www.infoglobe.sk » Rakúsko, Lyžovanie v Alpách III. – nekonečné zjazdovky lyžiarskeho strediska Skicircus – Leogang, Hinterglemm

Rakúsko, Lyžovanie v Alpách III. – nekonečné zjazdovky lyžiarskeho strediska Skicircus – Leogang, Hinterglemm

Publikované: 9.1.2023
Po prejdení zjazdoviek v okolí mestečka Saalbach sa nachádzame na severnom hrebeni na hore Wildenkarkogel a vydávame sa po smere šípky s nápisom Leogang.

Zimné čítanie vám prináša:

spoločnosť V-spoj s.r.o.

Ako prvé stretávame štvorsedačkovú lanovku, pod ktorou vedie príjemná biela „diaľnica“. Ďalej sa pokračuje do východného údolia, kde je pre návštevníkov prichystaná dráha so zatáčkami – Montelino Trail. Ako z vrcholu Grosser Asitz, tak aj z vedľajšieho Kleine Asitz vedú dve varianty viac či menej prudkých zjazdoviek. Ak sa poveziete šesťmiestnou sedačkovou lanovkou na vrchol Kleine Asitz, tak vás po pravej strane zaujmú lyžiari a snowboardisti, ktorí predvádzajú svoje naučené kúsky na veľkých či malých skokoch.

údolie Leogangu

Výhľad z AsitzBräu do údolia Leogangu je vďaka hornatému masívu stojacemu priamo proti vám prekrásny. Do údolia vedie široká modrá zjazdovka. Priamo na jej plochom vrcholku sa nachádza malá poma. Ak ste lyžiar začiatočník (ubytovaný v Leogangu), ale aj napriek tomu sa chcete stať súčasťou hornatých vrcholkov s lyžami na nohách, na tejto malej zjazdovke si môžete po kraji jazdiť svoje dlhé pomalé oblúčiky a zároveň sa kochať výhľadom, ktorý by ste na inej malej zjazdovke len veľmi ťažko hľadali (dole sa môžete zviesť opäť lanovkou). Skúsení jazdci sa môžu pustiť strmhlav dole po svahu. Môžete tak bez povšimnutia minúť medzistanicu dlhej kabínovej lanovky Asitzbahn a pokračovať až do údolia buď čiernou, alebo červenoznačenou zjazdovkou až úplne dole k detskej pome.

pohľad z hory Grosser Asitz

Nie je výnimkou, že je táto zjazdovka k medzistanici zahalená hmlou. Po prekonaní ďalších výškových metrov lanovkou vám zjazdovka ponúkne rozprávkový výhľad nad vatové mráčky. Ďalšia možnosť zjazdu sa nachádza za medzistanicou, kde sa musíte držať vľavo. Nad krátkou zjazdovkou tam lyžiarov vozí starý štvormiestny vlek, ktorý je v podstate jediným vlekom, na ktorom človek môže (za dobrého počasia) počas vyvezenia hore chytať bronz, čo je samozrejme príjemná zmena. Pokiaľ ste ubytovaní v Leogangu, môžete navštíviť aj miestnu osvetlenú sánkarskú dráhu.

Leogang sa často ocitá v hmle

velikáni v okolí, čiastočne tiež v hmlevýhľad zo Schattberg West

Treťou časťou je najzápadnejšie mestečko Hinterglemm. Ani tu nie je núdza o zjazdovky. Dominantnou horou je Schattberg West, ktorá ponúka krásny výhľad na vzdialené vrcholy dvojtisícových hôr. Z vrcholu vedie krátka čierna zjazdovka, ktorá má väčšinou ideálnu tvrdosť snehu pre príjemný zjazd. Do údolia potom vedie dlhá červená zjazdovka. Čierne zjazdovky hory Zwölferkogel sú tiež veľmi vydarené. Miernejšie zjazdovky zas nájdete na druhej strane údolia.

moderné lanovky nad Leogangom sú bohužiaľ často v hmle

Celý areál ponúka mnoho príjemných reštaurácií a vonkajších barov, ktoré sa nachádzajú na vrcholkoch hôr aj na zjazdovkách. Čo by to bolo za lyžovanie bez rakúskej polievky a zlatistého piva. Tie však ponúka každé lyžiarske stredisko. A kde si dáme polievku nabudúce? Nenechajte si ujsť náš ďalší lyžiarsky tip.

reštaurácie na zjazdovkách praskajú vo švíkoch

GPS: 47°26'20.1"N 12°45'31.0"E

Text a foto: Martina Brožková

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

SVET: Ocenenia World Ski Awards sú rozdané!
Publikované: 6.12.2022
Najprestížnejšie ocenenia „lyžiarskeho priemyslu“ boli odovzdané. V poradí 10. ročník oceňovania toho najlepšieho z oblasti zimného turizmu sa uskutočnil v rakúskom Kitzbüheli. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ktoré je najlepšie lyžiarske stredisko sveta i ako dopadli naše domáce lyžiarske areály.

Rakúsko, Zell am See – čarovný salzburský región
Publikované: 26.1.2020
Dnes nás čaká výlet do rakúskej spolkovej krajiny Salzbursko, presnejšie do úchvatného regiónu Zell am See, presláveného veľkolepými lyžiarskymi strediskami, nádhernými jazerami, malebnými dedinkami či majestátnymi horami.

Rakúsko, Korutánsko – lyžovačka v obci Kötschach-Mauthen
Publikované: 25.1.2023
Na prelome rokov sa nám podarilo na pár dní zavítať do malebnej horskej obce Kötschach-Mauthen, ktorá sa rozprestiera v spolkovej krajine Korutánsko v okrese Hermagor. Čím si nás táto krásna obec získala a čo všetko dokáže ponúknuť svojim návštevníkom, aj o tom si porozprávame v dnešnom článku!

Rakúsko, Lyžovanie v Alpách IV.: Unikátne stredisko Hintertux
Publikované: 16.1.2023
Je mnoho veľmi kvalitných stredísk, ktoré lákajú priaznivcov zimných športov, preto je vždy dobré, keď majú v ponuke aj niečo extra. Zimné stredisko Hintertuxer Gletscher, ľudovo nazývané Hintertux, jednu mimoriadnu ponuku má – a nie len tak hocijakú.

Rakúsko:  Nezabudnuteľná jarná lyžovačka v lokalite Skicircus
Publikované: 2.4.2014
Pokiaľ aj vy patríte k milovníkom zimných športov, tak vám lyžiarsku lokalitu známu ako Skicircus isto netreba veľmi predstavovať, patrí totiž k tomu najlepšiemu, čo vám susedné Rakúsko v rámci lyžiarskych terénov dokáže ponúknuť.

Rakúsko: Lyžovanie v Alpách II. – nekonečné zjazdovky lyžiarskeho strediska Skicircus – Saalbach
Publikované: 2.1.2023
V minulom článku sme si predstavili lyžiarske stredisko rodinného typu. Pokiaľ vám jeho červené zjazdovky nestačili a pre kvalitný pôžitok z jazdy potrebujete poriadne čierne zjazdovky, zavezte sa ešte o sto kilometrov juhozápadnejšie do malebného lyžiarskeho mestečka Saalbach (470 km z Prahy i Bratislavy).

Rakúsko, Korutánsko – Nassfeld: ideálna lyžovačka pre všetkých
Publikované: 28.12.2022
Opäť je tu zima. Ročné obdobie, ktoré mnohí preklínajú, a to nielen kvôli mínusovým teplotám či nádielke snehu, ale tiež pre kratší deň, ktorý v niektorých ľuďoch vyvoláva depresiu. Mňa však mínusové teploty ani kopy snehu, podobne ako mnohých ďalších milovníkov zimných športov nestrašia, skôr naopak.

Rakúsko: Lyžovanie v Alpách I. – lyžiarske stredisko vidieckeho typu Dachstein West
Publikované: 26.12.2022
Zima je v plnom prúde a snehu je bohužiaľ v našej krajine každým rokom menej. Pokiaľ sa neuspokojíte s veľkosťou našich svahov a ich umelým snehom, nezostáva vám nič iné, než sa vydať do Álp.

Rakúsko, Ischgl - raj lyžiarskej turistiky a skialpinizmu
Publikované: 22.1.2022
Dnes sa vydáme do malebnej rakúskej obce Ischgl v spolkovej krajine Tirolsko (okres Landeck), ktorá sa rozprestiera priamo pod úpätím svetoznámeho lyžiarskeho strediska Silvretta Arena Ischgl-Samnaun v Paznaunskom údolí.

Rakúsko: Schladming-Dachstein – zimné radovánky trochu inak
Publikované: 16.12.2015
Pre všetkých milovníkov zimy a skvelej lyžovačky je ako stvorená návšteva prázdninového regiónu Schladming-Dachstein, ktorý sa nachádza v srdci Rakúska, v spolkovej krajine Štajersko a ponúka množstvo podujatí, špičkovo upravených bežeckých tratí a zjazdoviek vhodných na alpské lyžovanie. A to zďaleka nie je všetko!

Rakúsko: Dachstein – horský masív Severných vápencových Álp
Publikované: 21.1.2015
Rakúsko je typickou hornatou krajinou, ktorej väčšinu územia tvoria početné horské masívy Východných Álp. Rozsiahle horské komplexy oddelené hlbokými údoliami a vysoké vrchy klesajúce strmo do dolín tvoria charakteristický ráz alpskej krajiny Rakúska.

Dolné Rakúsko: Annaberg – otvorenie lyžiarskej sezóny
Publikované: 11.12.2013
Opäť je tu zima, pre niekoho možno príliš chladná a nevľúdna, pre mňa však azda najobľúbenejšie ročné obdobie. Všetko je ukryté pod nadýchanou bielou snehovou perinou a pôsobí akosi pokojnejšie, ba dokonca i čistejšie ako po zvyšok roka. Je to tiež čas zimných dovoleniek na horách, stretnutí s priateľmi pri poháriku vareného vína, či skvelej kapustnice, ktorá v tomto ročnom období isto zahreje.

Rakúsko: Hintertux - l'adovcové lyžovanie
Publikované: 10.3.2008
Pani zima v ostatných dňoch síce vystrčila pazúriky, no aj tak sa jej tohoročné predstavenie dá považovať za veľmi chabé. Milovníci zimných radovánok sa už druhý rok po sebe poriadne nezviezli a už je tu jar. Za snehom sa teda budeme musieť tentoraz vydať na juh, do 550 km vzdialeného strediska Hintertux na hranici Rakúska a Talianska.


Súvisiaca fotogaléria

Rakúsko: zimný raj menom Schladming-Dachstein
Vychutnajte si pohľad na krásu rakúskej rekreačnej oblasti Schladming-Dachstein, ktorá sa nachádz...

Rakúsko, Salzbursko – lokalita Skicircus
Lyžiarsku lokalitu Skicircus rozprestierajúcu sa v oblasti nad obcami Saalbach, Hinterglemm a Leo...

Rakúsko, Korutánsko – Nassfeld: skvelá lyžovačka
Všetko, čo si milovník zimných športov môže priať a ešte omnoho viac, nájdete v jednom z mnohých ...

Rakúsko, Korutánsko – obec Kötschach-Mauthen
Zablúďte spolu s nami aspoň na chvíľku prostredníctvom fotogalérie do malebnej horskej obce Kötsc...

Rakúsko: Lyžovačka v 8 lyžiarskych strediskách
Počas zimných dní niet lepšej zábavy, ako ísť na rodinnú lyžovačku. V tohto týždňovej fotogalérii...

Rakúsko, Kaprun - lyžovačka na ľadovci Kitzsteinhorn
Preneste sa spolu s nami prostredníctvom fotiek aspoň na chvíľku vysoko nad Zell am See - Kaprun ...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Farby jari

1. 2. – 31. 3. 2023
1. cena:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
2. cena:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
3. cena:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
1. cena redakcie:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
2. cena redakcie:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
3. cena redakcie:
Jarný balíček plný krásy a vôní...

Aktuality:

8.2.2023
Po dňoch sneženia a nepriaznivého počasia sa podarilo v stredisku Tatranská Lomnica otvoriť najvyššie položenú, čiernu zjazdovku v Lomnickom sedle. Na zjazdovke, ktorá je odkázaná výlučne na prírodný sneh, je približne dvojmetrová pokrývka.
7.2.2023
Cestovateľská aplikácia Visited Travel App zverejnila hlavné trendy v cestovaní v roku 2022. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ktoré krajiny boli najnavštevovanejšie, a to na základe informácií od 1,4 milióna používateľov tejto aplikácie.
4.2.2023
Pre všetkých nadšencov skialpinizmu máme dobrú správu. Svetlo sveta uzrela nová skialpinistická aplikácia SKIALP TÚRY – Roháče a aktualizovaná aplikácia SKIALP TÚRY – Žiarska dolina, ktoré vám pomôžu pri orientácii v teréne a zároveň vás upozornia pred možným uvoľnením lavíny.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 9. 2. 2023
sviatok:Zdenko
dnes:
štvrtok 9.2.
-6 °C
zajtra:
piatok 10.2.
-4 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X