipoch v Rakúsku či fantastická sprievodná Veľká česko-slovenská súťaž o množstvo atraktívnych cien. 

AKTÍVNA DOVOLENKA - ZIMNÉ TURISTICKÉ CIELE TU (dokument Adobe PDF)STIAHNUŤ TU (plná verzia)

 

Portál Infoglobe sa zúčastnil jubilejného 20. medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour, ktorý sa uskutočnil v dňoch 30.1. až 2.2. 2014 v bratislavskej Inchebe. Na veľtrhu sa prezentovali cestovné kancelárie, ako aj domáce a zahraničné centrály turistického ruchu. Svoje malé zastúpenie tu mal aj náš portál Infoglobe v stánkoch vydavateľstva Dajama a spoločnosti Milishop.eu, a to vo forme interaktívnych turistických katalógov.

 

V priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne sa v dňoch 12.-14. decembra 2013 uskutočnil 8. ročník medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO. Infoglobe.sk sa stal hrdým partnerom tohto podujatia. Návštevníci si mohli počas troch dní vychutnať spolu 45 horských a adrenalínových filmov z 12 krajín sveta v siedmich premietacích blokoch.

 

V dňoch 15. až 17 novembra 2013 sa uskutočnil druhý ročník výstavy Minerály Bratislava. Jednalo sa o predajnú výstavu minerálov, šperkov a fosílii, ktorá prebiehala v bratislavskej Inchebe.  Toto podujatie bolo obohatené zaujímavým sprievodným programom, na ktorom sa opäť spolupodieľal portál Infoglobe. Svojim čitateľom naživo sprostredkoval svoju činnosť prostredníctvom videoprojekcie, či osobných konzultácií našich redaktorov s návštevníkmi výstavy.

 

Portál Infoglobe už po tretí raz podporil podujatie Tatranský fotomaratón 2013, ktoré so sebou prinieslo nielen novú kategóriu HORY, ale aj preverilo fotografické zručnosti súťažiacich účastníkov podujatia. Tí došli z celého Slovenska a dokonca aj z Českej republiky. Zaujímavým sprievodným podujatím bol večer s OutdoorFilmy.sk, ako aj autorská výstava fotografií. Sobotný priebeh podujatia bol natáčaný Rozhlasom a televíziou Slovenska.

  

V dňoch 27. až 29. septembra 2013 sa uskutočnil Pressburg dance fest. Festival orientálnych tancov, ktorého cieľom je prepojiť tanečné komunity Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rakúska a Slovenska podporil aj portál Infoglobe venovaním vecných cien pre vystupujúcich účastníkov podujatia.  

  

Na túto letnú sezónu sme opäť pripravili pokračovanie katalógu Turistické ciele Českej a Slovenskej republiky. Tentoraz sme zvolili interaktívnejšiu formu v podobe CD –čka. Zároveň sme umožnili všetkým návštevníkom portálu Infoglobe si ho zadarmo stiahnuť  vo formáte PDF do svojich smartfónov, tabletov a počítačov. Nová prezentácia turistických zaujímavostí  zaujala, o čom svedčí aj počet stiahnutí, ktorý presiahol 1500 stiahnutí katalógu za jediný mesiac. Aj naďalej si môžete tento katalóg stiahnuť  TU.

 

Portál Infoglobe.sk bol mediálnym partnerom posledného predstavenia a jediného OPEN AIR na Slovensku muzikálu Pomáda, ktorý sa uskutočnil v sobotu 24. augusta 2013 v amfiteátri v Trnave. Diváci si prišli na svoje, nakoľko mohli zhliadnuť skvelé České muzikálové hviezdy s hosťujúcou Nelou Pociskovou, Jankom Slezákom a tanečníkmi RDS Company v réžií a choreografií Jána Ďurovčíka.

 

V dňoch 16. a 17. augusta 2013 sa v obci Hrušov uskutočnil už18. ročník folklórneho festivalu Hontianska paráda 2013. Portál Infoglobe.sk je hrdý, že mohol nielen mediálne ale aj vecne, formou zaujímavého katalógu Turistické ciele Českej a Slovenskej republiky 2013, ktorý bol vecným darom pre zahraničných účinkujúcich, podporiť tento netradičný festival tradičnej ľudovej kultúry.

 

V poradí už tretí katalóg Sprievodca česko-slovensko-rakúskymi lyžiarskymi strediskami pripravili redakcie Infoglobe.skInfoglobe.cz. Tento raz katalóg priniesol ešte komplexnejšie informácie o lyžiarskych strediskách na Slovensku a v Čechách, ako aj z  vybraných oblastí Rakúska. Všetky lyžiarske ciele boli doplnené o mapky a piktogramy a rozčlenené na základe horský oblastí. Katalóg vyšiel ako príloha v časopise Krásy Slovenska na Slovensku a v Čechách ako príloha časopisu 21. století. Teraz si môžete aj vy zadarmo stiahnuť tento katalóg z uvedených linkov:

 

1.   Lyžiarske strediská Slovensko TU

2.   Lyžiarske strediská  Česká republika TU

3.   Lyžiarske strediská Rakúsko TU

 

Portál Infoglobe je hrdým viacročným partnerom medzinárodného filmového festivalu (ne)hercov s mentálnym a kombinovaným postihnutím MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL. Sme veľmi radi, že môžeme podporiť myšlienku festivalu, ktorou je vytvorenie podmienok pre umeleckú sebarealizáciu ľudí s postihnutím a podieľať sa tak na ich duševnom rozvoji.

 

Portál Infoglobe nadviazal spoluprácu s novootvorenou Horskou klubovňou vo Vysokých Tatrách. Pravidelne vás, našich čitateľov bude oboznamovať s jej činnosťou a podujatiami organizovanými v tomto priestore. Dokonca v Horskej klubovni nájdete aj stojan, z ktorého si zadarmo môžete zobrať zaujímavé cestovateľské katalógy, ktoré pre vás spracovali redaktori Infoglobe. V jednom z nich nájdete turistické ciele výletov, v inom zas sumárny prehľad lyžiarskych stredísk, či v ďalšom zaujímavé tipy na aktívnu dovolenku.

 

V januári 2013 sa portál Infoglobe prezentoval na našom najväčšom medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour, ktorý sa konal na bratislavskom výstavisku Incheba. Tentoraz nás návštevníci veľtrhu mohli nájsť v stánku vydavateľstva Dajama, kde boli k dispozícií naše cestovateľské a lyžiarske katalógy, ako aj v stánku Milishop, kde boli k dispozícií letákové propagačné materiály o našom cestovateľskom portáli. Naživo sa výstavy zúčastnila aj redakcia Infoglobe, ktorá rada zodpovedala všetky otázky návštevníkov ohľadom cestovného ruchu u nás doma i v zahraničí.

 

V dňoch 6.- 8. decembra (štvrtok - sobota) 2012 sa v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne uskutočnil už 7. ročník medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO. Infoglobe.sk sa stal hrdým partnerom tohto festivalu. Návštevníci si mohli počas troch dní vychutnať spolu 45 horských a adrenalínových filmov z 12 krajín sveta v deviatich premietacích blokoch.

 

Posledný novembrový víkend sa konal skvelý a na slovenské pomery aj ojedinelý festival venovaný amatérskej tvorbe o horách – Horalfest 2012. Cestovateľský informačný portál Infoglobe.sk bol nielen partnerom tohto zaujímavého podujatia, ale zadarmo tiež návštevníkom rozdával populárne cestovateľské a lyžiarske katalógy z vlastnej tvorby. Festival okrem iného priniesol aj celoslovenskú premiéru českého filmového projektu “TELEfilm” a druhú slovenskú premiéru filmu o horskom „bikovaní“ z produkcie Red Bull s názvom “Where the trial ends”.

 

Druhý novembrový víkend (10. - 11. 11. 2012) sa uskutočnilo podujatie Minerály Bratislava. Jednalo sa o predajnú výstavu minerálov, šperkov a fosílii vôbec prvú tohto druhu v bratislavskej Inchebe.  Toto podujatie nadobudlo aj tretí rozmer a to vďaka pestrému sprievodnému programu, na ktorom sa podieľal aj portál Infoglobe. Svojim čitateľom naživo sprostredkoval svoju činnosť prostredníctvom prednášok a videoprojekcie, či osobných konzultácií našich redaktorov s návštevníkmi výstavy.

 

Tento rok sa opäť uskutočnila výnimočná akcia pod názvom Party na Vltave 2012, ktorej organizátorom bol portál Infoglobe a spoločnosť RedRek. Išlo o plavbu parníkom po Vltave, počas ktorej mali  obchodní partneri možnosť nielen sa pokochať prekrásnou panorámou nočnej Prahy, ale aj nadviazať nové kontakty a vzájomnú spoluprácu. Po celý čas pozvaných partnerov zabával bohatý kultúrno-hudobný program v podaní hostí Le Monde, Verony, Klári Kolomazníkovej, tanečnej skupiny The Others a The Dolls Art Edition pod moderátorskou taktovkou Patrika Rokla.

 

Pre väčšinu z nás k letnej sezóne neodmysliteľne patrí dovolenka a turistika. Preto sme pre vás pripravili inšpiráciu v podobe katalógu Turistické ciele Českej a Slovenskej republiky 2012. Nájdete tu množstvo turistických cieľov od stredovekých hradov, zámkov a kostolov po rozhľadne a prírodné zaujímavosti. Aby toho nebolo málo, ku každému cieľu sme pridali aj INFOtip. Ciele boli vyberané z každého kraja Slovenska a Čiech. Katalóg  vyšiel ako príloha časopisov Krásy Slovenska (5/6) a Look (6/7). Teraz si ho môžete celý stiahnuť TU 18.9 MB.

 

Po roku bol Infoglobe.sk opäť mediálnym partnerom Tatranského fotomaratónu, ktorý sa skladal z dvoch častí: SÚŤAŽNEJ (účastníci mali za 8 hodín, nafotiť 8 fotografií na 8 tém) a VERNISÁŽE (oceňovanie tých najlepších fotografií zo súťažnej časti spojené s predstavením fotografických diel širokej verejnosti). Podujatie prebiehalo súbežne  s cyklistickým pretekom Tatry tour 2012,  organizátori ktorého vypísali pre účastníkov TF 2012 samostatnú tému "Cyklistika v Tatrách".

 

Portál Infoglobe bol aj tento rok marketingovým partnerom najväčšieho halového futbalového turnaja firiem v strednej Európe - Golden Tour 2012. Organizátorom tohto jedinečného podujatia je spoločnosť I.S.C.Sports. Turnaj vyvrcholil záverečným galavečerom spojeným s vyhlásením výsledkov.

                                 VIDEO Z GALAVEČERA TU

 

Sprievodca slovensko-českými lyžiarskymi strediskami

Prvým tlačeným katalógom portálu Infoglobe.sk vydaným v spolupráci s českou redakciou bol Sprievodca slovensko-českými lyžiarskymi strediskami. Spracované boli lyžiarske strediská Slovenska a Čiech podľa jednotlivých pohorí. Vyšiel ako príloha časopisov Voyage a Look začiatkom zimnej sezóny 2010/2011.

 

 

Aktívna dovolenka – naše tipy na Slovensku a v ČecháchK letnej sezóne neodmysliteľne patrí letná dovolenka, preto sme pre vašu inšpiráciu pripravili katalóg pre leto 2011 Aktívna dovolenka – naše tipy na Slovensku a v Čechách. Nájdete tu množstvo tipov na aktívny oddych, vyberali sme tie naj z každého kraja Slovenska a Čiech. Vyšiel ako príloha časopisov Voyage a Look. Náhľad katalógu nájdete TU.

 

Sprievodca Česko-Slovensko-Rakúskymi lyžiarskymi strediskamiPo úspechu prvého katalógu lyžiarskych stredísk pripravili redakcie Infoglobe.skInfoglobe.cz na zimnú sezónu 2011/2012 katalóg Sprievodca Česko-Slovensko-Rakúskymi lyžiarskymi strediskami. Pôvodné lyžiarske strediská Slovenska a Čiech boli rozšírené o najobľúbenejšie strediská Rakúska. Vychádza opäť ako príloha časopisov Voyage a Look.

 

Infoglobe sa opäť zúčastnil skvelej akcie ako mediálny partner. V divadelnej sále Domu kultúry v Seredi, sa 13.2.2012 uskutočnila verejná nahrávka rozhlasového programu s názvom Podvodníci. Hosťom účinkujúcich Jána Kronera a Adyho Hajdu boli dve ženy. Moderátorka hlavného spravodajstva televízie Markíza Mariana Ďurianová a mladá herečka a speváčka Veronika Hatala, ktorá obohatila program svojím spevom.

  

Nový česko-slovenský muzikál  Ôsmy svetadiel sa odohráva v súčasnosti. Dojímavý príbeh je plný známych piesní legendárnej skupiny Elán. Muzikál je nabitý emóciami a na záver nezostane jedno oko suché. 20.05.2012 v DK Trnava podporí tento muzikál aj Infoglobe ako mediálni partner. V hlavných úlohách uvidíte Nelu Pociskovú, Petra Makranského, Jána Slezáka a ďalších.

 

 

Medzinárodná letná show na lodiach Martin a Žilina

Tento rok sa uskutočnil už druhý ročník výnimočnej akcie s názvom Medzinárodná letná show na lodiach Martin a Žilina, ktorej organizátorom bol Infoglobe.sk. Plavba na Devín bola ideálnou príležitosťou pre obchodných partnerov nadviazať nové kontakty a vzájomnú spoluprácu. Po celý čas pozvaných hostí zabával bohatý kultúrno-hudobný program a tombola.

 

Golden Tour

 

Infoglobe.sk bol už druhým rokom marketingovým partnerom halového futbalového turnaja firiem pod názvom Golden Tour. Organizátorom tohto jedinečného podujatia je spoločnosť I.S.C. Sports, zahrať si prišlo celkom 20 tímov. Turnaj vyvrcholil záverečným galavečerom v Divadle Meteorit vyhlásením výsledkov. 

 

ITF Slovakiatour

 V januári 2011 sa Infoglobe.sk prezentoval na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour. Na našom stánku ste mali možnosť prezrieť si portál, katalógy, letáky a videá z našich ciest. Partnermi boli Voyage, Authentic Slovakia a Gorila.

 

 

Go a Regiontour

 V januári 2011 sa tiež Infoglobe.sk prezentoval svojim stánkom aj na brnianskom veľtrhu Go a Regiontour.  Zástupcovia slovenskej a českej redakcie spolu prezentovali nielen portál Infolgobe, ale aj naše katalógy, ako aj katalógy/časopisy našich partnerov – Austria.info a Voyage.

 

Letný sambodrom Donovaly s Freixanetom 2011Infoglobe.sk bol mediálnym partnerom na prvom otvorení letnej sezóny na Donovaloch pod názvom Letný sambodrom Donovaly s Freixanetom 2011.  Okrem súťaží a množstva hudobných vystúpení bola vyhlásená aj zbierka starých lyží Lyže pre Donovaly spojená s pokusom o zápis do Knihy rekordov.

 

Tatranský fotomaratónInfoglobe.sk  bol mediálnym partnerom prvého ročníka Tatranského fotomaratónu, ktorý sa skladal z dvoch častí: SÚŤAŽNEJ (účastníci mali za 8 hodín, nafotiť 8 fotografií na 8 tém) a VERNISÁŽE (oceňovanie tých najlepších fotografií zo súťažnej časti spojené s predstavením fotografických diel širokej verejnosti).

  

Bratislavské mineralogické dniInfoglobe.sk mal na Bratislavských mineralogických dňoch prezentačný stánok, kde návštevníkov informoval o možnostiach cestovania a turistického ruchu nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Prezentoval hlavne svoju obsiahlu webovú stránku, ako aj katalógy, ktoré vydáva.

 

Dvojkoncert roka?!V DK Sereď sa 26.11.2011 konal dvojkoncert kapiel Polemic a Horkýže Slíže. No a samozrejme Infoglobe.sk bol pri tom ako reklamný partner podujatia. Skvelú atmosféru vytvorili nielen účinkujúci, ale aj samotné publikum. Niektoré hity spievala celá sála, ohlasy na koncert sú naozaj len pozitívne. Sme radi, že sme boli pri takejto skvelej akcii a veríme, že podobných, kde bude aj Infoglobe, bude ešte oveľa viac.

 

V divadle Nová scéna sa v piatok a sobotu zišli milovníci muzikálov, aby si pozreli premiéru: „Cigáni idú do neba“. Neopakovateľné výkony hercov a tanečníkov sprevádzala skvelá hudba a nádherné cigánske melódie. Silný romantický príbeh zlodeja koní Lujka a krásnej Rady dojal každého diváka. Neutíchajúci aplaus a Standing ovation nemali konca. Diváci tancovali spolu s hercami. Temperamentná hudba urobila svoje. No a Infoglobe.sk bol pri tom…..

 

Portál Infoglobe bol hrdým partnerom druhého ročníka festivalu výnimočných, zahraničných a slovenských vín: FESTIVAL SVETOVÝCH VÍN 2010. Na podujatí sa prezentovali enológovia z Izraela, Francúzka, Argentíny, Čile, Južnej Afriky, Španielska, Portugalska, Nového Zélandu, Talianska, Rakúska, USA, Austrálie a samozrejme zo Slovenska. Podujatie organizovala spoločnosť ILT.  

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakcie:
Láskyplný balíček
2. cena redakcie:
Láskyplný balíček
3. cena redakcie:
Láskyplný balíček

Aktuality:

31.5.2023
V Bardejovských kúpeľoch sa v piatok 2. júna 2023 slávnostne začne 26. ročník kúpeľnej sezóny. Na programe bude otvorenie Parku Bélu Kellera pri Stredisku obchodu a služieb, jeho hudobnej lavičky a pamätnej tabule. Chýbať nebude ani požehnanie minerálnych prameňov za účasti zástupcov cirkví v priestoroch kúpeľnej kolonády a mnoho iného.
30.5.2023
Opět vám přinášíme zajímavý žebříček měst. Tentokrát vám představíme nejbohatší města světa, z pohledu počtu nejbohatších lidí žijících na jednom místě. Do studie byli započítaní nejen milionáři, stomilionáři či miliardáři žijící v jednom městě, ale důraz se kladl i na globální a realitní význam daných lokalít.
27.5.2023
Aj toto leto sa môžete tešiť na množstvo podujatí či noviniek, ktoré spolu s obrovským prírodným potenciálom, kultúrnym bohatstvom a kvalitou poskytovaných služieb zaručia, že región Horehronia sa stane pre turistov obľúbenou dovolenkovou destináciou.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 31. 5. 2023
sviatok:Petronela
dnes:
streda 31.5.
16 °C
zajtra:
štvrtok 1.6.
16 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X