Tip na výlet

ČR, Koněpruské jaskyne – najdlhšie jaskyne v Čechách
Publikované: 15.4.2021
Vydajte sa preskúmať stredočeský kraj smerom na juhovýchod od Berouna. V tejto oblasti sa totiž nachádzajú známe Koněpruské jaskyne a od Berouna sú vzdialené len asi 5 km, od Prahy asi 30 km smerom na západ.

SR, Svidník – turistika v okolí
Publikované: 14.4.2021
Počas zákazov vychádzania a obmedzení súvisiacich s koronavírusovou pandémiou sa presunulo ťažisko turistiky do jednodenných vychádzok v okolí svojho bydliska. Obyvatelia miest a obcí, tak znovu objavujú krásu hôr, lesov a prírody. My vás dnes zavedieme na severovýchodné Slovensko, presnejšie do okolia okresného mesta Svidník.

ČR, Malhostovická pecka: Z Kuřimi cez Zlobicu až za vzácnymi poniklecmi
Publikované: 13.4.2021
Severozápadne od Brna sa z plochej krajiny v okolí Malhostovíc dvíha neobvyklý skalný útvar, Malhostovická pecka. Na slnečných stanovištiach tu rastie ohrozený poniklec veľkokvetý, ktorý na jar ponúka nádherné prírodné divadlo.

SR, Banskobystrický kraj – významný banícky región III.
Publikované: 11.4.2021
Naše putovanie po Banskobystrickom kraji dnes zavŕšime návštevou malebných obcí a miest. Taktiež vás prevedieme po prírodných zákutiach, technických pamiatkach a dokonca sa zastavíme aj na mieste symbolického stredu Európy.

ČR: vrchol Pardus, Rusava a okolie – potulky nádhernou prírodou
Publikované: 8.4.2021
Dnes sa zatúlame do prírodného parku Hostýnske vrchy, konkrétne do okolia malebnej obce Rusavy. Vrchol Pardus sa totiž nachádza práve tu a vypína sa do výšky 672 m n. m., ponúka nádherné výhľady do širokého okolia a je to skrátka obľúbený vyhliadkový vrchol v centrálnej časti Hostýnskych hôr.

ČR, Baťov odtlačok na Morave i vo svete II.
Publikované: 7.4.2021
Po minulotýždňovom krátkom predstavení osobnosti Tomáša Baťu sa dnes zameriame na jeho dedičstvo v podobe princípov podnikania či pamiatok, ktoré nám tu zanechal.

SR, Banskobystrický kraj – významný banícky región II.
Publikované: 4.4.2021
Po týždni sa opäť vrátime do Banskobystrického kraja. V nasledujúcich riadkoch potešíme všetkých nadšencov cyklistiky, ale aj histórie či pamiatok. Postupne sa vydáme k Pustému hradu, do Španej doliny a „bajkom“ sa dostaneme k tajchom.

ČR, Výlet k lomom neďaleko Berouna
Publikované: 1.4.2021
Tešíte sa, až budete môcť ísť na výlet, kam sa vám zachce? Nebojte, za chvíľu to bude, tak poďme jeden taký výlet naplánovať. Pozrieme sa spolu do oblasti lomov v stredočeskom kraji, neďaleko Berouna. Táto oblasť je na lomy bohatá, nie je ani problém sem vyraziť s deťmi.

ČR, Baťov odtlačok na Morave i vo svete I.
Publikované: 31.3.2021
Pred 145 rokmi sa narodil významný obuvník, podnikateľ a vizionár Tomáš Baťa, ktorý zmenil tvár jedného moravského mesta, trendy v celosvetovom obuvníctve aj princípy úspešného manažmentu. Dnes sa vydáme po jeho stopách.

SR, Banskobystrický kraj – významný banícky región I.
Publikované: 28.3.2021
Tentoraz vás zavedieme na juh stredného Slovenska, kde sa rozprestiera rozlohou najväčší spomedzi všetkých krajov. Dozaista už viete, že reč bude o Banskobystrickom kraji, ktorého história, ale aj pamiatky sú úzko späté s baníckou minulosťou.

ČR, obora Holedná – odpočinok v prírode
Publikované: 25.3.2021
Obora Holedná je úplne výnimočná, pretože nielen deti, ale aj dospelí tu majú možnosť uvidieť a obdivovať na vlastné oči život divokej zveri, jedná sa totiž o účelový poľovnícky objekt slúžiaci obornému chovu muflónej a danielej zveri na ploche 327 ha. Hoci je obora zo všetkých strán dôkladne oplotená, aby zvieratá neutiekli, celé územie pôsobí veľmi rozľahlo a nespútane.

SR, Liptov - najatraktívnejší región na jarnú a letnú dovolenku
Publikované: 24.3.2021
Liptov patrí bezpochyby k najkrajším regiónom Slovenska z prírodného či kultúrno-historického hľadiska. Mnoho návštevníkov sem smeruje nielen za výletmi do prírody či k termálnym prameňom, ale aj obdivovať historické a umelecké pamiatky. Nie náhodou práve v tomto období, kedy ľudia na Slovensku potrebujú pozitívne signály a tipy na výletné miesta, ktoré dúfame už budú čoskoro otvorené, vychádza atraktívna knižná novinka – turistický sprievodca Liptov.

SR, Žilinský kraj – región prírodných krás IV.
Publikované: 21.3.2021
Putovanie po Žilinskom kraji dnes zavŕšime návštevou unikátnych miest, ktoré oplývajú nielen históriou, ale aj prírodnými krásami. Náš výlet začneme pod vrchom Sidorovo, kde sa nachádza krajinno-sídelno-architektonický komplex zapísaný v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO – Vlkolínec.

ČR, Brdy – Slonovec a Klouček
Publikované: 18.3.2021
Akonáhle bude možné sa voľne pohybovať po republike, odporúčame tento krásny výlet do prírody. Oba zmienené vrcholy patria k obľúbeným a často navštevovaným oblastiam Bŕd, ponúkajú výhľady na údolie Litavky, Příbramsko a okolie bohaté na prírodné pamiatky.

SR, Kysuce – zimný výstup ku Chate na Veľkej Rači
Publikované: 17.3.2021
Tentoraz vás zavedieme na Kysuce, presnejšie do obce Oščadnica, ktorá počtom obyvateľov i svojou rozlohou patrí medzi najväčšie slovenské obce. Naším cieľom bude Chata na Veľkej Rači (Schronisko PTTK Wielka Racza) nachádzajúca sa približne 80 metrov pod samotným vrcholom.

ČR, Beskydy: Obrázková cesta Javořinka – VIDEO
Publikované: 16.3.2021
Poďme sa dnes rozlúčiť so zimou. Väčšina známych beskydských výletov vedie na vrchol hôr, nielen rodiny s deťmi ale ocenia krásny náučný okruh malebnou krajinou pastvín, lesov a roztrúsených horských osád. Časť cesty navyše lemujú pestré obrázky určené hlavne pre deti.

SR, Žilinský kraj – región prírodných krás III.
Publikované: 14.3.2021
Po týždni sa opäť vraciame do Žilinského kraja, aby sme vás previedli úchvatnými pamiatkami či za športovým vyžitím. Naše dnešné putovanie začneme neďaleko mesta Liptovský Mikuláš v malebnej dedinke Svätý Kríž.

ČR: Praha, Letenské sady – celý deň na čerstvom vzduchu
Publikované: 11.3.2021
Aj tento týždeň je situácia rovnaká a lockdown stále trvá. Pražania sem môžu hneď, mimopražskí budú musieť ešte chvíľu vydržať. V jednom z najobľúbenejších pražských parkov môžete stráviť celý deň a nudiť sa tu rozhodne nebudete. Okrem romantických miest a rozľahlých trávnatých priestranstiev sa tu nachádza tiež niekoľko detských ihrísk, in-line dráha či psie ihrisko, takže na svoje si tu príde snáď úplne každý.

SR, Žiarska dolina – zimný výlet k obľúbenej chate
Publikované: 10.3.2021
Prijmite naše dnešné pozvanie do prenádhernej Žiarskej doliny, ktorá so svojou Žiarskou chatou patrí bez pochýb k najnavštevovanejším i najznámejším miestam pre všetkých vyznávačov zimnej turistiky či skialpinizmu.

SR, Žilinský kraj – región prírodných krás II.
Publikované: 7.3.2021
Minulý týždeň sme vám v krátkosti predstavili krajské mesto Žilina, pozvali vás do prírody a odporučili jedno z najvýznamnejších podujatí regiónu. Dnes vás čaká potulka po stopách templárov, jazda po Hradnej cyklomagistrále, zimná turistika v Súľovských vrchoch či spoznávanie ľudového dedičstva.

ČR, Praha: Chotkove sady – malé, ale čarovné
Publikované: 4.3.2021
Nové opatrenia výletom skutočné neprajú, mimo kataster svojej obce sa momentálne nedostanete. Dnes tu teda máme niečo pre Pražanov, ale aj pre vás ostatných, len sem budete môcť vyraziť neskôr. Chotkove sady sa nachádzajú na dohľad Malej Strany a Pražského hradu a sú dobre dostupné mestskou hromadnou dopravou. Rozlohou sú síce malé, ale spolu so susednými Letenskými sadmi tvoria príjemnú zelenú oázu v historickom centre Prahy.

SR, Žilinský kraj – región prírodných krás I.
Publikované: 28.2.2021
Žilinský kraj sa rozprestiera na severe stredného Slovenska a snúbi v sebe krásy čistej prírody a unikátnych miest. Zaraďuje sa medzi turisticky najvyhľadávanejšie lokality na Slovensku, a to vďaka prítomnosti štyroch národných parkov a troch chránených krajinných oblastí.

ČR, Vysočina – Polná a Nadějov
Publikované: 25.2.2021
Túžite sa schovať pred svetom a hory sú pre vás moc preplnené? Neďaleko diaľnice D1 na Vysočine nájdete dve nenápadné obce. Mestečko Polnú s bohatou históriou a zapadnutú dedinku Nadějov.

SR, Západné Tatry – výlet k Ťatliakovej chate
Publikované: 24.2.2021
Tentoraz vás pozývame na výlet do Západných Tatier, presnejšie do Roháčskej doliny. Naším cieľom bude vysokohorská Ťatliakova chata, ktorá je ideálnym východiskovým bodom pre turistiku do Smutného sedla, sedla Zábrať či napríklad k Roháčskym plesám.

ČR, Tišnov: Brána Vysočiny – VIDEO
Publikované: 23.2.2021
Historické mestečko Tišnov pozná väčšina ľudí v spojení so slávnym kláštorom Porta Coeli v susednom Předklášteří. Aj samotný Tišnov ale určite stojí za návštevu, poďme sa do neho teraz spoločne vypraviť.

   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70   

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Dotyk jari

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Exkluzívne miniatúry: remeselný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Ročné predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka
3. cena redakcie:
Liptov – turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

19.4.2021
Cestovanie je úzko prepojené s dopravou. A práve doprava je mnoho ráz najväčšou položkou v rozpočte na dovolenku, preto vám prinášame prehľad cien palív v jednotlivých štátoch sveta.
16.4.2021
Aj tento rok sa môžete zapojiť do ankety Strom roka, ktorej cieľom je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie. Do 30. apríla 2021 (do 22.4. v ČR) môžu jednotlivci, mestá, školy či organizácie nominovať stromy a po výbere odbornou porotou bude spustené hlasovanie.
14.4.2021
Pred pár dňami oznámil Bratislavský dopravný podnik informáciu o zatraktívnení cestovania verejnou dopravou spôsobom plošného zvýšenia ceny cestovného, zrušením obľúbeného 15 minútového lístka a zlacnením ročného lístka o 25%.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO:

ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO

TIPY NA VÝLETY - ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO

 

Alžírsko, Alžír: Kombinácia európskej a islamskej architektúry

Pobrežie slonoviny, Abidjan - Tropický Manhattan

Tunisko – severom po stopách histórie

Tunisko – krajina bohatá na zážitky aj raj filmárov

Tunisko, Sahara – do púšte

 

Všetko dôležité, čo by ste o Alžírsku mali vedieť, nájdete TU, o Pobreží Slonoviny TU a Tunisku TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 19. 4. 2021
sviatok:Jela
dnes:
pondelok 19.4.
10 °C
zajtra:
utorok 20.4.
10 °C