www.infoglobe.sk » USA, Texas: Fort Worth – raj kovbojov

USA, Texas: Fort Worth – raj kovbojov

Publikované: 16.8.2019
Mesto leží iba 50 kilometrov západne od známeho Dallasu (u nás predovšetkým kvôli rovnomennému seriálovému hitu 90. rokov), ktorý ho možno tak trochu neprávom zatieňuje.

Toto mesto sa bežne prezýva Cowtown alebo Mesto kráv. Dôvod je jednoduchý, v minulosti tvorili kravy nezanedbateľnú časť miestnej ekonomiky. Dnes môžete vo Fort Worth navštíviť slávnu historickú štvrť Stockyards National Historic District, ktorá je plná budov v duchu starého Divokého západu. Medzi turistami má toto mesto pomerne veľký úspech, ročne ho navštívi okolo deväť miliónov ľudí.

Fort Worth

Stockyards National Historic District bol veľký trh s dobytkom, kade kedysi prešli milióny kusov hovädzieho ročne. Dnes sa jedná o najväčšiu atrakciu v meste, ktorá návštevníkov prenesie do obdobia o viac než sto rokov späť. Užijete si skutočné rodeo, živé hudobné vystúpenia, múzeá, a dokonca môžete svoj zážitok okoreniť trebárs tým, že si vyskúšate byť skutočným kovbojom alebo si zajazdíte na koňoch.

Stockyards

Najlepším začiatkom vašej návštevy tejto štvrte bude podla nás miestne múzeum The Stockyards Museum. Len za dvojdolárové vstupné pre dospelého sa dozviete všetko o histórii chovu hovädzieho dobytka v tejto oblasti, uvidíte mnoho historických fotografií i druhú najstaršiu stále svietiacu žiarovku na svete, ktorá funguje už od roku 1899. Tá najstaršia (o celých sedem rokov) sa nachádza v meste Livermore v Kalifornii.

Stockyards

Keď budete hotoví s historickou štvrťou, skúste sa vydať do miestnej zoologickej záhrady. Tá bola založená pred 110 rokmi a oproti dnešku bola veľmi skromná. Od tej doby sa rozrástla na renomovanú inštitúciu, ktorá sa stará o stovky druhov zvierat vrátane tých ohrozených. Jedná sa o jedinú zoo v Spojených štátoch, kde sa nachádzajú všetky štyri hlavné druhy primátov – šimpanzy, gorily, šimpanzy bonobo a orangutany.

zoologická záhrada

Taktiež sa tu nachádza jedna z najúspešnejších chovných kolónií plameniakov a je to jedna z piatich zoologických záhrad, kde majú domov dva z piatich existujúcich druhov nosorožcov. Okrem toho medzi ďalších miestnych obyvateľov patria gepardy, africké levy, žirafy alebo slony s mláďatami. Zážitok v zoo sa však neobmedzuje iba na obyčajné pozorovanie zvierat. Podľa vašej chuti môžete vyskúšať šplhanie po stenách a zažiť safari so žltým vláčikom.

GPS: 32°47'22.1"N 97°20'45.8"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Mark Fisher, Lyndi and Jason, David, Malcolm, Sekretärin

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Texas: Houston – návšteva múzeí
Publikované: 9.8.2019
Fascinujúcej návšteve Johnsonovho vesmírneho strediska sa len máločo vyrovná. No i tak sa spolu pozrieme ďalej.

USA, Texas: Fort Worth – za umením
Publikované: 23.8.2019
V centre tohoto u nás pomerne málo známeho texaského mesta by ste nemali obísť záhrady Water Gardens zo 70. rokov minulého storočia. Ide o niekoľko nádherných fontán, na ktoré je radosť hľadieť. V horúcich letných dňoch sa v nich môžete aj osviežiť.

USA, Texas: Fort Worth – lietadlá a umenie
Publikované: 30.8.2019
Už v minulom článku sme sa venovali múzeám v populárnej štvrti Sundance Square a dnes budeme pokračovať.

USA, Texas: Houston – dotyk vesmíru
Publikované: 2.8.2019
Dnes pokračujeme v našej tour po amerických mestách. Z floridského Orlanda, ktoré sme navštívili minule, zamierime ďaleko smerom na západ, a to až do mesta Houston v Texase, o ktorom sa okrem iného hovorí, že miestna kulinárska scéna je najlepšia v celých Spojených štátoch amerických. Ale to nie je to jediné, na čo sa môžete tešiť.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

23.1.2020
V poradí už 5. ročník pretekov dvojčlenných tímov na rohatých saniach známych ako krňačky doplnený o špeciálne disciplíny spojené s históriou Malej Úpy a jej prvými osadníkmi sa koná v sobotu 25. januára od 10. hodiny na zjazdovke U Kostola.
22.1.2020
Bratislavské letisko si tento rok pre cestujúcich pripravilo viacero noviniek. Azda tou najlepšou sú pravidelné letecké linky na grécke ostrovy Korfu a Rodos.

21.1.2020
Národné poľnohospodárske múzeum v Prahe spojilo dve tradičné zimné akcie. V sobotu 25. januára sa uskutoční 13. ročník akcie Letenské prasa alebo zabíjačka v múzeu spolu so 7. ročníkom akcie Letenské fašiangy.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - RUSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 23. 1. 2020
sviatok:Miloš
dnes:
štvrtok 23.1.
-2 °C
zajtra:
piatok 24.1.
-1 °C