www.infoglobe.sk » SR, Orava – výlet na najvyšší vrch

SR, Orava – výlet na najvyšší vrch

Publikované: 12.10.2016
Jesenné obdobie je najfarebnejším obdobím roka a zároveň aj turisticky tým najvhodnejším. Treba síce rátať so skorým stmievaním, ale na druhej strane dotyky slnka už nie sú také horúce. Preto sme sa rozhodli absolvovať výlet do hôr.

Za cieľ sme si vybrali pomerne jednoducho dostupný vrchol, ktorý kraľuje Oravskej Magure. Asi už tušíte, že reč je o najvyššom vrchu Minčol (1 394 m n. m.) . Dostupný je z Dolného Kubína, kde stačí vystúpiť popri zjazdovke vyhľadávaného lyžiarskeho strediska na Kubínsku hoľu alebo sa vyviesť k nemu lanovkou. Avšak to by bolo pre nás príliš jednoduché, a preto sme našu púť začali z opačného konca – od obce Hruštín.

Vasiľovská hoľa, pohľad na kolibu v areály rekreačného strediska

Od centra obce (pri kostole) sa musíte vydať smerom k lyžiarskemu stredisku, ktoré sa rozprestiera pod Vasiľovskou hoľou. Pripravte sa na 7 kilometrov dlhú túru po asfaltovej, teda skoro asfaltovej ceste. Pokiaľ máte auto, tak ho využite a dopravte sa rovnako ako my až k relatívne novovybudovanému stredisku, ktoré ponúka dostatočné množstvo parkovacích miest.

Vasiľovská hoľa, pohľad na rekreačné strediskoVasiľovská hoľa, pohľad na rekreačné stredisko

Po dorazení na miesto nás obklopila zástavba zrubových domov, „horský“ hotel a v neposlednom rade veľká koliba. Napriek tomu, že bolo pomerne skoro ráno, hemžilo sa to tu ľuďmi. Nezdržovali sme sa a svižným krokom sme sa vydali v smere Náučného chodníka Vasiľovská hoľa, ktorý nás citujeme: „preniesol do sveta úžasnej prírody, ktorá je ďaleko od nástrah rýchleho sveta“. A skutočne to tak aj bolo. Pomerne prudkým, ale za to serpentínovým stúpaním po zjazdovke sme míňali informačné tabule chodníka dozvedajúc sa o faune, flóre, ochrane a ohrozenosti danej lokality. Po trištvrte hodinke stúpania sme dorazili na vrchol k obratisku lanovky kde mala stáť rozhľadňa, aspoň podľa tabúľ, no nestálo tu nič. Možno časom...

Vasiľovská hoľa, pohľad na oravskú krajinu

S vrcholom hole sme dosiahli nadmorskú výšku 1 142 metrov a po prvý raz sa nám naskytli skvostné výhľady nielen na stredisko pod nami, ale aj na oravské obce, Námestovo, Oravskú priehradu, jednoducho na krásnu hôľne zvlnenú oravskú krajinu. Po chvíľke rozjímania sme sa za pomoci smerovníka vydali k rázcestiu k jazierkam. Nádhernou a širokotiahlou planinou, cez ktorú viedol chodníček, sme kráčali až po okraj lesa.

Oravská Magura, vlhký les

Tu sme začali pociťovať pomerne vlhkú pôdu pod nohami, a keď k tomu pripočítate zvuky hustého lesa, pripadali sme si ako v dobrodružnom filme. Tajomnosť nevychodeného lesa, ktorého obyvatelia sú aj medvede nám dodávala silu, ktorú sme premieňali do pomerne rýchlej chôdze. 

Oravská Magura, planinaOravská Magura, hríby

Samozrejme občas sme sa zastavili, keď nám cestu skrížili čučoriedky alebo nejaký ten hríb. Modro značený lesný chodník viedol kľukato i rovno, cez paprade i čistinky a niekedy pretínal aj potoky. Ani sme sa nenazdali a ocitli sme sa na vrcholovej čistinke, ktorá bola posiala čučoriedkovými kríkmi. Miestni tieto drobné, tmavofialové a veľmi chutné plody nazývajú „jafiry“. Priznávame sa, odolať im sa nedá. Nazbierali sme si do hrnčekov zo pár hrstí, následne sadli na kameň a vychutnávali si o čosi vyššie pohľady.

Oravská Magura - pohľad na oravské obce a priehradu

Asi o pol hodinu na to sme už kráčali po hrebeni Oravskej Magury, aby sme dosiahli druhý najvyšší vrch – Kubínsku hoľu (1 346 m n. m.). Tu sa nám naskytol pohľad nielen na technické zariadenia lyžiarskeho strediska, ale aj na mesto Dolný Kubín, pohoria Malá a Veľká Fatra, Nízke a Vysoké Tatry a Chočské vrchy s majestátnym Veľkým Chočom. Kúsok od zjazdovky sa vypínala veľká biela guľa na vysokom oceľovom podstavci, ktorá slúži ako meteorologický radar.  

Kubínska hoľa, meteorologický radar a lyžiarsky vlek

Okolo tohto technického zariadenia vedie červeno značený turistický chodník, ktorým sme sa dostali až k nášmu cieľu, a to k najvyššiemu vrcholu Oravskej Magury – k vrchu Minčol. Keďže je vrchol zalesnený, ani vám nepríde, že ste dosiahli skutočne najvyššie miesto v okolí. Asi aj preto sme sa tu nezdržiavali a vydali sa starou cestou, prudko dole na pôvodný chodník.

Minčolstará cesta z Minčola

Cesta nám ubehla pomerne rýchlo a vyústila na chodník, ktorým sme stúpali nahor. Tento bod je v mape zaznačený názvom - Pod Minčolom. Ďalej sme polobehom zostúpili k rázcestiu k Puchmajerovej jazierkam, odkiaľ viedla síce neznačená, ale dobre viditeľná cesta, o ktorej viac si môžete prečítať TU. Tieto prírodné, hlboko v horách schované skvosty treba určite vidieť. Prvé jazierko je úplne zarastené, druhé sa k tomu blíži a tretie najmenšie ponúka pohľad na vodnú hladinu, ktorú križujú popadané stromy.

Puchmajerovej jazierko (najmenšie)

cesta k Puchmajerovej jazierkam cesta k Puchmajerovej jazierkam

Keďže času nazvyš sme nemali, zostup sme zvolili strmým schádzaním cez lesnícke cesty, ktoré nás vyviedli až do polovice Vasiľovskej hole. Túto trasu bez sprievodu domácich neodporúčame, lebo môžete veľmi ľahko zablúdiť, čo sa mimochodom skoro stalo aj nám.

Vasiľovská hoľa, pohľad na rekreačné stredisko

Po zídení hole sme si dopriali zaslúžený oddych v kolibe a s humornými príbehmi na perách a únavou v nohách spokojne zavŕšili náš turistický deň, ktorého absolvovanie vám vrelo odporúčame.

 

GPS: 49°16'42.0"N 19°14'26.8"E (Minčol)

Text a foto: Oskár MažgútDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR, Oravský Podzámok – obec pod kráľovským hradom
Publikované: 4.8.2019
Oravský hrad, jeden zo symbolov Slovenska pozná snáď každý, no menej ľudí už vie o pozoruhodnej dedinke pod ním. Oravský Podzámok nie je len vstupnou bránou na jeden z najkrajších hradov u nás, ale ponúka i množstvo zaujímavých architektonických skvostov a atrakcií, ktoré vám v nasledujúcich riadkoch predstavíme.

SR, Trstená – prechádzka po pamätihodnostiach mesta II.
Publikované: 15.5.2019
Dnes si na potulkách oravskou obcou Trstená prezrieme dominanty Námestia Milana Rastislava Štefánika. Začneme Františkánskym kláštorom, ktorý bol vybudovaný v rokoch 1776 až 1780. Do súčasnosti bol niekoľkokrát architektonický pozmenený, čo však neuberá z jeho krásy.

SR, Trstená – prechádzka po pamätihodnostiach mesta I.
Publikované: 17.4.2019
Minulý týždeň sme spoločne absolvovali exkurziu po areáli farského kostola, odkiaľ sme sa vydali k Domu kultúry. Táto krásna a moderná stavba v sebe ukrýva priestory pre konanie kultúrnych podujatí, koncertov či besied.

SR, Trstená – sakrálne kultúrne dedičstvo
Publikované: 10.4.2019
Potom, čo sme sa minulý týždeň zoznámili s históriou privilegovaného oravského mestečka Trstená, sa dnes vydáme na prechádzku po jej pamiatkach. Navštívime sakrálne stavby, architektonické skvosty aj novodobé pamätihodnosti. Dokonca vás zavedieme spoznávať i jedno krásne pútnické miesto.

SR, Trstená – privilegované oravské mestečko
Publikované: 3.4.2019
Nedávno sme navštívili čarokrásne oravské mestečko pri hraniciach s Poľskom. V hornej časti Oravskej kotliny, v údolí riečky Oravica sa rozprestiera obec Trstená, ktorá nás milo prekvapila množstvom unikátnych pamiatok, zaujímavou históriou, pozoruhodnými osobnosťami a akousi povznášajúcou atmosférou.

SR, Námestovo – Slanický ostrov umenia
Publikované: 17.11.2019
Severné Slovensko ponúka mnoho prírodných i architektonických krás. My vás dnes zavedieme na jedno výnimočné miesto, ktoré napriek plánovanému zániku dalo priestor umeniu. Naším cieľom bude rázovitý oravský región, presnejšie mesto späté s vodou - Námestovo.

SR, Orava: Dolný Kubín – mesto poetickej krásy III.
Publikované: 26.9.2021
Pred týždňom sme prechádzku Dolným Kubínom ukončili v tzv. Kohútovom sade. Pokračujme teda ďalej, smerujúc do pešej zóny historického centra, ktoré dekoruje krásne Hviezdoslavovo námestie. To tvorí radová zástavba farebných meštianskych domov využívaných ako obchodné priestory i pre účely reštaurácií či kancelárií.

SR, Orava: Dolný Kubín – mesto poetickej krásy II.
Publikované: 19.9.2021
Minulý týždeň sme si v krátkosti predstavili históriu Dolného Kubína a dnes sa vydáme na prechádzku jeho uličkami, námestiami a zaujímavými zákutiami. Začíname na Námestí Slobody, ktoré obklopujú tri architektonicky monumentálne stavby.

SR, Orava: Dolný Kubín – mesto poetickej krásy I.
Publikované: 12.9.2021
Tentoraz sa vydáme na Oravu, presnejšie do okresného mesta Dolný Kubín. Malebné bezmála 20-tisícové mesto je zasadené do údolia rieky Orava a obklopujú ho majestátne hôľne pohoria Oravskej vrchoviny a Oravskej Magury. V pozadí sa vypínajú aj vrcholy Malej Fatry či Chočských vrchov.

SR: Biela Orava dostane svetový unikát
Publikované: 3.3.2021
Očarujúci región akým je Biela Orava v súčasnosti nemá možnosť navštíviť každý. Pokiaľ nie ste z okresu Námestovo, dostanete sa tam len ťažko. No vďaka novej 360° technológii virtuálnej reality ho budete môcť navštíviť kedykoľvek.

SR, Orava – zimný výstup na Kubínsku hoľu
Publikované: 11.3.2022
Tohtoročná zima nám ponúka vskutku nádherné počasie i dostatok snehu. Preto vás dnes pozveme na zimnú turistickú vychádzku na druhý najvyšší vrch Oravskej Magury - Kubínsku hoľu (1 346 m n. m.), ktorý je vyhľadávaným cieľom všetkých nadšencov zimných športov, a to vďaka veľmi dobre vybavenému lyžiarskemu stredisku.

SR, Orava – Panoráma ľudovej piesňovej a hudobnej kultúry
Publikované: 7.10.2020
Po 40-tich rokoch ožíva ľudová piesňová a hudobná kultúra svojrázneho severoslovenského regiónu, a to v podobe doplneného nového vydania legendárneho albumu Orava, ktorá sa bude snažiť priniesť súčasným i budúcim generáciám unikátne dedičstvo.

SR, Zuberec – výlet do histórie v Múzeu oravskej dediny – VIDEO
Publikované: 22.9.2020
V západnom podhorí Roháčov nájdete v malebnom údolí obec Zuberec. Tá okrem výletov do hôr láka aj na rozsiahly skanzen Múzeum oravskej dediny a Brestovskú jaskyňu. Poďme sa sem spoločne vypraviť a nahliadnuť do histórie oravského regiónu.

Orava: Filmárska klapka 2020
Publikované: 19.2.2020
Oravský hrad láka svojou tajomnosťou filmárov už od začiatku 20. storočia. Do svetovej kinematografie sa skvost Oravy zapísal už v roku 1922, kedy padol do oka tvorcom prvej čiernobielej verzie filmovej klasiky Dracula – Upír Nosferatu.

SR, Krušetnica – oravská dedinka s vôňou kávy
Publikované: 10.10.2018
Dnes sa vydáme do okresu Námestovo, kde sa na sútoku rieky Bielej Oravy a potoka Klinianka rozprestiera malebná obec Krušetnica. Dedinka obklopená Podbeskydskou vrchovinou ponúka návštevníkovi prehliadku tradičnej domovej zástavby, nádherný barokový kostol a dokonca i lyžiarsky areál. No my vás zavedieme do jedného unikátneho múzea, kde rozvoniava káva.

SR, Orava – Hruštínska prevodovka
Publikované: 22.8.2013
Pred pár týždňami sa konalo v malebnej oravskej obci Hruštín zaujímavé podujatie pod názvom Hruštínska prevodovka, ktoré sme si ako redakcia nenechali ujsť. Čo sme zažili a videli, o tom vám povieme v nasledujúcich riadkoch.

SR, Orava: Puchmajerovej jazierko – prírodný klenot medzi stromami
Publikované: 15.5.2014
Naše kroky dnes nasmerujeme do oblasti Hornej Oravy, konkrétne k jednému malému rašelinovému jazierku, ktoré ma veľký prírodný aj kultúrny význam.

SR, Západné Tatry – výlet k Ťatliakovej chate
Publikované: 24.2.2021
Tentoraz vás pozývame na výlet do Západných Tatier, presnejšie do Roháčskej doliny. Naším cieľom bude vysokohorská Ťatliakova chata, ktorá je ideálnym východiskovým bodom pre turistiku do Smutného sedla, sedla Zábrať či napríklad k Roháčskym plesám.

SR, Orava – obec Hruštín: lyžovačka na Vasiľovskej holi
Publikované: 29.1.2015
Malebnú oravskú dedinu Hruštín, ktorá sa nachádza v pomyselnom strede medzi Námestovom a Dolným Kubínom, určite netreba našim verným čitateľom predstavovať.

SR: Západné Tatry – na vrchol Ostrého Roháča
Publikované: 6.8.2017
Západné Tatry patria k vyhľadávanému a obľúbenému pohoriu, ktoré už navštívil snáď každý priaznivec vysokohorskej turistiky. Túry v tomto krásnom pohorí patria k nezabudnuteľným zážitkom – najmä v oblasti ich hlavného hrebeňa. Azda najznámejším a najatraktívnejším vrchom v týchto horách je Ostrý Roháč – vrch, prechod cez ktorého exponovaný hrebeň láka do tejto lokality každoročne množstvo turistov.

SR, Orava – sedlo Príslop, vajcovka a krásne lúky
Publikované: 23.8.2017
Jedného slnečného dňa sme sa rozhodli, že letných horúčav máme už dosť, zbalili sme si pár vecí a vybrali sme sa z Bratislavy na sever krajiny, konkrétne na Oravu. Keďže sme neoplývali bohvie akou kondíciou a zároveň sme nechceli stretávať húfy turistov, vybrali sme sa do sedla Príslop.

SR, Orava – Vyšný Kubín: rodisko P.O. Hviezdoslava
Publikované: 1.10.2017
Potom, ako sme minulý týždeň navštívili a zároveň spoznávali malebnú obec Leštiny, ktorá sa hrdí pamiatkou zapísanou v svetovom dedičstve UNESCO, sa dnes presunieme len o necelý kilometer ďalej do oravskej dedinky Vyšný Kubín.

SR, Orava: Jasenová – Kukučínova dedinka
Publikované: 11.10.2017
Našu púť po Orave zakončíme v obci Jasenová, ktorá leží v malej kotlinke, kúsok od Vyšného Kubína. Okrem domovej zástavby ponúka pohľad do histórie, a to prostredníctvom unikátnych pamiatok, ktoré vám v nasledujúcich riadkoch predstavíme.

SR, Orava – Leštiny: obec s pamiatkou UNESCO
Publikované: 24.9.2017
Tentoraz nás túlavé topánky zaviedli na Oravu, presnejšie do okresu Dolný Kubín. Rozhodli sme sa ponavštevovať zopár krásnych dediniek, ktoré sú výnimočné buď vďaka pamiatkam alebo pôsobeniu významných osobností, či sú východiskovým bodom pre zaujímavú turistiku.

SR, Orava – obec Hruštín
Publikované: 25.4.2013
V dnešnom článku vás zavedieme do malebnej oravskej obce Hruštín, ktorá v sebe skrýva jedinečnú architektúru, zaujímavé nárečie, množstvo športových atrakcií a v neposlednom rade krásnu okolitú prírodu oblasti Stredných Beskýd.

SR, Región Orava: Víkend plný zážitkov
Publikované: 4.3.2013
Lyžiarska sezóna je v plnom prúde. Tohtoročná zima je štedrá nielen čo sa týka snehovej nádielky, ale aj pekných slnečných dní. A tak, len čo sme mali voľný víkend, vybehli sme aspoň na pár dní do prírody. Tentoraz naše kroky viedli na Oravu, ktorá patrí k najkrajším regiónom Slovenska.

SR: Orava, Kubínska hoľa – skvelá rodinná lyžovačka
Publikované: 30.1.2014
Aj vy patríte k milovníkom zimných športov? Tiež si neviete predstaviť zimnú dovolenku bez poriadnej snehovej nádielky a dobre upravených zjazdoviek? Aj keď musím priznať, že v posledných rokoch chodíme s partiou na týždňové lyžovačky predovšetkým do zahraničia, ale na slovenské hory sme nezanevreli. Mojimi srdcovkami sú už dlhé roky regióny Orava a Kysuce.

SR, Oravská Lesná – horská cyklistika po okolí I.
Publikované: 9.10.2014
Rázovitý región Orava, ktorý patrí k najkrajším, no zároveň aj najdrsnejším kútom Slovenska, sme v minulosti navštívili už mnohokrát. Tentoraz sme sa však jeho krásy a zákutia nevybrali obdivovať pešky, tak ako sme zvyknutí, ale osedlali sme dvojkolesové tátoše a otestovali si kondičku počas náročnejšej, no zároveň prekrásnej cyklotúry.

SR, Oravská Lesná – horská cyklistika po okolí II.
Publikované: 16.10.2014
Čím ďalej, tým viac horskej cyklistike prepadám. Kedysi som si nevedela predstaviť, že by som mala zdolávať horské chrbty na bicykli, veď aj pešo som mnohokrát mala čo robiť, aby som to tesne pred vrcholom nevzdala a dnes zisťujem, že sa zo mňa chtiac-nechtiac stáva vášnivý horský cyklista.

SR, Oravská Lesná – horská cyklistika po okolí III.
Publikované: 23.10.2014
Jesenný cyklovýlet sme začali v rázovitej obci Oravská Lesná. Prvú prestávku sme si spravili v údolnej stanici Oravskej lesnej železnice – Tanečník, po strmom kopci sme sa vydriapali až k rázcestiu na hrebeni, odkiaľ sme pokračovali k vrcholovej stanici Sedlo Beskyd, kde sme navštívili rozhľadňu, a dnes sa opäť po hrebeni vydáme ku krásnej kaplnke, ktorá bude zároveň našou poslednou zastávkou.

SR, Oravská Lesná – lesnícky náučný chodník
Publikované: 11.9.2014
Rázovitý región Orava dozaista patrí k najkrajším kútom Slovenska. Nech sa sem vyberiete v ktoromkoľvek ročnom období, za hoc akého počasia, vždy vás niečím okúzli alebo milo prekvapí. A ani tentoraz to nebolo inak, opäť nás chytil za srdce.

SR, Oravská Lesná – pôvabná obec uprostred hôr
Publikované: 4.9.2014
Uprostred leta sa nám podarilo na pár dní zavítať do najmladšej oravskej obce – do Oravskej Lesnej, ktorá leží v obklopení malebnej prírody Slovenských Beskýd a Oravskej Magury.

SR: Oravská lesná železnica – výlet v zime
Publikované: 6.3.2014
Dnes naše kroky povedú na sever Slovenska. Zavítame do rázovitého regiónu Orava, kde navštívime unikátnu technickú pamiatku – Oravskú lesnú železnicu.


Súvisiaca fotogaléria

Orava: Hubársky raj v obklopení lúk a hôr
Tentoraz ulahodíme všetkým milovníkom prírody, ktorí sa radi prechádzajú jesennou krajinou. Vydal...

SR, Dolný Kubín – mesto v údolí rieky Orava II.
V nasledujúcej fotogalérii vám prinášame pohľad na ďalšie pozoruhodné miesta, uličky, pamiatky i ...

SR, Dolný Kubín – mesto v údolí rieky Orava
Poďte sa spolu s nami poprechádzať po vskutku krásnom meste Dolný Kubín. Nielenže ponúka cenné hi...

SR, Orava – výlet na Slanický ostrov umenia
Dnes vás zavedieme na jedno výnimočné miesto, ktoré napriek plánovanému zániku dalo priestor umen...

SR, Orava – Ski Zábava Hruštín
Neveľké lyžiarske stredisko Ski Zábava Hruštín, ktoré sa rozprestiera na severnej strane Oravskej...

SR, Oravský Podzámok – dedinka pod hradom
Dnes vás zavedieme do jednej malebnej dedinky na Orave, nad ktorou sa týči azda najkrajší a najna...

SR, Zuberec – mrazivá večerná prechádzka múzeom
Múzeum Oravskej dediny v Zuberci nachádzajúce sa v podhorí Roháčov tvorí viac ako 50 stavieb ľudo...

SR, Krušetnica – múzeum kávy
V malebnej oravskej obci Krušetnica nájdete popri tradičnej domovej zástavbe, nádhernom barokovom...

SR, Orava – malebné dedinky
Navštívte spolu s nami tri oravské dedinky rozprestierajúce sa pod úbočím Chočských vrchov, ktoré...

SR, Orava – cesta na najvyšší vrchol
V dnešnej fotogalérii vás zavedieme na najvyšší vrchol Oravskej Magury – Minčol (1 394 m n. m.). ...

SR, Orava – Kráľovná regiónu
Majestátna Babia hora je právom nazývaná „Kráľovnou Oravy“. Leží na slovensko – poľskej štátnej h...

SR, Oravská Magura – zimná prechádzka
Pri našich potulkách Slovenskom sme sa zastavili aj na Orave. Pri pohľade na krásne zasnežené sva...

SR, Oravská Lesná – cyklistika v okolí
Malebnú horskú obec Oravskú Lesnú obklopuje prekrásna, no i drsná príroda Slovenských Beskýd a Or...

SR, Oravská Lesná – malebná obec v lone prírody
V obklopení malebnej prírody Slovenských Beskýd a Oravskej Magury sa rozprestiera jedna z najrozs...

SR, Oravská lesná železnica – výlet v zime
Krásny výlet vláčikom na Oravskej lesnej železnici,  ktorá bola v minulosti súčasťou Kysucko...

SR, Oravská Magura - SKIPARK Kubínska hoľa  
Lyžiarske stredisko SKIPARK Kubínska hoľa, ktoré leží v Oravskej Magure, len na skok od Dolného K...

SR: Hruštín, Orava žila Off Roadom
V poradí už druhý ročník súťaže podomácky vyrobených traktorov a Off Road áut sa uskutočnil prvú ...

SR: Orava, Kysuce – symfónia čiernobielej
V najsevernejších častiach Slovenska sa rozprestierajú dva rázovité regióny Orava a Kysuce. Vďaka...

SR: Múzeum oravskej dediny Zuberec - Brestová
Múzeum Oravskej dediny v Zuberci je situované v nádhernom horskom prostredí pohoria Západné Tatry...

SR: Oravský hrad
Rozsiahly Oravský Hrad sa týči na skalnatom vápencovom brale (607 m n. m.) a na jeho bočnom teras...


Súvisiace video

SR, Zuberec – pohľad do histórie oravskej dediny
Poďte sa spolu s nami pozrieť do rozsiahleho skanzenu Múzea oravskej dediny, ktorý sa náchadza v ...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Farby jari

1. 2. – 31. 3. 2023
1. cena:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
2. cena:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
3. cena:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
1. cena redakcie:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
2. cena redakcie:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
3. cena redakcie:
Jarný balíček plný krásy a vôní...

Aktuality:

29.3.2023
Popredný cestovateľský portál Tripadvisor zostavil rebríček najobľúbenejších tohtoročných destinácií, ktorý vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
28.3.2023
Nenechajte si ujsť od 7. do 9. apríla 2023 oslavu Veľkej noci na hrade Křivoklát. Čaká vás veľkonočný jarmok, hudobné vystúpenia a doboví umelci.
25.3.2023
Klub slovenských turistov, Fakulta informatiky РEVŠ a OZ Karpaty vás pozývajú na 36. ročník medzinárodného stretnutia expedičných turistov a netradičných cestovateľov EXPEDÍCIE 2023.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 30. 3. 2023
sviatok:Vieroslava
dnes:
štvrtok 30.3.
5 °C
zajtra:
piatok 31.3.
11 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X