www.infoglobe.sk » USA, Oregon – Lincoln City

USA, Oregon – Lincoln City

Publikované: 5.2.2021
Na pobreží severného Oregonu, zhruba 90 kilometrov od Salemu, nájdete Lincoln City. Ide o skvelé miesto, kde sa môžete dosýta slniť na pláži. Stred Lincolnu pretína diaľnica Highway 101, známa tiež ako Oregon Coast Highway, a spája tak všetky mestské štvrte. Lincoln City však nie je len o plážach, aj keď tie rozhodne patria medzi najväčšie lákadlá. K tým ďalším patria napríklad Devil's Lake, Siletz Bay alebo visutý most nad vodopádmi Drift Creek Falls.

Čo je na Lincoln City pomerne unikátne? Na pláži môžete nájsť skutočný skrytý poklad. Mesto totiž financuje program s názvom Finders Keepers, teda niečo ako hľadači pokladov. V rámci toho je každý rok ukrytých cez 3 tisíc sklenených gúľ pozdĺž pobrežia pri Lincoln City. Ten, kto sklenenú guľu nájde, si ju prirodzene môže vziať ako suvenír domov, avšak je nepísané pravidlo, že každý si môže vziať len jednu. A pokiaľ máte radi pekné sklo, môžete zájsť do Lincoln City Glass Center alebo do Mor Art historickej štvrti Taft Historic District. Dokonca si tam môžete vyrobiť sklenenú ozdobu podľa vlastného gusta.

Lincoln City

Lincoln City ponúka cez desať kilometrov pláží a je tu viac atrakcií spojených s pieskom než v akomkoľvek inom meste pozdĺž oregonského pobrežia. Ľudia tu ľahko strávia aj celý deň budovaním hradov z piesku, surfovaním alebo pozorovaním príboja.

Lincoln City

Ďalším miestom, ktoré by sme vám radi viac priblížili, je jazero Devil‘s Lake. Okrem toho, že tu je krásna prírodná scenéria, na tomto takmer 300 ha jazere si užijete rôzne vodné kratochvíle, z ktorých jedna z najpopulárnejších je jazda na kajaku.

Lincoln City

Ujsť by vám nemali ani vodopády Drift Creek Falls, ktoré sa nachádzajú kúsok od národného parku Siuslaw National Forest. Táto oblasť je dobre prístupná pre rodiny s deťmi a nachádza sa len dvadsať kilometrov od samotného Lincoln City. Čaká vás zhruba päťkilometrová prechádzka k vodopádom a späť. Príjemné je tiež mierne prevýšenie a chodník je dobre značený. Čerešničkou na torte samotného výletu je potom 70 metrov dlhý visutý most, ktorý čnie 30 metrov nad samotnými vodopádmi.

Siuslaw National Forest, piesočné duny

Keby ste premýšľali, kam zájsť na jedlo, potom vám musíme odporučiť mestskú časť Wecoma, kde nájdete napríklad Blackfish Café alebo Thai Bay Restaurant, ktoré patria medzi miestnych favoritov.

Yaquina Head Lighthouse

Máme pre vás ale ešte jeden tip. Približne štyridsaťminútová jazda autom vás dostane do prírodnej oblasti Yaquina Head Outstanding Natural Area, ktorá patrí medzi najvyhľadávanejšie miesta na oregonskom pobreží. Celý výlet potom bude korunovať maják Yaquina Head Lighthouse. Scéna je ako vystrihnutá z pohľadnice a veríme, že svoje fotoaparáty nenecháte ležať ladom.

 

GPS: 44°58'15.5"N 124°00'47.7"W

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Wikipedia.org: Lonelystudentwithtoomuchtime (1), 2, 3, 4, Rebecca Kennison, WsiegmundDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Washington – najlepšie výlety
Publikované: 22.1.2021
Dnes sa prejdeme po tých najzaujímavejších a najlepších turistických miestach, ktoré nájdete v štáte Washington. Čakajú vás úchvatné pohľady na miestnu prírodu, napr. spiace vulkány, krásne zátoky, ale navštíviť môžete tiež rôzne okúzľujúce mestá ako Leavenworth, Bellingham alebo Port Angeles. Štát Washington je medzi turistami veľmi populárny.

USA, Washington – Leavenworth
Publikované: 26.2.2021
Vítajte v Bavorsku. Ste zmätení? Bavorsko/Bavaria nie je totiž len spolkovou krajinou v Nemecku, ale tiež oblasťou v srdci Kaskádového pohoria, ktoré sa tiahne štátom Washington. Mesto sa pôvodne špecializovalo na ťažbu dreva a prechádzala tadiaľto železnica. V 60. rokoch 20. storočia bolo výrazne revitalizované a stalo sa z neho mestečko skutočného bavorského strihu. Nejde však len o vonkajšiu podobu mestečka, miestni si ctia staré aj moderné nemecké tradície.

USA, Idaho – Boise: zlatá horúčka
Publikované: 7.6.2019
Potato State. V druhom dieli o Idahu sme síce spomenuli alternatívny názov tohoto štátu, ale nevysvetlili ho.

USA, Idaho – raj pre vychádzky do prírody
Publikované: 31.5.2019
V dnešnom dieli o americkom štáte Idaho, ktorý sa nazýva tiež „Potato State“ (Zemiakový štát), začneme návštevou rekreačnej oblasti Sawtooth. Tá pokrýva oblasť 3 tisíc kilometrov štvorcových divokej prírody, ktorú si do sýtosti užijete na viac než tisíc kilometroch cestičiek a 40 vrcholkoch hôr, ktoré sa vypínajú nad 3 tisíc metrov nad morom.

USA, Idaho – výlety do prírody
Publikované: 24.5.2019
V minulých dieloch sme navštívili Montanu a dnes sa posunieme do susedného štátu, Idaha. Jeho celková plocha zaberá 216 000 km štvorcových. Pri tunajších 7 obyvateľoch na km štvorcový je hustota zaľudnenia dva a pol krát vyššia než v Montane.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Dotyk jari

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Exkluzívne miniatúry: remeselný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Ročné predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka
3. cena redakcie:
Liptov – turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

8.3.2021
Cestovateľský portál Tripadvisor zverejnil rebríček tých najlepších pláží a zábavných atrakcií sveta pre rok 2021, ktorý vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
5.3.2021
Na svete vznikajú rôzne spoločenstvá a organizácie a jedným z nich je aj zoskupenie miest, ktoré spája rovnaký názov – Newcastles. V súčasnosti je v aliancii 19 miest zo 17 štátov sveta. Medzi inými aj slovenské Nové Zámky či české Nové Hrady.
3.3.2021
Očarujúci región akým je Biela Orava v súčasnosti nemá možnosť navštíviť každý. Pokiaľ nie ste z okresu Námestovo, dostanete sa tam len ťažko. No vďaka novej 360° technológii virtuálnej reality ho budete môcť navštíviť kedykoľvek.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - HONGKONG, JUŽNÁ KÓREA, SEVERNÁ KÓREA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 9. 3. 2021
sviatok:Františka
dnes:
utorok 9.3.
4 °C
zajtra:
streda 10.3.
1 °C