www.infoglobe.sk » Taliansko: Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Taliansko: Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Publikované: 1.12.2019
Premýšľate, ktoré lyžiarske stredisko v Taliansku si vyberiete pre svoju zimnú dovolenku? Poradíme vám, ktoré miesta dlhodobo patria k najobľúbenejším a najnavštevovanejším. Prezradíme vám tiež, prečo to tak je.

Livigno

Livigno je stávkou na istotu, zažijete tu to najlepšie lyžovanie v Taliansku. Stredisko ponúka 115 km zjazdových tratí orientovaných do všetkých svetových strán. Výhodou je skvelý pomer červených, modrých a náročných čiernych zjazdoviek. Takže nemusíte mať strach, že nenájdete tú pravú pre vás. Vyšantiť sa môžete aj v špecializovaných freeride zónach a snowparku Mottolino. Vďaka vysokej nadmorskej výške sú tu skvelé snehové podmienky až do konca apríla. To priam zvádza milovníkov zimných športov aby na začiatku či na konci sezóny využili skvelú akciu free ski. Počas nej si môžete užiť lyžovanie v Alpách so skipasom zadarmo. A to nie je všetko, Livigno je nákupným rajom. Je poslednou bezcolnou zónou v EU, takže si vezmite poriadne plnú peňaženku.

Livigno

Val di Fiemme

Veľmi obľúbené stredisko, ktorého veľkou prednosťou je dobrá dostupnosť z Českej republiky a výborný pomer medzi cenou a kvalitou. Val di Fiemme sa zaraďuje medzi absolútnu špičku v modernosti prepravných systémov a v takmer 100% pokrytí veľmi výkonnými snehovými delami. Čaká na vás pestrý výber vždy perfektne upravených tratí. Od širokých ľahších svahov až po náročné čierne padáky, ktorých tu nájdete až 17 km z celkových 116 km zjazdoviek. Nudiť sa nebudete ani po uzavrení lanoviek. V cene skipasu totiž máte aj verejný bazén, korčuľovanie, večerné lyžovanie a nočnú sánkovačku. Vo Val di Fiemme budete nadšení aj pokiaľ radi vymeníte lyže za bežky. Nachádza sa tu neskutočných 150 km dobre upravených tratí, ktoré sa tiahnu po celom údolí až do Val di Fassa.

stredisko Val di Fiemme – na vrcholku Alpe Cermis

Arabba / Marmolada

Špičkové lyžiarske stredisko Arraba / Marmolada je súčasťou svetovo presláveného okruhu Sella Ronda, ktorý vznikol spojením stredísk Arabba / Marmolada, Val Gardena, Alta Badia a Val di Fassa. Môžete si tak zajazdiť na viac než 400 km zjazdoviek. Samotné stredisko ponúka 60 km prevažne náročnejších zjazdových tratí s nezameniteľnou kulisou najvyššieho vrcholu Dolomitov, Marmoladou (3 342 m n. m.). Odporúčame vyskúšať si 12 km dlhú červenú trať vedúcu z jej vrcholu. Arabba ponúka aj mnohé možnosti lyžovania vo voľných terénoch a adrenalínoví nadšenci si tu môžu vyskúšať aj heliski.

Arabba

Val Gardena

Luxusné stredisko Val Gardena je ďalšie z okruhu Sella Ronda. Vďaka vysokej kvalite a rôznorodosti 175 km zjazdových tratí, výbornej lyžiarskej prepojenosti a najmodernejším prepravným zariadeniam sa radí medzi najlepšie strediská na svete. Užijete si ho, najmä ak patríte medzi náročných lyžiarov. Čaká na vás 18 km nádherných čiernych svahov, početné možnosti voľných terénov aj extrémneho lyžovania. Nemusíte sa ale báť, keď nevyhľadávate čierne zjazdovky. Na Plan de Gralba nájdete aj pekné modré a červené trate. Svoje prvé oblúčiky si môžete pilovať na širokých zjazdovkách v časti Alpe di Siusi. Nadšení budú aj priaznivci skialpinizmu alebo bežeckého lyžovania. Vo Val Gardena je pripravených viac než 100 km bielych stôp. Hlavnými centrami strediska sú Ortisei, Santa Cristina a Selva di Gardena, kde nájdete luxusné obchody, reštaurácie a bary.

Val Gardena

Tonale

Areál tvoria 4 lyžiarsky prepojené časti – Passo Tonale, ľadovec Presena, Ponte di Legno a Temú, ktoré sa výborne dopĺňajú. Stredisko ponúka 100 km zjazdových tratí. V časti Passo Tonale nájdete široké a preslnené modré a červené trate, ktoré ocenia predovšetkým rodiny s deťmi. V Ponte di Legno a Temú na vás čakajú športovejšie červené a čierne trate. Poslednou časťou je ľadovec Presena, ktorý vďaka svojej výške 3 016 m n. m. zaručuje kvalitné lyžovanie od jesene do jari. Z vašej zimnej dovolenky v Taliansku si môžete odniesť aj adrenalínový zážitok z atrakcie Zip Line, ktorú nájdete pri dolnej stanici sedačky Casola v Ponte di Legno. V sedacom závese za 4 minúty prekonáte prevýšenie 249 m. Odvážiť sa spustiť dole môžete buď sami, alebo v páre. Ďalším nezabudnuteľným zážitkom v Tonale je návšteva ľadového domu Ice Dome, kde sa konajú hudobné koncerty na nástrojoch vyrobených z ľadu. Táto stavba sa nachádza v Passo Paradiso vo výške 2 600 m n. m.

stredisko Tonale – ľadovec Presena

Výber správneho strediska je základom spokojnej zimnej dovolenky. Tieto a mnohé ďalšie lyžiarske strediská Talianska nájdete v ponuke cestovnej kancelárie Ludor. Využite ich bohaté skúsenosti, skvelé ceny a širokú ponuku, z ktorej si vyberie naozaj každý.

GPS: 46°32'14.8"N 10°08'05.8"E (Livigno)

GPS: 46°17'54.9"N 11°35'19.7"E (Val di Fiemme)

GPS: 46°29'47.5"N 11°52'23.3"E (Arraba/Marmolada)

GPS: 46°33'28.5"N 11°43'50.2"E (Val Gardena)

GPS: 46°15'27.7"N 10°34'42.9"E (Tonale)

 

Zdroj a foto: PR, ludor.skDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Taliansko, Lago di Garda – za odpočinkom aj športom
Publikované: 29.6.2021
Plánujete tento rok dovolenku v Taliansku pri mori? Čo tak aspoň raz skúsiť vymeniť more za jazero. Sľubujem, že toto rozhodnutie nebudete ľutovať.

Taliansko, Arco - bouldery pod východnou stranou hory Colodri
Publikované: 31.8.2015
Arco je medzi lezcami talianskym rajom, keďže sa tu nachádza cez 20 lezeckých oblastí rôznych obtiažností a dĺžok. Na svoje si tu prídu aj boulderi a milovníci zaistených ciest (ferrat). Mestečko samo o sebe je príjemným miestom na návštevu pre svoje malebné historické centrum plné reštaurácií, ale tiež lezeckých obchodov. Dominantou Arca je hrad, ktorý mestečko z výšky stráži.

Taliansko, Bologna - monumentálna bazilika a ďalšie pamiatky
Publikované: 17.11.2017
V dnešnom článku sa opäť budeme venovať krásnej Bologni.

Taliansko, Bolzano – Ötziho mesto I.
Publikované: 14.8.2015
Bolzano je centrom autonómneho regiónu Tridentsko-Horná Adiža. Za štyri roky tomu bude sto rokov, čo Taliansko túto oblasť, predtým patriacu Rakúsko-Uhorsku a jeho predchodcom, anektovala. Pod rakúsko-uhorskou vládou sa región nazýval Deutschsüdtirol.

Taliansko, Brescia – zaujímavé mesto medzi Benátkami a Milánom
Publikované: 23.2.2018
Brescia patrí k skrytým klenotom severného Talianska. Je však veľmi ľahké ju prehliadnuť, pretože v okolí sa nachádza mnoho iných miest, ktoré sú turistickými sprievodcami uprednostňované. Spomeňme napríklad Miláno alebo neďaleké jazerá Gardo a Como. Pritom Brescia má návštevníkovi skutočne čo ponúknuť. Navyše si treba uvedomiť, že mesto ležalo na dôležitej rímskej obchodnej trase.

Taliansko, Dolomity – ako som prepadla ich kúzlu I.
Publikované: 13.9.2015
V minulom roku som sa zoznámila s fajn ľuďmi, ktorí cestujú nielen po Českej republike, ale aj po celom svete. Tentokrát sa chystali do Dolomitov a mňa vzali so sebou...

Taliansko, Dolomity – ako som prepadla ich kúzlu II.
Publikované: 20.9.2015
Máme tu druhý deň našej výpravy do Dolomitov a čaká nás priesmyk Passo Pordoi (2 239 m n. m.) a tých zdatnejších aj zdolanie vrcholu Piz Boe (3 115 m n. m.). Počasie nám opäť praje, takže hurá na lanovku smer vrchol Sass Pordoi (2 950 m n. m.).

Taliansko, Dolomity – ako som prepadla ich kúzlu III.
Publikované: 27.9.2015
Kvôli zlému počasiu sa vydávame do múzea horolezca Reinholda Messnera – Firmian, ktoré bolo otvorené v roku 2006 na hrade Sigmundskron. Musím uznať, že priestory hradu sú pre tému histórie horolezectva veľmi vhodné.

Taliansko, Finale Ligure – do mesta aj na ferratu
Publikované: 14.9.2019
Dnes sa s nami pozriete do talianskeho mesta Finale Ligure, ktoré leží v provincii Savona v Janovskom zálive (Ligúrske more) a patrí k talianskej Riviére. Aj keď možno Finale Ligure nie je medzi klasickými turistami príliš známe, schádza sa sem mnoho milovníkov horských bicyklov, pretože v okolí sa nachádzajú pekné trasy aj MTB traily.

Taliansko, Livorno – ako v Benátkách
Publikované: 11.5.2018
Na pobreží severozápadného Talianska (približne 90 kilometrov západne od Florencie) sa rozkladá mesto Livorno. Toto skutočne zaujímavo miesto je domovom 160 tis. ľudí a rozhodne sa tam oplatí vydať na dovolenku.

Taliansko, Miláno - Parco Sempione a Castello Sforzesco
Publikované: 11.7.2018
Nielen rušné módne ulice veľkomesta, ale i priestor na oddych v chládku mestských parkov ponúkne svojim návštevníkom Miláno. Z množstva parkov určite nevynechajte aspoň ten jeden priamo v centre mesta. A to nielen preto, že sa tu nachádza ďalší zo symbolov Milána - hrad Castello Sforzesco.

Taliansko, Miláno –  Leonardo da Vinci a Posledná večera
Publikované: 4.7.2018
Taliansko ponúka svojim návštevníkom úžasné umelecké skvosty svetoznámych výtvarných umelcov. Miláno je spojené s jedným z najznámejších renesančných maliarov, ktorého dielo len tak jednoducho neprenesú do niektorej zo svetových galérií. Jedná sa o slávnu Poslednú večeru Leonadra da Vinci.

Taliansko, Modena I. - história mesta
Publikované: 23.1.2019
Taliansko je krajina vlniacich sa vrchov a rovín s nádhernými scenériami historických miest. Tentoraz vás zavedieme do malebnej nížiny regiónu Emilia-Romagna, ktorou preteká rieka Pád. Naším cieľom bude známe mesto Modena, ktoré sa spája okrem iného i s úchvatnými hlasmi jeho rodákov Luciana Pavarottiho a Mirelly Freni.

Taliansko: Alpentrip II. - Brennerom do Južného Tirolska
Publikované: 19.8.2012
Druhá časť cesty nás zavedie cez Brennerský priesmyk do Južného Tirolska, za červeným vínom, pálenkou a spomienkou na K. H. Borovského.

Taliansko: Alpentrip IV. - Trento
Publikované: 2.9.2012
Dnes nás čaká menšie zastavenie v meste, ktoré však z bežných cestovateľov navštívi len skutočný obdivovateľ sakrálnej architektúry. Bude to zastávka v meste, kde sa spája stredoeurópske a talianske kultúrne dedičstvo.

Taliansko: Alpentrip V. - Lago di Garda I.
Publikované: 9.9.2012
Lago di Garda - akési synonymum aktívnej dovolenky, ktorá každoročne láka státisíce turistov do jednej z najatraktívnejších alpských lokalít, kde si na svoje prídu predovšetkým milovníci všetkých druhov horskej turistiky, cyklistiky i windsurfingu.

Taliansko: Benátky - keď vás Jadran omrzí I.
Publikované: 28.10.2013
Svojho času som sprevádzala našich turistov po Benátkach a patrilo sa, pokiaľ možno aj názorne, zoznámiť ich s význačnými umelcami a ich dielami, ktorí v tomto meste alebo jeho okolí žili a tvorili. Bazilika dei Frari - veľkolepý chrám nachádzajúci sa neďaleko mosta Rialto, ponúkal hneď niekoľko tipov.

Taliansko: Lago di Garda - Arco - Belvedere
Publikované: 20.7.2013
Lago di Garda je veľmi obľúbeným miestom aktívnej dovolenky. Oblasť okolo tohto najväčšieho talianskeho jazera je preslávená pre svoje prekrásne prostredie, cyklotrasy, lezecké oblasti, via ferrata a jazero ako také je zas rajom windsurferov.

Taliansko: Lago di Garda - Arco - Nago
Publikované: 27.7.2013
Nago je jeden zo skalných útvarov v tejto oblasti, ktorý ponúka veľmi kvalitné lezenie. Útvar lezcom ponúka vyše 135 ciest rôznych obtiažností (od 4a do 7c+).

Taliansko: Marmolada – kráľovná Dolomitov – VIDEO
Publikované: 25.9.2018
I keď Dolomity nie sú najvyššie, mnoho ľudí sa zhodne, že ide o najkrajšiu časť talianskych Álp. Pre mňa určite. Pokiaľ túto oblasť navštívite v ktoromkoľvek ročnom období, určite nevynechajte ich najvyššiu horu, Marmoladu.

Taliansko: mesto Terst
Publikované: 20.6.2011
Mesto Terst patrí k najväčším prístavom na pobreží Jadranského mora. Za Rakúsko-Uhorska býval hlavným prístavom habsburskej monarchie, čo z neho urobilo nielen mondénne letovisko plné historických pamiatok, ale aj významné hospodárske a obchodné centrum.

Taliansko: Montecatini Terme I. – liečivá sila vyvierajúca spod zeme
Publikované: 26.12.2018
Po krátkom čase vás opäť pozveme na prechádzku do talianskeho kúpeľného mestečka. Tentokrát sa presunieme do Toskánska, presnejšie do jeho najväčšieho a najznámejšieho kúpeľného mesta, ktoré navštívilo mnoho významných osobností. Luxus, oddych a únik od každodennej rutiny a povinností si môžete dopriať i vy, ak navštívite vychýrené kúpele Montecatini Terme a vniknete do sveta bez stresu a starostí.

Taliansko: Salsomaggiore Terme I. – od malej dedinky až po kúpeľné mesto
Publikované: 11.11.2018
Pri potulkách svetom sa dá spojiť príjemné s ešte príjemnejším, preto vás dnes zavedieme do kúpeľov. Spomedzi množstva talianskych kúpeľných mestečiek, kde si môžete zregenerovať svoju dušu i telo, sme si vybrali Salsomaggiore Terme nachádzajúce sa na úpätí Apenín v oblasti Emilia-Romagna.


Súvisiaca fotogaléria

Taliansko: Čarokrásne mestá a mestečká III.
Keď sa povie Taliansko, každý si predstaví módu, umenie, hudbu, nádherné pamiatky, výnimočnú gast...

Taliansko: Čarokrásne mestá a mestečká II.
Keď sa povie Taliansko, každý si predstaví módu, umenie, hudbu, nádherné pamiatky, výnimočnú gast...

Taliansko: Čarokrásne mestá a mestečká
Keď sa povie Taliansko, každý si predstaví módu, umenie, hudbu, nádherné pamiatky, výnimočnú gast...

Taliansko, Benátky: Jeden večer v Benátkach
Letný večer v Benátkach... Foto: Jan Chaloupka, júl 2012

Jeseň v talianskych Dolomitoch
Tí, ktorí už dávno objavili Dolomity a kraj Alta Badia, vedia, že okrem vynikajúcich podmienok na...


Súvisiace video

Taliansko: Marmolada – kráľovná Dolomitov
Dolomity sú podľa mnohých návštevníkov tou najkrajšou časťou talianskych Álp. Dnes sa spolu s nam...

 
Taliansko: Val di Fiemme a stredisko Latemar
Val di Fiemme je jednou z najobľúbenejších a zároveň najdostupnejších oblastí v celých talianskyc...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Mrazivý deň

1. 1. – 28. 2. 2022
1. cena:
Zimný balíček pre potešenie tela i duše
1. cena redakcie:
Zimný balíček pre potešenie tela i duše
2. cena redakcie:
Zimný balíček pre potešenie tela i duše
3. cena redakcie:
Zimný balíček pre potešenie tela i duše

Aktuality:

31.12.2021
Už nás delí len pár hodín od nového roku 2022, no vďaka dátumovej hranici sa vítanie na ostrovoch Kiribati a Samoa odohrá už o 11tej hodine nášho stredoeurópskeho času, zatiaľ čo neosídlený Bakerov a Howlandov ostrov ho uvítajú ako posledné, a to o 13-tej hodine nasledujúceho dňa (1.1. 2022).
23.12.2021
Vyhliadku s útulňou uviedli do prevádzky nad bývalým vlekom v meste Svidník. Stavba v ťažko prístupnom teréne sprístupnila jedinečný výhľad z veže, ponúkajúci panorámu mesta Svidník od Pamätníka sovietskej armády až po lesný komplex Osy.
22.12.2021
Najväčšia databáza leteckých fotografií celého Slovenska bola vytvorená za pomoci fondov EU a je dostupná aj verejnosti. Ako vianočný pozdrav môžete zaslať fotografiu svojej obce z neba, a to komukoľvek.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST v Taliansku:

Taliansko

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Pisa – Campo Santo a skvosty mesta

Benátky – mesto medzi vodnými kanálmi

Sardínia – Cagliari a jeho široké okolie

Neapol – hlavné mesto Kampánie a pizze

Bari – prístavné mestečko na pobreží Jadranského mora

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 23. 1. 2022
sviatok:Miloš
dnes:
nedeľa 23.1.
0 °C
zajtra:
pondelok 24.1.
-2 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X