www.infoglobe.sk » ČR, Vidovice – zámok Berchtold

ČR, Vidovice – zámok Berchtold

Publikované: 19.5.2016
HOTEL zámok BERCHTOLD leží v malebnom Ladovom kraji neďaleko Prahy a svoje meno dostal po šľachtickom rode Berchtoldovcov. Tí zámok vlastnili na začiatku 20. storočia. Celý zámok (vrátane okolia) postupne prešiel od roku 2005 celkovou revitalizáciou a rekonštrukciou. Tá celý areál premenila na miesto, kde sa konajú rôzne zaujímavé akcie pre rodiny s deťmi, ktoré si zámok obľúbili najmä pre jeho rodinnú atmosféru a dobré jedlo.

zámok Berchtold

Pokiaľ sa na zámok Berchtold vydáte, nebudete ľutovať. Okolo zámku sa rozprestiera zámocká záhrada Detský raj. V nej môžete objavovať rozprávkové bytosti v každom jej zákutí. Medzi najobľúbenejšie patrí napríklad podzemné peklo s Luciferom a čertmi, rozprávková krajina škriatkov a strašidiel známej objaviteľky V. Klimtovej a perníková chalúpka s ježibabou. Časť záhrady je zas plná miniatúr českých hradov a zámkov, takže na jednom mieste môžete obdivovať malé napodobeniny najkrajších českých pamiatok. Nájdete ich tu okolo 20 a najkrajšie sú: zámok Červená Lhota, hrad Karlštejn a miniatúra hory Říp s rotundou sv. Jiřího. Obľúbená je aj vzduchová trampolína, na ktorej si môže zaskákať celá rodina. V areáli sa nachádza aj maličká zoo, kde sa dajú vidieť zakrpatené kozy holandské, husi labutie, holubi alebo domáce králiky.

park miniatúr v záhrade  Berchtoldu   Drnovec lesný

Počas roku sa na zámku koná mnoho rodinných akcií, ktoré sa väčšinou odohrávajú na nádvorí zámku a čiastočne aj v Detskom raji. Medzi najobľúbenejšie rodinné akcie patrí Veľký detský deň a výstava veteránov, ktorá sa tento rok bude konať počas víkendu 28. a 29. mája. Vtedy sa areál zámku Berchtold opäť premení na jednu veľkú rozprávku. Ani tentokrát nebudú chýbať veteráni automobilového a motocyklového priemyslu. V obidva dni je od 10.hodiny pre návštevníkov pripravený bohatý program – plný hudobných, tanečných a divadelných predstavení, súťaží, dielní a atrakcií. Deti sa môžu tešiť na súťaže, kolobežky a motokáry na dopravnom ihrisku, klauna Jakuba a na divadielka. Hlavnými hviezdami programu budú opäť Michal z Kúzelnej škôlky a kúzelnícka show „S kúzlami okolo sveta“ s Pavlom Kožíškom.

 dopravné ihrisko    preteky na kolobežkách

výstava veteránov   detské ihrisko

Keď vyhladnete, tak v zámockej reštaurácii Kúzelná záhrada, ktorá je preslávená receptom na tradičnú sviečkovú s karlovarskou knedľou, vás príjemne pohostia. Tí náročnejší si môžu pochutnať aj na vybraných lahôdkach, ktoré v zámockej kuchyni pripravujú.

zámok Berchtold

V samotnom zámku sa nachádza hotel, reštaurácia a tiež unikátne obecné múzeum a mnoho výstav, napr. poštových známok a cenných mincí. Pokiaľ ste športovo založení, tak určite oceníte dopravné ihrisko s vozovým parkom, kde sa nezabudlo ani na rodičov. Najobľúbenejšie sú šliapacie motokáry a kolobežky pre deti aj dospelých. Je toho ešte mnoho, o čom by sme vám tu teraz mohli písať, ale bude lepšie, keď prídete a všetko si to vyskúšate na vlastnej koži.

GPS: 49°55'43.7"N 14°40'03.1"E

www.zamekberchtold.cz

 

Text a foto: HOTEL zámek BERCHTOLD

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

ČR, Velké Popovice – Ringhofferovské mestečko
Publikované: 25.8.2019
Súčasťou Ladovho kraja je aj mestečko Velké Popovice. Nájdete tu idylickú krajinku plnú krásnej architektúry, rybníkov, lesov, kveteny, zručných majstrov a v neposlednom rade zaujímavej histórie.

ČR, Hrusice: Ladova rozprávková dedinka - VIDEO
Publikované: 6.11.2012
Keby ste si vzali do ruky niektorý zo slávnych Ladových obrázkov a urobili si prechádzku po Hrusiciach, rozpoznávali by ste ju podľa nich už len v náznakoch. Aj keď je realita všedných dní tak trochu odlišná od upravených a precíznych kresieb, Ladova citlivá a rozprávková duša v Hrusiciach žije dodnes. O tom niet pochýb.

ČR, Hrusice – dedinka, ako z rozprávky
Publikované: 18.8.2019
Dnes vás zavedieme do rozprávkového kraja obklopeného malebnou prírodou. Presnejšie do dedinky, kde žijú vodníci, strašidlá, všakovaké zvieratká, dokonca aj hovoriace. Isto už tušíte, že naším cieľom bude obec Hrusice, nachádzajúca sa necelých 40 kilometrov od historického centra Prahy.

ČR, zámok Berchtold – Vidovice: výlet do rozprávky - VIDEO
Publikované: 25.3.2014
Malý, ale dokonale romantický zámoček Berchtold nájdete v obci Kunice, v miestnej časti Vidovice, asi 25 kilometrov východne od Prahy.

ČR, hrad Zlenice – zrúcanina nad riečnymi kúpeľmi
Publikované: 15.3.2018
Hrad, ktorý sa podľa dochovanej veže prezýva Hláska, tróni nad senohrabskou plavárňou. Jeho vznik sa podľa archeologického prieskumu datuje do konca 13. storočia. V minulosti bol sídlom významného posázavského rodu pánov zo Zlenic.

ČR, Mladá Boleslav – mesto nielen známej automobilky I.
Publikované: 10.5.2017
V rámci bližšieho spoznávania českých miest sa tentoraz vydáme do štatutárneho mesta Mladá Boleslav, ktoré sa nachádza v Stredočeskom kraji. Mesto vzdialené necelých 50 kilometrov severovýchodne od Prahy je známe predovšetkým sídlom svetovej automobilovej značky. Avšak návštevníkom ponúka oveľa viac, o čom sa presvedčíte v nasledujúcich riadkoch.

ČR, Mladá Boleslav – mesto nielen známej automobilky II.
Publikované: 17.5.2017
Potom, čo sme minulý týždeň absolvovali výlet históriou a pamiatkami mesta Mladá Boleslav, dnes navštívime hlavný turistický magnet mesta, kde sa viac než sto rokov vyrábajú automobily. Pokiaľ už tušíte, že reč bude o závode a múzeu automobilky Škoda, tak váš predpoklad je správny.

ČR: Zámok Berchtold - na výlet aj dovolenku do detského raja!
Publikované: 2.9.2013
Radi by sme Vás pozvali do areálu HOTEL zámok BERCHTOL, kde môžete navštíviť detský raj s 24 miniatúrami hradov a zámkov, perníkovou chalúpku, a na odvážnych v podzemnom pekle čakajú aj naši čerti s Luciferom.

ČR, Pyšely: náučný chodník okolo golfu
Publikované: 16.7.2015
Južný okraj mesta Pyšel obklopuje porast zmiešaných lesov s názvom Obora. Tu bol vybudovaný krátky náučný chodník, ktorý bol ľuďmi v krajine Posázaví už aj tak vychodený.

ČR: Průhonice - kúzelná jeseň v Průhonickom parku - VIDEO
Publikované: 29.11.2011
Nie je ročné obdobie, v ktorom by nestálo za to vidieť Průhonický park. Jeseň hrajúca všetkými farbami dokáže prírodne krajinársky unikát, ktorý patrí na zoznam národného kultúrneho dedičstva UNESCO, rozveseliť takmer dokonale, rovnako ako tamojší zámok.


Súvisiaca fotogaléria

ČR, Velké Popovice – pivovarnícke mestečko
Juhovýchodne od centra Prahy sa nachádza malebné mestečko Velké Popovice preslávené predovšetkým ...

ČR, Rozprávkové Hrusice
Prijmite pozvanie na malú prechádzku po jednej stredočeskej obci, ktorá je neodmysliteľne spojená...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

14.10.2019
V sobotu 19. októbra 2019 ožijú Pezinské vinohrady pod Starou horou lahodnými vínami, piknikovými lahôdkami aj uchu lahodiacou hudbou v obklopení pestrých farieb jesene.
13.10.2019
Známy cestovateľský portál aj tento rok vytvoril celosvetový rebríček tých najobľúbenejších leteckých spoločností, ktorý vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
12.10.2019
Ešte tento rok začne Olomoucký kraj s rekonštrukciou červeného kostola v Olomouci, ktorý stojí na triede Slobody medzi Tylovou a Bezručovou ulicou. V roku 1957 bol odsvätený a teraz sa zmení na miesto určené pre koncerty, prednášky, výstavy a kaviareň.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 14. 10. 2019
sviatok:Boris
dnes:
pondelok 14.10.
17 °C
zajtra:
utorok 15.10.
20 °C