www.infoglobe.sk » USA, Texas: Houston – návšteva múzeí

USA, Texas: Houston – návšteva múzeí

Publikované: 9.8.2019
Fascinujúcej návšteve Johnsonovho vesmírneho strediska sa len máločo vyrovná. No i tak sa spolu pozrieme ďalej.

Asi najlepším miestom, kde začať, je Museum District alebo Múzejná štvrť, v ktorej sa nachádza spolu devätnásť múzeí, do jedenástich z nich máte dokonca vstup zdarma. Medzi tie najlepšie múzea jednoznačne patria Múzeum umenia (Museum of Fine Arts, Houston), Prírodovedné múzeum (Museum of Natural History), Múzeum detí (Children’s Museum of Houston), Múzeum holokaustu (Holocaust Museum) alebo Múzeum súčasného umenia (Contemporary Arts Museum Houston).

Múzeum umenia

Múzeum umenia je jedno z najväčších múzeí v celých Spojených štátoch. Jeho stála zbierka obsahuje 6 000 rokov ľudskej histórie a okolo 64tisíc diel zhromaždených na šiestich kontinentoch, výstavná plocha má neuveriteľných 28 tisíc m2. V popredí všetkého musíme zmieniť predkolumbovské umenie, ktoré vám umožní spoznať pôvodné kultúry Strednej a Južnej Ameriky pred tým, než ju pre Európanov objavil moreplavec Krištof Kolumbus v roku 1492.

Veľká pozornosť je venovaná aj pôvodným obyvateľom Severnej Ameriky. Zbierky zahŕňajú keramiku, bábiky, textílie, košíky, masky alebo strieborné šperky. Vek predmetov sa pohybuje od 2. tisícročia pred Kristom po 50. roky 20. storočia. Sú tu zastúpené kultúry Apačov, Kwakwaka’wakwov a Tlingitov.

Múzeum umenia

Je dosť možné, že v Múzeu umenia strávite celý deň. Ak vám však zostanú dáke sily, určite nevynechajte ani Múzeum prírodných vied. To bolo založené presne pred 110 rokmi, a to s bohumilým zámerom vytvoriť inštitúciu, ktorá by zdarma zoznamovala obyvateľov Houstonu so vzdelaním a vedou.

Múzeum prírodných vied

Pokiaľ náhodou pôjdete do Houstonu ešte tento rok, určite si nenechajte ujsť toto múzeum už len z dôvodu, že sa tu koná unikátna výstava na počesť prvého pristátia na Mesiaci. Jej centrálnym bodom je model mesiaca v merítku 1 : 500 000 s projektovanými fotografiami mesačného povrchu vo vysokom rozlíšení 120 dpi. Uvidíte napríklad miesto pristátia lunárneho modulu Apollo 11 aj odvrátenú stranu Mesiaca.

Múzeum prírodných vied

Múzeum je veľmi úspešné a populárne. Každý rok ho navštívia zhruba dva milióny ľudí. Okrem výstavných priestorov sa tu nachádza aj obrovská kinosála s plátnom s rozmermi 18 × 24 metrov. Premieta sa tu napríklad skvelý dokument o pristátí na Mesiaci alebo dokument o Veľkej koralovej bariére.

Predtým, než sa sem vydáte, majte na pamäti, že obzvlášť počas víkendov tu môžu byť dosť veľké davy turistov, takže návštevu si radšej naplánujte na všedný deň. Inak čo sa týka vstupeniek, dospelí zaplatia za vstup 25 dolárov a študenti, deti a ľudia vo veku 62+ len 16 dolárov.

GPS: 29°43'23.5"N 95°23'18.3"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Hequals2henry, Judson Dunn, Wolfgang Manousek, Agsfw, Eflon

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Texas: Houston – dotyk vesmíru
Publikované: 2.8.2019
Dnes pokračujeme v našej tour po amerických mestách. Z floridského Orlanda, ktoré sme navštívili minule, zamierime ďaleko smerom na západ, a to až do mesta Houston v Texase, o ktorom sa okrem iného hovorí, že miestna kulinárska scéna je najlepšia v celých Spojených štátoch amerických. Ale to nie je to jediné, na čo sa môžete tešiť.

USA, Texas: Fort Worth – raj kovbojov
Publikované: 16.8.2019
Mesto leží iba 50 kilometrov západne od známeho Dallasu (u nás predovšetkým kvôli rovnomennému seriálovému hitu 90. rokov), ktorý ho možno tak trochu neprávom zatieňuje.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

17.8.2019
Do konca septembra bude v pražských uliciach prebiehať kampaň zameraná na pravidlá, ktoré musia dodržiavať turisti v hlavnom meste. Sústredí sa na chovanie turistov v nočnej Prahe v problematických lokalitách.
16.8.2019
Turistická krajina Nemecko vás pozýva osláviť leto. Počas horúcich dní ožívajú ulice nemeckých miest tancom, kinom pod holým nebom, koncertami i veľkolepou atmosférou.
15.8.2019
Od piatka 16. do nedele 18. augusta sa koná 49. ročník Barum Czech Rally Zlín. Toto podujatie patrí k najvýznamnejším motoristickým akciám v Českej republike. Slávnostný štart rally je naplánovaný na 16. hodinu na námestí pred zlínskou radnicou, celková dĺžka trate 750 km obsahuje niekoľko etáp.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 17. 8. 2019
sviatok:Milica
dnes:
sobota 17.8.
26 °C
zajtra:
nedeľa 18.8.
30 °C