www.infoglobe.sk » Taliansko: Návšteva perly Benátskej riviéry

Taliansko: Návšteva perly Benátskej riviéry

Publikované: 30.6.2019
Po týždni sa opäť vraciame do prímorského letoviska Bibione, ktoré sa teší veľkej obľube turistov. Príjemné chvíle strávené na piesočných plážach na chvíľku vymeníme za poznávanie histórie viažucej sa k tejto oblasti.

Pod označenie Benátska riviéra spadá hneď niekoľko severotalianskych pobrežných miest. Jej hranice sú tvorené Jadranským morom a Benátskym zálivom resp. Benátskym krajom (regiónom). Okrem Benátok sem patria mestá ako Verona, Padova, Vicenza, Treviso, ale aj známe zimné stredisko Cortina d’Ampezzo. Historicky ide približne o územie bývalej Benátskej republiky, ktorá bola pričlenená k Taliansku až v roku 1866. Riviéra je vyhľadávaná hlavne kvôli úchvatným, dlhým piesočnatým plážam, ktoré pozvoľne klesajú do mora. Vďaka tomu ju obľubujú rodiny s deťmi.

Bibione

Medzi najviac navštevované letoviská patria Lignano, Caorle, Porta Santa Margherita, Duna Verde, Eraclea Mare, Lido di Jesolo, Cavallino, Lido di Venezia a južne od Benátok potom ešte Chioggia Sottomarina a Rosolina Mare. No azda najväčšou perlou je Bibione.

Bibione

BibioneBibione

Letovisko Bibione vyrástlo v polovici 20. storočia, keď sa postupne začalo s úpravou zalesňovanej a kultivovanej pôdy pozdĺž približne osemkilometrového plážového pobrežia južne od ústia rieky Tagliamento do mora. Toto vtedajšie predmestie mestečka San MicheleTagliamento, ktorého historické centrum leží vyše desať kilometrov od pobrežia proti prúdu tejto rieky, sa zakrátko stalo samostatným administratívnym celkom.

Bibione

V súčasnosti má Bibione cez 2 a pol tisíc stálych obyvateľov, ktorých počet rádovo narastie počas letnej sezóny. Keďže s obyvateľstvom rastie aj výstavba, územie bolo rozčlenené na viaceré časti. Najrušnejšie je centrum Spiaggia s množstvom obchodov (vrátane obľúbeného trhoviska), reštaurácií, kaviarní, diskoték a ďalších atrakcií, ako sú termálne kúpele, lunapark a podobne. O kúsok ďalej sa nachádzajú rezidenčné štvrte (označované Lido dei Pini, Lido del Sole), za ktorým vyrástla ešte štvrť Pineda, ležiaca na konci pevninského výbežku medzi morom a lagúnou Litoranea Veneta. Sieť tunajších kanálov vytvorila z letoviska Bibione akýsi ostrov, ktorý od vnútrozemia oddeľuje rezervácia Parco Naturale Val Grande.   

Bibione

Sláva Bibione sa zrodila najmä v 80. a 90. rokoch 20. storočia, kedy ho objavili dovolenkári prevažne z Nemecka a Rakúska. Následne po páde železnej opony aj turisti z ďalších stredoeurópskych krajín. Bibione ponúka širokú škálu ubytovacích a stravovacích zariadení od najluxusnejších hotelov a penziónov až po jednoduchšie apartmánové domy a bungalovy.

Apart Hotel Imperial - vodný svet

Jedným z tých najlepších ubytovacích zariadení je Apart-hotel pre deti v Bibione, ktorý sa zameriava na rodiny s deťmi. Už pri ubytovaní dostanete slnečné okuliare a plyšovú hračku, ako aj detskú výživu značky Hipp. Deti dozaista ocenia úžasnú herňu a dospelí zas detskú škôlku. Bezplatná požičovňa bicyklov aj so sedačkami pre deti je v tomto hoteli samozrejmosťou.

Apart Hotel Imperial - detský svet

Komfortné ubytovanie v pokojnom prostredí, dobré raňajky a tie najlepšie večere dodajú vašej dovolenke punc výnimočnosti. Hotel vám zabezpečí rezerváciu stola, vyhradené miesto na pláži s ležadlami a plážovými osuškami, ako aj raz týždenne občerstvenie pri bazéne zdarma. A že je ten bazén naozaj veľký a skvelý, o tom sa musíte presvedčiť už sami.

Bibione

Každopádne Bibione je azda jedno z mála cenovo vyhovujúcich letovísk, ktoré si môžu dovoliť aj mladé rodiny s deťmi či seniori. Čakajú vás tu upravované pláže poskytujúce dostatok príležitosti na slnenie či oddych vo vode, ako aj na športové vyžitie od plážových hier, ihrísk a tenisových kurtov až po windsurfing a jachting.

 

GPS: 45°38'00.2"N 13°02'50.6"E

Text: PR, Oskár Mažgút, redakcia

Foto:redakcia, Mária Ondrejková, aparthotelimperial.euDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Taliansko, Bibione – pokojná dovolenka pri mori
Publikované: 23.6.2019
Dnes navštívime jedno z našich najobľúbenejších letovísk v Talianku – Bibione, ktoré je z pohľadu vzdialenosti doslova za rohom. Skvelé ceny, úžasné ubytovanie, bohaté kultúrne i športové zázemie, čisté more a priestranné piesočné pláže – kto by odolal?

Taliansko: Benátky – mesto medzi vodnými kanálmi I
Publikované: 17.6.2017
Ak ste ešte neboli v severotalianskych Benátkách, tak teraz je ideálny čas tam vyraziť. Centrum nepozná hluk áut ani chaos na cestách a hlavným dopravným prostriedkom tu je loď akejkoľvek veľkosti, rýchlosti a pohonu. Vďaka svojej svojráznosti lákajú Benátky mnoho turistov v ktoromkoľvek ročnom období. Mimo sezóny tu je podstatne menej turistov, ale aj v lete sa sem isto vojdete. Dnes vám poskytneme zopár praktických rád.

Taliansko, Bibione – ideálna destinácia na dovolenku
Publikované: 17.7.2016
Asi už každý z nás počul o severotalianskom prímorskom stredisku Bibione, ktoré už roky patrí medzi najlacnejšie a zároveň najobľúbenejšie dovolenkové letoviská. Samozrejme ak pridáme pomerne malú vzdialenosť od našich vlastí, tak rozhodnutie či ísť alebo neisť padne rýchlo.

Bibione: symbol Benátskej riviéry
Publikované: 23.5.2011
Talianske letovisko Bibione patrí u nás vari k najznámejším dovolenkovým destináciám pobytov pri mori, navyše vzdialenosťou a cenovou hladinou aj najdostupnejším z ponuky cestovných kancelárií. Aj preto sa oplatí vedieť o ňom niečo nad rámec príjemných chvíľ strávených na dlhých piesočnatých plážach.

Talianska: Alpentrip VIII. - Stratení v Benátkach I.
Publikované: 7.10.2012
Miesto, ktorému kúzlu musí podľahnúť každý, kto sa trebárs len na pár hodín túla krivoľakými uličkami nad kanálmi tohto jedinečného mesta. O to viac, keď sa v ňom regulárne stratíte, ako sa to podarilo nám.

Taliansko, Benátky – mesto medzi vodnými kanálmi II
Publikované: 24.6.2017
Ako sa dostanete do Benátok a koľko peňazí si vziať na cestu, to už vieme. Teraz si poďme pomaly predstaviť zaujímavosti Benátok. Ich neoddeliteľnou súčasťou je samozrejme gondola. Tú si môžete zaplatiť takmer kdekoľvek za zjednotenú cenu (pri hlavných pamiatkach a v úzkych kanáloch).

Taliansko, Brescia – zaujímavé mesto medzi Benátkami a Milánom
Publikované: 23.2.2018
Brescia patrí k skrytým klenotom severného Talianska. Je však veľmi ľahké ju prehliadnuť, pretože v okolí sa nachádza mnoho iných miest, ktoré sú turistickými sprievodcami uprednostňované. Spomeňme napríklad Miláno alebo neďaleké jazerá Gardo a Como. Pritom Brescia má návštevníkovi skutočne čo ponúknuť. Navyše si treba uvedomiť, že mesto ležalo na dôležitej rímskej obchodnej trase.

Taliansko: Alpentrip IX. - Stratení v Benátkach II.
Publikované: 14.10.2012
Druhá časť netradičného putovania po jednom z najpozoruhodnejších miest Európy snáď bude o čosi málo optimistickejšia.

Taliansko: Benátky - keď vás Jadran omrzí I.
Publikované: 28.10.2013
Svojho času som sprevádzala našich turistov po Benátkach a patrilo sa, pokiaľ možno aj názorne, zoznámiť ich s význačnými umelcami a ich dielami, ktorí v tomto meste alebo jeho okolí žili a tvorili. Bazilika dei Frari - veľkolepý chrám nachádzajúci sa neďaleko mosta Rialto, ponúkal hneď niekoľko tipov.

Taliansko: Benátky - keď vás Jadran omrzí II.
Publikované: 4.11.2013
Väčšina Canovových známych sôch existuje v kreslenej podobe, ako modely zo sadry, ale aj v mramorovom vyhotovení v niekoľkých variantoch. To svedčí o obrovskej snahe majstra doviesť svoju víziu konečného diela k dokonalosti.

Taliansko: Benátky – svetoznámy karneval
Publikované: 4.2.2013
Carnevale di Venezia, alebo tiež Benátsky karneval, ktorý je najslávnejší svojho druhu v Európe, každoročne do Benátok pritiahne obrovské množstvo návštevníkov z celého sveta.

Taliansko: Benátske ostrovy – Burano
Publikované: 10.10.2011
K najnavštevovanejším ostrovom v Benátskom zálive patrí malebný ostrovček Burano. Hoci sa nepýši takými historickými pamätihodnosťami ako samotné Benátky, turistov tam láka najmä pestrofarebný kolorit pokojného mestečka, ale aj výrobky miestnej čipkárskej tradície.

Taliansko: Benátske ostrovy – Murano
Publikované: 26.9.2011
V Benátskej lagúne sa údajne ukrýva 118 väčších a malých ostrovov. Niektoré sú vzájomne prepojené mostmi a od pradávna tak vytvárali zaujímavé osídlenie, chránené pred nepriateľmi hlbokou vodou a zradnými močiarmi. Niektoré ležia trochu bokom od historických pamiatok v centre Venezie, aj tak však viaceré z nich stoja za návštevu.

Taliansko: Ďalšie populárne ostrovy v Benátskom zálive
Publikované: 8.7.2017
Objavovanie centra Benátok je úžasným cestovateľským a kultúrnym zážitkom. Množstvo turistov, ktorí sa v rovnakej chvíli nachádzajú na rovnakom mieste, je však veľké, preto máte občas pocit, že potrebujete na chvíľu uniknúť do pokoja. Využite vodnú MDH a vydajte sa na neďaleké ostrovy, kde už nepanuje zhon veľkomesta.


Súvisiaca fotogaléria

Taliansko, Bibione – more na dosah
Pokiaľ neradi dlho cestujete, ale máte radi prímorskú atmosféru, tak ideálnym miestom pre vás je ...

Taliansko: Benátky – mesto na vode
Hlavné mesto severotalianskeho regiónu Benátsko ponúka turistom počas celého roka nezabudnuteľné ...

Taliansko: Benátky – Pestrofarebný karneval
Carnevale di Venezia alebo Benátsky karneval každoročne do Benátok priláka množstvo turistov z ce...

Taliansko, Benátky: Jeden večer v Benátkach
Letný večer v Benátkach... Foto: Jan Chaloupka, júl 2012

Taliansko: Maják v Bibione
Málokto z návštevníkov jadranského letoviska Bibione na Benátskej riviére videl zblízka maják Al ...

Taliansko: Benátky – rozhľad zo zvonice
Campanilla (zvonica) oproti chrámu svätého Marka patrí k stavbám, ktoré vytvárajú typickú benátsk...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Ahoj leto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Ročné elektronické predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Darčeková kazeta s produktami Vincentka
3. cena:
Letný balíček od redakcie portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Kolekcia kníh z edície Výlety s deťmi od vydavateľstva Dajama
2. cena redakcie:
Fotokniha a turistická mapa od vydavateľstva CBS
3. cena redakcie:
Letný balíček od redakcie portálu Infoglobe

Aktuality:

5.7.2022
Kyjevská oblasť bolo jedno z prvých zasiahnutých území, kde pocítili miestni obyvatelia ruskú vojenskú agresiu. Jej ničivé dôsledky si nateraz môžete pozrieť virtuálne, a to prostredníctvom online múzea.
2.7.2022
Vydajte sa na výlet a spoznajte tajomstvá slovenskej prírody s novou aplikáciou Lesmír, ktorá simuluje skutočného sprievodcu. Naviguje vás po trase vybraného „lesmírneho“ chodníka.  
29.6.2022
Európska environmentálna agentúra zostavila rebríček najkvalitnejších vôd na kúpanie v rámci Európskej únie. Dobrou správou je, že až 85% európskych miest má vodu na kúpanie v excelentnej kvalite. Ako obstáli jednotlivé krajiny resp. lokality, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 5. 7. 2022
sviatok:Cyril a Metod

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X