www.infoglobe.sk » Rakúsko, Korutánsko – Nassfeld: ideálna lyžovačka pre všetkých

Rakúsko, Korutánsko – Nassfeld: ideálna lyžovačka pre všetkých

Publikované: 28.12.2022
Opäť je tu zima. Ročné obdobie, ktoré mnohí preklínajú, a to nielen kvôli mínusovým teplotám či nádielke snehu, ale tiež pre kratší deň, ktorý v niektorých ľuďoch vyvoláva depresiu. Mňa však mínusové teploty ani kopy snehu, podobne ako mnohých ďalších milovníkov zimných športov nestrašia, skôr naopak.

Zimné čítanie vám prináša:

spoločnosť V-spoj s.r.o.

Každé ročné obdobie má svoje čaro, no zima a najmä obdobie zimných dovoleniek patrí k mojim najobľúbenejším častiam roka. Spravidla si zimnú dovolenku s rodinou či priateľmi zháňame až na poslednú chvíľu, no tentoraz sme spravili výnimku. Chceli sme si totiž zalyžovať v špičkovej rakúskej lyžiarskej oblasti Nassfeld, ktorá sama o sebe nepatrí k tým najlacnejším, a to navyše počas top sezóny v čase školských prázdnin.

lyžiarske stredisko Nassfeld

Preto sme už niekoľko mesiacov dopredu sadli za internet a v predstihu si vyhľadali ubytovanie v súkromí, z ktorého sme síce museli autom niekoľko minút do strediska dochádzať, no napriek tomu sa nám zdal pomer ceny voči kvalite a ponúkaným službám priaznivý. Z Bratislavy je to do spomínanej lokality približne 450 kilometrov, čo sa dá s kratšími prestávkami autom pohodlne zvládnuť za 6 hodín. Takže ani cesta tam a späť nebola príliš únavná, a tak si trojdňovú lyžovačku už od prvého dňa mohli spolu s nami ostatnými poriadne vychutnávať aj „naši šoféri“.

lyžovačka v stredisku Nassfeld 

Nassfeld – lyžovačka s krásnymi výhľadmi

Hneď v úvode musím priznať, že lyžovačka v regióne Nassfeld-Pressegger See v rakúskej spolkovej krajine Korutánsko, ktorá sem každoročne priláka obrovské množstvo vyznávačov zimných športov, splnila všetky naše očakávania a ponúkla nám dokonca aj čo-to navyše.

lyžiarske stredisko Nassfeld

Už po príjazde na parkovisko bolo vidieť, že ani zďaleka nie sme jediní, ktorí sa rozhodli stráviť zimnú dovolenku práve v tomto stredisku. Obrovské parkovacie plochy, ktoré boli kvôli lepšej orientácii rozdelené na menšie parkoviská, riadili šikovní navigátori, ktorí nás nasmerovali k najbližším voľným parkovacím miestam. Z parkoviska sa dalo k pokladniam a nástupnej stanici na lanovku dostať buď vláčikmi, ktoré tu počas prevádzkovej doby lanoviek a vlekov neprestajne premávali, alebo tiež na lyžiach po bočnej cestičke, ktorá však bola pomerne plytká, a tak pre snowboardistov nie práve najvhodnejšia. Pri pokladniach náš čakal jeden trošku nepríjemný šok, ktorý však do konca dovolenky z našich pamätí úspešne vymazali mnohé ďalšie, tentoraz už len príjemné prekvapenia.

vláčik z parkoviska k pokladniam a najdlhšej kabínkovej lanovke v Alpách - Millennium Expres

Jedna menšia nepríjemnosť, inak samé pozitíva

Kým sa nám podarilo kúpiť lyžiarske lístky, museli sme v rade pred pokladňou stráviť vyše hodiny. Keď sme sa konečne dočkali a vypýtali si skipasy od jedenástej, pani za okienkom nás odbila, že to by sme si museli počkať ešte 20 minút, lebo tie sa predsa predávajú až od jedenástej! Keď sme sa jej snažili vysvetliť, že kým sa nám podarí vystáť rad na turniket k prvej lanovke, ktorá nás vyvezie hore, bude dávno po jedenástej, iba si niečo zašomrala a už chcela obsluhovať ďalšieho. Tak sme sa teda rozhodli, že nervy máme iba jedny, a kúpili sme si rovno viacdenný lístok, napriek tomu, že sme vedeli, že dnes sa na lanovku pred jedenástou už aj tak nedostaneme.

lyžovačka v rakúskom stredisku Nassfeld

Po nie práve najpríjemnejšom úvode, ktorý nám na chvíľku ubral z nášho nadšenia, na nás až do konca dovolenky čakali už len samé pozitíva. Perfektne upravené zjazdovky, ktorých tu je dovedna až 110 kilometrov, uspokoja naozaj všetkých milovníkov lyžovania a snowboardingu. Na svahoch premáva až 30 bezpečných a moderných lanoviek i vlekov, takže okrem prvotného vyčkávania v údolnej stanici kabínovej lanovky sme napriek top sezóne nikde nemuseli čakať v rade dlhšie ako zopár minút. Na deti a začiatočníkov tu čaká viacero cvičných areálov, kde môžu využiť i služby skúsených lyžiarskych inštruktorov.

údolná stanica najdlhšej kabínkovej lanovky v Alpách - Millennium Expres

Na svoje si tu prídu aj partie mladých, ktoré sem okrem dobrej lyžovačky priťahujú predovšetkým horské bary, v ktorých vyhráva hlasná muzika, a kde sa o zábavu neraz stará skúsený DJ či nejaký iný skvelý zabávač. No ani fanatickí lyžiari, ktorí tu môžu naozaj bez prestávky prelyžovať celý deň bez toho, aby sa dvakrát ocitli na tom istom svahu, či dokonca milovníci freeride zón, ktorí si tu na viacerých miestach môžu do sýtosti užiť lyžovanie v prašane, nebudú z návštevy Nassfeldu rozhodne sklamaní.

Na svoje si tu prídu aj najmenší

Jedno z najlepších lyžiarskych stredísk v Európe – Nassfeld, ktoré sa rozprestiera v nadmorskej výške 610 až 2200 metrov, je výnimočné aj svojou garanciou snehu. V celom Rakúsku niet takej istoty snehu, ako práve tu. Vďaka geografickej polohe, ktorá stredisku Nassfeld zabezpečuje bohaté zrážky od Jadranu, dosahuje pravidelná priemerná zimná snehová pokrývka až 180 cm. A to ešte stále nie je všetko! Stredisko Nassfeld, ktoré patrí do prvej desiatky najlepších rakúskych lyžiarskych stredísk, je zároveň aj jedným z najslnečnejších. Pokiaľ máte radi naozaj dlhé zjazdy, tak aj pre vás je toto stredisko ideálne. Zjazd do údolia, ktorý, pokiaľ chcete, môžete absolvovať v jednom kuse, dosahuje úctyhodných 7,6 km. No, pokiaľ môžem povedať sama za seba, mne úplne stačilo, keď sme sa postupne presúvali kratšími zjazdmi od jednej lanovky k druhej a vychutnávali si neskutočne krásne výhľady a úžasné lyžiarske terény.

Nassfeld

Ďalšími „naj“ tejto oblasti sú napr. najdlhšia osvetlená zjazdovka v Alpách či najdlhšia kabínková lanovka v Alpách (známa ako Millennium Express). Za zmienku tiež stojí množstvo príjemných bufetov, horských barov či reštaurácií priamo na svahu, ktoré okrem kvalitného občerstvenia zväčša ponúkajú aj slnečné terasy s ležadlami, ktoré sme s obľubou vyhľadávali najmä počas oddychových prestávok. No a samozrejmosťou je aj množstvo akcií, spoločenských podujatí a inej zábavy, ktorá na návštevníkov Nassfeldu čaká priamo na svahoch takmer nepretržite.

 

GPS: 46°33'48.2"N 13°16'29.0"E

Text a foto: O. Maňáková, Pixabay.comDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SVET: Ocenenia World Ski Awards sú rozdané!
Publikované: 6.12.2022
Najprestížnejšie ocenenia „lyžiarskeho priemyslu“ boli odovzdané. V poradí 10. ročník oceňovania toho najlepšieho z oblasti zimného turizmu sa uskutočnil v rakúskom Kitzbüheli. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ktoré je najlepšie lyžiarske stredisko sveta i ako dopadli naše domáce lyžiarske areály.

Rakúsko: Lyžovanie v Alpách II. – nekonečné zjazdovky lyžiarskeho strediska Skicircus – Saalbach
Publikované: 2.1.2023
V minulom článku sme si predstavili lyžiarske stredisko rodinného typu. Pokiaľ vám jeho červené zjazdovky nestačili a pre kvalitný pôžitok z jazdy potrebujete poriadne čierne zjazdovky, zavezte sa ešte o sto kilometrov juhozápadnejšie do malebného lyžiarskeho mestečka Saalbach (470 km z Prahy i Bratislavy).

Rakúsko, Korutánsko – lyžovačka v obci Kötschach-Mauthen
Publikované: 25.1.2023
Na prelome rokov sa nám podarilo na pár dní zavítať do malebnej horskej obce Kötschach-Mauthen, ktorá sa rozprestiera v spolkovej krajine Korutánsko v okrese Hermagor. Čím si nás táto krásna obec získala a čo všetko dokáže ponúknuť svojim návštevníkom, aj o tom si porozprávame v dnešnom článku!

Rakúsko, Lyžovanie v Alpách III. – nekonečné zjazdovky lyžiarskeho strediska Skicircus – Leogang, Hinterglemm
Publikované: 9.1.2023
Po prejdení zjazdoviek v okolí mestečka Saalbach sa nachádzame na severnom hrebeni na hore Wildenkarkogel a vydávame sa po smere šípky s nápisom Leogang.

SR: Bezplatná aplikácia SKIALP TÚRY
Publikované: 15.3.2020
Pre všetkých nadšencov skialpinizmu máme dobrú správu. Pred pár dňami uzrela svetlo sveta nová skialpinistická aplikácia, ktorá vám pomôže pri orientácii v teréne a zároveň vás upozorní pred možným uvoľnením lavíny.

Rakúsko, Lyžovanie v Alpách IV.: Unikátne stredisko Hintertux
Publikované: 16.1.2023
Je mnoho veľmi kvalitných stredísk, ktoré lákajú priaznivcov zimných športov, preto je vždy dobré, keď majú v ponuke aj niečo extra. Zimné stredisko Hintertuxer Gletscher, ľudovo nazývané Hintertux, jednu mimoriadnu ponuku má – a nie len tak hocijakú.

Rakúsko: Lyžovanie v Alpách I. – lyžiarske stredisko vidieckeho typu Dachstein West
Publikované: 26.12.2022
Zima je v plnom prúde a snehu je bohužiaľ v našej krajine každým rokom menej. Pokiaľ sa neuspokojíte s veľkosťou našich svahov a ich umelým snehom, nezostáva vám nič iné, než sa vydať do Álp.

Rakúsko: Skvelá lyžovačka za rohom
Publikované: 18.12.2016
Upravené svahy, zasnežená krajina s nádherným výhľadom, horský vzduch a útulné chaty - to všetko sú ingrediencie na nezabudnuteľnú zimnú dovolenku.

Rakúsko, Ischgl - raj lyžiarskej turistiky a skialpinizmu
Publikované: 22.1.2022
Dnes sa vydáme do malebnej rakúskej obce Ischgl v spolkovej krajine Tirolsko (okres Landeck), ktorá sa rozprestiera priamo pod úpätím svetoznámeho lyžiarskeho strediska Silvretta Arena Ischgl-Samnaun v Paznaunskom údolí.

Rakúsko, Korutánsko: Dovolenka u susedov
Publikované: 24.6.2020
Prinášame vám niekoľko dovolenkových tipov a nápadov na aktívnu dovolenku v Korutánsku nachádzajúcom sa na slnečnom juhu Rakúska.

Rakúsko, Korutánsko: Aktívna dovolenka na slnečnej strane Álp
Publikované: 20.6.2021
Príroda bola ku Korutánsku, slnečnému juhu Rakúska, veľmi štedrá. Nachádza sa tu more čistých a teplých jazier uprostred Álp. Nechýbajú tu ani hory siahajúce od majestátnych trojtisícoviek až po oblé kopce pohoria Nockberge. Charakteristická je aj kultúrna rozmanitosť alpsko-jadranskej oblasti, s obyvateľmi vítajúcich hostí s radosťou, otvorenosťou a veľkou dávkou chuti do života.

Rakúsko:  Pasterze – najdlhší ľadovec Východných Álp
Publikované: 5.8.2015
Ľadovce patria k neodmysliteľným a charakteristickým prvkom veľhôr, tvoria ich prirodzenú súčasť. Svojou erozívnou činnosťou výrazne prispievajú k formovaniu vysokohorského reliéfu, sú tiež bohatým vodným zdrojom. V rakúskej časti Álp sa taktiež nachádza množstvo rôznych menších, ako i väčších ľadovcov. Najdlhším a najznámejším rakúskym ľadovcom je Pasterze, ktorý sa rozprestiera v pohorí Vysoké Taury.

Taliansko: Val di Fiemme a stredisko Latemar – VIDEO
Publikované: 14.4.2015
Právom jedna z najobľúbenejších oblastí talianskych Dolomitov a v posledných rokoch tiež doslova magnet pre českých a slovenských lyžiarov. Val di Fiemme je totiž jednoducho ideálnym miestom na pohodovú dovolenku takmer v akejkoľvek časti roku, a to i pre tých Čechov a Slovákov, ktorí si nie sú príliš istí cudzími jazykmi.

Dolné Rakúsko: Annaberg – otvorenie lyžiarskej sezóny
Publikované: 11.12.2013
Opäť je tu zima, pre niekoho možno príliš chladná a nevľúdna, pre mňa však azda najobľúbenejšie ročné obdobie. Všetko je ukryté pod nadýchanou bielou snehovou perinou a pôsobí akosi pokojnejšie, ba dokonca i čistejšie ako po zvyšok roka. Je to tiež čas zimných dovoleniek na horách, stretnutí s priateľmi pri poháriku vareného vína, či skvelej kapustnice, ktorá v tomto ročnom období isto zahreje.

Rakúsko: Mariazell – nielen pútnické miesto
Publikované: 31.1.2011
Maličké mestečko Mariazell patrí k najvýznamnejším pútnickým miestam v strednej Európe. Mariazell sú zároveň horské klimatické kúpele a nad mestečkom sa rozprestiera obľúbené lyžiarske stredisko, ktoré pre jeho dostupnosť v posledných rokoch navštevuje aj čoraz viac lyžiarov zo Slovenska a Čiech.

Rakúsko: Čarovné Korutánsko
Publikované: 19.2.2014
Na slnečnom juhu Rakúska, v jeho najjužnejšej spolkovej krajine Korutánsko, sa nachádza jedinečný zimný raj s vynikajúco upravenými zjazdovkami, výbornými snehovými podmienkami a jedinečnou atmosférou, ktorá si dokáže získať srdcia všetkých milovníkov lyžovania a panenskej prírody.

Rakúsko, Korutánsko - Petzen: aktívna dovolenka v zime i v lete
Publikované: 13.4.2014
Tohtoročná zima bola veľmi skromná na sneh, a tak mali milovníci zimných športov viac roboty s vyhľadaním miest, ktoré by im poskytli vhodné podmienky na aktívnu zimnú dovolenku.

Rakúsko: Zima v dovolenkovej oblasti Murtal
Publikované: 15.1.2014
Po návšteve hornatej krajiny Vysokého Štajerska sa dnes presunieme viac juhozápadným smerom do oblasti Murtal, ktorá ponúka skvelú zábavu, perfektnú lyžovačku, adrenalínové zážitky a neopísateľné prírodné scenérie.

Rakúsko: mestečko Vent v náručí Ötztalských Álp
Publikované: 16.4.2014
Dnes sa vydáme do malého rakúskeho mestečka Vent, ktoré je od roku 1854 súčasťou obce Sölden v spolkovej krajine Tirolsko. Navštívime známe lyžiarske stredisko a vydáme sa aj po stopách legendárneho ľadového muža Ötziho.

Rakúsko, Ötztalské Alpy – po stopách ľadového muža
Publikované: 23.4.2014
Minulý týždeň sme na potulkách Ötztalskými Alpami navštívili mestečko Vent a jeho rodinné lyžiarske stredisko. Dnes budeme vo výlete po tirolskom pohorí pokračovať a našim cieľom bude legendárny ľadový muž Ötzi.

Rakúsko: Dovolenka v lyžiarskom stredisku Serfaus-Fiss-Ladis
Publikované: 24.1.2011
Lyžiarske stredisko a prázdninový región v jednom sa nachádza na náhornej plošine v Tirolsku v nadmorskej výške 1200 – 1400 m n.m. nad údolím rieky Inn. Obklopený je lyžiarskou oblasťou Samnau a Ötztalskými Alpami. Patrí k najslnečnejším miestam v Tirolsku. Moderný a zároveň príjemný región zimnej aj letnej dovolenky tvoria tri historické dedinky: Serfaus, Fiss a Ladis.

Rakúsko: Stubai – výnimočná zima vo výnimočnej doline
Publikované: 26.2.2014
Región Stubai má mnoho zaujímavých miest hodných videnia. K tým najnavštevovanejším patrí dolina Stubaital, v ktorej sa nachádzajú lyžiarske oblasti Stubaier Gletscher, Schlick 2000, Serlesbahnen Mieders a Elferlifte.

Rakúsko: Ischgl - lifestylová metropola Álp
Publikované: 5.3.2014
Lyžiarske stredisko Ischgl je už roky považované za lifestylovú metropolu Álp. Tento prívlastok si zaslúžilo nielen vďaka prvotriednym snežným radovánkam, ktoré si tu môžu milovníci zimných športov vychutnávať, ale aj vďaka množstvu organizovaných zábavných podujatí.

Dolné Rakúsko: malebná dedinka Mitterbach
Publikované: 7.2.2011
Mitterbach je neveľká dedinka ležiaca v čarokrásnej prírode spolkovej krajiny Dolné Rakúsko. V posledných rokoch ju čoraz viac objavujú aj návštevníci zo Slovenska a Čiech, a to nielen pre jej polohu v lone prírody, nenáročnú časovú dostupnosť a dobré cestné spojenie, ale tiež pre množstvo pamiatok a zaujímavostí nachádzajúcich sa v jej okolí.


Súvisiaca fotogaléria

Rakúsko: Raj vyznávačov vysokohorskej turistiky
Nízke Taury (Niedere Tauern) sú rozsiahlym pohorím, ktoré sa nachádza približne v centrálnej čast...

Rakúsko, Korutánsko – Nassfeld: skvelá lyžovačka
Všetko, čo si milovník zimných športov môže priať a ešte omnoho viac, nájdete v jednom z mnohých ...

Rakúsko, Korutánsko – obec Kötschach-Mauthen
Zablúďte spolu s nami aspoň na chvíľku prostredníctvom fotogalérie do malebnej horskej obce Kötsc...

Rakúsko: Lyžovačka v 8 lyžiarskych strediskách
Počas zimných dní niet lepšej zábavy, ako ísť na rodinnú lyžovačku. V tohto týždňovej fotogalérii...

Rakúsko: Zima na štajerský spôsob
Zimné dovolenkové dni so sebou prinášajú skvelú zábavu počas lyžovačky, ale aj adrenalínové zážit...

Rakúsko: Tauplitz – najstaršia lyžiarska oblasť
Preneste sa prostredníctvom našej dnešnej fotogalérie do malebnej rakúskej obce Tauplitz, nad kto...

Rakúsko, Kaprun - lyžovačka na ľadovci Kitzsteinhorn
Preneste sa spolu s nami prostredníctvom fotiek aspoň na chvíľku vysoko nad Zell am See - Kaprun ...

Rakúsko: Murtal - dovolenka snov
V spolkovej krajine Štajersko v Rakúsku sa nachádza lyžiarmi, turistami a milovníkmi oddychu vyhľ...

Rakúsko: Erlaufsee a Gemaindealpe - Mitterbach
Nad malebnou horskou dedinkou Mitterbach sa do nadmorskej výšky 1626 metrov vypína nádherný vrch ...

Rakúsko: Mariazell a Mariazeller – Bürgeralpe
Maličké mestečko Mariazell patrí k najvýznamnejším pútnickým miestam v strednej Európe. Zároveň j...

Dolné Rakúsko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolnom Rakúsku, v ktorej sa nachádza aj rovnomenné lyžiarske stredisko, k...


Súvisiace video

 
Taliansko: Val di Fiemme a stredisko Latemar
Val di Fiemme je jednou z najobľúbenejších a zároveň najdostupnejších oblastí v celých talianskyc...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Farby jari

1. 2. – 31. 3. 2023
1. cena:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
2. cena:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
3. cena:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
1. cena redakcie:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
2. cena redakcie:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
3. cena redakcie:
Jarný balíček plný krásy a vôní...

Aktuality:

8.2.2023
Po dňoch sneženia a nepriaznivého počasia sa podarilo v stredisku Tatranská Lomnica otvoriť najvyššie položenú, čiernu zjazdovku v Lomnickom sedle. Na zjazdovke, ktorá je odkázaná výlučne na prírodný sneh, je približne dvojmetrová pokrývka.
7.2.2023
Cestovateľská aplikácia Visited Travel App zverejnila hlavné trendy v cestovaní v roku 2022. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ktoré krajiny boli najnavštevovanejšie, a to na základe informácií od 1,4 milióna používateľov tejto aplikácie.
4.2.2023
Pre všetkých nadšencov skialpinizmu máme dobrú správu. Svetlo sveta uzrela nová skialpinistická aplikácia SKIALP TÚRY – Roháče a aktualizovaná aplikácia SKIALP TÚRY – Žiarska dolina, ktoré vám pomôžu pri orientácii v teréne a zároveň vás upozornia pred možným uvoľnením lavíny.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 9. 2. 2023
sviatok:Zdenko
dnes:
štvrtok 9.2.
-6 °C
zajtra:
piatok 10.2.
-4 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X