www.infoglobe.sk » Rakúsko, Korutánsko: Dovolenka u susedov

Rakúsko, Korutánsko: Dovolenka u susedov

Publikované: 24.6.2020
Prinášame vám niekoľko dovolenkových tipov a nápadov na aktívnu dovolenku v Korutánsku nachádzajúcom sa na slnečnom juhu Rakúska.

Príroda bola ku Korutánsku veľmi štedrá. Nachádza sa tu more čistých teplých jazier uprostred Álp. Taktiež tu nájdete hory, siahajúce od majestátnych trojtisícoviek až po mierne kopce. Spolková krajina Korutánsko oplýva najväčším vodným bohatstvom v Rakúsku, keďže na jej území sa nachádza viac ako 200 jazier, 8000 kilometrov riek, 60 liečivých prameňov a 43 ľadovcov. V nasledujúcich riadkoch vám dáme pár výletných, zážitkových či oddychových tipov, ktoré by ste tu určite mali zažiť. 

Weissensee, (c) Edward GROEGER; Kaernten Werbung

Desať jazier naraz? 

Cyklistická trasa „Veľký korutánsky jazerný okruh“ vám to umožní. Tento okruh v tvare ležatej osmičky s celkovou dĺžkou 340 km vznikol ako spoločný projekt piatich korutánskych destinácií: Millstätter See, Villach – Faaker See – Ossiacher See, Wörthersee, Klopeiner See – Südkärnten a regiónu Nassfeld – Pressegger See – Lesachtal – Weißensee. Tvar ležatej osmičky umožňuje ľubovoľné kombinácie jednotlivých úsekov trasy.

Karnischen Hoehenweg - Wolayersee, (c) Franz GERD; Kaernten Werbung

Putovanie cez 3 krajiny – Rakúsko, Slovinsko, Taliansko

Nie je nutné prejsť hneď všetkých 43 etáp trasy Alpe Adria Trail od ľadovca Großglockner až po severný Jadran (750 km). 21 korutánskych etáp vedúcich od úpätia Großglokneru pozdĺž ľadovcov, riek a teplých jazier vám poskytne nezabudnuteľné zážitky na slnečnej strane Álp.

Koenigshofer, (c) Grossglockner.at

Každá zákruta je zážitok – korutánske panoramatické cesty 

Rozmanité pohoria Korutánska sa dajú dobre preskúmať aj autom. Milovníkom prírody a turistom sa vždy oplatí navštíviť oblasti okolo vysokohorských alpských ciest Großglockner Hochalpenstraße, Nockalmstraße, Villacher Alpenstraße a Goldeck Panoramastraße. 

Startplatz Kaiser Franz Josefs hoehe, (c) Franz GERDL; Kaernten Werbung

Vysokohorská cesta Großglockner Hochalpenstraße je jednou z najkrajších panoramatických ciest v Európe a dokonca patrí k najnavštevovanejším pamätihodnostiam v Rakúsku. Na južnom začiatku sa nachádza známa horolezecká obec Heiligenblut a o 16 kilometrov ďalej je dostupná časť cesty s názvom Kaiser-Franz-Josefs-Höhe. Dajú sa tu podnikať pešie túry, napríklad na ľadovec Pasterzengletscher alebo cez „Panoramatický chodník Klarstein“ k Swarovského pozorovacej vyhliadke.

 

Navštívte 100 zaujímavostí zdarma

Múzeá, lanovky, vodné parky, plavba loďou, panoramatické cesty, voľnočasové a zážitkové aktivity môžete zažiť úplne zadarmo. Umožňuje to karta Kärnten Card. Platí od apríla do októbra a stojí od 43 eur (dospelí), resp. od 22 eur (deti) na týždeň. Presný prehľad výletných cieľov nájdete TU. Okrem toho v Korutánsku platí aj množstvo regionálnych bonusových kariet.

Pyramidenkogel, (c) Tine STEINTHALER; Kaernten Werbung

Horská cyklistika

Vyskúšajte v obci Bad Kleinkirchheim najdlhšiu trasu na horskú cyklistiku v Európe, otvorenú v roku 2019. Zjazd vedie z vrchu Kaiserburg vo výške 1800 metrov približne 15 km až k údolnej stanici lanovky v blízkosti termálnych kúpeľov v centre už spomenutej malebnej obce.

MillstätterSee - Kaernten, (c) Uwe GEISSLER

Vlastnoručne upečený chlieb

V Korutánsku, vôbec prvej cestovateľskej destinácii s prívlastkom Slow Food na svete, má regionálna, sezónna a tradičná kuchyňa zvláštny význam. Preto sú miestni obyvatelia a hostia pozvaní, aby sa majstrom kulinárskeho remesla pozerali pri ich práci cez plece, alebo (kto má chuť) môže dokonca priložiť ruku k dielu. Spektrum ponuky zahŕňa kurzy pečenia chleba a spracovania mlieka až po varenie piva a ochutnávky byliniek.

SlowFood, (c) Johannes PUCH; Kaernten Werbung

Privítajte leto s lyžami na ľadovci Mölltaler Gletscher

Od júna otvára letnú sezónu stredisko Mölltaler Gletscher. Na svoje si prídu nielen peší turisti hľadajúci relax a pohodu na nádherných túrach v okolí, ale aj lyžiari, ktorí dostanú chuť dopriať si pravú letnú lyžovačku.

Moelltaler Gletscher, (c) Kaernten Werbung

Celoročná turistická trasa 

Nockberge Trail je prvou celoročnou trasou v Rakúsku, ktorú si môžete rezervovať online. V lete máte možnosť užiť si ju krok za krokom ako turistickú trasu, v zime sa z nej stáva viacdenná skialpová trasa. Zavedie vás na nádhernú vysokohorskú túru po hrebeňoch a vrcholkoch pohoria Nockberge – v lete rozdelenú na päť etáp, v zime na štyri. 

Nockberge, (c) Heiko MANDL; Kaernten Werbung

Drávska cyklotrasa (R1) spája štyri krajiny – Taliansko, Rakúsko, Slovinsko a Chorvátsko

Trasa s celkovou dĺžkou 510 kilometrov (z toho 222 je v Korutánsku) sa vinie od Toblašského poľa v Južnom Tirolsku až k chorvátsko-slovinskej hranici pri Varaždine. Je dôsledne značená, dokonale prispôsobená (asfalt, jemná štrková vrstva) a veľká časť vedie popri najdôležitejšej korutánskej rieke Dráva uprostred prekrásnej krajiny medzi horami a jazerami vhodnými na kúpanie. 

Drauradweg, (c) Gert STEINTHALER; Kaernten Werbung

Najjužnejšiu rakúsku spolkovú republiku by ste zvládli prejsť za štyri dni, ale potom by vám už nezostal čas na návštevu zaujímavostí v blízkosti trasy. Nielenže tu na vás čaká nesmierne veľa možností spoznať Korutánsko a jeho obyvateľov, ale nájdete tu aj viac než 50 certifikovaných drávskych hostincov. Samozrejme, okrem občerstvenia ponúkajú aj možnosť nocľahu, aj keď len na jednu noc. Sú takisto vybavené nabíjacími stanicami pre elektrobicykle, bezpečnými parkoviskami pre bicykle a sušiarňami vlhkého oblečenia.

Bergfruehling - Nockberge - Wolitzenalm, (c) FRANZ GERDL; Kaernten Werbung

GPS: 46°48'46.6"N 13°46'45.0"E (Bad Kleinkirchheim)

Zdroj: PR, visitcarinthia.at, korutany.com

Foto: Franz GERDL, Kaernten Werbung – úvodná; (c) pri fotografiách

Textová úprava: redakciaDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Bad Kleinkirchheim – prírodný klenot Korutanska
Publikované: 28.4.2010
Malé kúpeľné mestečko a súčasne aj vyhľadávané lyžiarske stredisko Bad Kleinkirchheim leží v rakúskej spolkovej krajine Korutansko (Kärnten). Hoci má ledva 2 tisícky stálych obyvateľov, počas sezóny sa tento počet až zdesaťnásobí. Avšak pojem sezóna je v tomto prípade viac ako relatívny, lebo mestečko žije z cestovného ruchu po celý rok. A má na to všetky predpoklady.

Rakúsko: Mölltaler Gletscher je späť!
Publikované: 10.5.2021
Dobré správy pre lyžiarov prichádzajú z rakúskeho Korutánska. Lyžiarske stredisko Mölltaler Gletscher obľúbené medzi rekreačnými lyžiarmi opäť otvára svoje brány. Na zjazdovkách čakajú na lyžiarov viac ako 3 metre snehu.

Rakúsko, Tirolsko – turistika, ferraty aj história
Publikované: 28.9.2020
Dnes nás čaká jedenásťkilometrový výlet po hrebeňoch Allgauských Álp, ktorý si môžete spestriť tunajšou ferratou obťažnosti C/D. Tak poďme na to.

Rakúsko, Korutánsko: Aktívna dovolenka na slnečnej strane Álp
Publikované: 20.6.2021
Príroda bola ku Korutánsku, slnečnému juhu Rakúska, veľmi štedrá. Nachádza sa tu more čistých a teplých jazier uprostred Álp. Nechýbajú tu ani hory siahajúce od majestátnych trojtisícoviek až po oblé kopce pohoria Nockberge. Charakteristická je aj kultúrna rozmanitosť alpsko-jadranskej oblasti, s obyvateľmi vítajúcich hostí s radosťou, otvorenosťou a veľkou dávkou chuti do života.

Rakúsko, Korutánsko - Petzen: aktívna dovolenka v zime i v lete
Publikované: 13.4.2014
Tohtoročná zima bola veľmi skromná na sneh, a tak mali milovníci zimných športov viac roboty s vyhľadaním miest, ktoré by im poskytli vhodné podmienky na aktívnu zimnú dovolenku.

Rakúsko, Korutánsko – lyžovačka v obci Kötschach-Mauthen
Publikované: 4.2.2015
Na prelome rokov sa nám podarilo na pár dní zavítať do malebnej horskej obce Kötschach-Mauthen, ktorá sa rozprestiera v spolkovej krajine Korutánsko v okrese Hermagor. Čím si nás táto krásna obec získala a čo všetko dokáže ponúknuť svojim návštevníkom, aj o tom si porozprávame v dnešnom článku!

Rakúsko, Korutánsko – Nassfeld: ideálna lyžovačka pre všetkých
Publikované: 18.2.2015
Opäť je tu zima. Ročné obdobie, ktoré mnohí preklínajú, a to nielen kvôli mínusovým teplotám či nádielke snehu, ale tiež pre kratší deň, ktorý v niektorých ľuďoch vyvoláva depresiu. Mňa však mínusové teploty ani kopy snehu, podobne ako mnohých ďalších milovníkov zimných športov nestrašia, skôr naopak.

Rakúsko: Alpentrip X. - Konečne v Korutánsku, konečne dovolenka
Publikované: 21.10.2012
Korutánske Alpy sú od nepamäti jednou z najvyhľadávanejších častí Rakúska. Krajina jazier a veľhôr, miesto kam sa aj Rakúšan z Tirolska vyberie na dovolenku, pokiaľ si chce užiť prírodu.

Rakúsko: Čarovné Korutánsko
Publikované: 19.2.2014
Na slnečnom juhu Rakúska, v jeho najjužnejšej spolkovej krajine Korutánsko, sa nachádza jedinečný zimný raj s vynikajúco upravenými zjazdovkami, výbornými snehovými podmienkami a jedinečnou atmosférou, ktorá si dokáže získať srdcia všetkých milovníkov lyžovania a panenskej prírody.


Súvisiaca fotogaléria

Rakúsko, Korutánsko – Nassfeld: skvelá lyžovačka
Všetko, čo si milovník zimných športov môže priať a ešte omnoho viac, nájdete v jednom z mnohých ...

Rakúsko, Korutánsko – obec Kötschach-Mauthen
Zablúďte spolu s nami aspoň na chvíľku prostredníctvom fotogalérie do malebnej horskej obce Kötsc...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Náučné prechádzky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Sada vitamínov pre Vaše zdravie + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy - Linda a kľúč od Andary
1. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakcie:
Exkluzívna kolekcia mini dámskych vôní VERSACE
3. cena redakcie:
Knižná publikácia Bratislava známa - neznáma z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

19.6.2021
Rovnako ako vlani podporí hlavné mesto Praha cestovný ruch programom V Prahe ako doma. A ako to funguje?
16.6.2021
Kráľ Žigmund, krátko po nástupe na uhorský trón, musí zachrániť svoju manželku kráľovnú Máriu z chorvátskeho zajatia. Vyzbieraním výkupného poverí svojho verného vojvodu Stibora zo Stiboríc. Pomôžte aj vy Stiborovi. Vyrazte na štyri jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Žigmundove dukáty a osloboďte kráľovnú Máriu zo zajatia.

15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách sa stala prvou osobnou lanovkou na Slovensku vybavenou špeciálnymi ochrannými prvkami, ktoré by mali zabrániť kolíziám s prelietajúcim vtáctvom.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST na Slovensku:

TOP 5 MIEST na Slovensku

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Martin - hlavné mesto kultúry Slovákov

Bratislava - malé veľké mesto

Košice – unikátna metropola východného Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lone prírody

Trenčín – majestátny hrad nad Váhom

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 20. 6. 2021
sviatok:Valéria
dnes:
nedeľa 20.6.
31 °C
zajtra:
pondelok 21.6.
32 °C