www.infoglobe.sk » Rakúsko: Lyžovanie v Alpách II. – nekonečné zjazdovky lyžiarskeho strediska Skicircus – Saalbach

Rakúsko: Lyžovanie v Alpách II. – nekonečné zjazdovky lyžiarskeho strediska Skicircus – Saalbach

Publikované: 2.1.2023
V minulom článku sme si predstavili lyžiarske stredisko rodinného typu. Pokiaľ vám jeho červené zjazdovky nestačili a pre kvalitný pôžitok z jazdy potrebujete poriadne čierne zjazdovky, zavezte sa ešte o sto kilometrov juhozápadnejšie do malebného lyžiarskeho mestečka Saalbach (470 km z Prahy i Bratislavy).

Zimné čítanie vám prináša:

spoločnosť V-spoj s.r.o.

pohľad na severné svahy

To je hlavným centrom Skicircusu, čo je hromadný názov pre celý areál, ktorý sa skladá z desiatok zjazdoviek prepojených lanovkami. Okrem Saalbachu tu nájdeme ešte ďalšie tri lyžiarske mestečká – Hinterglemm, Leogang a Fieberbrunn.

 pohľad do okolia Hinterglemmu

Skicircus má eso v rukáve predovšetkým vďaka mnohým kilometrom zjazdoviek – od tých najmiernejších až po tie veľmi prudké. Vrcholky hôr, ktoré obklopujú tiahle údolie, sa pohybujú okolo dvojtisícovej hranice, ľadovce na nich teda nenájdeme – prevádzka je iba sezónna. Z údolných miest Saalbach a Hinterglemm vedú zjazdovky na všetky vrcholky v okolí. Tie sú dômyselne prepojené tak, aby človek mohol prejsť údolie dookola.

reštaurácie majú svoj rakúsky horský štýl

Poďme teda nahliadnuť do jednotlivých lyžiarskych mestečiek. Prvým bodom prehliadky je samozrejme Saalbach. Toto dovolenkové mestečko vyhľadávajú predovšetkým ľudia, ktorí majú radi dokonalú lyžiarsku atmosféru. Južne orientované svahy ponúkajú modré aj červené zjazdovky, a tak sú vhodné aj pre deti. Nájdete tu kabínové aj sedačkové lanovky, ktoré na horu Kohlmaiskopf vedú dokonca súčasne.

Saalbach s krásnou čiernou zjazdovkou v pozadí

Pozadím malebných hotelov pri pohľadu na juh je hora Schattberg Ost. Milovníkom čiernych zjazdoviek sa rozbúši srdce. Na horu Schattberg Ost vedie kabínová lanovka priamo z centra. Môžete si obľúbiť jej kratšie zjazdovky s výhľadmi do krajiny alebo skúsiť zdolať na jeden záťah severný svah tejto hory až po jej úpätie. Hovoríme o najdlhšej zjazdovke celého areálu, ktorá má okolo 8 km. Táto zjazdovka je výborná v ranných hodinách, kedy je ešte skvelo upravená. V odpoludňajších hodinách sa posledné kilometre menia na náročný boj niekedy aj s metrovými bubnami, stehenné svaly si tak v závere jazdy isto neodpočinú.

čierna zjazdovka hory Schattberg Ost

Z údolia Vorderglemmu vás vyvezie kabínová lanovka. Až pohľad z hory Wildenkarkogel na oproti sa týčiaci ľadovec Kaprun vás určite nabije energiou. Môžete sa vrátiť po hrebeni (okolo ľudí, ktorí relaxujú na opaľovacích lehátkach) k Saalbachu alebo zamieriť do Leogangu. Má to cenu tam zachádzať? To sa dočítate v ďalšom článku.

prejazd k Saalbachu

GPS: 47°23'30.8"N 12°38'24.6"E

Text a foto: Martina Brožková

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Rakúsko, Saalbach Hinterglemm – leto v horách
Publikované: 11.7.2020
Naším cieľom dnes bude rakúska obec Saalbach Hinterglemm (skladá sa z dvoch malých miest Saalbach a Hinterglemm) ležiaca v okrese Zell am See. Obec je známym strediskom snáď pre všetky zimné športy, nachádza sa tu sieť štyroch zjazdoviek o celkovej dĺžke až 270 kilometrov. Avšak aj v lete sem prichádza plno turistov.

Rakúsko, Lyžovanie v Alpách IV.: Unikátne stredisko Hintertux
Publikované: 16.1.2023
Je mnoho veľmi kvalitných stredísk, ktoré lákajú priaznivcov zimných športov, preto je vždy dobré, keď majú v ponuke aj niečo extra. Zimné stredisko Hintertuxer Gletscher, ľudovo nazývané Hintertux, jednu mimoriadnu ponuku má – a nie len tak hocijakú.

Rakúsko, Tauplitz – nezabudnuteľná lyžovačka
Publikované: 1.2.2023
V zelenom srdci Rakúska dnes navštívime malebné mestečko Tauplitz, ktoré má viac ako storočnú lyžiarsku tradíciu. Zaraďuje sa tak medzi najstaršie lyžiarske oblasti v Štajersku.

Rakúsko:  Nezabudnuteľná jarná lyžovačka v lokalite Skicircus
Publikované: 2.4.2014
Pokiaľ aj vy patríte k milovníkom zimných športov, tak vám lyžiarsku lokalitu známu ako Skicircus isto netreba veľmi predstavovať, patrí totiž k tomu najlepšiemu, čo vám susedné Rakúsko v rámci lyžiarskych terénov dokáže ponúknuť.

Rakúsko, Lyžovanie v Alpách III. – nekonečné zjazdovky lyžiarskeho strediska Skicircus – Leogang, Hinterglemm
Publikované: 9.1.2023
Po prejdení zjazdoviek v okolí mestečka Saalbach sa nachádzame na severnom hrebeni na hore Wildenkarkogel a vydávame sa po smere šípky s nápisom Leogang.

Rakúsko, Korutánsko – lyžovačka v obci Kötschach-Mauthen
Publikované: 25.1.2023
Na prelome rokov sa nám podarilo na pár dní zavítať do malebnej horskej obce Kötschach-Mauthen, ktorá sa rozprestiera v spolkovej krajine Korutánsko v okrese Hermagor. Čím si nás táto krásna obec získala a čo všetko dokáže ponúknuť svojim návštevníkom, aj o tom si porozprávame v dnešnom článku!

Rakúsko: Lyžovanie v Alpách I. – lyžiarske stredisko vidieckeho typu Dachstein West
Publikované: 26.12.2022
Zima je v plnom prúde a snehu je bohužiaľ v našej krajine každým rokom menej. Pokiaľ sa neuspokojíte s veľkosťou našich svahov a ich umelým snehom, nezostáva vám nič iné, než sa vydať do Álp.

Rakúsko, Korutánsko – Nassfeld: ideálna lyžovačka pre všetkých
Publikované: 28.12.2022
Opäť je tu zima. Ročné obdobie, ktoré mnohí preklínajú, a to nielen kvôli mínusovým teplotám či nádielke snehu, ale tiež pre kratší deň, ktorý v niektorých ľuďoch vyvoláva depresiu. Mňa však mínusové teploty ani kopy snehu, podobne ako mnohých ďalších milovníkov zimných športov nestrašia, skôr naopak.

Rakúsko: Schladming-Dachstein – zimné radovánky trochu inak
Publikované: 16.12.2015
Pre všetkých milovníkov zimy a skvelej lyžovačky je ako stvorená návšteva prázdninového regiónu Schladming-Dachstein, ktorý sa nachádza v srdci Rakúska, v spolkovej krajine Štajersko a ponúka množstvo podujatí, špičkovo upravených bežeckých tratí a zjazdoviek vhodných na alpské lyžovanie. A to zďaleka nie je všetko!

Rakúsko: Dachstein – horský masív Severných vápencových Álp
Publikované: 21.1.2015
Rakúsko je typickou hornatou krajinou, ktorej väčšinu územia tvoria početné horské masívy Východných Álp. Rozsiahle horské komplexy oddelené hlbokými údoliami a vysoké vrchy klesajúce strmo do dolín tvoria charakteristický ráz alpskej krajiny Rakúska.

Dolné Rakúsko: malebná dedinka Mitterbach
Publikované: 7.2.2011
Mitterbach je neveľká dedinka ležiaca v čarokrásnej prírode spolkovej krajiny Dolné Rakúsko. V posledných rokoch ju čoraz viac objavujú aj návštevníci zo Slovenska a Čiech, a to nielen pre jej polohu v lone prírody, nenáročnú časovú dostupnosť a dobré cestné spojenie, ale tiež pre množstvo pamiatok a zaujímavostí nachádzajúcich sa v jej okolí.

Rakúsko: Hintertux - l'adovcové lyžovanie
Publikované: 10.3.2008
Pani zima v ostatných dňoch síce vystrčila pazúriky, no aj tak sa jej tohoročné predstavenie dá považovať za veľmi chabé. Milovníci zimných radovánok sa už druhý rok po sebe poriadne nezviezli a už je tu jar. Za snehom sa teda budeme musieť tentoraz vydať na juh, do 550 km vzdialeného strediska Hintertux na hranici Rakúska a Talianska.


Súvisiaca fotogaléria

Rakúsko, Ischgl – Tirolský lyžiarsky klenot
Tentoraz vás zavedieme do malebnej rakúskej obce Ischgl v spolkovej krajine Tirolsko, ktorá sa ro...

Rakúsko: zimný raj menom Schladming-Dachstein
Vychutnajte si pohľad na krásu rakúskej rekreačnej oblasti Schladming-Dachstein, ktorá sa nachádz...

Rakúsko, Salzbursko – lokalita Skicircus
Lyžiarsku lokalitu Skicircus rozprestierajúcu sa v oblasti nad obcami Saalbach, Hinterglemm a Leo...

Rakúsko, Korutánsko – Nassfeld: skvelá lyžovačka
Všetko, čo si milovník zimných športov môže priať a ešte omnoho viac, nájdete v jednom z mnohých ...

Rakúsko, Korutánsko – obec Kötschach-Mauthen
Zablúďte spolu s nami aspoň na chvíľku prostredníctvom fotogalérie do malebnej horskej obce Kötsc...

Rakúsko, Kaprun - lyžovačka na ľadovci Kitzsteinhorn
Preneste sa spolu s nami prostredníctvom fotiek aspoň na chvíľku vysoko nad Zell am See - Kaprun ...

Dolné Rakúsko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolnom Rakúsku, v ktorej sa nachádza aj rovnomenné lyžiarske stredisko, k...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Farby jari

1. 2. – 31. 3. 2023
1. cena:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
2. cena:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
3. cena:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
1. cena redakcie:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
2. cena redakcie:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
3. cena redakcie:
Jarný balíček plný krásy a vôní...

Aktuality:

8.2.2023
Po dňoch sneženia a nepriaznivého počasia sa podarilo v stredisku Tatranská Lomnica otvoriť najvyššie položenú, čiernu zjazdovku v Lomnickom sedle. Na zjazdovke, ktorá je odkázaná výlučne na prírodný sneh, je približne dvojmetrová pokrývka.
7.2.2023
Cestovateľská aplikácia Visited Travel App zverejnila hlavné trendy v cestovaní v roku 2022. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ktoré krajiny boli najnavštevovanejšie, a to na základe informácií od 1,4 milióna používateľov tejto aplikácie.
4.2.2023
Pre všetkých nadšencov skialpinizmu máme dobrú správu. Svetlo sveta uzrela nová skialpinistická aplikácia SKIALP TÚRY – Roháče a aktualizovaná aplikácia SKIALP TÚRY – Žiarska dolina, ktoré vám pomôžu pri orientácii v teréne a zároveň vás upozornia pred možným uvoľnením lavíny.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 9. 2. 2023
sviatok:Zdenko
dnes:
štvrtok 9.2.
-6 °C
zajtra:
piatok 10.2.
-4 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X