www.infoglobe.sk » SR: Leto na vode – zábava pre všetkých, ktorí majú odvahu

SR: Leto na vode – zábava pre všetkých, ktorí majú odvahu

Publikované: 31.7.2014
Milujete leto, slnko, vodu a nechýba vám odvaha? Tak práve pre vás máme jeden skvelý tip na trávenie aktívneho oddychu. Zavolajte priateľov, pobaľte rodinu a vyrazte spoločne na nezabudnuteľný splav. O krásne zážitky isto nebudete mať núdzu.

Tiež patríte k tým, ktorí nedokážu celé leto len tak nečinne sedieť niekde pri vode a na to, aby ste si skutočne oddýchli, potrebujete aj trošku prevetrať hlavu na čerstvom vzduchu či zapojiť nejaký ten sval na tele? Tak potom by ste rozhodne mali vyskúšať splav niektorej krásnej rieky, či už dravej alebo  pokojnejšej, výber je samozrejme iba na vás, alebo aspoň okúsiť neopísateľný adrenalínový rafting napríklad na umelom kanáli v areáli vodných športov v Liptovskom Mikuláši. Pokiaľ nepatríte k skúseným vodákom, rozhodne by ste sa na vodu nemali vybrať sami. Najlepšie urobíte, ak sa skontaktujete so skúsenými vodákmi,  napríklad z cestovnej agentúry John the B tour, ktorých nájdete aj na webové stránke www.splavujeme.sk.

splavujeme.sk

Výborní vodáci s bohatými skúsenosťami zo splavovania slovenských, ale aj európskych riek vám zaručia, že si na vode užijete nielen more zábavy, ale že sa pod ich vedením budete cítiť aj naozaj bezpečne. Veď bezpečnosť je vždy na prvom mieste, ale dôležité sú tiež ľudský prístup, priateľská povaha a naozajstné nadšenie, ktoré skúseným vodáckym inštruktorom, ktorí spolupracujú s cestovnou agentúrou John the B tour rozhodne nechýbajú.

splavujeme.sk

Ponuku raftingu nájdete TU.  Kalendár vodáckych akcií, na ktorých sa môžete zúčastniť aj vy nájdete TU.

www.splavujeme.skwww.splavujeme.sk

Získať nové zážitky, pozrieť sa na miesta z inej perspektívy a zároveň tráviť voľný čas športom v prírode, to všetko sa v sebe snúbi, ak sa rozhodnete pre splavovanie riek. Na výber máte nielen splavy slovenských, ale aj zahraničných riek. Medzi najobľúbenejšie splavné rieky rozhodne patrí rieka Hornád, ktorá preteká aj Košicami, kde cestovná agentúra John the B tour sídli. Splavovať však môžete aj iné rieky, napríklad si môžete vyskúšať rafting na riekach Belá či Dunajec. Ak sa na splav zatiaľ necítite a radi by ste si najskôr kajak alebo kánoe len tak cvične vyskúšali, máte možnosť zúčastniť sa kurzu kanoistiky na vodnej nádrži Ružín, prípadne kurzov kanoistiky a bezpečnosti na rieke. Nemusíte sa však báť. Splav rieky je naozaj vhodný pre každého. Na svoje si prídu úplní začiatočníci, rodiny s deťmi, partie kamarátov, ale tiež skúsení vodáci. Kompletnú ponuku splavov organizovaných cestovnou agentúrou John the B tour nájdete na webové stránke www.splavujeme.sk.

splavujeme.sk

Ak nemáte vo svojom okolí nikoho, kto by nabral dostatok odvahy a chcel si užiť toto nezabudnuteľné dobrodružstvo spolu s vami, nezúfajte! Pokojne sa dohodnite s inštruktormi aj sami, chce to len odvahu. Skúsení a nadšení vodáci vám budú isto rozumieť. A čo viete? Možno sa aj z vás stane vášnivý vodák ;-)

Pozor súťaž!

Pokiaľ ešte stále váhate, či je splav to pravé orechové pre vás, možno to rozhodne osud. Stačí, ak sa zapojíte do našej letnej fotosúťaže a ste v hre o krásne ceny. Jednou z nich je aj kurz splavovania na Aničke pre 2 osoby od www.splavujeme.sk. Ide o fantastický zážitok v podobe dvojhodinového kurzu na Hornáde, ktorý je vhodný aj pre úplných začiatočníkov či rodiny s deťmi. Preto neváhajte a poďte súťažiť!

www.splavujeme.sk/sk/

Text: redakcia

Zdroj a foto: cestovná agentúra John the B tour, www.splavujeme.sk Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR: Košické rozprávkové Vianoce
Publikované: 13.12.2015
Aj tento rok metropola východu – Košice premení svoju Hlavnú ulicu na rozprávkovú krajinu plnú vôní, svetiel, chutí a dobrej nálady. Návštevníci sa môžu tešiť na bohatý program plný prekvapení.

SR, Herľany – obec preslávená gejzírom
Publikované: 13.8.2015
Po dlhšej dobe sa vydáme na východné Slovensko, aby sme navštívili zopár jedinečných miest. Prvým z nich bude obec Herľany, ktorá sa nachádza približne 28 kilometrov od Košíc v malebnej krajine na úpätí Slanských vrchov a v údolí Herlianskeho potoka.

Košice: výstava Záhady, osudy, múmie
Publikované: 19.7.2015
Už 21. júla 2015 zavíta do Východoslovenského múzea netradičná putovná výstava maďarského prírodovedného múzea, ktorá nesie názov Záhady, osudy, múmie.

Betliar: Jej Veličenstvo kráľovná
Publikované: 21.6.2015
Letná sezóna 2015 v kaštieli v Betliari sa nesie v znamení legendárnej kráľovnej Alžbety, známej pod menom Sisi. SNM - Múzeum Betliar v kaštieli Andrášiovcov (Andrássyovcov) pripravilo výstavu Jej Veličenstvo kráľovná. Kráľovná Alžbeta v našich dejinách a predstavách, ktorá je prvou svojho druhu na Slovensku.

Košice: Motýle exotických trópov 2015
Publikované: 15.6.2015
V Botanickej záhrade v Košiciach aj tento rok prebieha jedinečná motýlia šou. Do 30. júna 2015 sa z kukiel vyliahnu vyše tri tisícky exotických motýľov, ktoré lietajú v skleníku priamo pomedzi návštevníkov, alebo odpočívajú na rastlinách.

Košice: Gurmán Fest 2015
Publikované: 10.6.2015
Už 12. až 14. júna 2015 môžu návštevníci Košíc zažiť jedinečný festival výnimočných chutí Gurmán Fest. Zaujímavý kulinársky festival, počas ktorého sa predstavia najlepšie reštaurácie Košíc, je podujatie, na ktorom by ste nemali chýbať.

Košice: Balónová fiesta 2015
Publikované: 8.6.2015
Vychutnajte si pohľady na metropolu východného Slovenska priamo z balóna v dňoch 10. až 13. júna 2015, kedy sa koná 22. ročník medzinárodnej Balónovej fiesty v Košiciach.

Malá Tŕňa: Tokaj pod hviezdami
Publikované: 25.5.2015
Už 30. mája 2015 sa uskutoční podujatie Tokaj pod hviezdami, ktorého súčasťou bude aj slávnostné otvorenie a rozsvietenie 12 metrov vysokej vyhliadkovej veže, ktorá svojim jedinečným tvarom v podobe dreveného suda sa stane novou atrakciou regiónu.

SR, Smolník – kráľovské banské mestečko
Publikované: 7.5.2015
Na východnom Slovensku sa nachádza mnoho krásnych miest a my jedno z nich dnes navštívime. Zastavíme sa v obci Smolník v okrese Gelnica, ktorý má bohatú banskú minulosť, nevšedné architektonické pamiatky a je obklopený nádhernou prírodou ideálnou pre turistické vychádzky.

SR: Pieniny – Rafting na Dunajci
Publikované: 18.7.2013
Rafting je adrenalínový vodný šport na divokej vode, kde sa dvoj- až šesť-členná posádka plaví na gumových nafukovacích člnoch. Aj na Slovensku si tento šport získal množstvo priaznivcov a každým rokom sa k ním pridávajú ďalší.

V lete na vodu do Poľska?
Publikované: 14.9.2007
Prečo nie? Do Poľska sa kedysi jazdilo aj na nákupy. Menej už k moru, hoci aj to má svoje čaro, no kto by mal rád studený Balt, že? V ostatnom čase sa čoraz viac jazdí do Poľska s pádlom. Najskôr turisti objavili kraj jazier, z ktorých najznámejšie sú Mazurské jazerá na severovýchode krajiny.

Romantika Malého Dunaja
Publikované: 15.9.2007
Dunaj je európsky veľtok, a celá rieka je vodákmi ktorí dávajú prednosť pokojnému a rýchlemu prúdu pred obťažnými kaskádami, splavná takmer od prameňov až po dunajskú deltu. Na svojom toku Dunaj tvorí ramená, či už prírodné alebo umelé, z ktorých najbližšie sú Mosoni Duna (maďarské rameno) a najmä Malý Dunaj.

Vodácka foto-inšpirácia z Lenory do Novej Pece
Publikované: 25.10.2007
Vodácka foto-inšpirácia v hornom toku Vltavy v úseku Lenora - Nová Pec

Egua – talianska perla
Publikované: 13.8.2007
Táto krásna rieka sa nachádza v oblasti Piemont v severozápadnej časti Talianska. Rieka býva splavná zvyčajne na jar počas topenia snehu. Je problém naraziť tu na ideálnu vodu.


Súvisiaca fotogaléria

SR: Dunaj – splav najväčšieho európskeho veľtoku
Partia kamarátov nás s manželom zlákala vyskúšať si víkendový splav Dunaja. Aj napriek tomu, že p...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Dotyk jari

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Exkluzívne miniatúry: remeselný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Ročné predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka
3. cena redakcie:
Liptov – turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

16.4.2021
Aj tento rok sa môžete zapojiť do ankety Strom roka, ktorej cieľom je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie. Do 30. apríla 2021 (do 22.4. v ČR) môžu jednotlivci, mestá, školy či organizácie nominovať stromy a po výbere odbornou porotou bude spustené hlasovanie.
14.4.2021
Pred pár dňami oznámil Bratislavský dopravný podnik informáciu o zatraktívnení cestovania verejnou dopravou spôsobom plošného zvýšenia ceny cestovného, zrušením obľúbeného 15 minútového lístka a zlacnením ročného lístka o 25%.
12.4.2021
Len nedávno vyšla nová štúdia Barcelonského inštitútu pre globálne zdravie (ISGlobal) o kvalite ovzdušia v tisíckach európskych miest. Spomedzi 31 štátov majú najhoršie výsledky Taliansko, Španielsko, Poľsko, Belgicko a Česká republika.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO:

ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO

TIPY NA VÝLETY - ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO

 

Alžírsko, Alžír: Kombinácia európskej a islamskej architektúry

Pobrežie slonoviny, Abidjan - Tropický Manhattan

Tunisko – severom po stopách histórie

Tunisko – krajina bohatá na zážitky aj raj filmárov

Tunisko, Sahara – do púšte

 

Všetko dôležité, čo by ste o Alžírsku mali vedieť, nájdete TU, o Pobreží Slonoviny TU a Tunisku TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 18. 4. 2021
sviatok:Valér
dnes:
nedeľa 18.4.
10 °C
zajtra:
pondelok 19.4.
8 °C