www.infoglobe.sk » USA, Oregon – Jacksonville

USA, Oregon – Jacksonville

Publikované: 2.4.2021
Mesto Jacksonville bolo založené v roku 1860 chvíľu potom, čo v oblasti boli nájdené ložiská zlata. V rámci štátu Oregon si Jacksonville drží jedno prvenstvo, vznikla tu prvá čínska štvrť, ktorú založili emigranti zo San Francisca. Táto skutočnosť vyšla najavo len začiatkom nového milénia, keď pri prácach na ceste boli nájdené rozbité čínske misky, čajové šálky alebo čínske mince.

Jacksonville prosperoval približne tri dekády, do doby, než sa vyčerpali zásoby zlata a ekonomika sa začala spomaľovať. Na začiatku 80. rokov 19. storočia tu nebola postavená železničná trať a miesto toho viedla okolo neďalekého Medfordu. Mesto si však určitú popularitu udržalo, a to hlavne aj vďaka zachovalým historickým budovám.

Jacksonville

Odporúčame hodinovú komentovanú prehliadku historickým centrom, kde sa zábavnou formou dozviete všetko o dejinách. Na Halloween tu môžete zažiť aj trochu strašidelnejšiu prehliadku, pri ktorej vám bude behať mráz po chrbte.

Rovnako odporúčame stráviť nejakú chvíľu nakupovaním. Jednak spoznáte mesto bližšie, jednak tu narazíte na v okolí známe obchodíky so starožitnosťami. Začať môžete napríklad v Trolley Stop Antiques alebo Pickety Place Antiques.

Jacksonville

Potom už je na rade okolie. Napríklad približne 30 kilometrov od mesta leží Ashland. Známy je pre svoj shakespearovský festival, ktorý prebieha každý rok po dobu ôsmich mesiacov, počas ktorých je odohraných cez osemsto predstavení. Tie najlepšie uvidíte v divadle pod šírym nebom – Allen Elizabethan Theatre. Jeho dominantou je trojposchodová fasáda, ktorá vyzerá ako v Anglicku v 17. storočí, pomáha tak umocniť atmosféru.

Crater Lake

Pozornosť si zaslúži tiež okolitá príroda. Za úvahu určite stojí jednodenný výlet do parku Crater Lake a k rovnomennému jazeru. Cesta z Jacksonville vám sem potrvá približne dve hodiny. Pradávna kaldera je pozostatok erupcie sopky Mount Mazama, ktorá sa udiala pred siedmimi tisíckami rokov. Časom sa kvôli zrážkam a topiacemu snehu nazhromaždila v tomto kráteri voda, tvorí tak jedno z najhlbších jazier v Spojených štátoch. A nie je iba jedným z najhlbších, ale tiež jedným z najčistejších. Iste vás oslní jeho nádherný odtieň modrej.

Table Rocks

Ďalším populárnym miestom na výlet sú Table Rocks, vzdialené približne pol hodiny jazdy z Jacksonvillu. Ide o dve stolové hory, ktoré sa týčia nad údolím Rogue Valley. Akonáhle sa dostanete na vrchol jednej z nich, odmenou vám bude skvelý výhľad po okolí, ktorý je najkrajší na jar a na jeseň.

 

GPS: 42°18'53.2"N 122°57'54.3"W

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Wikipedia.org: Little Mountain 5, Oakshade, Georgrapher, Athleticamps, WolfmanSFDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Oregon – Lincoln City
Publikované: 5.2.2021
Na pobreží severného Oregonu, zhruba 90 kilometrov od Salemu, nájdete Lincoln City. Ide o skvelé miesto, kde sa môžete dosýta slniť na pláži. Stred Lincolnu pretína diaľnica Highway 101, známa tiež ako Oregon Coast Highway, a spája tak všetky mestské štvrte. Lincoln City však nie je len o plážach, aj keď tie rozhodne patria medzi najväčšie lákadlá. K tým ďalším patria napríklad Devil's Lake, Siletz Bay alebo visutý most nad vodopádmi Drift Creek Falls.

USA, Washington – Leavenworth
Publikované: 26.2.2021
Vítajte v Bavorsku. Ste zmätení? Bavorsko/Bavaria nie je totiž len spolkovou krajinou v Nemecku, ale tiež oblasťou v srdci Kaskádového pohoria, ktoré sa tiahne štátom Washington. Mesto sa pôvodne špecializovalo na ťažbu dreva a prechádzala tadiaľto železnica. V 60. rokoch 20. storočia bolo výrazne revitalizované a stalo sa z neho mestečko skutočného bavorského strihu. Nejde však len o vonkajšiu podobu mestečka, miestni si ctia staré aj moderné nemecké tradície.

USA, Washington – najlepšie výlety
Publikované: 22.1.2021
Dnes sa prejdeme po tých najzaujímavejších a najlepších turistických miestach, ktoré nájdete v štáte Washington. Čakajú vás úchvatné pohľady na miestnu prírodu, napr. spiace vulkány, krásne zátoky, ale navštíviť môžete tiež rôzne okúzľujúce mestá ako Leavenworth, Bellingham alebo Port Angeles. Štát Washington je medzi turistami veľmi populárny.

USA, Washington – Winthrop
Publikované: 19.3.2021
Už niekoľkokrát sme sa spolu vydali do oblasti pacifického severozápadu, do štátu Washington, ale stále sa tu skrýva ešte mnoho miest, ktoré stoja za zmienku. Jedným z nich je Winthrop.

USA, Idaho – Boise: zlatá horúčka
Publikované: 7.6.2019
Potato State. V druhom dieli o Idahu sme síce spomenuli alternatívny názov tohoto štátu, ale nevysvetlili ho.

USA, Idaho – raj pre vychádzky do prírody
Publikované: 31.5.2019
V dnešnom dieli o americkom štáte Idaho, ktorý sa nazýva tiež „Potato State“ (Zemiakový štát), začneme návštevou rekreačnej oblasti Sawtooth. Tá pokrýva oblasť 3 tisíc kilometrov štvorcových divokej prírody, ktorú si do sýtosti užijete na viac než tisíc kilometroch cestičiek a 40 vrcholkoch hôr, ktoré sa vypínajú nad 3 tisíc metrov nad morom.

USA, Idaho – Stanley
Publikované: 26.3.2021
Stanley je horské mestečko v štáte Idaho, ktoré sa ponúka ako vynikajúca základňa pre výlety do nádherného okolia. Okrem iného aj do Sawtooth Mountain National Recreation Park, čo je zrejme najospevovanejší národný park štátu Idaho, ktorý sa rozkladá na ploche neuveriteľných viac než 3000 km štvorcových.

USA, Idaho – výlety do prírody
Publikované: 24.5.2019
V minulých dieloch sme navštívili Montanu a dnes sa posunieme do susedného štátu, Idaha. Jeho celková plocha zaberá 216 000 km štvorcových. Pri tunajších 7 obyvateľoch na km štvorcový je hustota zaľudnenia dva a pol krát vyššia než v Montane.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Dotyk jari

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Exkluzívne miniatúry: remeselný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Ročné predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka
3. cena redakcie:
Liptov – turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

19.4.2021
Cestovanie je úzko prepojené s dopravou. A práve doprava je mnoho ráz najväčšou položkou v rozpočte na dovolenku, preto vám prinášame prehľad cien palív v jednotlivých štátoch sveta.
16.4.2021
Aj tento rok sa môžete zapojiť do ankety Strom roka, ktorej cieľom je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie. Do 30. apríla 2021 (do 22.4. v ČR) môžu jednotlivci, mestá, školy či organizácie nominovať stromy a po výbere odbornou porotou bude spustené hlasovanie.
14.4.2021
Pred pár dňami oznámil Bratislavský dopravný podnik informáciu o zatraktívnení cestovania verejnou dopravou spôsobom plošného zvýšenia ceny cestovného, zrušením obľúbeného 15 minútového lístka a zlacnením ročného lístka o 25%.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO:

ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO

TIPY NA VÝLETY - ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO

 

Alžírsko, Alžír: Kombinácia európskej a islamskej architektúry

Pobrežie slonoviny, Abidjan - Tropický Manhattan

Tunisko – severom po stopách histórie

Tunisko – krajina bohatá na zážitky aj raj filmárov

Tunisko, Sahara – do púšte

 

Všetko dôležité, čo by ste o Alžírsku mali vedieť, nájdete TU, o Pobreží Slonoviny TU a Tunisku TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 19. 4. 2021
sviatok:Jela
dnes:
pondelok 19.4.
10 °C
zajtra:
utorok 20.4.
14 °C