Tip na výlet

Chystáte sa na rodinnú dovolenku a väčšinu času strávite na pláži pri mori? Ale čo vtedy, ak to nebude deti už na druhý deň baviť? Práve pre vás sme pripravili inšpiratívne tipy na aktivity, ktoré zaručene nadchnú a zabavia nielen deti, ale aj vás.

Ako zabaviť deti na dovolenke tak, aby sa nenudili?

Vy by ste si na pláži kľudne vystačili s knižkou alebo len tak odpočívali a dívali sa na more, ale deti sú skrátka neustále v pohybe a často nevedia, čím sa zabaviť. Keď opäť budete počuť „mami/oci“, ja sa nudím“, skúste navrhnúť niektorú z nasledujúcich činností.

dovolenka pri mori

1. Preskúmajte, čo rastie a žije na pobreží aj v mori

Pláž a more, to nie je ako rybník a lúka na Slovensku. Rastú tam iné rastliny a žijú iné živočíchy. Popožeňte deti, nech dôkladne preskúmajú pobrežie. Určite nájdu nádherné mušle, krabov alebo pustovníčkov. Spojte to rovno so šnorchlovaním, nech deti objavujú morské dno. Podmorský svet je tak fascinujúci a plný farieb, že ich to určite zabaví na dlhú dobu a určite sa tiež niečomu priučia.

dovolenka pri mori

2. Užite si zábavu a zvýšte fyzickú zdatnosť na paddleboarde

Paddleboarding je fantastická športová aktivita pre deti aj dospelých, v rámci ktorej si užijete kopec zábavy a zároveň si posilníte celé telo. Pri pádlovaní na paddleboarde totiž musíte udržať stabilitu a zapájate celý core systém, vrátane nôh, chrbta a paží. Deťom nezabudnite dať vestu, a to aj v prípade, že už vedia plávať. A tiež im vyberte menší paddleboard, aby ho mali pod kontrolou a pri pádlovaní dokázali udržať pádlo kolmo a ísť rovno.

dovolenka pri mori

3. Zahrajte si piškvorky. Potrebujete iba piesok a drievko

Čo tak si zahrať partičku piškvorok? Nepotrebujete na to nič viac než pláž a nejaké drievko. Deti si do piesku jednoducho nakreslia mriežku, rozdelíte si kolieska a krížiky a začnete hrať. Pár kôl určite zvládnete a aj keby deti piškvorky náhodou omrzeli, skúste si zahrať napríklad dámu. V okolí pláže nechajte deti nazbierať kamienky a mušle, ktoré skvelo nahradia hracie kamene.

dovolenka pri mori

4. Nájdite veľké kamene, stavajte a maľujte

Vezmite si so sebou k moru fixky a nazbierajte s deťmi čo najväčšie a ideálne ploché kamene. Môžu na ne kresliť ako na papier a výtvory im ani pri tom najmenšom vetre neuletia. Z kameňov môžu vytvoriť aj fenomenálne stavby. Nechajte deti, nech predstavivosť. Keď v piesku medzi „kamennou architektúrou“ vyhĺbia lopatkou koryto a nanosia do neho vodu, vykúzlia fantastické veľdiela.

dovolenka pri mori

5. Kreslite pomocou piesku a hliny

Nezabudnite si na pláž pribaliť aj papiere alebo omaľovánky. Nech deti v kýbliku zmiešajú piesok a hlinu. Vznikne im skvelá farba ako stvorená na maľovanie. Čo na tom, že ste zabudli pribaliť farbičky a fixky. Veď príroda je plná farieb.

 

Zdroj: Partnerský článok

Foto: Pixabay.com


Rakúsko, Marchegg: pútavé dejiny, príroda i turistika - VIDEO
Publikované: 3.7.2022
Na rakúskom brehu rieky Morava približne 30 minút cesty z Bratislavy sa rozprestiera mestečko Marchegg. So svojimi bezmála 3 tisíc obyvateľmi sa radí k stredne veľkým obciam Rakúska. Pozornosť púta predovšetkým barokovým zámkom, prírodnou rezerváciou či novootvoreným cyklomostom Vysomarch.

Chorvátsko: Rovinj – obdivovaný a romantický
Publikované: 30.6.2022
Pri spoznávaní istrijských miest by sme nemali vynechať mestečko Rovinj. Zablúdiť tu a vychutnať si tunajšiu atmosféru prinesie každému nadšenému cestovateľovi nezabudnuteľný zážitok. Obzvlášť, keď sa v chorvátskom meste cítime ako v Taliansku.

Nemecko, Wuppertal – sen železničných fanúšikov
Publikované: 29.6.2022
Fotografie z nemeckého mesta Wuppertal vyzerajú úžasne – ako oživené ilustrácie z futuristického komiksu, a to vďaka visutej dráhe verejnej dopravy zvanej Schwebebahn. Vlaky preháňajúce sa zavesené nad riekou či nad ulicou v úrovni tretieho poschodia okolitých domov jazdia po tejto dráhe už od roku 1901 a od roku 1997 sa Schwebebahn zaslúžene teší aj pamiatkovej ochrane.

Čierna Hora: Divoká krása VI. – Plavi Horizont, čarokrásna zátoka
Publikované: 28.6.2022
Pomaly, ale isto naše putovanie po Čiernej Hore končí. Na záver sme si pre vás prichystali malú čerešničku v podobe návštevy čarokrásnej slnkom zaliatej zátoky Pržno s nádhernou piesočnatou plážou.

Veľká Británia, Seaford – výlet k Siedmim sestrám
Publikované: 27.6.2022
Naše túlavé topánky nás dnes zavedú k pobrežiu Lamanšského prielivu. Naším cieľom bude tentoraz preslávená prírodná pamiatka Sedem sestier (Seven Sisters), ktorá sa rozprestiera medzi mestami Seaford a Eastbourne v južnej časti Anglicka.

SR, Vysomarch: cyklomost spájajúci národy – VIDEO
Publikované: 26.6.2022
Kým v minulosti bolo na rakúsko-slovenskej hranici až 12 miest (mostov a brodov), kadiaľ sa dalo prejsť cez rieku Moravu, tak počas obdobia tzv. železnej opony neprežil ani jeden cestný most. Výnimkou bol len železničný most medzi Devínskou Novou Vsou a mestom Marchegg, no aj ten fungoval iba v obmedzenom režime.

ČR, Návšteva kráľovských venných miest
Publikované: 25.6.2022
Dnes sa vydáme do deviatich miest, ktoré až na jednu výnimku ležia vo východných Čechách a spája ich nielen spoločná história, ale aj to že patrili v minulosti českým kráľovnám. Sú nimi Dvůr Králové nad Labem, Hradec Králové, Chrudim, Jaroměř, Mělník, Nový Bydžov, Polička, Trutnov a Vysoké Mýto.

Chorvátsko: Istria – polostrov, na ktorý sa nezabúda
Publikované: 23.6.2022
Polostrov Istria sa nachádza medzi Terstským a Kvarnerským zálivom a je najväčším polostrovom Jadranu. Istria je rozdelená na časti patriace Taliansku, Slovinsku, no najväčšia z nich patrí Chorvátsku. A práve do Chorvátska budú smerovať naše dnešné kroky.

Nemecko: Herrenchiemsee – zámok kráľa, ktorý chcel predať Bavorsko
Publikované: 22.6.2022
V druhej polovici 19. storočia vládol Bavorsku kráľ Ľudovít II., po ktorom zostal na ostrove Chiemsee nedokončený zámok projektovaný ako kópia francúzskeho Versailles. Vôbec nevadí, že ide len o torzo pôvodných plánov. Dokonalé spojenie krásnej prírodnej lokality, opulentného zámku a záhrad so vzrušujúcim príbehom excentrického panovníka právom priťahuje pozornosť.

Čierna Hora: Divoká krása V. – Budva, hlavné mesto turistického ruchu
Publikované: 21.6.2022
Perast, toto malebné a očarujúce mestečko bohaté na históriu sme navštívili a čo to o ňom povedali v predošlej časti nášho seriálu. Dnes sa posunieme o pár kilometrov ďalej k otvorenému Jadranskému moru, kde sa na jeho pobreží sa zoznámime s turisticky obľúbeným mestom Budva.

Veľká Británia, Londýn – potulky veľkomestom
Publikované: 20.6.2022
Spoznajte metropolu Spojeného kráľovstva očami turistu. V nasledujúcich riadkoch vám poradíme miesta, ktoré dozaista musíte navštíviť, nahliadneme na tunajšie kultúrne zvyklosti a prezradíme aj niekoľko zaujímavostí.

SR, Topoľčianky: turistický klenot regiónu Tekov II. – VIDEO
Publikované: 19.6.2022
Po týždni sa vraciame k severnému výbežku Podunajskej nížiny, kde sa rozprestierajú Topoľčianky. Vďaka vhodným klimatickým podmienkam, dostatku vlahy či kvalitnej pôde sa stalo územie obce ideálne pre pestovanie viniča, ktorý sa tu aj spracováva a následne vzniká tunajšie preslávené vínko znamenitej chuti. Niet preto divu, že Topoľčianky sa môžu hrdo označovať za vinohradnícke mestečko.

ČR, Dolná Morava: návšteva svetového unikátu – Sky Bridge 721
Publikované: 18.6.2022
Po pandemických rokoch sa turizmus opäť prebúdza a ukazuje sa, že v súčasnosti majú ľudia doslova „hlad“ po cestovaní. Hotely, penzióny, reštaurácie, hrady, zámky, múzeá aj ďalšie s cestovným ruchom spojené zariadenia sa už tešia na návštevníkov nielen z domova, ale i zo zahraničia.

Cyprus, Protaras – kedysi rybárska dedinka, dnes obľúbené turistické letovisko
Publikované: 17.6.2022
Pár dní pred dovolenkou sme stále netušili kam pocestujeme. Peňazí sme nemali nazvyš, a tak sme naozaj starostlivo zvažovali, kde si budeme môcť dovoliť nielen primerané ubytovanie, ale tiež dáku zábavu a nočný život tak, aby nás to úplne nezruinovalo. Aj keď by sa mohlo zdať, že pomerne vzdialený Cyprus asi nebude tou najsprávnejšou voľbou, opak bol pravdou.

Nemecko, ostrov Poel – divoká a neupravená krása pobrežia Baltu
Publikované: 15.6.2022
Meklenbursko-Predné Pomoransko je šiestou najväčšou spolkovou krajinou Nemecka. Na jej severnom cípe ležia ostrovy Rujána a Usedom s kŕdľami fotografujúcich turistov. Baltským tajomstvom stále zostáva ostrov Poel.

Čierna Hora: Divoká krása IV. – Perast, nebojácne mestečko
Publikované: 14.6.2022
V predchádzajúcej časti sme navštívili mesto Kotor s najlepšie zachovanou historickou architektúrou v Európe. Dnes sa vyberieme do susedného mestečka Perast, vzdialeného len pár kilometrov od Kotoru na úpätí pohoria Ilijinho brda. Toto obľúbené letovisko ešte nedávno bojovalo o samotnú existenciu.

Rozlúčka so slobodou v Tatranskej Lomnici? Prečo nie?
Publikované: 13.6.2022
Blíži sa váš svadobný deň a okrem originálnych šiat hľadáte aj miesto na rozlúčku so slobodou? V tom prípade máme pre vás jeden skvelý tip. Štýlové ubytovanie od Wiliholding v Tatranskej Lomnici, kde sa nielen zabavíte, ale aj veľmi dobre odreagujete a zabudnete na všetky problémy a starosti.

Turecko: Najobľúbenejšia dovolenková destinácia Slovákov. Prečo?
Publikované: 12.6.2022
Nielen blížiace sa leto a príjemné vonkajšie teploty, ale zrejme aj dočasne lepšia pandemická situácia sa postarala o pomerne veľký záujem vycestovať do zahraničia. Dôkazom toho sú viaceré vypredané termíny letných dovoleniek v najobľúbenejších turistických destináciách. A jedným z takýchto rezortov je aj Turecko, ktoré ľudí na relax láka viacerými spôsobmi.

Kréta alebo Rodos? Pri plánovaní dovolenky máte z čoho vyberať
Publikované: 12.6.2022
Je pre vás dovolenka v exotike základ leta a vyberáte si preto vhodnú destináciu? Odporúčame vám Krétu aj Rodos. Čo sa týka dovoleniek na gréckych ostrovoch, patria práve tieto skvosty medzi dovolenkovú klasiku, ktorá vyniká vďaka viacerým výhodám.

Penzión Sisi: Riešenie pre tých, ktorí hľadajú kvalitné ubytovanie v Púchove
Publikované: 12.6.2022
Cestovný ruch opäť a pomaly ožíva, takže plánovanie dovoleniek je v plnom prúde. Mnohí z nás ale z rôznych dôvodov pred exotikou uprednostňujú Slovensko a jeho nádherné okolie. A dôvodov je niekoľko. Nemusíte míňať peniaze na letenky, ušetríte si čas a pritom si odpočiniete rovnako dobre ako v niekoľko tisíc kilometrov vzdialených rezortoch.

SR, Topoľčianky: turistický klenot regiónu Tekov – VIDEO
Publikované: 12.6.2022
Na starej slovanskej ceste, ktorá viedla z dolného Pohronia na hornú Nitru, sa rozprestiera obec Topoľčianky obkolesená svahmi Pohronského Inovca a Tríbečského pohoria. Mestečko s vyše 2800 obyvateľmi ponúka k videniu krásny kaštieľ, Národný žrebčín i Zubriu zvernicu. Vydajme sa teda na prechádzku.

Hotel Park v Piešťanoch: Miesto, kde si odpočinie vaše telo aj myseľ
Publikované: 11.6.2022
Jedna kríza strieda druhú a obavy z budúcnosti nám nedávajú spávať, čo v kombinácii so stresom z náročnej práce spôsobuje nášmu telu kolaps. Z týchto a iných dobre známych dôvodov je oddych pre náš organizmus viac než potrebný. Aby ste si ho mohli užiť bez najmenších problémov a starostí, máme pre vás dobrý tip na návštevu celosvetovo známych kúpeľov, v ktorých sa o vaše unavené telo i myseľ postarajú nielen termálne pramene a voda, ale aj špecialisti.

Hotel Björnson: Nádherný ubytovací komplex v srdci Jasnej
Publikované: 11.6.2022
Dávate pred dovolenkou na rozpálenom piesku a horúcej pláži prednosť vysokohorskému prostrediu? Milujete krásu a sviežosť hôr, v ktorých nemusíte ani počas najväčšej horúčavy používať klímu? Neviete si predstaviť relax bez aktívneho pohybu na čerstvom vzduchu? V tom prípade máme pre vás ideálny tip na dovolenku.

Royal Palace: Termálne kúpele proti všetkým neduhom
Publikované: 10.6.2022
Nielen zima, ale aj leto patrí k obdobiu, počas ktorého nám robia spoločnosť rôzne ochorenia. Či už kožné problémy, bolesti kĺbov alebo chronická bronchitída – žiadne ochorenie dnes ohľad na ročné obdobie neberie. Našťastie môžeme na zmiernenie bolestí použiť lieky, tie však nie sú vždy jediné riešenie.

   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70   

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Ahoj leto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Ročné elektronické predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Darčeková kazeta s produktami Vincentka
3. cena:
Letný balíček od redakcie portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Kolekcia kníh z edície Výlety s deťmi od vydavateľstva Dajama
2. cena redakcie:
Fotokniha a turistická mapa od vydavateľstva CBS
3. cena redakcie:
Letný balíček od redakcie portálu Infoglobe

Aktuality:

2.7.2022
Vydajte sa na výlet a spoznajte tajomstvá slovenskej prírody s novou aplikáciou Lesmír, ktorá simuluje skutočného sprievodcu. Naviguje vás po trase vybraného „lesmírneho“ chodníka.  
29.6.2022
Európska environmentálna agentúra zostavila rebríček najkvalitnejších vôd na kúpanie v rámci Európskej únie. Dobrou správou je, že až 85% európskych miest má vodu na kúpanie v excelentnej kvalite. Ako obstáli jednotlivé krajiny resp. lokality, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.
28.6.2022
Aktuálny ročník festivalu Hudobné leto ponúkne 10 nezabudnuteľných koncertov a umeleckých vystúpení z rôznych hudobných žánrov. Priaznivci kvalitnej hudby sa opäť môžu tešiť na bohaté kultúrne leto v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 4. 7. 2022
sviatok:Prokop

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X