Tip na výlet

Za krásou a romantikou vôbec nemusíte cestovať ďaleko. Slovenské zákutia vám ponúknu romantické a výnimočné miesta, ktoré si spolu s polovičkou naplno užijete. Ktoré destinácie sú teda považované za najromantickejšie?

Vysoké Tatry v zime aj v lete

Vysoké Tatry sú obľúbenou destináciou mnohých turistov. A samozrejme, na svoje si prídu aj zamilované páry. Dych berúce pohľady na okolie, panenská príroda a čerstvý horský vzduch je stvorený pre romantiku. Do Vysokých Tatier sa môžete vybrať v letnom období a okrem turistiky si užiť aj tamojšiu gastronómiu. Medzi obľúbené turistické miesta patria vodopády Studeného potoka, kde si okrem relaxu pri zurčiacej tyrkysovej vode doprajete s polovičkou chvíle pre seba, útulná Rainerova chata a známa drevená lavička, z ktorej si môžete vychutnať nevídané výhľady alebo Lomnický štít, z ktorého uvidíte ikonickú panorámu Tatier.

Vysoké Tatry - ilustračné foto

Ani v zime nevyjdete naprázdno. Ak obľubujete zimné športy, určite vás bude baviť lyžovačka v Jasnej, výstup na Hrebienok, kde na vás čaká unikátna atrakcia - ľadová bazilika, alebo prechádzka okolo zamrznutého jazera na Štrbskom plese.

Oslávte lásku v Banskej Štiavnici

Banská Štiavnica je v podstate mestom lásky, ktoré navštevujú páry z celého Slovenska. Mesto sa preslávilo najmä vďaka slávnemu básnikovi Andrejovi Sládkovičovi, ktorý sa v tomto čarovnom meste zamiloval do Márii Pišlovej, známej ako Marína. Láska bohužiaľ neskončila šťastne, Marína sa totiž vydala za zámožného obchodníka. Sládkovič jej ale napísal romantickú báseň "Marína", ktorá je so svojimi 2900 veršami podľa World Record Academy považovaná za najdlhšiu báseň o láske na svete.

Banská Štiavnica - ilustračné foto

V Banskej Štiavnici je tejto báni venovaná zážitková expozícia, ktorú môžete navštíviť. Takzvané Epicentrum lásky nájdete v Dome Maríny, kde Sládkovičova múza prežila takmer celý život. V Dome nájdete aj Banku lásky, ktorá obsahuje až 100 tisíc zásuviek a vy so svojou polovičkou si tak do jednej z nich môžete uložiť predmet symbolizujúci vašu vzájomnú lásku.

Na romantickom pobyte si užite aj príjemný večer po dvojici

Deň v romantickej destinácii zavŕšte príjemnou a chutnou večerou. Nezabudnite si so sebou vziať elegantné šaty vhodné aj do lepšej reštaurácie, kozmetiku a samozrejme, parfem, ktorý vám dodá pôvab a šarm. Na večer sú vhodné kvetinové parfemy, parfemy orientálne aj výrazné korenené vône.

Pripravte sa na nezabudnuteľný romantický zážitok, na ktorý budete s polovičkou ešte dlho spomínať a vyrazte spolu za dobrodružstvom.

 

Zdroj: Partnerský článok

Foto: Pixabay.com


SR, Buková: pohodová dedinka v lone prírody - VIDEO
Publikované: 18.10.2021
Trnavský kraj ani toto pondělí neopustíme a navštívime obec Buková, jejíž zástavba je na dně rázovité Bukovské pánve. Ve východní části obce se území zužuje v hluboký úval sevřený vápencovými kopcemi. V katastru této vesničky se nachází až pět chatových oblastí – Závršie, Hrnčeková dolina, U Maruše, Bílá Hora a Hrudky, takže je na první pohled jasné, že se jedná o oblíbenou chatařskou, turistickou i houbařskou lokalitu.

SR, Bardejov - historický skvost zapísaný v UNESCO
Publikované: 17.10.2021
Dnes navštívime najzachovalejšie historické centrum na Slovensku, ktorým sa právom hrdí mesto Bardejov. Dovedna 46 kamenných domov situovaných na úzkych stredovekých parcelách s prevažne gotickým vzhľadom dodáva tomuto mestu nielen historickú autenticitu, ale bolo zároveň impulzom na jeho zápis do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Belgicko: Gent – rozprávkové mesto krajiny
Publikované: 16.10.2021
Z pomedzi všetkých belgických miest práve Gent pôsobí najkrajším dojmom. Nachádza sa na východe Flámska, teda na severe krajiny. Jeho atmosféra vás ihneď prenesie niekoľko storočí do minulosti. Okraj mesta nie je samozrejme ničím výnimočný, na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ide o obyčajné mesto ako každé iné. No opak je pravdou.

ČR, Vyškov – hanácké Versailles – VIDEO
Publikované: 14.10.2021
Asi 30 kilometrov severovýchodne od Brna leží na rieke Haná nenápadné, ale krásne mesto Vyškov, ktorého história siaha až do 12. storočia. Mesto dlho patrilo olomouckému biskupstvu, od 13. až do 19. storočia. Dnes jeho centrum chráni mestská pamiatková zóna a postupne sa mu vracia lesk a sláva.

Francúzsko, Azúrové pobrežie IV.: Saint-Tropez – revír slávneho žandára - VIDEO
Publikované: 13.10.2021
Kultový film Žandár zo Saint-Tropez dodnes privádza do tohto krásneho mestečka na Azúrovom pobreží stovky tisíc návštevníkov. Louis de Funès a typický francúzsky humor dokonalo zapadli do tunajšieho prostredia a spoločne tak pomohli vytvoriť jeden z najznámejších francúzskych filmov vôbec. A Saint Tropez si to zaslúži. Pre mňa patrí medzi najkrajšie miesta celej Európy.

SR, Lakšárska Nová Ves: obec uprostred Záhorskej nížiny - VIDEO
Publikované: 11.10.2021
Naším dnešným tipom na výlet bude Lakšárska Nová Ves, obec nachádzajúca sa v juhozápadnej časti Slovenska, uprostred Záhorskej nížiny, v povodí rieky Morava. Od okresného mesta Senica je vzdialená 17 km a tvorená je dvomi katastrálnymi územiami, a to Lakšárska Nová Ves a Mikulášov. Susedí so Šaštínom-Stráže, Borským Mikulášom či vojenským obvodom Záhorie.

Dolné Rakúsko: Neopakovateľné jesenné zážitky
Publikované: 10.10.2021
Dolné Rakúsko je populárne svojou vinárskou kultúrou, ktorá siaha až 2000 rokov do minulosti a sila vinárstva pretrváva dodnes. Navštívte tradičné vinobrania, festivaly, tisícky vinárskych uličiek alebo sa vydajte na turistiku do lužných lesov či objavte historickú železnicu. Vybrali sme pre vás 6 jednodňových tipov na atraktívne jesenné zážitky v čarokrásnej dolnorakúskej oblasti.

ČR, Jeseníky: Rejvíz – najvyššie položené rašelinisko na Morave – VIDEO
Publikované: 7.10.2021
Vyrážate na výlet do Jeseníkov? Určite sa zastavte v národnej prírodnej rezervácii Rejvíz neďaleko mesta Jeseník. Čaká vás unikátne rašelinisko, mokrade a rovnomenná osada, kde sa môžete občerstviť.

SR, Šelpice: vidiecka turistika - VIDEO
Publikované: 4.10.2021
Po minulotýždňovej návšteve Bohdanoviec nad Trnavou sa cez most presunieme do susednej obce Šelpice. Od krajského mesta Trnava sú vzdialené len 6 km severozápadným smerom. Známymi sa stali hlavne vďaka výšivkárstvu, vinohradníctvu a divadelnej činnosti miestnych ochotníkov.

SR, Orava: Dolný Kubín – mesto poetickej krásy IV.
Publikované: 3.10.2021
Dnes našu prechádzku po Dolnom Kubíne ukončíme návštevou pamiatok, atrakcií či športovísk situovaných len kúsok od historického centra. Od Radnice sme sa vydali späť ku Kohútovému sadu, kde sa nachádza okrem parkoviska s príjemnou kaviarničkou aj oku lahodiaca budova fary so záhradou.

Holandsko: Rotterdam – mesto (nielen) netradičnej architektúry
Publikované: 2.10.2021
Druhé najväčšie mesto v Holandsku je už dobre známy Rotterdam. Donedávna bol považovaný aj za najväčší prístav Európy. Dnes je Rotterdam známy svojou modernou a veľmi netradičnou architektúrou.

Juhoafrická republika – krajina všetkého
Publikované: 28.9.2021
Juhoafrická republika je najjužnejším štátom Afriky. Rozprestiera sa medzi Atlantickým a Indickým oceánom. Hlavným mestom je Pretória. V dnešnom článku si povieme o tematických cestovateľských miestach tejto prenádhernej krajiny a pridáme aj nejakú tu zaujímavosť.

SR, Bohdanovce nad Trnavou: dedinka s gotickým kostolom  - VIDEO
Publikované: 27.9.2021
Necelých 8 kilometrov od krajského mesta Trnava, v centrálnej časti Trnavskej pahorkatiny sa rozprestiera obec Bohdanovce nad Trnavou. Táto stredne veľká dedinka bezprostredne susedí s obcou Šelpice a opodiaľ s obcami Boleráz, Dolná Krupá či Špačince.

SR, Orava: Dolný Kubín – mesto poetickej krásy III.
Publikované: 26.9.2021
Pred týždňom sme prechádzku Dolným Kubínom ukončili v tzv. Kohútovom sade. Pokračujme teda ďalej, smerujúc do pešej zóny historického centra, ktoré dekoruje krásne Hviezdoslavovo námestie. To tvorí radová zástavba farebných meštianskych domov využívaných ako obchodné priestory i pre účely reštaurácií či kancelárií.

Holandsko: Maastricht – skrytý poklad juhu
Publikované: 25.9.2021
Poďme sa pozrieť na samotný juh Holandska. V jeho výbežku, ktorý sa nachádza medzi Belgickom a Nemeckom leží mesto Maastricht. Zo všetkých známejších miest krajiny si práve Maastricht zachoval svoju pravú historickú tvár. Už po pár minútach strávených v meste zistíte, že mesto dýcha históriou. Zachovalo sa tam najviac historických pamiatok a budov. Poďme sa teda spoločne pozrieť, kam sa oplatí zájsť.

Indonézia, Nusa Penida – nedotknutý raj neďaleko Bali
Publikované: 24.9.2021
Ostrov Nusa Penida sa nachádza juhovýchodne od veľmi známeho indonézskeho Bali, odkiaľ pravidelne jazdí lodná doprava. Turistická infraštruktúra je tu zatiaľ veľmi obmedzená, ale rýchlo sa rozvíja. Ak máte radi menejturistické oblasti, ste fanúšikom úžasných výhľadov a prekrásnych pláží, určite vám tu odporúčam stráviť minimálne tri dni.

SR, Jaslovské Bohunice: Prechádzka časťou Paderovce - VIDEO
Publikované: 20.9.2021
Po minulotýždňovej prechádzke obcou Radošovce sme sa pri návrate domov ešte zastavili v Jaslovských Bohuniciach, ktoré sú nám známe vďaka neďalekej prítomnosti atómovej elektrárne. Konkrétne sme navštívili obecnú časť Paderovce. Zaujímavosťou je, že ešte pred tromi desaťročiami bola táto časť samostatnou obcou, preto sa niet čo diviť, že do súčasnosti ponúka k videniu viacero krásnych pamätihodností.

SR, Orava: Dolný Kubín – mesto poetickej krásy II.
Publikované: 19.9.2021
Minulý týždeň sme si v krátkosti predstavili históriu Dolného Kubína a dnes sa vydáme na prechádzku jeho uličkami, námestiami a zaujímavými zákutiami. Začíname na Námestí Slobody, ktoré obklopujú tri architektonicky monumentálne stavby.

Holandsko, Haag – kráľovské srdce krajiny
Publikované: 18.9.2021
Najatraktívnejším mestom Holandska je bezpochyby Haag. Svojou nezameniteľnou atmosférou zaručene konkuruje známemu hlavnému mestu tejto malej, no zato bohatej krajiny. Ak si myslíte, že nemá čím prekvapiť, mýlite sa.

Francúzsko, departement Somme – Amiens II
Publikované: 15.9.2021
Dnes spolu naposledy navštívime srdce departementu Somme.

SR, Radošovce: Obec so starodávnym mlynom - VIDEO
Publikované: 13.9.2021
Približne 15 km od krajského mesta Trnava v nádhernom údolí potoka Blava sa rozprestiera obec Radošovce. Jej neďalekými susedmi sú kúpeľné Piešťany, zámocký Hlohovec či väzením známy Leopoldov. Dnes sa vydáme spoznávať túto nevšednú dedinku, ktorá administratívne vznikla nie až tak dávno (01. januára 1991), a to odčlenením sa od Jaslovských Bohuníc.

SR, Orava: Dolný Kubín – mesto poetickej krásy I.
Publikované: 12.9.2021
Tentoraz sa vydáme na Oravu, presnejšie do okresného mesta Dolný Kubín. Malebné bezmála 20-tisícové mesto je zasadené do údolia rieky Orava a obklopujú ho majestátne hôľne pohoria Oravskej vrchoviny a Oravskej Magury. V pozadí sa vypínajú aj vrcholy Malej Fatry či Chočských vrchov.

Holandsko: Kinderdijk – dedinka veterných mlynov
Publikované: 11.9.2021
Keď sa povie Holandsko, každý si predstaví veterné mlyny. Sú symbolom tejto prosperujúcej krajiny už dlhý čas. Boli vystavané za účelom odčerpávania vody a vysušovania oblastí položených nižšie ako je hladina mora. Nájdete ich takmer na celkom území Holandska, väčšinou pri dedinách. Existuje však pár miest, kde môžete zazrieť viac ako jeden či dva.

Malorka – ostrov zážitkov a prírodných krás
Publikované: 10.9.2021
Dnes vás zavedieme na španielsky ostrov Malorka, ktorý sa nachádza v západnej časti Stredozemného mora a je súčasťou autonómneho spoločenstva Baleárskych ostrovov. Napriek tomu, že za oknami momentálne prebieha zima v plnom prúde, práve začiatok roka je ideálnym na plánovanie letnej dovolenky. Preto sa môžete nasledujúcimi riadkami inšpirovať a aspoň trochu spoznať lákadlá tohto žiarivého ostrova.

   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70   

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jesenná atmosféra

31. 8. – 31. 10. 2021
1. cena:
Knižný sprievodca z vydavateľstva Dajama
2. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS + mapa
3. cena:
Festivalový balíček Infofest 2021
1. cena redakcie:
Krásny šperk od Zlatníctva MILI
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
3. cena redakcie:
Vstupenka na ONLINE cestovateľskú besedu od Cestovateľského kina

Aktuality:

19.10.2021
Transparency International Slovensko spustilo zaujímavý projekt, ktorý sa zameriava na podporu férového podnikania a etického nakupovania. V úvodnej fáze sa zameriava na hotelový sektor, avšak v budúcnosti má ambície sa rozšíriť i na iné segmenty trhu, napríklad na sektor kúpeľníctva, stravovacích služieb a podobne.
16.10.2021
Najlepšie svetové zimné filmy v rámci filmového festivalu Snow Film Fest uvidíte už od októbra do decembra vo väčšine českých a slovenských regiónov. Tento rok vás čaká dovedna 6 skvelých filmových zážitkov, ktoré sa dostali na výslnie a ocenia ich nielen vyznávači extrémnych zážitkov.
13.10.2021
Tento rok si pripomíname rovných 150 rokov od narodenia najslávnejšieho moderného českého maliara 20. storočia Františka Kupku, ktorého diela vystavujú popredné svetové galérie, a keď sa náhodou niektorý z Kupkových obrazov dostane do predaja, jeho ceny atakujú rekordy. Vyberte sa po stopách grafika, ilustrátora a jedného zo zakladateľov abstraktného maliarstva.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST na Ukrajine:

Ukrajina

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Pripjať – mesto ruín a duchov

Ľvov – chute, vône a tóny západnej Ukrajiny

Kyjev – Starobylá metropola

Zakarpatská oblasť – miestna turistika

Užhorod – raj prvorepublikovej architektúry

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 19. 10. 2021
sviatok:Kristián
dnes:
utorok 19.10.
13 °C
zajtra:
streda 20.10.
15 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X