www.infoglobe.sk » USA, Connecticut – Westport

USA, Connecticut – Westport

Publikované: 29.1.2021
Westport v Connecticute je čarovné mestečko, ktoré sa nachádza vo Fairfield County, neďaleko od gigantického New Yorku. Práve Westport je skvelým miestom, ak si chcete oddýchnuť od rušného veľkomesta a zároveň si užiť nejaké zábavné aktivity. Na návštevníkov tu čakajú pláže ako z pohľadníc, tiché uličky s perfektne zastrihnutými trávnikmi a do toho všetkého tu tečie svojím pokojným tempom priamo stredom mesta rieka Saugatuck River.

Takže čo všetko tu môžete robiť? Zájdite trebárs na Compo Beach, čo je miestna hlavná turistická atrakcia a tiež jedna z najvyhlásenejších pláží v Connecticute. Táto krásna oblasť zahrnuje takmer 12 hektárový park, a to vrátane prístaviska, baseballového ihriska alebo detského ihriska. Piesok na samotnej pláži je veľmi mäkký a určite neodoláte tomu, si tu postaviť hrad z piesku a ako odmenu si dať zmrzlinu. Určite tiež odporúčame nevynechať západ slnka, ktorý je najlepší zo západnej časti pláže.

Compo Beach

Pláž je otvorená celoročne. Avšak počítajte s tým, že je tu pomerne drahé parkovanie. 45 dolárov počas pracovného týždňa a okolo 70 dolárov počas víkendu, a to od začiatku apríla do konca septembra. okrem týchto mesiacov je parkovanie zdarma.

A čo takto návšteva divadla? Odporúčame Westport Country Playhouse, kde kedysi vystupoval herec Paul Newman a jeho manželka Joanne Woodwardová. Manželia tu vystupovali takmer päťdesiat rokov. Divadlo im kvalitou svojich predstavení rozhodne robí česť a vy iste nebudete sklamaní. Objavili sa tu však aj iné slávne mená, napr. Robert Redford, James Earl Jones alebo Jane Fonda. Predstavenia sa tu konajú od apríla do novembra. Okrem týchto mesiacov sú tu poriadané rôzne vzdelávacie a komunitné akcie.

Westport Country Playhouse Town Hall

Zaujímajú vás hviezdy? Ak áno, potom vás nasmerujeme do Rolnick Observatory. Teleskop sa nachádza na jednom z najvyšších miest Westportu a ide o skvelé miesto, o ktoré sa stará nezisková organizácia Westport Astronomical Society. Observatórium celoročne usporadúva mnoho udalostí, a to od pozorovania padania meteoritov po diskusie so špičkovými akademikmi alebo pozorovanie splnu či zatmenie slnka.

Westport

Odporúčame tiež návštevu Westportského múzea, kde sa dozviete viac o dejinách a kultúre miestnej oblasti. Múzeum sa nachádza v okúzľujúcej vile postavenej koncom 18. storočia, nájdete ju naproti radnici. Vstupné je zdarma a často sa tu konajú rôzne akcie, ktoré majú minulosť mesta návštevníkom ešte viac priblížiť.

Westport

kostol Nanebovzatia Panny Márie

V neposlednom rade sa s vami vydáme na miestne farmárske trhy, kde si môžete nakúpiť tie najčerstvejšie potraviny a rôzne pochutiny. O založenie farmárskych trhov sa mimochodom zaslúžil Paul Newman spolu s Michelem Nischanom. Pravidelne sa konajú už od roku 2006. Okrem jedla tu nechýba ani živá hudba, ktorá pridáva na celkovej pohodovej atmosfére.

 

GPS: 41°10'17.9"N 73°19'39.6"W (observatórium)

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Wikipedia.org: WestportWiki (1), WestportWiki (2), WestportWiki (3), WestportWiki (4), Noroton, WestportWiki (5), WestportWiki (6)Diskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Connecticut – Groton I.
Publikované: 5.3.2021
Groton leží v malebnom zákutí úžiny Fishers Island Sound medzi riekami Thames a Mystic River. Aj keď toto mesto na juhovýchode Connecticutu je malé, pýši sa svojou históriou a niekoľkými zaujímavými možnosťami, ako tu stráviť čas.

USA, Connecticut – Greenwich
Publikované: 30.10.2020
Dnes si urobíme výlet do štátu Connecticut, ktorý leží v severovýchodnom rohu Spojených štátov. Z európskych osadníkov sa sem ako prví dostali Holanďania na začiatku 17. storočia a v 30. rokoch sa tu potom usídlili Angličania. Patrí tak k miestam s najstarším európskym osídlením.

USA, Connecticut – Mystic Seaport
Publikované: 18.10.2019
Dnes budeme v našom poznávaní Spojených štátov amerických pokračovať. V niekoľkých posledných článkoch ste spolu s nami mohli trochu bližšie spoznať wisconsinské malomestá a dnes sa vydáme do Connecticutu.

USA, Connecticut – najkrajšie mestečká
Publikované: 1.11.2019
Connecticut je tretím najmenším štátom v rámci USA. Dnes sa pozrieme na niekoľkých najkrajších malých miest Connecticutu, aby vám plánovanie vašej dovolenky išlo viac od ruky.

USA, Connecticut – najlepšie pláže I
Publikované: 15.11.2019
Aj dnes zamierime do Connecticutu, nádherného štátu, kde sa písali dejiny Spojených štátov. Pokiaľ sem budete mieriť s predstavou odpočinku pri mori, tak máme pre vás pár tipov, kde zakotviť.

USA, Connecticut: Hartford – domov Marka Twaina
Publikované: 25.10.2019
Po fantastickom Mystic Seaport budeme preskúmavať ďalšie kúty Connecticutu. Konkrétne dnes zamierime do hlavného mesta štátu, do Hartfordu.

USA, Connecticut: New Haven – Yalova univerzita
Publikované: 8.11.2019
Cieľom nášho dnešného výletu bude connecticutský New Haven. Tento prístav pri ústí rieky Quinnipiac sa nachádza vo východnej časti štátu. Mesto založili anglickí puritáni ku koncu 30. rokov 17. storočia.

USA, Connecticut: Stamford – nákupy i kultúra
Publikované: 22.11.2019
Poznávanie Connecticutu dnes zavŕšime v treťom najväčšom meste tohoto štátu, ktoré je zároveň jeho významným ekonomickým centrom. Návštevníci, ktorí sem prídu, aby si odpočinuli, si môžu vybrať z ponuky parkov, prírodných rezervácií, trás pozdĺž rieky a niekoľkých pekných pláží.

USA, New York – Manhattan – VIDEO
Publikované: 2.1.2018
Empire State Building, desiatky ďalších mrakodrapov, Broadway, Central Park, žlté taxíky… O centre New Yorku, štvrti Manhattan, už niekedy počul každý. Sústredí sa sem obrovské množstvo svetového obchodu, diplomacie, kultúry, médií a trebárs aj módy. Veď si treba uvedomiť, že New York je najľudnatejšie mesto Spojených štátov a jedno z najväčších miest sveta. Poďme sa do jeho centra aspoň na chvíľu spoločne preniesť.

USA, New York – Brooklyn a Queens – VIDEO
Publikované: 9.1.2018
Najväčšie mesto Spojených štátov to nie sú len mrakodrapy, nákupy a socha Slobody. Štvrte mimo centrálny Manhattan si žijú vlastným životom a navyše v nich bývajú ľudia z celého sveta. Rozhodne odporúčam aspoň chvíľu stráviť v umeleckom Brooklyne a v susednej štvrti Queens. Poďme do nich spoločne aspoň na chvíľu nahliadnuť.

USA, New York: 5 miest, ktoré by ste nemali vynechať
Publikované: 14.6.2020
New York je mesto, ktoré sa nachádza na cestovateľskom zozname mnohých ľudí. Niet sa ani čomu čudovať. Je plné historických pamiatok a desiatok zaujímavých miest. Túžite navštíviť New York a robíte si plán, čo všetko chcete vidieť? V tom prípade nezabudnite na týchto 5 miest.


Súvisiaca fotogaléria

USA, New York – najamerickejšie mesto
Živým stelesnením Spojených štátov amerických je veľkomesto New York. Nájdete tu rušné ulice, osl...


Súvisiace video

USA, New York – Brooklyn a Queens
New York to nie je len slávny Manhattan, o kúsok ďalej je napríklad najľudnatejšia štvrť Brooklyn...

USA, New York – Manhattan
Čo sa vám vybaví, keď sa povie Manhattan? Pravdepodobne mrakodrapy, Central Park, Brodway a typic...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Dotyk jari

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Exkluzívne miniatúry: remeselný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Ročné predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka
3. cena redakcie:
Liptov – turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

8.3.2021
Cestovateľský portál Tripadvisor zverejnil rebríček tých najlepších pláží a zábavných atrakcií sveta pre rok 2021, ktorý vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
5.3.2021
Na svete vznikajú rôzne spoločenstvá a organizácie a jedným z nich je aj zoskupenie miest, ktoré spája rovnaký názov – Newcastles. V súčasnosti je v aliancii 19 miest zo 17 štátov sveta. Medzi inými aj slovenské Nové Zámky či české Nové Hrady.
3.3.2021
Očarujúci región akým je Biela Orava v súčasnosti nemá možnosť navštíviť každý. Pokiaľ nie ste z okresu Námestovo, dostanete sa tam len ťažko. No vďaka novej 360° technológii virtuálnej reality ho budete môcť navštíviť kedykoľvek.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - HONGKONG, JUŽNÁ KÓREA, SEVERNÁ KÓREA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 9. 3. 2021
sviatok:Františka
dnes:
utorok 9.3.
4 °C
zajtra:
streda 10.3.
1 °C