www.infoglobe.sk » SR: Nízke Tatry – kvalitné ubytovanie a skvelý relax v Demänovskej doline

SR: Nízke Tatry – kvalitné ubytovanie a skvelý relax v Demänovskej doline

Publikované: 20.6.2013
Slovensko má mnoho krásnych zákutí. K tým najmalebnejším rozhodne patrí naše najrozsiahlejšie a zároveň druhé najvyššie pohorie Nízke Tatry. Pokiaľ však okrem prekrásnej prírody hľadáte aj kvalitné služby a ubytovanie na úrovni, máme pre vás hneď niekoľko tipov.

Za azda najfrekventovanejšiu a pre mnohých aj najobľúbenejšiu časť Nízkych Tatier, by sme mohli označiť lokalitu Demänovskej doliny, ktorá je ideálnym východiskovým bodom mnohých kratších a ľahších, ale aj dlhších a kondične naozaj náročných horských vychádzok. Preto sa dnes zameriame na ubytovanie práve v tejto lokalite, poprípade v jej blízkom okolí. 

Apartmány Via Jasná - ubytovanie Demänovská dolina

Apartmány Via JasnáAko prvé by sme vám radi dali do pozornosti ubytovanie Via Jasná, ktoré je dokonalou kombináciou hotela a apartmánového domu. Nachádza sa priamo pri vstupe do Národného parku Nízke Tatry a jeho najväčšou prednosťou je, že tu môžete nerušene využívať vybavenie 5-hviezdičkového hotela a zároveň relaxovať v priestrannom apartmáne. Na dvoch horných podlažiach apartmánového domuApartmány Via Jasná sa nachádza 30 izieb rôznej veľkosti, od štandardnej dvojlôžkovej izby až po dvojspálňový apartmán. Apartmány Via Jasná svojou konštrukciou z prírodných materiálov, kameňa a dreva, dokonale zapadajú do horského prostredia. Na prízemí nájdete reštauráciu s výbornou kuchyňou, moderný bar a detský kútik, ktorý isto ocenia všetci detskí návštevníci. Deti však majú k dispozícii aj Apartmány Via Jasnávonkajšie ihrisko, kde si môžu užívať čerstvý vzduch tatranskej prírody. Podzemné podlažie apartmánového domu ponúka aj novovybudované wellness centrum Forest Garden, ktorého návšteva je jedinečným a magickým zážitkom. Kombinácia relaxačnej hudby, čistého dreva, kameňa a vody, spolu so 4 rôznymi saunami, bazénom Riviera a tepidáriom, dodáva tomuto miestu zmyselný pocit skutočnej relaxácie. V priestoroch sa nachádzajú aj dve oddelené jacuzzi miestnosti so samostatnou sprchou, ktoré si môžete zarezervovať len pre seba. Na tomto podlaží sa nachádza tiež kongresové centrum, či priestory, v ktorých si môžete zahrať stolný tenis a biliard. Samozrejmosťou je aj úschovňa lyží a sušiareň na sušenie lyžiarskeho výstroja po lyžovačke v stredisku Jasná Nízke Tatry, ale to vás teraz v letnom období, asi zaujímať nebude. No isto vás poteší, že apartmánový dom Via Jasná ponúka hosťom bezplatné parkovanie chránené bezpečnostnými kamerami a WiFi pripojenie na internet v každom apartmáne.

wellness centrum Forest Garden vo Via JasnáApartmány Via Jasná

Chceli by ste vyhrať pobyt v Apartmáne Via Jasná?

Ešte stále sa môžete zapojiť do našej fotosúťaže !  

 

V dnešnej dobe je pomerne ťažké nájsť kvalitné ubytovanie za primeranú cenu, avšak našťastie aj na Slovensku postupne pribúdajú zariadenia, ktoré vám za vaše ťažko zarobené peniaze ponúknu služby naozaj na úrovni a vy budete ešte dlho po návrate domov spomínať na krásne chvíle oddychu a nie na tých niekoľko eur, ktoré vás to stálo.

Apartmány Ski & Sun - ubytovanie Demänovská dolina

Ďalším takým zariadením sú aj štýlové Apartmány Ski & Sun situované priamo na úpätí Chopku. Dve súvislé luxusné budovy, ktoré sú vybudované v tradičnom štýle, a tak krásne zapadajú do okolitého prostredia, ponúkajú ubytovanie v apartmánoch s vysokým štandardom zariadenia, takže klientom nič nechýba k tomu, aby sa tu mohli cítiť ako doma. Priamy výhľad na Vysoké a Nízke Tatry je už len akousi čerešničkou na torte. Každý z apartmánov, ktorých rozloha sa pohybuje od 45m2 až do 75m2, má plne vybavenú kuchyňu a v každej kúpeľni nájdete aj jacuzzi a saunu! To už možno považovať za naozajstný luxus, čo poviete?! Súčasťou Apartmánov Ski & Sun je aj požičovňa bicyklov, informačné centrum, úschovňa lyží a bicyklov, či exteriérový gril, ktorý isto poteší všetkých milovníkov chutných letných grilovačiek. Bezplatné WiFi pripojenie a parkovanie na mieste je úplnou samozrejmosťou.

Apartmány Ski & Sun - ubytovanie Demänovská dolinaApartmány Ski & Sun - ubytovanie Demänovská dolina
Pred horskou turistikou uprednostňujete radšej leňošenie pri vode, či šantenie na toboganoch a iných vodných atrakciách? Alebo si len cestou domov z hôr, po náročných túrach, chcete ešte pár dní oddýchnuť a dopriať telu zaslúžený relax. Aj pre vás máme jeden skvelý tip na ubytovanie.

Ubytovanie v apartmánoch Bešeňová

Apartmány Bešeňová sú ako súčasť Hotela Luka začlenené priamo do areálu Termálneho parku Gino Paradise. Napriek tomu, že ponúkajú nižšie ceny ubytovacích zariadení, na kvalite služieb to isto nepocítite. Získate rovnaké zľavy a prístup k atrakciám ako majú ostatní hoteloví hostia a ešte vám takýto výlet ani nespraví prievan v peňaženke. 

Ubytovanie v apartmánoch Bešeňová

Na záver by sme vám radi dali do pozornosti ešte jeden novovybudovaný penzión, ktorý si za svoju krátku existenciu stihol získať náklonnosť mnohých klientov.

Penzión Maxim - ubytovanie v Demänovej

Novovybudovaný penzión Maxim nájdete cestou do najväčšieho lyžiarskeho strediska Jasná, Nízke Tatry v tichej časti obce Demänová, ktorá je ideálnym východiskovým bodom mnohých krásnych peších či cyklistických výletov. Penzión Maxim ponúka útulne zariadené dvoj až štvorlôžkové izby vybavené malou kuchynkou s chladničkou a elektrickou varnou kanvicou. Televízor na izbe je samozrejmosťou. Nájdete tu tiež dva kvalitne vybavené apartmány pre štyri osoby. Penzión Maxim je jednoducho povedané ideálne miesto, kde si môžete s rodinou či priateľmi dokonale odpočinúť a príjemne stráviť voľný čas. K dispozícii tu máte nielen spoločenskú miestnosť, v ktorej je TV kútik a množstvo filmov, či hracia konzola PlayStation 2 ale tiež rôzne iné spoločenské hry. Na vonkajšej krytej terase je pre ubytovaných hostí k dispozícii gril, kde môžete grilovať a zároveň sledovať, ako vaši priatelia alebo rodinní príslušníci hrajú tenis na profesionálnom antukovom kurte. Penzión Maxim ponúka ideálne prostredie na relaxáciu vo veľkom areáli, kde sa nielen vaše deti, ale aj vy môžete do sýtosti vyšantiť, zahrať si napr. stolný tenis, šípky alebo využiť miestnu požičovňu bicyklov. Svojou polohou je tento penzión výborným východiskom pre všetky turistické trasy a zaujímavosti v okolí. Tak ako sa na kvalitný penzión patrí, aj tu môžete vo všetkých verejných priestoroch bezplatne využívať WiFi pripojenie.

Penzión MaximProfesionálny antukový tenisový kurt  - Penzión Maxim
 
Zdroj a foto: www.jasna-ubytovanie.sk

Úprava textu: redakciaDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Jasná: Speed Bag Race 2018
Publikované: 5.1.2018
Zažite majstrovstvá sveta v spúšťaní sa na igelitových vreciach, ktoré bude v poradí už po 4-krát hostiť lyžiarskej stredisko Jasná Nízke Tatry (pri nástupnej stanici Lúčky).

SR, Bacúch – dedinka v lone prírody ponúka i športové vyžitie
Publikované: 7.10.2018
Pokiaľ pôjdete hore po toku rieky Hron, objavíte množstvo dediniek s tradičnou kultúrou Horehronia. Jednou z týchto malebných zákutí je i dedinka Bacúch. Hoci neleží priamo na toku Hrona či pri hlavnej ceste vedúcej touto krajinou, dozaista sa vám tam oplatí zájsť. Učupená pod kopcami Nízkych Tatier totiž ponúka unikátne tradície aj krásy prírody.

SR, Bacúch - prameň Boženy Němcovej a zaniknutý tajch
Publikované: 14.10.2018
Ku krásam prírody, ktorú ponúka Horehronie patria i pramene sviežej vody. Ich návšteva môže byť príjemným spestrením vašich potuliek po tomto čarokrásnom regióne. Dnes sa teda vydáme ku prameňu vody, ktorý navštevovala i známa česká spisovateľka a budeme pokračovať v spoznávaní aj ďalších úchvatných miest v okolí dedinky Bacúch.

SR: Nízke Tatry – jesenný výstup na Kráľovu hoľu
Publikované: 2.12.2018
Nízke Tatry sú krásnym a majestátnym pohorím Slovenska, ktoré si už získalo srdce nejedného outdoorového nadšenca. Turisticky atraktívne sú predovšetkým nádherné celodenné hrebeňové túry, či výstupy na významné vrchy tohto pohoria. Obľúbeným cieľom turistov je výrazná hôľnatá hora, ktorá dominuje na východnom okraji Nízkych Tatier. Tým vrchom je nízkotatranská kráľovná, legendami opradená a v ľudových piesňach ospevovaná – Kráľova hoľa.

SR: Nízke Tatry – zimná túra z Čertovice na Ďumbier
Publikované: 10.2.2019
V zimnom období ponúkajú Nízke Tatry viacero možností aktívneho outdoorového vyžitia. Či už je to lyžovanie v lyžiarskych strediskách, skialpinistické túry alebo pešia turistika. V tomto článku si predstavíme zimnú túru krásnou prírodou Ďumbierskej časti Nízkych Tatier so začiatkom na Čertovici a prechodom hlavným hrebeňom pohoria až na Ďumbier – najvyšší vrch Nízkych Tatier.

SR, Nízke Tatry: Chata Magurka – neuchopiteľná krása
Publikované: 22.9.2019
Dnes vás zavedieme na miesto obklopené nedotknutou prírodou, kde si dosýtosti oddýchnete od uponáhľanej každodennej reality. Vydáme sa do malebných Nízkych Tatier, presnejšie do osady Magurka, ktorá je súčasťou obce Partizánska Ľupča.

SR, Bešeňová – liptovská dedinka spätá s vodou
Publikované: 27.10.2019
Tentoraz vás zavedieme do známej liptovskej dedinky Bešeňová, ktorá je vyhľadávaná hlavne vďaka celoročnému vodnému parku a geotermálnym prameňom dosahujúcim teplotu až takmer 70 stupňov Celzia. My vás však prevedieme nielen touto úžasnou atrakciou, ale navštívime aj ďalšie pozoruhodnosti obce.

SR, Liptovský Ján – cyklotúra k sedlu Javorie
Publikované: 10.11.2019
Pomaly, ale isto končí cyklistická sezóna, preto sme posledné dni Babieho leta využili na krásnu cyklotúru v obklopení hôr. Naším východiskovým bodom bola jedna z najkrajších, historicky, turistiky i architektonicky najvýznamnejších obcí Liptova – Liptovský Ján.

Slovensko: Bezpečne na hory IV. – Západné a Nízke Tatry
Publikované: 30.1.2012
V štvrtej časti nášho seriálu o bezpečnosti na horách sa zameriame na morfologicky príbuzné pohoria, a preto sa budeme venovať Západným aj Nízkym Tatrám súbežne. Ich podložie tvorí prevažne hlinitý povrch, výnimkou sú len časti tzv. Roháčov a úsek Ďumbier – Chopok. A tak tu na nás striehnu trochu odlišné nebezpečenstvá, ako tie, o ktorých sme si písali v súvislosti s Vysokými Tatrami.

SR, Nízke Tatry – Kamenná chata pod Chopkom
Publikované: 10.10.2013
Dnes spoločne navštívime tretiu najvyššie položenú vysokohorskú chatu na Slovensku – Kamennú chatu pod Chopkom, ktorej mnohí milovníci našich hôr nepovedia inak ako Kamienka.

SR, Nízke Tatry – Z Chopka cez Dereše a Poľanu až k Vrbickému plesu
Publikované: 14.11.2013
Milovníci prírody mi isto dajú za pravdu, že koniec leta a začiatok jesene patria k tým najkrajším obdobiam na turistiku. Všetko je akési pokojnejšie a tichšie, keďže letná turistická sezóna je už nenávratne preč a tá zimná ešte nezačala. Príroda sa prezliekla do pestrofarebného jesenného kabáta a zver môžete stretnúť aj tam, kde by ste ju isto nečakali – priamo na turistickom chodníku.

Nízke Tatry: Pavčina Lehota – turistická rozhľadňa v lokalite Žiarce
Publikované: 28.11.2013
Niekoľko dní strávených v Nízkych Tatrách sme si vychutnali plnými dúškami napriek tomu, že nám počasie príliš neprialo. Odhodlaného turistu a milovníka hôr predsa neodradí zopár dažďových kvapiek, ktoré navyše so sebou prinášajú krásne voňavý horský vzduch. Našim ďalším cieľom sa stala turistická vyhliadka nad obcou Pavčina Lehota.

SR, Nízke Tatry – turistická rozhľadňa na Ostredku
Publikované: 23.1.2014
V Nízkych Tatrách sa človek nikdy nenudí. Od jari do jesene sem prichádzajú predovšetkým turisti, ktorí si vychutnávajú kratšie či dlhšie túry v lone krásnej tatranskej prírody, v zime zas húfy lyžiarov a snowboardistov, ktorí nedajú na nízkotatranské zjazdovky dopustiť. My vás dnes však zavedieme na miesto, ktoré stojí za to navštíviť v každom ročnom období.

SR, región Liptov – leto plné zážitkov
Publikované: 3.7.2014
Stredoslovenský región Liptov je veľmi rôznorodý a každoročne priláka obrovské množstvo návštevníkov. Vďačí za to prekrásnej prírode, ktorá je v tomto regióne naozaj veľmi rozmanitá. Okrem turistických a cyklistických chodníkov v sebe ukrýva aj mnohé krásy v podzemí, termálne a minerálne pramene, či obrovský kus histórie. Na svoje si tu prídu i milovníci nezvyčajných adrenalínových zážitkov.

SR, región Liptov: Liptovský Ján – Podzemie pod vežami
Publikované: 10.7.2014
Po týždni sa opäť vraciame na Liptov. Tentoraz vás nebudem nahovárať na žiadne bláznivé adrenalínové zábavky, skôr naopak, pozývam vás do múzea. Nie však do hoc akého! Podzemie pod vežami, ako sa toto maličké múzeum v Liptovskom Jáne volá, v sebe ukrýva pútavú expozíciu, ktorá vám priblíži život mince od jej úplného počatia v zemských hlbinách až po jej narodenie v mincovni.

SR, región Liptov: Stanišovská jaskyňa – jedinečný zážitok pre celú rodinu  
Publikované: 17.7.2014
Po návšteve maličkého, no veľmi zaujímavého múzea s názvom Podzemie pod vežami v Liptovskom Jáne, ktoré dokumentuje život mince od jej úplného počatia v zemských hlbinách až po jej narodenie v mincovni, sme sa rýchlo autami presunuli do Jánskej doliny, kde na nás mal čakať sprievodca zo Stanišovskej jaskyne.

SR, vodná nádrž Liptovská Mara - raj pre milovníkov vodných športov a kúpania
Publikované: 24.7.2014
Pokiaľ aj vy patríte k tým, ktorí si leto bez kúpania a šantenia pri vode nevedia predstaviť, a namiesto preplnených kúpalísk či aquaparkov uprednostňujete radšej kúpanie v jazerách, rybníkoch či vodných nádržiach, tak vám Liptovskú Maru dozaista netreba vôbec predstavovať.

SR: Zimná lyžovačka na horách
Publikované: 15.12.2014
Kto chce mať istotu, že si v zime dobre zalyžuje, mal by sa orientovať na svahy vo vysokohorských polohách. Zasnežované top lyžiarske zjazdovky vo Vysokých a Nízkych Tatrách, či Demänovskej doline a iných lokalitách, sú zárukou kvalitnej vianočnej a novoročnej lyžovačky, aj keď je väčšina Slovenska bez snehu.

Ski Tále: lyžovačka pre jednotkárov zadarmo
Publikované: 30.1.2015
Mať samé jednotky na polročnom vysvedčení sa aj tento rok v Táloch vyplatí! Všetci študenti a školáci so samými jednotkami na polročnom vysvedčení budú aj tento rok lyžovať v stredisku Ski Tále zadarmo.

Detva: 52. stretnutie Krásistov
Publikované: 24.5.2015
Organizátori 52. stretnutia Krásistov vás všetkých, čitateľov časopisu a turistov pozývajú na stretnutie v krásnej prírode. Prijmite pohostinnosť Detvancov a všetkých obyvateľov Podpoľania z okolitých obcí od Hriňovej až po Očovú a odneste si nezabudnuteľné zážitky.

SR, Kalameny – dedinka s prírodným a turistickým bohatstvom
Publikované: 4.10.2015
Región Liptov ponúka veľa atraktívnych miest k výletom. Pokiaľ ste turisti či lyžiari, čakajú na vás nádherné hory, milovníci vody sa môžu vyšantiť v akvaparkoch a tí ktorí obľubujú históriu môžu zájsť do miest ako Liptovský Mikuláš, Ružomberok a mnohých ďalších.

Slovensko: Bezpečne na hory V. – Západné a Nízke Tatry
Publikované: 6.2.2012
V piatej časti seriálu o bezpečnosti na horách si povieme niečo o základných pravidlách pohybu v teréne a správaní sa na území Západných a Nízkych Tatier v letnom období. Letná turistika je na našom území veľmi obľúbenou a vyhľadávanou činnosťou. Práve preto, z pohľadu úrazovosti, patrí medzi najvyťaženejšie obdobie záchranárov.

SR: Lúčky, Bešeňová – travertínová krása
Publikované: 6.9.2012
Na severe Slovenska v oblasti Liptova sa nachádzajú majestátnymi horami obklopené dve malebné obce. Jedna známa hlavne aquaparkom s termálnou vodou a paradajkami pri priehrade Liptovská Mara a druhá pod horskými svahmi Chočských vrchov známa liečivou vodou z miestnych kúpeľov.

SR: Svätý Kríž – vzácny artikulárny kostol
Publikované: 23.8.2012
Neďaleko okresného mesta Liptovský Mikuláš sa nachádza dedinka Svätý Kríž, ktorá sa môže pochváliť vzácnou a jedinečnou drevenou stavbou, dokonca jednou z najväčších v strednej Európe, dreveným artikulárnym evanjelickým kostolom.

Región Liptov: cieľ oddychu a zábavy
Publikované: 23.9.2010
Vďaka prírodným podmienkam a kultúrno-historickým pamiatkam je oblasť medzi Vysokými a Nízkymi Tatrami na severe Slovenska jednou z najkrajších a turisticky najvyhľadávanejších oblastí cestovného ruchu.


Súvisiaca fotogaléria

SR: Nízke Tatry – výstup na Ďumbier v zimných podmienkach
Ďumbier – vrch v Nízkych Tatrách, ktorý navštívil snáď každý vysokohorský turista. Táto mohutná h...

SR: Demänovská dolina v Nízkych Tatrách
Jadrové pohorie Nízke Tatry sú najrozsiahlejším pohorím Slovenskej republiky a zároveň druhým naj...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

25.5.2020
Do 9. ročníka udeľovania cien o najobľúbenejší hotel roka Czech Hotel Awards 2020 sa zapojilo viac než 1200 hotelov. Poslaním organizátorov je vytvorenie zodpovednej platformy, ktorá prepojuje, oceňuje a podporuje všetkých hotelierov pristupujúcich k svojmu podnikaniu s otvorenou mysľou a láskyplným srdcom. Táto vízia nadobúda na význame najmä v súčasnom dianí.

22.5.2020
Všetci milovníci múzeí sa môžu tešiť na postupné otváranie týchto klenotníc histórie. Návštevníkov čakajú mnohé výstavy, tematické prehliadky, ako aj stále expozície.
20.5.2020
Praha je nádherná počas všetkých ročných období. Nateraz je navyše poloprázdna! Ponúka zážitky nielen pre milovníkov historických pamiatok a kultúry, ale aj pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode. Preto vám prinášame niekoľko tipov na potulky po krásnych pražských parkoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - VENEZUELA a PARAGUAJ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 26. 5. 2020
sviatok:Dušan
dnes:
utorok 26.5.
16 °C
zajtra:
streda 27.5.
19 °C