www.infoglobe.sk » USA, Connecticut – Groton II.

USA, Connecticut – Groton II.

Publikované: 12.3.2021
Minulý týždeň sme si odskočili do Grotonu a dnes v tejto návšteve budeme pokračovať.

Ako prvé vás zavedieme k Avery Point Light, tento maják je zrejme najkrajším miestom, odkiaľ sa dá v Grotone sledovať západ slnka. Nájdete ho na brehu rieky Thames. Maják patrí Connecticutskej univerzite a konkrétne je súčasťou jej kampusu Avery Point. Ide tiež o posledný maják, ktorý bol v Connecticute postavený a zároveň mal najkratší život. Bol používaný iba dvadsaťtri rokov, a to medzi rokmi 1944 až 1967.

Avery Point Lighthouse

Ak by ste sa chceli pozrieť hlbšie do histórie, potom vám môžeme odporučiť Avery-Copp House. Táto charakteristicky žltá vila so zelenými okenicami bola postavená niekedy na začiatku 19. storočia americkým vojakom Rufusom Averym. Avery tento dom postavil pre svoje ženy a ich synov. Muselo to byť skvelé bývanie s výhľadom na rieku Thames. Dom potom prechádzal z generácie na generáciu, až z neho nakoniec vzniklo múzeum.

Vo vnútri uvidíte rôzne historické repliky znázorňujúce život a dobu vtedajších majiteľov, rovnako tak sa dozviete viac o histórii  samotného mesta. Okrem toho na miestnom rozľahlom pozemku uvidíte napríklad tiež altánok viktoriánskeho typu. Od konca mája do polovice októbra sa tu potom konajú komentované prehliadky.

Groton

Iným zaujímavým múzeom je The Monument House Museum. Táto rozkošná kamenná budova vám hneď padne do oka. Na svojom mieste stojí od roku 1830 a kedysi bola domovom dozorného orgánu na neďaleký vojnový monument. Dnes múzeum ochraňuje rôzne artefakty dokumentujúce dejiny Grotonu. Vnútri uvidíte napríklad maľby, dokumenty alebo model pevnosti Fort Griswold tak, ako vyzerala v čase bitky o Groton Heights.

Keď už budete unavení prechádzkami, zájdite si na Eastern Point Beach. Miesto sa nachádza pri ústí rieky Thames a užijete si tu okrem iného krásne západy slnka. Keď budete mať chuť, môžete sa v miestnych pokojných vodách vykúpať alebo si zahrať na ihrisku basketbal.

Groton

Inou plážou, ktorá je vhodným miestom pre celú rodinu, je Esker Point Beach, nachádza sa v blízkosti Groton Long Point. Aj tu je voda pokojná a sú tu aj skvelé miesta, ktoré oceníte predovšetkým počas horúceho leta, v tieni stromov si oddýchnete aj urobíte piknik.

Groton

Určite premýšľate, kde sa tu dobre najesť. Miestni nedajú dopustiť na Paus's Pasta Shop. Táto malá rodinná reštaurácia sa špecializuje na domáce cestoviny a omáčky. Je rozhodne najlepšou talianskou reštauráciou v meste. Môžete si tu dať klasiku ako mäsové guľôčky so špagetami alebo ochutnať diabolské kura. Špecialitou je však špagetový koláč.

Groton Groton

Posledné miesto, ktoré vám predstavíme, je dom Ebenezer Avery House and Museum. V dobe zmienenej bitky sa tento dom z polovice 18. storočia stal útočišťom zranených vojakov. Dnes sa tu nachádza múzeum, kde nájdete mnoho reliktov americkej vojny za nezávislosť.

 

GPS: 41°18'55.5"N 72°03'48.6"W

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Wikipedia.org: Philcomanforterie, 2, 3, 4, 5, Pi.1415926535Diskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Connecticut – Greenwich
Publikované: 30.10.2020
Dnes si urobíme výlet do štátu Connecticut, ktorý leží v severovýchodnom rohu Spojených štátov. Z európskych osadníkov sa sem ako prví dostali Holanďania na začiatku 17. storočia a v 30. rokoch sa tu potom usídlili Angličania. Patrí tak k miestam s najstarším európskym osídlením.

USA, Connecticut – Groton I.
Publikované: 5.3.2021
Groton leží v malebnom zákutí úžiny Fishers Island Sound medzi riekami Thames a Mystic River. Aj keď toto mesto na juhovýchode Connecticutu je malé, pýši sa svojou históriou a niekoľkými zaujímavými možnosťami, ako tu stráviť čas.

USA, Connecticut – Mystic Seaport
Publikované: 18.10.2019
Dnes budeme v našom poznávaní Spojených štátov amerických pokračovať. V niekoľkých posledných článkoch ste spolu s nami mohli trochu bližšie spoznať wisconsinské malomestá a dnes sa vydáme do Connecticutu.

USA, Connecticut – najkrajšie mestečká
Publikované: 1.11.2019
Connecticut je tretím najmenším štátom v rámci USA. Dnes sa pozrieme na niekoľkých najkrajších malých miest Connecticutu, aby vám plánovanie vašej dovolenky išlo viac od ruky.

USA, Connecticut – najlepšie pláže I
Publikované: 15.11.2019
Aj dnes zamierime do Connecticutu, nádherného štátu, kde sa písali dejiny Spojených štátov. Pokiaľ sem budete mieriť s predstavou odpočinku pri mori, tak máme pre vás pár tipov, kde zakotviť.

USA, Connecticut – Westport
Publikované: 29.1.2021
Westport v Connecticute je čarovné mestečko, ktoré sa nachádza vo Fairfield County, neďaleko od gigantického New Yorku. Práve Westport je skvelým miestom, ak si chcete oddýchnuť od rušného veľkomesta a zároveň si užiť nejaké zábavné aktivity. Na návštevníkov tu čakajú pláže ako z pohľadníc, tiché uličky s perfektne zastrihnutými trávnikmi a do toho všetkého tu tečie svojím pokojným tempom priamo stredom mesta rieka Saugatuck River.

USA, Connecticut: Hartford – domov Marka Twaina
Publikované: 25.10.2019
Po fantastickom Mystic Seaport budeme preskúmavať ďalšie kúty Connecticutu. Konkrétne dnes zamierime do hlavného mesta štátu, do Hartfordu.

USA, Connecticut: New Haven – Yalova univerzita
Publikované: 8.11.2019
Cieľom nášho dnešného výletu bude connecticutský New Haven. Tento prístav pri ústí rieky Quinnipiac sa nachádza vo východnej časti štátu. Mesto založili anglickí puritáni ku koncu 30. rokov 17. storočia.

USA, Connecticut: Stamford – nákupy i kultúra
Publikované: 22.11.2019
Poznávanie Connecticutu dnes zavŕšime v treťom najväčšom meste tohoto štátu, ktoré je zároveň jeho významným ekonomickým centrom. Návštevníci, ktorí sem prídu, aby si odpočinuli, si môžu vybrať z ponuky parkov, prírodných rezervácií, trás pozdĺž rieky a niekoľkých pekných pláží.

USA, New York – Manhattan – VIDEO
Publikované: 2.1.2018
Empire State Building, desiatky ďalších mrakodrapov, Broadway, Central Park, žlté taxíky… O centre New Yorku, štvrti Manhattan, už niekedy počul každý. Sústredí sa sem obrovské množstvo svetového obchodu, diplomacie, kultúry, médií a trebárs aj módy. Veď si treba uvedomiť, že New York je najľudnatejšie mesto Spojených štátov a jedno z najväčších miest sveta. Poďme sa do jeho centra aspoň na chvíľu spoločne preniesť.

USA, New York – Brooklyn a Queens – VIDEO
Publikované: 9.1.2018
Najväčšie mesto Spojených štátov to nie sú len mrakodrapy, nákupy a socha Slobody. Štvrte mimo centrálny Manhattan si žijú vlastným životom a navyše v nich bývajú ľudia z celého sveta. Rozhodne odporúčam aspoň chvíľu stráviť v umeleckom Brooklyne a v susednej štvrti Queens. Poďme do nich spoločne aspoň na chvíľu nahliadnuť.


Súvisiaca fotogaléria

USA, New York – najamerickejšie mesto
Živým stelesnením Spojených štátov amerických je veľkomesto New York. Nájdete tu rušné ulice, osl...


Súvisiace video

USA, New York – Brooklyn a Queens
New York to nie je len slávny Manhattan, o kúsok ďalej je napríklad najľudnatejšia štvrť Brooklyn...

USA, New York – Manhattan
Čo sa vám vybaví, keď sa povie Manhattan? Pravdepodobne mrakodrapy, Central Park, Brodway a typic...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Dotyk jari

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Exkluzívne miniatúry: remeselný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Ročné predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka
3. cena redakcie:
Liptov – turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

19.4.2021
Cestovanie je úzko prepojené s dopravou. A práve doprava je mnoho ráz najväčšou položkou v rozpočte na dovolenku, preto vám prinášame prehľad cien palív v jednotlivých štátoch sveta.
16.4.2021
Aj tento rok sa môžete zapojiť do ankety Strom roka, ktorej cieľom je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie. Do 30. apríla 2021 (do 22.4. v ČR) môžu jednotlivci, mestá, školy či organizácie nominovať stromy a po výbere odbornou porotou bude spustené hlasovanie.
14.4.2021
Pred pár dňami oznámil Bratislavský dopravný podnik informáciu o zatraktívnení cestovania verejnou dopravou spôsobom plošného zvýšenia ceny cestovného, zrušením obľúbeného 15 minútového lístka a zlacnením ročného lístka o 25%.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO:

ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO

TIPY NA VÝLETY - ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO

 

Alžírsko, Alžír: Kombinácia európskej a islamskej architektúry

Pobrežie slonoviny, Abidjan - Tropický Manhattan

Tunisko – severom po stopách histórie

Tunisko – krajina bohatá na zážitky aj raj filmárov

Tunisko, Sahara – do púšte

 

Všetko dôležité, čo by ste o Alžírsku mali vedieť, nájdete TU, o Pobreží Slonoviny TU a Tunisku TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 19. 4. 2021
sviatok:Jela
dnes:
pondelok 19.4.
10 °C
zajtra:
utorok 20.4.
14 °C