Tip na výlet

USA, Havajské ostrovy - uprostred Pacifiku I.
Publikované: 6.12.2022
Havajské ostrovy sú známe snáď po celom svete a slovo havaj sa často používa aj vo význame mať pohodu, nemusieť nič robiť, skrátka lážo-plážo.

Španielsko, Pamplona – hlavné mesto Navarra II.
Publikované: 5.12.2022
Pokiaľ si spomínate, na začiatku predchádzajúceho článku sme sa zmienili o tom, že Pamplona je mestom, kde by mohli byť nadšení aj ľudia, ktorí majú radi tak trochu odvážnejšiu dovolenku. V čom to však spočíva?

SR, Moravany nad Váhom: Venuša, pamiatky i veteráni - VIDEO
Publikované: 4.12.2022
Na západnom Slovensku, ľavej strane rieky Váh a úpätí Považského Inovca sa rozprestiera bezmála 2 a pol tisícová obec Moravany nad Váhom. Jej katastrálnymi susedmi sú obce Ducové, Hubina, Radošina, Banka a mesto Piešťany.

KNIŽNÝ TIP: Filmové Slovensko
Publikované: 3.12.2022
Vydajte sa na prechádzku po mestách, dedinách, horách i dolinách, kde sa nakrúcali viaceré slovenské a zahraničné filmy. Prostredníctvom novej knižky Filmové miesta 2, ktorá je pokračovaním prvého dielu, čitateľ nájde množstvo lokalít, ktoré sa pomocou filmu podarilo zviditeľniť a na svojom putovaní objaví veľa filmových zaujímavostí.

Taliansko, Alberobello – mesto prekrásnych domčekov
Publikované: 2.12.2022
Našou ďalšou zastávkou je mestečko Alberobello, ktoré sa nachádza v talianskej provincii Bari. Alberobello je pre mnohých turistov jedno z tých zaujímavejších talianskych miest. Známe je vďaka svojej unikátnej architektúre domčekov, ktoré sú postavené v štýle „trulli“.

USA, Colorado: Durango – jazda vlakom cez kaňon
Publikované: 29.11.2022
V dnešnom článku o Spojených štátoch amerických zavítame do Colorada, a to do mesta Durango, ktoré má šestnásťtisíc obyvateľov a je najľudnatejším mestom okresu La Plata. Durango bolo založené v roku 1880, dnes je hlavne východiskovým bodom pre výlety do okolia, napríklad dobrodružne ladenú jazdu na úzkorozchodnej železnici Durango & Silverton Narrow Gauge Railroad do baníckeho mesta Silverton.

SR, Tomášikovo: obec s vodným mlynom i kaštieľom – VIDEO
Publikované: 27.11.2022
V Podunajskej nížine medzi riekami Čierna voda a Malý Dunaj sa rozprestiera obec Tomášikovo. Okolie rovinatého chotára tvoria prevažne lužné lesy a úrodné polia. Prvá písomná zmienka o vtedajšej osade zvanej Tarlos pochádza z roku 1590.

Dolné Rakúsko: Čarovné adventné obdobie
Publikované: 26.11.2022
Na väčšine dolnorakúskeho kraja sa počas adventného obdobia koná množstvo menších i veľkých sviatočných podujatí. Čakanie na Štedrý deň si tak môžete osladiť návštevou tradičných vianočných trhov v cisárskych zámkoch a kláštoroch, podzemných pivničných uličkách alebo sa previezť vianočným či adventným vlakom.

Taliansko, Bari – Polignano a Mare spoločne s Monopoli
Publikované: 25.11.2022
Po noci strávenej v Bari sme mali namierené do mestečka Polignano a Mare. Najlepšie sa sem dostanete vlakom, ktorý jazdí pozdĺž celého pobrežia snáď každú polhodinu. Lístok si kúpite priamo na stanici v automate a môžete zaplatiť aj kartou. Doba jazdy je 30 minút.

Francúzsko, La Rochelle – prístavné mestečko na brehoch Atlantického oceánu
Publikované: 24.11.2022
La Rochelle leží medzi Nantes a Bordeaux v idylickom zálive na brehoch Atlantického oceánu. V srdci mesta, teda v jeho krásnom historickom centre nájdete pozdĺž dláždených uličiek mnoho pamiatok od stredoveku po 18. storočie.

USA, Colorado – štát so skalným srdcom
Publikované: 22.11.2022
V juhozápadnej časti Spojených štátov amerických sa nachádza hornatý štát známy krásnou prírodou, vysokými horami, mestami duchov, významnými vzdelávacími inštitúciami aj rozvinutým poľnohospodárstvom. Pokiaľ tipujete, že hovoríme o Colorade, robíte správne.

SR, Šurany: mesto európského významu – VIDEO
Publikované: 20.11.2022
Na území Nitrianskeho samosprávneho kraja v okrese Nové Zámky sa rozprestierajú Šurany. Toto bezmála 10-tisícové mesto je obklopené krásnou prírodnou scenériou Podunajskej nížiny. Okrem lúk, úrodných polí a zalesnených zátiší ponúka okolie aj viaceré vodné plochy, z ktorých vyniká športovo-rekreačný areál Tona s možnosťou kúpania, člnkovania i rybolovu.

Taliansko, Bari – prístavné mestečko na pobreží Jadranského mora
Publikované: 18.11.2022
Bari je hlavné mesto regiónu Apúlia, leží na pobreží Jadranského mora a po Neapoli je druhým najväčším mestom v južnom Taliansku. Cesta tam je pomerne rýchla. Letecky to z Prahy trvá asi hodinu a pol.

Francúzsko, departement Rhône – Lyon III.
Publikované: 17.11.2022
Ešte než sa vydáme navštíviť ďalšie významné pamiatky tretieho najväčšieho mesta Francúzska, musíme vám povedať niekoľko zaujímavých faktov.

SR, Kuchyňa: rekreačná turistika s poznávaním - VIDEO
Publikované: 13.11.2022
Na západnom úpätí Malých Karpát leží obec Kuchyňa. Hlavným turistickým lákadlom je rovnomenná vodná nádrž, využívaná na rekreáciu i rybárčenie. Výhodná poloha i dobrá dopravná autobusová a železničná dostupnosť s priamym napojením na Malacky resp. Bratislavu, robí z obce ideálny východiskový bod pre výlety do prírody alebo po pamätihodnostiach.

Francúzsko, departement Rhône – Lyon II.
Publikované: 10.11.2022
Lyon sme minule tak trochu už načali a hlavne nahliadli do lyonskej kuchyne a gastronomických tradícií. V dnešnom článku sa však budeme sústrediť skôr na zaujímavé múzeá a pamiatky.

Nemecko, Berlín – mesto zelene
Publikované: 9.11.2022
Interkultúrne záhradky, nudapláž, ovce, vtáčí spev, zhrdzavené ruské kolo tajomne škrípajúce vo vetre, trávnatá plocha bývalého letiska – týmito a ďalšími pozoruhodnosťami láka berlínska zeleň. Uvoľnená a priateľská atmosféra je pre Berlín typická a je škoda tých, ktorí sa snažia zdolať všetky pamiatky, múzea alebo obchody, bez toho, aby sa na chvíľku bosí prešli trávou.

SR, Galanta: centrum podunajského regiónu - VIDEO
Publikované: 6.11.2022
V juhozápadnej časti Slovenska, približne 50 km od Bratislavy, leží mesto Galanta. Svojou rozlohou sa síce jedná o neveľké mesto, avšak čo sa týka pamiatok a histórie, ponúka návštevníkovi mnoho zaujímavého.

Izrael, Jeruzalem – za hradbami Starého Mesta
Publikované: 5.11.2022
Nielen jeruzalemské Staré Mesto ukrýva skutočné turistické poklady, preto sa dnes vydávame na prechádzku, ktorá vedie priamo za jeho hradby. Začíname na hore Sion, ktorej meno je pre židov len iným výrazom pre štát Izrael. Táto hora sa nachádza za juhozápadnou hradbou Starého Mesta. Práve tu je vraj pochovaný biblický kráľ Dávid a taktiež práve tu mala prebiehať veľmi známa posledná večera Pána.

Taliansko, Livorno – ako v Benátkách
Publikované: 4.11.2022
Na pobreží severozápadného Talianska (približne 90 kilometrov západne od Florencie) sa rozkladá mesto Livorno. Toto skutočne zaujímavé miesto je domovom 160 tisíc ľudí a rozhodne sa tam oplatí vydať na dovolenku.

Nemecko, Durínsko: Weimar – Mekka nemeckej literatúry
Publikované: 2.11.2022
Pomyselnou čerešničkou na torte nášho putovania Durínskom je Weimar, mesto s nesmierne bohatým kultúrnym dedičstvom. Leží na rieke Ilm, presne v strede úsečky, ktorá spája Erfurt a Jenu.

SR, Leopoldov: mestečko nielen s väzením - VIDEO
Publikované: 30.10.2022
Počas našich potuliek po Slovensku sme navštívili aj bezprostredného suseda okresného mesta Hlohovec, ktorého väčšina z nás pozná ako mesto, kde je situovaná najstaršia väznica na Slovensku. Určite už tušíte, že dnes bude reč o Leopoldove.

Taliansko, Vicenza – Palladiov piesoček
Publikované: 28.10.2022
Pozrime sa do mesta, ktorého podobu vytvoril jediný architekt. Na pol ceste medzi Veronou a Benátkami nájdete stotisícovú Vicenzu, ktorá je domovom pamiatok zanesených do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Nemecko, Durínsko: Jena – mesto mladých
Publikované: 26.10.2022
Jena je druhým najväčším mestom spolkovej krajiny Durínsko. Leží na rieke Sála, asi 50 kilometrov východne od Erfurtu. Od nepamäti bola priemyselným centrom východného Nemecka. Po celom svete sa preslávila predovšetkým výrobou skla.

Južná Kórea, Kjongdžu - poklady dávnej kórejskej ríše
Publikované: 25.10.2022
Kjongdžu, starovekým obyvateľom Ázie známe ako Geumseong, bolo kedysi hlavným mestom dávnej ríše Silla, ktorá ovládala dve tretiny Kórejského polostrova. Dnes je to však moderné, uvoľnené mesto so štvrť miliónom obyvateľov, ktoré je vedľa Soulu a Jeju-do treťou najobľúbenejšou juhokórejskou destináciou.

   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80   

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Veľká Vianočná súťaž

27. 11. – 15. 1. 2023
1. cena:
Vianočný balíček plný prekvapení
2. cena:
Vianočný balíček plný prekvapení
3. cena:
Vianočný balíček plný prekvapení
1. cena redakcie:
Vianočný balíček plný prekvapení
2. cena redakcie:
Vianočný balíček plný prekvapení
3. cena redakcie:
Vianočný balíček plný prekvapení

Aktuality:

6.12.2022
Najprestížnejšie ocenenia  „lyžiarskeho priemyslu“ boli odovzdané. V poradí 10. ročník oceňovania toho najlepšieho z oblasti zimného turizmu sa uskutočnil v rakúskom Kitzbüheli. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ktoré je najlepšie lyžiarske stredisko sveta i ako dopadli naše domáce lyžiarske areály.
3.12.2022
Vespa Klub, spoločnosť Faber Moto a Nadácia Deťom s rakovinou vás pozývajú na charitatívnu jazdu mestom na skútri v santa oblečení. Po minuloročnom úspechu sa Vespisti opäť vydávajú na Vianočnú Santa jazdu v Bratislave a v Košiciach, aby deťom darovali sviatočné balíčky.
30.11.2022
Portál Infoglobe a spoločnosť Viago organizuje v poradí piaty ročník medzinárodného cestovateľského festivalu infofest, ktorý sa aj tento rok uskutoční len vo virtuálnej podobe. Súčasne sa po vyše 6. ročnej prestávke vracia festival umeleckej tvorby o horách Horalfest.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 6. 12. 2022
sviatok:Mikuláš
dnes:
utorok 6.12.
2 °C
zajtra:
streda 7.12.
3 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X