www.infoglobe.sk » USA, Texas: Beaumont – múzeá

USA, Texas: Beaumont – múzeá

Publikované: 28.8.2020
Dnes budeme v poznávaní texaského Beaumontu pokračovať. Druhá časť začne neobvykle, a to v akejsi aligátorovej zoo Gator Country Adventure Park, kde žije viac než 600 aligátorov. Jedným z obyvateľov je tiež Veľký Al, ktorému tiahne na 90. K miestnej komunite patrí aj Veľký Tex, ktorý v zajatí dorástol do veľkosti 4,5 metra a váhy takmer pol tony.

Park bol kedysi dávno farmou pre aligátory, ktorá bola v 90. rokoch opustená, než sa z nej stalo útočisko nechcených a zranených aligátorov. Dozviete sa tu o nich mnoho zaujímavých informácií a môžete sa zúčastniť aj kŕmenia.

Beaumont

Ďalej sa pozrieme do fantastického Texas Energy Museum, ktoré vás zavedie do histórie ťažby ropy v Texase. Múzeum sa rozkladá na dvoch poschodiach, kde sa dozviete o dejinách ťažby ropy vrátane procesu jej spracovania. Uvidíte tiež krátke dokumentárne videá o tom, ako ropa zaisťuje beh moderného sveta a aké výrobky z nej pochádzajú.

Texas Energy Museum

Navyše si v múzeu budete môcť vyskúšať, aké je to byť za kormidlom gigantického ropného tankeru. Tiež si môžete prehliadnuť fotografie z výbuchu z roku 1901 na Spindletopu. Keď už budete s múzeom hotoví, iste uvítate nejaké to menšie občerstvenie, odporúčame skúsiť autentické mexické jedlo v Tacos La Bamba.

Vydajme sa ale tiež za umením. Vezmeme vás na návštevu do Art Museum of Southeast Texas. Exponáty, ktoré tu sú vystavované, každé tri mesiace rotujú. Stála kolekcia zahŕňa rôzne druhy umeleckých diel, ktorých nosnou témou je juhovýchodný Texas. Hlavný dôraz je kladený na súčasné a moderné umelecké diela od 50. rokov 20. storočia, a to prevažne od miestnych umelcov.

Art Museum of Southeast Texas

Ďalej odporúčame prehĺbiť spirituálnu časť vášho zážitku návštevou katedrály sv. Antona (St. Anthony Cathedral Basilica). Nezáleží, či ste veriaci, alebo nie, ide o jedno z vizuálne najúchvatnejších miest, ktoré môžete vidieť. Vnútro katedrály, ktorá bola postavená v roku 1907, môžete vidieť v čase, kedy tu neprebiehajú omše. Iste na vás zapôsobia miestne vitrážové okná, mozaikové podlahy a pozlátený interiér.

St Anthony Cathedral Basilica

Čerešničkou na torte bude plavba na riečnej lodi Ivory Bill, s ktorou sa preplavíte na rieke Neches a dozviete sa o miestnom ekosystéme.

 

GPS: 30°05'11.0"N 94°05'58.0"W

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Wikipedia.org: R. Rothenberger, Jim Evan, Larry D. Moore, Reagan Rothenberger, Crichardson1776Diskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Texas – San Antonio
Publikované: 31.7.2020
V San Antoniu sa nachádzajú jedny z najznámejších historických miest štátu Texas, čo z mesta robí veľmi atraktívnu lokalitu. Avšak možností, čo tu zažiť nad rámec histórie, je obzvlášť v okolí mesta viac než dosť.

USA, Arkansas – Little Rock
Publikované: 4.9.2020
Pokračujeme v cestovaní po Spojených štátoch amerických, kde sa dnes pozrieme do arkansaského mesta Little Rock, ktoré leží v srdci tohto južanského štátu. Mesto sa rozkladá pozdĺž rieky Arkansas a bolo založené v roku 1820, teda krátko po ustanovení arkansaského teritória. Little Rock bol od začiatku hlavným mestom štátu, ktoré je 200 rokov po svojom založení obľúbeným výletným miestom pre rodiny, kde sa toho dá mnoho podniknúť.

USA, Texas: Austin – pre život aj podnikanie
Publikované: 7.8.2020
V dnešnom diele o cestovaní po Spojených štátoch sa pozrieme do Texasu, konkrétne do jeho hlavného mesta Austin s približne miliónom obyvateľov. Austin patrí medzi najrýchlejšie rastúce a najdynamickejšie mestá Severnej Ameriky. Niet divu. Podnebie, relatívne nízke náklady na život, na americké pomery vysoká bezpečnosť a silná ekonomika sem láka mnoho ľudí. Sídli tu a majú tu kancelárie jedny z najvýznamnejších spoločností sveta ako 3M, Apple, Google, Amazon, IBM.

USA, Texas: Beaumont – do múzeí
Publikované: 21.8.2020
Po návšteve Corpus Christi dnes zájdeme do mesta Beaumont na severovýchode. História Beaumontu je úzko spätá s ťažbou ropy. Dodnes je v pamäti incident z roku 1901, kedy došlo k obrovskej explózii ropného vrtu. Dnešný Beaumont je obklopený ropnými vrtmi, avšak mesto je silno zamerané na ochranu svojich prírodných zdrojov a v jeho okolí tak nájdete napríklad prírodný park Big Thicket National Preserve alebo mokrade Cattail Marsh Wetland.

USA, Texas: Fort Worth – lietadlá a umenie
Publikované: 30.8.2019
Už v minulom článku sme sa venovali múzeám v populárnej štvrti Sundance Square a dnes budeme pokračovať.

USA, Texas: Fort Worth – raj kovbojov
Publikované: 16.8.2019
Mesto leží iba 50 kilometrov západne od známeho Dallasu (u nás predovšetkým kvôli rovnomennému seriálovému hitu 90. rokov), ktorý ho možno tak trochu neprávom zatieňuje.

USA, Texas: Fort Worth – za umením
Publikované: 23.8.2019
V centre tohoto u nás pomerne málo známeho texaského mesta by ste nemali obísť záhrady Water Gardens zo 70. rokov minulého storočia. Ide o niekoľko nádherných fontán, na ktoré je radosť hľadieť. V horúcich letných dňoch sa v nich môžete aj osviežiť.

USA, Texas: Houston – návšteva múzeí
Publikované: 9.8.2019
Fascinujúcej návšteve Johnsonovho vesmírneho strediska sa len máločo vyrovná. No i tak sa spolu pozrieme ďalej.

USA, Texas: Houston – dotyk vesmíru
Publikované: 2.8.2019
Dnes pokračujeme v našej tour po amerických mestách. Z floridského Orlanda, ktoré sme navštívili minule, zamierime ďaleko smerom na západ, a to až do mesta Houston v Texase, o ktorom sa okrem iného hovorí, že miestna kulinárska scéna je najlepšia v celých Spojených štátoch amerických. Ale to nie je to jediné, na čo sa môžete tešiť.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jeseň na bicykli

27. 8. – 31. 10. 2020
1. cena:
Dve vstupenky do expozície Nestville Distillery
2. cena:
Kniha Okolo Slovenska na bicykli od rodinného vydavateľstva Dajama
3. cena:
Kniha Čarovný Liptov od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Štartovací balíček do súťaže Všetci na bajk 2021
2. cena redakcie:
Nové vydanie ORAVA – Panoráma ľudovej piesňovej a hudobnej kultúry (október 2020)
3. cena redakcie:
Kniha Moje najkrajšie cesty za spoznaním sveta od Marcela Králika

Aktuality:

21.9.2020
Medzinárodný deň architektúry ponúkne cez tri stovky akcií v rôznych mestách v Čechách a tiež na Slovensku. V týždni od 1. do 7. októbra vás pozýva na miesta verejnosti bežne neprístupné. Hlavná téma tohtoročného ročníku je UDRŽATEĽNOSŤ a podtéma Sociálny aspekt.
18.9.2020
Počas víkendu 26. a 27. septembra 2020 sa uskutoční podujatie, ktoré deti doslova milujú – Šarkaniáda na zámku Schloss Hof.
16.9.2020
V osade Magurka (Partizánska Ľupča) sa vracajú ku svojim dávnym koreňom. Začiatkom októbra sa bude v najvyššie položenej osade na Slovensku ryžovať zlato. Zároveň sa slávnostne otvorí banský náučný chodník, ktorý opisuje bohatú históriu tejto lokality. Pri otvorení je pripravený aj pestrý sprievodný program.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NEPÁL:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 21. 9. 2020
sviatok:Matúš
dnes:
pondelok 21.9.
23 °C
zajtra:
utorok 22.9.
24 °C