Tipy a rady

SVET: Je na čase vybrať si dovolenku!
Publikované: 3.2.2019
Cesta lietadlom sa týka len biznismenov a tých, ktorí sa niekam ďaleko sťahujú. Tak to už dávno neplatí. Lietadlo je stále častejším prostriedkom, ktorý nás prepraví za oddychom. A je jedno, či je cieľom našej cesty pomerne blízke Chorvátsko, alebo napríklad Singapur. A čo cesta za klokanmi?

SR: Spoznávajte svet aj Bratislavu (detskými očami)
Publikované: 13.1.2019
Dnes vám predstavíme náučno-vedomostnú spoločenskú hru Poznáš svet?, ako aj unikátnu knižku Bratislava pre deti, kde spoznáte tie najkrajšie výlety. Pokiaľ dočítate nasledujúce riadky do konca, zistíte, že uvedenú hru i knižku budete môcť aj vyhrať.

Knižná novinka: Slovensko v Československu
Publikované: 6.1.2019
K 100. výročiu vzniku Československej republiky sa za uplynulý rok konalo množstvo podujatí a vyšlo viacero zaujímavých publikácií. Jednou z nich je aj veľká historicko-geografická kniha, ktorá prostredníctvom starých pohľadníc predstavuje malebné zákutia Slovenska a život jeho obyvateľov v rokoch 1918 až 1939.

SR: Príbehy vrchov alebo poznávanie ich tela a duše...
Publikované: 30.12.2018
„Tam vo vrchoch, vysoko, vo vrchoch, kde je blízko k belasej oblohe, ale, žiaľ, ďaleko od úrodnej zeme, tam, kde je začiatok vody a koniec chleba, majú ľudia málo na majetku, ale veľa na cti, ako to už obyčajne býva, keď sa človek po celý život Bohu do očí díva.“

SR, Bratislava – retro prechádzka mestom
Publikované: 23.12.2018
Pozývame vás na retro obrazovo-textovú prechádzku po Bratislave, ktorú prináša knižná novinka. Prenesieme sa do rokov 1948 až 1989. Obraz hlavného mesta v období socializmu budeme spoznávať prostredníctvom vtedy vydaných pohľadníc. Tie pripomenú, nielen Bratislavčanom, ako vyzeralo a čím žilo mesto pred ešte relatívne krátkym obdobím.

SR, Trnava: známa – neznáma očami Mateja Bela
Publikované: 19.12.2018
Prijmite pozvanie na prechádzku historickou Trnavou, ktorou nás prevedie „slávna ozdoba Uhorska“ – Matej Bel. Objavme spolu s ním neznáme zákutia mesta a jeho dejín a nechajme sa unášať atmosférou trnavských ulíc v osemnástom storočí.

HoryZonty ponúknu silné príbehy už v októbri
Publikované: 2.10.2018
Už o necelý mesiac sa v Trenčíne bude konať festival dobrodružných filmov HoryZonty. Hlavný program sa síce začína vo štvrtok 8. novembra, ale prvú festivalovú chuťovku pripravili organizátori už v sobotu 20. októbra v podobe inšpiratívnej hostky Dagmar Svátekovej.

Maľované Čičmany zdobia nielen drevenice a folklór, ale aj zrekonštruovaný kaštieľ
Publikované: 1.10.2018
Vynovený barokovo – klasicistický Kaštieľ Čičmany, kde je dnes penzión s reštauráciou, je architektonickou perlou Rajeckej doliny. Hrdé sídlo zemepánov uhorskej šľachty je obklopené krásnymi maľovanými drevenými domčekmi s bielymi vzormi. Práve pre tieto maľované drevenice sú rázovité Čičmany známe po celom svete.

Poľsko, Lodž: bývalá textilná veľmoc II.
Publikované: 17.10.2014
Dnes se ešte raz vraciame do tretieho najväčšieho poľského mesta, do mesta Lodž.

Splavovanie horného toku Vltavy
Publikované: 28.5.2009
Od 1. mája 2009 sa opäť trochu sprísnili pravidlá pre splavovanie horného toku Vltavy. Zatiaľ toto bolo obmedzené buď časom, to jest bolo umožnené len určitú časť roka a časť dňa a podľa vodného stavu. Kedy sa na rieku buď mohlo, alebo naopak, bolo splavovanie zakázané.

Východné Čechy na jar
Publikované: 26.4.2008
Popis niekoľkých riek, ktoré stoja za návštevu.

Boof alebo spásonosný záber
Publikované: 14.8.2007
Keď sa vydáme pádlovať na rieku, predpokladom je dobré zvládnutie všetkých základných záberov. Keď chceme jazdiť ďalej a zlepšovať svoje jazdecké schopnosti, k základným záberom pribudne ešte mnoho ďalších vecí.

Ochrana prírody a riek
Publikované: 12.7.2007
Ochrana prírody je celosvetový problém. Priehrady áno či nie? Zásahy do riečnych korýt? V minulosti aj u nás boli mnohé toky „narovnané“, čím rieka prišla o svoj prirodzený pôvab a odtok vody sa zrýchlil. Pre vodáka to má význam v tom, že voda v takom toku vydrží len po krátku dobu a počet dní, kedy je rieka splavná, je nižší.

Čo si zabaliť na vodu
Publikované: 12.7.2007
Balenie nie je iba extravagantný výraz pri hľadaní partnera, ale dosť dôležitá aktivita, ktorá zvyčajne predchádza samotnú cestu. Ak teda necestujeme len s kreditnou kartou. Mnohí z nás majú skúsenosti s tým, čo si zobrať na dovolenku k moru, čo si zabaliť na týždeň do hôr na lyže, ale to už chce trochu skúseností, niektorí majú svoj zoznam vecí, ktoré si berú na vodu, do hôr, na bicykel či inde.

Výber rieky na výlet
Publikované: 12.7.2007
Závisí to na skúsenosti, času, vybavení a našej túžbe...

Bezpečnosť jazdy na vode
Publikované: 5.6.2007
Predpoklad, že sa na vodu vydajú len ľudia dostatočne poučení o nebezpečenstve rieky a aspoň čiastočne znalí ovládania plavidla, sa ukazuje ako trochu naivný. Na vodu sa dnes vypraví aj úplný začiatočník. A to v niektorých prípadoch úplne sám, bez kamarátov, napríklad iba s dievčaťom, ktorému chce ukázať, ako zvládne dobrodružstvo. Preto si dovoľujeme uviesť aj celkom základné informácie.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

23.7.2019
Výbor svetového dedičstva na svojom zasadaní v azerbajdžanskej metropole Baku rozhodol o zaradení Baníckeho regiónu Erzgebirge/Krušnohorie a Národného žrebčína Kladruby nad Labem do zoznamu pamiatok svetovej hodnoty.
22.7.2019
Do 1. septembra 2019 máte možnosť využiť na cestovanie tradičný vláčik Hanička (motorový vozeň 810), ktorý jazdi na trati zo Spišského Podhradia do Spišských Vlachov.
21.7.2019
Aj toto leto si môžete užiť Medzinárodný kultúrny festival Dni Majstra Pavla v Levoči, ktorý do 28. augusta 2019 prináša pouličné vystúpenia divadelníkov, muzikantov a tanečníkov, ako aj posolstvo kultúry.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - LAOS:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 23. 7. 2019
sviatok:Oľga
dnes:
utorok 23.7.
30 °C
zajtra:
streda 24.7.
29 °C