Tip na výlet

SR, Vysoké Tatry – Sliezsky dom
Publikované: 20.1.2021
V dnešnom článku sa presunieme do zasnežených Vysokých Tatier, aby sme absolvovali nenáročný zimný výstup k známemu horskému hotelu vo Velickej doline, ktorý je ideálnym východiskovým bodom pre výstup na najvyšší vrchol Slovenska - majestátny Gerlachovský štít.

ČR, Orlické hory – výlet z obce Deštné na Velkou Deštnou – VIDEO
Publikované: 19.1.2021
Orlické hory bezpochyby patria k najkrajším oblastiam Česka. Poďme si teraz spoločne vyšliapnuť z turistického centra Deštné v Orlických horách na ich najvyššiu horu.

SR, Liptovský Mikuláš – návšteva múzea ochrany prírody a jaskyniarstva
Publikované: 17.1.2021
Na príznačne nazvanej Školskej ulici sa nachádza krásna budova Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva, ktorá bola pôvodne jezuitským kláštorom. Okrem dominantnej dvojpodlažnej barokovo-klasicistickej stavby vás dozaista upúta umelecky vyhotovená rozhľadňa umiestnená na streche múzea, ponúkajúca pohľad na mesto Liptovský Mikuláš s nádhernou panorámou okolitých hôr.

ČR, Pardubice – perníkové kráľovstvo
Publikované: 13.1.2021
Keď sa povie Pardubice, väčšine z nás sa vzápätí vybaví ďalšie slovo – perník. Lahodné medové pečivo je s Pardubicami späté tak nerozlučne, že sa prakticky stalo ich symbolom. Toto štatutárne mesto sme už viac ráz navštívili, no radi sa sem vraciame, lebo vždy nás niečím prekvapí.

ČR, Velké Karlovice – Valašský horský raj
Publikované: 6.1.2021
Velké Karlovice sú obcou s pozoruhodnými prírodnými krásami, pamiatkami a stavbami pôvodnej zrubovej architektúry a rozsiahlou ponukou služieb pre turistov. Dnes túto malebnú dedinku s približne 2400 obyvateľmi navštívime.

ČR, Neratov v Orlických horách a kostol so sklenenou strechou – VIDEO
Publikované: 5.1.2021
Neďaleko Bartošovíc v Orlických horách, priamo pri hranici s Poľskom, leží dedinka Neratov. Návštevníkov láka hlavne tamojší unikátny kostol Nanebovzatia Panny Márie, zabudnúť ale nesmieme ani na okolitú nádhernú prírodu. Tak sa do Neratova poďme spoločne vypraviť.

ČR: 5 zimných tipov do prírody - VIDEO
Publikované: 29.12.2020
Česká republika ponúka skvelé možnosti na zimnú turistiku. Dnes vám predstavíme 5 miest, ktoré sa rozhodne v zime oplatí navštíviť. Na svoje si tu prídu ako lyžiari, tak aj turisti. Nechajte sa uniesť mrazivou atmosférou i čarokrásnymi výhľadmi.

SR: Najkrajšie lyžiarske trasy v slovenských pohoriach
Publikované: 27.12.2020
Zasnežená zimná krajina má osobité čaro a lyže sú nielen ideálnym prostriedkom na putovanie, ale i na relax a aktívny oddych v zimnej slovenskej prírode. A práve putovanie tými najkrajšími lyžiarskymi trasami zachytáva nová knižná publikácia z rodinného vydavateľstva Dajama.

ČR, Český Jiřetín – zabudnutý poklad Krušných hôr
Publikované: 24.12.2020
Malá krušnohorská obec len so stovkou obyvateľov leží na samotných hraniciach s Nemeckom. Tunajší opustený hraničný prechod sa nachádza priamo v Českom Jiřetíne a spája obec s nemeckou osadou Deutschgeorgenthal, spadajúcu pod obec Neuhausen.

SR: 5 úchvatných tipov na zimnú turistiku III. – VIDEO
Publikované: 22.12.2020
V treťom a záverečnom diele o zimných tipoch na výlety vás zavedieme do hôr, malebnej obce, bežkárskeho raja, k veľkolepému monumentu, a tiež absolvujete s nami aj zážitkovú prechádzku Spišskou Magurou.

Dovolená na Slovensku i v Česku je dobrý nápad!
Publikované: 20.12.2020
V čase, keď pandémia ochorenia COVID-19 spôsobená koronavírusom zasiahla nie len naše zdravie, ale aj ekonomiku – cestovanie nevynímajúc, je ťažké plánovať si dovolenku či relax na nasledujúci rok. Každopádne vycestovať niekam k moru alebo do exotiky sa nateraz javí ako málo pravdepodobné. Avšak zúfať nemusíte, nakoľko Slovensko i susedná Česká republika ponúka množstvo možností kvalitného ubytovania, zážitkov či oddychu v obklopení prírody.

ČR, Dětenice – zámok, pivovar aj stredoveká krčma
Publikované: 17.12.2020
Malá obec ležiaca v královohradeckom kraji pochádza síce už z roku 1052, avšak svoju najväčšiu slávu zažíva pravdepodobne až teraz. Schádzajú sa sem návštevníci z celej Českej republiky, aby si tu užili jedinečnú stredovekú atmosféru. Dětenice sa nachádzajú na ceste medzi Jičínom a Mladou Boleslavou, necelých 70 kilometrov od Prahy. Obec leží prakticky na začiatku krásneho Českého raja. Súčasťou tejto malej dedinky je jedinečný Zámocký rezort Dětenice, ktorý zahŕňa barokový zámok, pivovar a stredovekú krčmu.

SR: 5 úchvatných tipov na zimnú turistiku II. – VIDEO
Publikované: 15.12.2020
Keďže Slovensko je rozmanitá krajina plná prírodných krás, ponúka nám veľa možností zimného vyžitia. Aj dnes vám preto prinesieme 5 tipov na zimné turistické výlety, ktoré nás oslovili svojou nevídanou malebnosťou či veľkoleposťou.

SR, Nízke Tatry – Chata Milana Rastislava Štefánika
Publikované: 13.12.2020
Štefánička – tak sa familiárne nazýva vysokohorská chata, ktorá sa v priebehu desiatok rokov stala neoddeliteľnou súčasťou nízkotatranskej krajiny i turistického života. Oficiálne Chata Milana Rastislava Štefánika nachádzajúca sa v sedle pod vrchom Ďumbier sa dočkala nového knižného spracovania, ktoré vám v nasledujúcich riadkoch radi predstavíme.

ČR: Kobylí, Vrbice – netradičná rozhľadňa a malebné pivnice
Publikované: 10.12.2020
Pokiaľ radi navštevujete netradičné miesta a preferujete skôr kratšie prechádzky, bude pre vás toto miesto ako stvorené. Južná Morava je krásna v každom ročnom období, takže sem môžete kedykoľvek. Už ste počuli o rozhľadni v Kobylí na Břeclavsku?

SR: 5 úchvatných tipov na zimnú turistiku - VIDEO
Publikované: 8.12.2020
Pani Zima už čoskoro odeje Slovensko do zimného šatu a jej pomocník mráz ho vyzdobí do dychvyrážajúcej krásy. Dnes vám prinášame 5 tipov na zimné turistické výlety, ktoré vám ponúknu nevídané pohľady na krajinu či prírodné zaujímavosti.

SR, Bratislava: Veľký a Malý Draždiak – petržalské jazerá II.
Publikované: 6.12.2020
Ubehol už týždeň čo sme vás pozvali na prechádzku okolo petržalských jazier. Navštívili sme Veľký Draždiak, ktorý sa hlavne počas letného obdobia mení na obľúbenú rekreačnú lokalitu s možnosťou kúpania, občerstvenia aj športových aktivít.

ČR, Frenštát pod Radhoštěm – v srdci Beskýd
Publikované: 3.12.2020
Malé moravsko-sliezske mesto Frenštát pod Radhoštěm nie je síce žiadnou metropolou, avšak aj tak láka turistov z celého Česka. Slúži totiž ako skvelý východzí bod do okolitých hôr. Leží predsa len v samotnom srdci Moravsko-sliezskych Beskýd, hneď pri chránenej krajinnej oblasti Beskydy. Po celý rok je tu tak o skvelý program postarané. Či už sa jedná o turistiku a cyklistiku – oboje sú tu hojne prevádzkované od jari až do jesene, alebo potom skvelé zimné športové vyžitie v podobe množstva zjazdoviek aj bežkárskych trás. Do Frenštátu pod Radhoštěm vedie tiež železnica, takže aj bez auta sa sem dá pohodlne dostať.

Španielsko, Barcelona: mesto, ktoré má všetko - VIDEO
Publikované: 1.12.2020
Na našom webe môžete nájsť články o rôznych zaujímavých mestách. Nie tak dávno sme navštívili napríklad Valenciu či americké New Jersey. Geograficky na to pôjdeme aj dnes, konkrétne sa zameriame na malebnú metropolu Katalánska - Barcelonu. Jedná sa totiž o mesto, ktorému prídete na chuť určite aj vy. Prečo sme takí sebaistí? Pretože toto mesto má jednoducho všetko. Ponúka toho toľko, že nemôžete byť sklamaní. Poďme sa na to spoločne pozrieť a trošku spoznať Barcelonu.

SR, Bratislava: Veľký a Malý Draždiak – petržalské jazerá I.
Publikované: 29.11.2020
Po minulotýždňovom predstavení petržalských hájovní, sa dnes vydáme k azda najobľúbenejším jazerám Bratislavy, kde si môžete užívať nielen relax v podobe kúpania, rybolovu či nenáročných turistických prechádzok, ale aj vychutnávať si krásne prírodné scenérie.

ČR, Luhačovice – najobľúbenejšie kúpele na Morave
Publikované: 26.11.2020
Cítite, že v poslednej dobe je toho na vás nejako moc a ocenili by ste rekreáciu a odpočinok? Mesto Luhačovice k tomu doslova nabáda. Pobyt v kúpeľnom meste sa totiž nemusí rovnať tomu, že tam jazdia len starší alebo nemocní ľudia. Malebné mestečko je plné liečivých prameňov, kolonád, ale tiež cyklochodníkov a rôznych modernejších atrakcií aj pre mnoho mladých ľudí!

SR, Čierny Balog - Čiernohorská železnica IV.: Dobroč - VIDEO
Publikované: 24.11.2020
Syčiaca para sprevádzaná hvizdotom parnej lokomotívy už roky dotvára kolorit krajiny v povodí Čierneho Hrona. Nostalgia starých čias, nadskakujúce vagóniky a jedinečná krása prírody navôkol. Aj to je Čiernohorská železnica! Nenechajte si ujsť dnešnú záverečnú jazdu vlakom poháňaným parou.

SR, Bratislava: Petržalské hájovne
Publikované: 22.11.2020
Len nedávno sa stali Petržalské hájovne významnými lesníckymi miestami, vďaka čomu čiastočne prešli obnovou, opätovne sa dostali do povedomia nielen miestnych obyvateľov a v neposlednom rade nám poskytli zabudnutý či skôr opomínaný pohľad do minulosti.

Taliansko, Sardínia – Cagliari a jeho široké okolie
Publikované: 21.11.2020
Tento rok cestovaniu veľmi neprial, ale predsa len sa našli letenky na miesto, kam sme sa už dlhšiu dobu plánovali pozrieť. Cieľom tohtoročnej dovolenky bola rozmanitá Sardínia. Počas 14 dní sme mali možnosť prejsť ostrov od juhu cez hory vo vnútrozemí na východ, potom na sever a severozápad. Naša cesta začína v Cagliari, odkiaľ sa potom presúvame na východ ostrova.

ČR, CHKO Brdy – okruh na bicykli zo Spáleného Poříčí
Publikované: 19.11.2020
Do oblasti Bŕd som sa chystala pozrieť už veľmi dlho. Čítala som veľa článkov o tejto tajuplnej oblasti a priala si ju preskúmať na vlastné oči a aj na vlastných nohách na bicykli.

   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70   

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
3. cena:
Knižný sprievodca z vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Krásny šperk od Zlatníctva MILI
2. cena redakcie:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčekový kancelársky balíček od portálu Infoglobe

Aktuality:

22.1.2021
Fotopublikácia Slovenské hrady a zámky Slovenska z autorského pera Milana Paprčku bola spracovaná ako audiokniha pre seniorov. Na konci minulého roka bola darovaná domovom dôchodcov vo forme DVD nosičov a v súčasnosti je už dostupná aj širokej verejnosti.  
20.1.2021
Časopis Krásy Slovenska, ktorý je venovaný prírodným unikátom a kultúrnym zaujímavostiam Slovenska, turistike, cestovnému ruchu, horolezectvu, jaskyniarstvu, ochrane prírody a tradíciám sa v tomto roku dožíva jubilejných 100 rokov.
18.1.2021
Krehké vianočné ozdoby zostavené z maličkých trblietavých perličiek, ktoré poznajú celé generácie, sa vyrábajú v obci Poniklá (okres Semily). Rodinné striebro v podobe hviezdičiek, zvončekov či postavičiek, ktoré sú svetovým unikátom a technológiu výroby pozná len hŕstka ľudí, sa dočkalo zápisu do UNESCO.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 23. 1. 2021
sviatok:Miloš
dnes:
sobota 23.1.
3 °C
zajtra:
nedeľa 24.1.
4 °C