www.infoglobe.sk » USA, New York: 5 miest, ktoré by ste nemali vynechať

USA, New York: 5 miest, ktoré by ste nemali vynechať

Publikované: 14.6.2020
New York je mesto, ktoré sa nachádza na cestovateľskom zozname mnohých ľudí. Niet sa ani čomu čudovať. Je plné historických pamiatok a desiatok zaujímavých miest. Túžite navštíviť New York a robíte si plán, čo všetko chcete vidieť? V tom prípade nezabudnite na týchto 5 miest.

Pred cestou
Cesta do New Yorku trvá dlho. Spolu s prestupmi sa môže natiahnuť až na 12 či 14 hodín. Je preto potrebné správne sa na ňu pripraviť. Čo všetko budete potrebovať?

Základom pohodlnej a úspešnej cesty sú kvalitné kufre. Dávajte si pozor, každá letecká spoločnosť má iné podmienky batožiny. Všetky si ich dôkladne naštudujte, pretože rozdiely môžu byť ako vo veľkosti kufra, tak aj v jeho váhe. Ak si chcete kúpiť kvalitný kufor, ale zároveň nechcete, aby ste zaň museli zaplatiť niekoľko stoviek, skúste sa poobzerať v Tescu. Ak máte Tesco ďaleko, prelistujte si najskôr Tesco leták, kde takéto kufre nájdete často v akcii. Na výber tu majú látkové, ale aj plastové kufre rôznych rozmerov.

New York

Okrem kufrov si nezabudnite kúpiť dobrú knihu alebo aspoň dva časopisy. Spríjemnia vám pobyt na letisku alebo v lietadle. 

A posledným dôležitým bodom je pohodlné oblečenie. Na to myslite napríklad pri prezeraní Pepco letáka. V ponuke nájdete pohodlné pánske, dámske, ale aj detské oblečenie. Myslite na to, že v tomto oblečení budete počas celej cesty, preto musí byť ľahké a voľné. 

New York

Keď ste na cestu správne vybavení, pripravte si svoj zoznam a doplňte si týchto päť miest.

Times Square
Začneme jedným z najznámejších námestí na svete. Times Square každoročne navštívia milióny turistov. Je známe najmä svetelnými reklamami a veľkým množstvom obchodov. Má nezameniteľnú atmosféru, ktorú musíte zažiť na vlastnej koži. Navštíviť by ste ho mali počas dňa aj večera

Times Square

A čo tu robiť? Na Times Square máte široké možnosti. Môžete navštíviť desiatky obchodov alebo si sadnúť na dobrú kávu. Mnohé podniky majú krásny výhľad na celé námestie. 

Tip
Na Times Square nájdete jeden z najkrajších McDonald's na svete. Je celý presklený, vďaka čomu poskytuje nezameniteľný výhľad. 

Central park 
Základom každej návštevy New Yorku je okrem Times Square aj Central park. Rozloha parku je 3,41 km². Ak ho chcete prejsť celý, budete na to potrebovať minimálne jeden deň a pohodlné topánky. 

Central park 

V Central parku si skvelo oddýchnete. Môžete sa v ňom prechádzať, športovať alebo relaxovať na jednej z lavičiek. Pri jeho návšteve nezabudnite na slávny Boathouse, veľkú Central Park Zoo či Bow Bridge. 

Central park Central park 

Top of the Rock / Empire State Building 
Výber je na vás. Obe budovy poskytujú veľmi podobný dychberúci výhľad na celé mesto. Cena za vstup je skoro rovnaká. Mnohí však tvrdia, že Top of the Rock poskytuje o niečo krajší výhľad

New York

Keď sa rozhodnete do New Yorku ísť, jeden z výhľadov by ste mali určite absolvovať. Výhodou je, že pri rezervovaní lístkov si viete vybrať čas, kedy zapadá slnko. Priplatíte si zaň síce 10 $, no rozhodne to stojí za to. 

New York

New York City Hall 
City Hall je radnica s nádherným interiérom. Prehliadka trvá približne hodinu a pol a je bezplatná. Počas nej sa dozviete mnohé zaujímavosti z histórie New Yorku. Dokonca, ak sa v radnici počas vašej návštevy odohráva pojednávanie, môžete sa naň pozrieť. 

New York, City Hall v pozadí

Návšteva City Hall je síce zadarmo, no prehliadky sa konajú len v stredu a vo štvrtok. Počet ľudí v skupine je taktiež obmedzený, a preto musíte vyplniť formulár. Následne si dohodnete presný čas. 

Grand Central Terminal 
Grand Central Terminal je jednou z najznámejších a najväčších železničných staníc. Má až 44 nástupíšť, ktoré sa nachádzajú na dvoch poschodiach. Obe sú pod zemou

To, čo však robí stanicu zaujímavou, je najmä jej historický interiér a krásne veľké okná. Budova patrí od roku 1976 do zoznamu amerických pamiatok.

Grand Central Terminal 

Zaujímavosť
Keď stanicu navštívite, pozrite sa lepšie na jej veľké okná. Je veľmi pravdepodobné, že v nich uvidíte prechádzať človeka. Okná majú dve vrstvy, medzi ktorými je širšia chodba určená pre zamestnancov. 

New York

Zhrnutie
New York je mesto vhodné pre úplne každého. Poskytuje široké možnosti oddychu, relaxu či zábavy. Ak ho túžite navštíviť aj vy, rozhodne sa predtým pripravte. Spravte si zoznam pamiatok a atrakcií, aby ste na nič nezabudli. 

 

GPS: 40°44'55.3"N 73°59'17.8"W

Zdroj: PR

Foto: Pixabay.comDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

USA, New York – americký sen
Publikované: 17.9.2017
Naše niekoľkotýždňové putovanie po Spojených štátoch amerických ukončíme v samotnom srdci Ameriky - New Yorku. V meste, ktoré stelesňuje slobodného ducha, a kde všetko plynie akosi rýchlo, si pozrieme tie najznámejšie miesta a povieme si pár zaujímavostí.

USA, New York – Brooklyn a Queens – VIDEO
Publikované: 9.1.2018
Najväčšie mesto Spojených štátov to nie sú len mrakodrapy, nákupy a socha Slobody. Štvrte mimo centrálny Manhattan si žijú vlastným životom a navyše v nich bývajú ľudia z celého sveta. Rozhodne odporúčam aspoň chvíľu stráviť v umeleckom Brooklyne a v susednej štvrti Queens. Poďme do nich spoločne aspoň na chvíľu nahliadnuť.

USA, New York – Manhattan – VIDEO
Publikované: 2.1.2018
Empire State Building, desiatky ďalších mrakodrapov, Broadway, Central Park, žlté taxíky… O centre New Yorku, štvrti Manhattan, už niekedy počul každý. Sústredí sa sem obrovské množstvo svetového obchodu, diplomacie, kultúry, médií a trebárs aj módy. Veď si treba uvedomiť, že New York je najľudnatejšie mesto Spojených štátov a jedno z najväčších miest sveta. Poďme sa do jeho centra aspoň na chvíľu spoločne preniesť.

USA, New York – zaostrené na umenie a shopping
Publikované: 1.6.2015
Čo vás napadne ako prvé, keď sa povie „Amerika“? Najskôr to nebude Yellowstonský národný park ani Hollywood, akokoľvek sú tieto miesta turisticky vďačné. Skôr sa vám vybaví socha Slobody, Manhattan alebo Central Park. Pravým symbolom Ameriky je totiž New York, nazývaný tiež „hlavným mestom sveta“.

USA: New York - mosty
Publikované: 24.6.2013
New York sa skladá z piatich mestských častí – Bronx, Manhattan, Brooklyn, Queens a Staten Island. Iba jedna zo štvrtí – Bronx – sa rozkladá na pevnine. Všetky ostatné štvrte sa nachádzajú na ostrovoch – Manhattan a Staten Island majú každý samostatný ostrov, Queens and Brooklyn ležia na jednom spoločnom. Jednotlivé časti mesta, oddelené vodnými plochami, spája približne 60 mostov.

USA: New York I. – The Big Apple 1
Publikované: 17.6.2013
Takmer dva roky som v rámci au-pair programu pobývala na predmestí tohto centra celej zemegule. Popis všetkých atrakcií, ktoré stoja za videnie, by sa nezmestil ani do viacerých článkov. New York je najmonumentálnejším symbolom úrovne svetovej civilizácie. Skladá sa z piatich mestských obvodov - Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx a Staten Island.

USA: New York II. - The Big Apple 2
Publikované: 23.6.2013
V dnešnej časti si predstavíme ďalšie zaujímavosti, ktoré by ste pri návšteve New Yorku rozhodne nemali obísť.

Viete, že? USA: New York - Múzeum na lietadlovej lodi
Publikované: 3.6.2012
Ďalšie zastavenie v jednom z najpozoruhodnejších miest sveta, nás zavedie na palubu lietadlovej lodi, netradičného múzea letectva, kozmonautiky a námorníctva pod jednou strechou alebo skôr palubou.

Viete, že? USA: New York - na skok v Harleme
Publikované: 20.5.2012
Krátke zastavenie v štvrti, kde sa na začiatku minulého storočia rysovala tvár jazzu a rovnako tak kariéry jeho protagonistov Elly Fitzgeraldovej či Duka Ellingtona. Miesto, ktoré malo ešte donedávna nálepku zločineckého brlohu, ktoré nie je radno navštevovať v noci a za dňa iba v uzamknutom voze...

USA: New York - štúdium angličtiny, skvelý spôsob ako spoznať toto mesto a zároveň sa zdokonaliť v jazyku
Publikované: 30.11.2012
New York, ktorý sa prezýva Veľké Jablko alebo sa mu tiež hovorí Mesto, ktoré nikdy nespí, je najväčšou metropolou Spojených štátov amerických. Okrem toho je toto mesto navyše aj hospodárskym, obchodným a finančným svetovým centrom a značný vplyv má aj v ďalších oblastiach, napríklad v móde, vzdelaní, politike alebo umení.

Viete, že? USA: New York - naj múzea II.
Publikované: 17.6.2012
Tretím múzejným zastavením bude slávna galéria moderného umenia, známa tiež ako Guggenheimovo múzeum, s rozsiahlou zbierkou predovšetkým abstraktného umenia, architektúry, designu i ďalších umeleckých smerov.

Viete, že? USA: New York I. - naj múzeá
Publikované: 10.6.2012
Na ploche o čosi väčšej ako jeden a pol kilometra štvorcového sa nachádza najväčšia koncentrácia múzeí na svete – vitajte v East Side, štvrti intelektuálov, umelcov a všakovakých múzeí.

Viete, že? USA: New York – Bronx
Publikované: 27.5.2012
Drsná štvrť, aspoň tak ju vykresľujú v drvivej väčšine režiséri filmov, pre ktorých je a bol tento okrsok semeniskom organizovaného zločinu, drogového podsvetia, gangov a vrážd. Čo je na tom pravda a odpovedá táto povesť realite?


Súvisiaca fotogaléria

USA, New York – najamerickejšie mesto
Živým stelesnením Spojených štátov amerických je veľkomesto New York. Nájdete tu rušné ulice, osl...


Súvisiace video

USA, New York – Brooklyn a Queens
New York to nie je len slávny Manhattan, o kúsok ďalej je napríklad najľudnatejšia štvrť Brooklyn...

USA, New York – Manhattan
Čo sa vám vybaví, keď sa povie Manhattan? Pravdepodobne mrakodrapy, Central Park, Brodway a typic...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zostaňme doma

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
Voucher na službu SledovanieTV.sk
2. cena:
Kniha Čarovné Slovensko 2 od vydavateľstva CBS
3. cena:
Kniha Čarovné Tatry a Zamagurie od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino + cestovateľský balíček od festivalu Infofest
2. cena redakcie:
Krásny šperk s polodrahokamom od Zlatníctva MILI
3. cena redakcie:
Tatranský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk

Aktuality:

13.7.2020
Jeden z najatraktívnejších objektov vojnovej histórie na Dukle - Vyhliadková veža, je v súčasnosti otvorená iba v expozičnej časti na prízemí. Na poschodí, vo vyhliadkovej časti veže, prebiehajú rekonštrukčné práce a verejnosti by mala byť ako celok sprístupnená od 1.augusta 2020.
12.7.2020
Pražský lesopark Kamýk prešiel zásadnou premenou. Obnovy sa dočkali nefunkčné staré objekty, hájovňa aj obľúbený zookútik. Tam majú teraz nové útočisko napríklad kozy kamerunské.
10.7.2020
Nové návštevnícke centrum sprostredkuje pohľad na výsledky archeologických prieskumov a nálezov v oblasti zaniknutej obce Mušov, ktorá ustúpila vodnej nádrži Nové Mlýny v Juhomoravskom kraji.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MAURÍCIUS:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 14. 7. 2020
sviatok:Kamil
dnes:
utorok 14.7.
25 °C
zajtra:
streda 15.7.
25 °C