www.infoglobe.sk » USA, Connecticut – Greenwich

USA, Connecticut – Greenwich

Publikované: 30.10.2020
Dnes si urobíme výlet do štátu Connecticut, ktorý leží v severovýchodnom rohu Spojených štátov. Z európskych osadníkov sa sem ako prví dostali Holanďania na začiatku 17. storočia a v 30. rokoch sa tu potom usídlili Angličania. Patrí tak k miestam s najstarším európskym osídlením.

V Connecticute sme už spoločne navštívili Hartford, Mystic Seaport alebo New Haven. Tentokrát sa pozrieme do Greenwiche. Mimochodom tento štát má vôbec najvyšší medián príjmov v celých Spojených štátoch, a tak tu nájdete množstvo drahých značkových obchodov a luxusnejších reštaurácií. Mesto však ponúka viac než okázalosť, uvidíte tu napríklad historické domy, krásne pláže a zaujímavé múzeá.

Bush-Holley House Museum

Najskôr vás zavedieme do sídla Greenwich Historical Society, a to hlavne kvôli tomu, že sa tu nachádza Bush-Holley House Museum, čo je národná pamiatka, ktorá bola postavená na začiatku 18. storočia. Počas druhej polovice 19. storočia dom slúžil ako ubytovacie zariadenie pre umelcov a spisovateľov. Okrem toho sú tu veľkolepé galérie s nádhernými obrazmi. Nechýba tu samozrejme ani obchod so suvenírmi a útulná kaviareň. Pozor, múzeum je otvorené iba od stredy do nedele. Každú prvú stredu v mesiaci je vstupné zdarma, tak možno budete mať šťastie a podarí sa vám tu prísť v správnom čase.

minerály v Bruce Museum

Presunieme sa hneď do ďalšieho múzea, ktorým je Bruce Museum sídliace v jednoposchodovej budove naproti parku Bruce Park v juhovýchodnej časti mesta. Výstavy v múzeu sú veľmi rôznorodé. Uvidíte tu všetko od fotografie cez sochy až po čínsku maľbu štetcom. Súčasťou múzea je rovnako časť venovaná vede, kam je vhodné priviesť aj deti.

Ďalším pozoruhodným miestom je dom Putnam Cottage, ktorý nájdete na rovnomennom kopci. Vďaka svojej svetločervenej farbe ho určite neprehliadnete. Dom bol postavený v 17. storočí a využívali ho miestni slobodomurári, ktorí sa tu stretávali. Svoju slávu však získal až počas vojny o nezávislosť. Dnes je toto pamätné miesto častým cieľom školských výletov, aby sa žiaci pozreli do troch hlavných miestností, v ktorých sa zastavil čas.

Putnam Cottage

Pokiaľ by ste mali chuť na umenie, potom vám určite odporúčame pozrieť sa do galérie Flinn Gallery. Pred rokom bola po rekonštrukcii znovu otvorená, takže je tu veľa noviniek.

Greenwich Greenwich

Nakoniec vám odporúčame tunajšiu hlavnú triedu Greenwich Avenue, ktorej atmosféra vás uchváti. Určite sa tu zastavíte pri rôznych zaujímavých výkladoch, pokiaľ nič nekúpite, aspoň sa príjemne prejdete a posedíte v miestnych reštauráciách.

 

GPS: 41°01'12.2"N 73°37'22.0"W (Bruce Museum)

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Wikipedia.org: Kenneth C. Zirkel, Victor Vrantchan, Jim.henderson, Noroton, Noroton (2), Jllm06Diskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Connecticut – Mystic Seaport
Publikované: 18.10.2019
Dnes budeme v našom poznávaní Spojených štátov amerických pokračovať. V niekoľkých posledných článkoch ste spolu s nami mohli trochu bližšie spoznať wisconsinské malomestá a dnes sa vydáme do Connecticutu.

USA, Connecticut – najkrajšie mestečká
Publikované: 1.11.2019
Connecticut je tretím najmenším štátom v rámci USA. Dnes sa pozrieme na niekoľkých najkrajších malých miest Connecticutu, aby vám plánovanie vašej dovolenky išlo viac od ruky.

USA, Connecticut – najlepšie pláže I
Publikované: 15.11.2019
Aj dnes zamierime do Connecticutu, nádherného štátu, kde sa písali dejiny Spojených štátov. Pokiaľ sem budete mieriť s predstavou odpočinku pri mori, tak máme pre vás pár tipov, kde zakotviť.

USA, Connecticut: Hartford – domov Marka Twaina
Publikované: 25.10.2019
Po fantastickom Mystic Seaport budeme preskúmavať ďalšie kúty Connecticutu. Konkrétne dnes zamierime do hlavného mesta štátu, do Hartfordu.

USA, Connecticut: New Haven – Yalova univerzita
Publikované: 8.11.2019
Cieľom nášho dnešného výletu bude connecticutský New Haven. Tento prístav pri ústí rieky Quinnipiac sa nachádza vo východnej časti štátu. Mesto založili anglickí puritáni ku koncu 30. rokov 17. storočia.

USA, Connecticut: Stamford – nákupy i kultúra
Publikované: 22.11.2019
Poznávanie Connecticutu dnes zavŕšime v treťom najväčšom meste tohoto štátu, ktoré je zároveň jeho významným ekonomickým centrom. Návštevníci, ktorí sem prídu, aby si odpočinuli, si môžu vybrať z ponuky parkov, prírodných rezervácií, trás pozdĺž rieky a niekoľkých pekných pláží.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Rodný môj kraj

31. 10. – 31. 12. 2020
1. cena:
Kniha z vydavateľstva Dajama
2. cena:
Kniha z vydavateľstva CBS
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 3 dni s raňajkami a wellness službami v Hoteli Jánošík**** Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka
3. cena redakcie:
Darčekový balíček od vydavateľstva Tatrica

Aktuality:

27.11.2020
Jedným z najvýznamnejších hradov na severovýchode Slovenska je zrúcanina hradu Zborov, nazývaného aj Makovica. V tohtoročnej turistickej sezóne, poznačenej dvoma vlnami koronavírusu, sa stal obľúbeným náhradným cieľom výletov v čase, keď boli vnútorné atrakcie regiónu uzavreté.
25.11.2020
Klub slovenských turistov združujúci viac než 16 000 nadšencov výletov do prírody zostavil hlavné turistické podujatia pre rok 2021, avšak ich aktuálnosť bude závisieť od epidemiologickej situácie. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame ich plánovaný prehľad.
23.11.2020
Slovenský vysokohorský turistický spolok zverejnil predbežný kalendár podujatí na nadchádzajúci rok 2021. Samozrejme jeho aktuálnosť bude podmienená aktuálnou epidemiologickou situáciou.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - IRÁN:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 27. 11. 2020
sviatok:Milan
dnes:
piatok 27.11.
-1 °C
zajtra:
sobota 28.11.
0 °C