Tip na výlet

Dolné Rakúsko - dokonalé miesto pre rodinnú dovolenku II.
Publikované: 1.8.2021
V tipoch na letnú dovolenku v Dolnom Rakúsku budeme pokračovať aj dnes. Objavíte nádherné jazero, schladíte sa v jaskyni, uvidíte architektonicky jedinečné kamptalské vily, prežijete noc na zámku, kde svoje medové týždne strávili Sissi a František Jozef a napokon spoznáte baštu letného osvieženia.

SR, Záhorská Ves: návšteva najzápadnejšej obce - VIDEO
Publikované: 26.7.2021
Záhorská Ves je obec pri rieke Morava na okraji Borskej nížiny. Dostupná je romantickou cyklotrasou z bratislavského Devína. Pre športovo menej zdatných sa naskytá možnosť prepravy vlakom alebo priamym autobusovým spojom. A čo vás tu čaká? Krásna prírodná scenéria v povodí rieky Moravy, zaujímavosti hraničnej línie, monumentálny starý cukrovar i pôvabné sakrálne pamiatky, a to všetko len 40 km od hlavného mesta.

Dolné Rakúsko - dokonalé miesto pre rodinnú dovolenku I.
Publikované: 25.7.2021
Prázdniny sú v plnom prúde a kam inam vyraziť s deťmi, ak nie do krásnej prírody alebo za hravým poznávaním histórie a zábavnými zážitkami. V Dolnom Rakúsku si na svoje prídu malí i veľkí. Zažite prázdniny na farmárskom dvore, prechádzku s lamami, turistické potulky alebo si pozrite zápas gladiátorov.

ČR: Kokšín – Dominanta Spálenopoříčska
Publikované: 22.7.2021
Kokšín síce nepatrí k najvyšším brdským vrcholom, ale tvorí charakteristickú dominantu Spálenopoříčska, navyše je z okolitých dedín dobre dostupný a pýši sa nielen krásnymi lesnými porastami.

SR, Križovany nad Dudváhom: maľovaná krása – VIDEO
Publikované: 19.7.2021
Každá dedina má na svojom území niečo zvláštne, zaujímavé a oku lahodiace. Stačí sa iba prejsť po uliciach a presvedčíte sa, že nie je tomu inak ani v Križovanoch nad Dudváhom, ktorú reprezentujú hlavne maľované sochy. Vydajme sa teda na prechádzku touto peknou obcou.

SR, Gánovce – slávne nálezisko neandertálca
Publikované: 18.7.2021
Tentoraz sa vydáme do Podtatranskej kotliny približne 3 kilometre juhovýchodne od okresného mesta Poprad. Naším cieľom bude obec Gánovce preslávená archeologickým nálezom odliatku mozgovne neandertálca či skamenenými odtlačkami vtedajšej flóry.

ČR, Prachovské skaly – najlepší výlet, na ktorom ste kedy boli
Publikované: 16.7.2021
Pieskovcové skalné mesto Prachovské skaly je srdcom Českého raja. A ako by mal každý Čech aspoň raz v živote vyliezť na Sněžku, Říp a na Hradčany, mal by si tiež prechodiť tento podmanivý kraj. Patrí k tomu najkrajšiemu, čo v Čechách máme.

ČR, Hojsova Stráž: Na výlet do Kráľovského lesa
Publikované: 15.7.2021
Hojsova Stráž nie je tak rušná ako Špičák a Železná Ruda, zvlášť pokiaľ tu zavítate mimo sezónu. Za východiskové miesto pre výstup na Pancířský chrbát je ale priam ideálna, no počítajte, že sa pri výstupe na Můstek poriadne zapotíte. Okrem toho sa i v samotnej obci nachádza mnoho zaujímavostí.

Nemecko: Prechádzka smutnými dejinami - Kehlsteinhaus
Publikované: 14.7.2021
Dnes naše putovanie po Bavorsku venujeme návštevám neslávne slávnych pamiatok. Od jazera Königssee sa vydávame do oblasti Obersalzberg, ktorá sa rozprestiera neďaleko mesta Berchtesgaden. Naším cieľom je tzv. Kehlsteinhaus známejší pod názvom Orlie hniezdo.

SR: Turistický sema(fór)?
Publikované: 13.7.2021
V týchto dňoch bol Ministerstvom životného prostredia spustený tzv. turistický semafor, ktorý má turistov informovať o aktuálnej návštevnosti vybraných chránených území vrátane národných parkov.

SR, Lošonec: výlet do podhorskej obce - VIDEO
Publikované: 12.7.2021
Obec Lošonec sa nachádza na východnom úpätí Malých Karpát resp. na výbežku Trnavskej pahorkatiny do tohto pohoria. Prevažne zalesnené katastrálne územie obce má rozlohu 2371 ha a nachádza sa v nadmorskej výške 215 – 662 metrov. Cez územie dedinky preteká potok Smutná, ktorý je prítokom rieky Trnávka.

SR: Výlet za najväčšími letnými lákadlami severovýchodu Slovenska
Publikované: 11.7.2021
V letných horúčavách sú azda najlepšími miestami pre oddych i zábavu kúpaliská alebo hory. Preto sa dnes vydáme za vodným osviežením na severovýchod Slovenska a nevynecháme pri tom ani prechádzku tunajšími lesmi či historickými miestami.

Nemecko: Königssee, kostol St. Bartholomeja a vodopád Röthbach
Publikované: 7.7.2021
V spoznávaní Bavorska budeme pokračovať aj dnes. Našu púť začneme na brehu prírodného jazera Königssee, kde nastúpime na loďku a budeme si vychutnávať plavbu po zrkadliacej sa hladine, ktorú obklopuje národný park Berchtesgaden.

SR, Bešeňová: liptovská obec lákajúca turistov - VIDEO
Publikované: 5.7.2021
Obec Bešeňová má viacero turistických lákadiel, avšak medzi tie najväčšie dozaista patria akvapark, kaštieľ a prírodná zaujímavosť v podobe tzv. bešeňovských travertínov. Neveľká liptovská dedinka tak ponúka kultúrne, prírodné i relaxačné vyžitie.

Dolné Rakúsko – skvelé cyklistické tipy na výlety II.
Publikované: 4.7.2021
Pokiaľ hľadáte tipy, inšpiráciu a informácie o cyklovýletoch u našich dolnorakúskych susedov, tak i dnes vám ich pár predstavíme. Spoločne budeme objavovať zaujímavé cyklotrasy okolo majestátneho Dunaja, pre športovo zdatnejších ponúkneme výlety do hôr a na záver si povieme čo-to o vynovenej cyklomape.

ČR, Po rozhľadniach Čiech a Moravy I.
Publikované: 1.7.2021
Situácia je momentálne taká, že môžete cestovať aj do zahraničia, veľa ľudí sa ale rozhodlo zostať v lete v Čechách, a podporiť tak miestnych podnikateľov. A nie je to vôbec zlý nápad. Prinášame vám pár tipov, kam vyraziť.

Nemecko: Ramsau, Berchtesgaden a soľná baňa
Publikované: 30.6.2021
Tentokrát budeme spoznávať juhovýchod Nemecka, presnejšie Bavorsko. Navštívime pozoruhodné mestečká, prírodné pamiatky aj turistické atrakcie. Tak sa pohodlne posaďte a začítajte sa do nasledujúcich riadkov.

SR, Brestovany: obec, ktorá stojí za návštevu - VIDEO
Publikované: 28.6.2021
Obec Brestovany s počtom vyše 2 a pol tisíc obyvateľov leží v severozápadnej časti Podunajskej nížiny, len 10 km od okresného mesta Trnava v nadmorskej výške od 140 do 150 metrov. Katastrálne územie pozostáva z častí Veľké Brestovany, Malé Brestovany a Horné Lovčice. My dnes zavítame do tejto pomernej veľkej dediny a budeme spoznávať jej krásy.

Dolné Rakúsko – skvelé cyklistické tipy na výlety I.
Publikované: 27.6.2021
Dolnorakúsky kraj je prezývaný aj rajom pre milovníkov cyklistiky. V historickom srdci totiž spája husto prepletenú sieť cyklistických chodníkov s očarujúcim kultúrnym dedičstvo a neobyčajnou prírodou. Rôznorodá krajina ponúka až 4000 km označených cyklotrás a množstvo služieb prispôsobených potrebám cyklistov. Akými cyklotrasami sa vybrať a čo nové sa dá tento rok vyskúšať sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Taliansko, Miláno – centrum módy a dizajnu
Publikované: 25.6.2021
Mesto módy a dizajnu, financií, športu a čulého nočného života. Práve to do Milána láka mnohých. A keď sa už raz do tohto mesta dostanete, i keď váš prvotný cieľ boli pamiatky, nemôžete vynechať ani túto jeho stránku, ktorá z neho robí najbohatšie mesto krajiny.

SR, Dolné Lovčice: dedinka vyzdobená pamiatkami i kvetenou - VIDEO
Publikované: 21.6.2021
Dedinka Dolné Lovčice, nachádzajúca sa 6 km od krajského mesta Trnava, láka milovníkov potuliek po obciach a mestách kľudnou atmosférou, niekoľkými sakrálnymi pamiatkami a zaujímavosťami. Prístupná je za pár minút autom, autobusom alebo na bicykli. Ja som zvolil vlak, ktorým som sa dostal do Brestovian a odtiaľ som si urobil prechádzku až do Dolných Lovčíc.

Rakúsko, Korutánsko: Aktívna dovolenka na slnečnej strane Álp
Publikované: 20.6.2021
Príroda bola ku Korutánsku, slnečnému juhu Rakúska, veľmi štedrá. Nachádza sa tu more čistých a teplých jazier uprostred Álp. Nechýbajú tu ani hory siahajúce od majestátnych trojtisícoviek až po oblé kopce pohoria Nockberge. Charakteristická je aj kultúrna rozmanitosť alpsko-jadranskej oblasti, s obyvateľmi vítajúcich hostí s radosťou, otvorenosťou a veľkou dávkou chuti do života.

ČR, Vysočina – vodná nádrž Sedlice
Publikované: 17.6.2021
Vodné dielo Sedlice je priehradná nádrž, ktorá sa nachádza na rieke Želivke v blízkosti Humpolca v kraji Vysočina, konkrétne pod sútokom riečky Hejlovky a Jankovského potoka. Popisovaná oblasť náleží do geomorfologickej oblasti Českomoravská vrchovina, okrsok Humpolecká a Želivská pahorkatina. Z geomorfologického hľadiska má údolie rieky Želivky erózny ráz, miestami akumulačno-erózny, čo znamená, že sa v niektorých miestach rieky hromadí zmytý materiál. Údolie je stredne hlboké s úzkou nivou.

SR, Zavar: obec nielen s klasicistickým kaštieľom - VIDEO
Publikované: 14.6.2021
Obec Zavar leží 8 km juhovýchodne od Trnavy na východnom okraji Trnavskej sprašovej tabule. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1255. V obci sa nachádza množstvo sakrálnych pamiatok a zaujímavých objektov z histórie. Medzi tie najatraktívnejšie dozaista patria klasicistický kaštieľ, nový kostol zasvätený Narodeniu Panny Márie z roku 1907 či rodný dom hudobného skladateľa Gejzu Dusíka.

SR: Objavujte záhadné miesta v krajine pod Tatrami  
Publikované: 13.6.2021
Na území Slovenska sa sústreďuje pestrá mozaika prírodných zaujímavostí a kultúrno-historických pamiatok. Je preto zákonité, že sa táto pestrosť a rôznorodosť premieta aj do javov a úkazov, ktoré majú v sebe čosi magické, tajomné či záhadné.

   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70   

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Slnečná dovolenka

1. 7. – 31. 8. 2021
1. cena:
Letné čítanie s vydavateľstvom CBS v podobe obrazovej publikácie
2. cena:
Letné čítanie s Dajamou v podobe turistického sprievodcu
1. cena redakcie:
Letný balíček prekvapení od portálu Infoglobe
2. cena redakcie:
Unikátna čokoláda s Vincentkou
3. cena redakcie:
Výber legendárnych turistických máp VKÚ

Aktuality:

31.7.2021
Milé deti, vezmite svojich rodičov aj prarodičov na prehliadku!
28.7.2021
Zoologická záhrada Bojnice vás pozýva na prehliadku nielen úplne nového pavilónu slonov, ale aj do obľúbenej expozície motýľov. Navyše vás čakajú nové zvieracie prírastky či náučné podujatia.
27.7.2021
Šarišské múzeum v Bardejove otvorilo v priestoroch Vily Rákoci v Bardejovských kúpeľoch svoju novú národopisnú expozíciu Remeslá našich predkov. Severovýchod Slovenska tak opäť zvýšil svoju atraktivitu a rozšírili možnosti kultúrneho vyžitia.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST v Maďarsku:

Maďarsko

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Mestečko Mosonmagyaróvár

Kráľovské mesto Székesfehérvár

Ostrihom nie je len známa bazilika

Kúpeľne mestečko Hévíz

Budapešť – pulzujúca metropola na Dunaji

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 1. 8. 2021
sviatok:Božidara
dnes:
nedeľa 1.8.
22 °C
zajtra:
pondelok 2.8.
24 °C