www.infoglobe.sk » SR: Pieniny – Rafting na Dunajci

SR: Pieniny – Rafting na Dunajci

Publikované: 18.7.2013
Rafting je adrenalínový vodný šport na divokej vode, kde sa dvoj- až šesť-členná posádka plaví na gumových nafukovacích člnoch. Aj na Slovensku si tento šport získal množstvo priaznivcov a každým rokom sa k ním pridávajú ďalší.

U nás na Slovensku sa dajú splavovať viaceré rieky a umelé kanály. Medzi tie najobľúbenejšie rozhodne patrí Váh, Hron, Belá, Orava a v neposlednom rade nádherná horská rieka Dunajec, ktorá tvorí prirodzenú štátnu hranicu s Poľskom v dĺžke 18 kilometrov.  Dravá horská rieka Dunajec si prerazila v pieninských bradlách pozoruhodnú pokrútenú tiesňavu dlhú necelých 9 km, pričom jej začiatok a koniec je od seba vzdušnou čiarou vzdialený len 2,5 km. Prielom Dunajca patrí k turisticky najatraktívnejším oblastiam Slovenska. Nádhernú dolinu môžete prejsť peši po červeno značenom turistickom chodníku, ktorý spája Červený Kláštor s poľskými kúpeľmi Szczawnica alebo obdivovať nádherné belostné vápencové bralá, či pozoruhodné skalné útesy počas plavby na plti, alebo ešte lepšie - na raftovom člne. Mnohé romantické zákutia, ako aj názvy samotných prírodných útvarov sú opradené ľudovými povesťami.

www.rafting-pieniny.skwww.rafting-pieniny.sk

Rafting Pieniny – zážitok na celý život

Pokiaľ ste ešte nikdy nesedeli v raftovom člne, isto nemusíte mať strach. Máme pre vás skvelý tip. Vyskúšajte si rafting na Dunajci pod vedením skúsených inštruktorov z Pieniny sport centra, ktorí vás budú sprevádzať  počas tohto jedinečného zážitku. Obrovský zážitok to isto bude aj pre vaše neposedné ratolesti. Záchranná vesta pre každého člena posádky a naozaj rokmi preverení skúsení inštruktori sú zárukou nielen bezpečnosti, ale aj skvelej zábavy. 

   www.rafting-pieniny.sk

Dĺžku splavu ako aj jeho trasu si môžete vybrať z viacerých variantov. Od kratších, ktoré vám zaberú približne 2 hodiny, až po niekoľkodňové, ktoré vám zaručia nezabudnuteľné zážitky na celý život.

www.rafting-pieniny.skwww.rafting-pieniny.sk

Na konci splavu je možnosť zabezpečenia pikniku v prírode pod zrubovým prístreškom, v ktorom si pochutíte na goralských špecialitách pri ľudovej hudbe. Naspäť na nástupište sa môžete vydať buď pešo po náučnom chodníku popri rieke, na horskom bicykli, ktorý si môžete zapožičať  naozaj za veľmi rozumnú cenu, alebo tiež autobusom.

Pieniny sport centrum vám dokáže pripraviť kvalitný program šitý presne na mieru. Od vytýčenia trasy splavu, cez zapožičanie vodáckej výbavy ale tiež bicyklov, až po zabezpečenie kvalitného ubytovania či chutného pikniku. Tak čo? Prídete si rafting na Dunajci vyskúšať aj vy? Stačí sa zapojiť do našej fotosúťaže a možno splavovanie rieky Dunajec na raftových člnoch pre 2 osoby od rafting-pieniny.sk vyhráte práve vy!

 

Text: redakcia

Zdroj a foto: www.rafting-pieniny.sk 

www.rafting-pieniny.skRafting Pieniny

Pieniny sport centrum

Červený Kláštor 45, 059 06

Tel.č. : 00421 907 477 412 

 

 Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Romantika Malého Dunaja
Publikované: 15.9.2007
Dunaj je európsky veľtok, a celá rieka je vodákmi ktorí dávajú prednosť pokojnému a rýchlemu prúdu pred obťažnými kaskádami, splavná takmer od prameňov až po dunajskú deltu. Na svojom toku Dunaj tvorí ramená, či už prírodné alebo umelé, z ktorých najbližšie sú Mosoni Duna (maďarské rameno) a najmä Malý Dunaj.

SR: Červený kláštor – kúpele pod krídlami legendárneho mnícha Cypriána
Publikované: 9.1.2019
Dnes vás zavedieme do pokojného prostredia Zamaguria, ktoré sa rozprestiera na severovýchode Slovenska. Navštívime Kúpele Červený kláštor Smerdžonka, kde vyviera z hlbín zeme od nepamäti zdravá minerálna voda. Chýry o tejto liečivej vode pod Troma Korunami (982 m n. m.) sa začali šíriť už na začiatku 14. storočia, keď ju vo svojej liečiteľskej praxi využívali kartuziánski a neskôr kamaldulskí mnísi z neďalekého kláštora.

SR, Červený Kláštor: očarujúce splavovanie Dunajca - VIDEO
Publikované: 18.9.2018
Jeseň je dozaista najfarebnejším obdobím roku a zároveň jedným z najvhodnejších pre spoznávanie krás Slovenska. Tentoraz vás zavedieme do obce Červený Kláštor, kde zažijeme jedno úžasné dobrodružstvo v podobe splavu zurčiacej rieky.

SR, Litmanová – Hora Zvir
Publikované: 8.11.2017
V dnešnom článku sa vydáme do okresu Stará Ľubovňa. Navštívime obec Litmanovú, ktorá je známa jednak lyžiarskym areálom, ale hlavne neďalekým pútnickým miestom, kde sa údajne zjavovala Panna Mária.

Červený Kláštor: Zamykanie rieky Dunajec
Publikované: 14.10.2015
Pozývame vás na ukončenie tohtoročnej vodáckej sezóny na rieke Dunajec, ktoré sa uskutoční dňa 17. októbra 2015 v priestoroch Pieniny sport centrum v Červenom Kláštore.

SR: Leto na vode – zábava pre všetkých, ktorí majú odvahu
Publikované: 31.7.2014
Milujete leto, slnko, vodu a nechýba vám odvaha? Tak práve pre vás máme jeden skvelý tip na trávenie aktívneho oddychu. Zavolajte priateľov, pobaľte rodinu a vyrazte spoločne na nezabudnuteľný splav. O krásne zážitky isto nebudete mať núdzu.

Zorbing – čoraz vyhľadávanejší adrenalínový zážitok
Publikované: 21.7.2011
Zorbing by sa vo všeobecnosti dal predstaviť ako ľahší adrenalínový outdoorový šport, pri ktorom si užijete množstvo zábavy. Existujú viaceré druhy zorbovania. Vo veľkej nafúknutej plastovej gule sa môžete pohybovať po vodnej hladine, vtedy sa jedná o aquazorbing, alebo sa môžete kotúľať strmhlav dole trávnatým kopcom. V dnešnom článku si môžete prečítať niečo bližšie o zorbingu na súši.

SR: Vysoké Tatry – predĺžený víkend plný dobrodružstva IV.
Publikované: 9.6.2011
V poslednej časti nášho rozprávania o nezabudnuteľnom predĺženom víkende vo Vysokých Tatrách sa zameriame na jeden z mnohých adrenalínových športov, ktorý má aj u nás čoraz viacej priaznivcov. Powerkiting je športová aktivita, pri ktorej sa využíva sila vetra a jazdec je pomocou ťažného šarkana (kite-u) posúvaný smerom dopredu či už na bugine, mountainboarde, snowboarde, lyžiach alebo korčuliach.


Súvisiaca fotogaléria

SR: Jesenné splavovanie Dunajca
Pokiaľ plánujete na jesenné obdobie rodinné výlety, určite navštívte aj oblasť Pienin, presnejšie...

SR, Litmanová – jednodňová lyžovačka
Obec Litmanová nie je známa iba vďaka údajným zjaveniam Panny Márie, ktoré sa mali odohrať na hor...

SR: Dunaj – splav najväčšieho európskeho veľtoku
Partia kamarátov nás s manželom zlákala vyskúšať si víkendový splav Dunaja. Aj napriek tomu, že p...


Súvisiace video

SR, Dunajec - najkrajší pohľad na okolitú krajinu
Pre všetkých, čo majú radi krásy Slovenska, sme pripravili malú ochutnávku splavu Prielomu Dunajc...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

16.10.2019
Počas víkendu 26. a 27. októbra 2019 sa zámocký komplex Schloss Hof stane ideálnym miestom pre všetkých milovníkov tajomna, duchov a strašidiel.
15.10.2019
Šumavská príroda zaznamenala po viac ako sto rokoch výskyt pralesného bezstavovca – ploskáňa veľkého (Peltis grossa), 1,5 centimetra veľkého čierneho chrobáka, ktorý sa znovu objavil v národnom parku Šumava.
14.10.2019
V sobotu 19. októbra 2019 ožijú Pezinské vinohrady pod Starou horou lahodnými vínami, piknikovými lahôdkami aj uchu lahodiacou hudbou v obklopení pestrých farieb jesene.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 16. 10. 2019
sviatok:Vladimíra
dnes:
streda 16.10.
14 °C
zajtra:
štvrtok 17.10.
17 °C