www.infoglobe.sk » USA, New Jersey – malebné mestečká amerického severovýchodu II.

USA, New Jersey – malebné mestečká amerického severovýchodu II.

Publikované: 20.11.2020
Dnes pokračujeme v objavovaní malých miest štátu New Jersey. Najskôr vás zavedieme do milého mestečka Red Bank, kde žije niečo málo cez 10 tisíc obyvateľov. Anglickí kolonisti tu žijú od začiatku 17. storočia a z mesta urobili pomerne významný prístav.

Neskoršie sa mesto sústredilo na textilnú výrobu a spracovanie koží. Dlhú dobu bol Red Bank ekonomickým centrom svojho kraja, avšak začiatkom ekonomickej recesie na konci 80. rokov 20. storočia začal jeho význam upadať, a to natoľko, že mesto bolo viac známe ako Dead Bank.

Red Bank Red Bank

Odvtedy však ubehla dlhá doba, dnes ho poznáme hlavne pre svoju umeleckú scénu, kvôli ktorej patrí medzi najobľúbenejšie letné destinácie medzi milovníkmi hudby, divadla a príjemnej atmosféry. Vôbec najznámejšie miesto vo svete umenia je Count Basie Center for the Arts. Centrum nesie meno po jednom z najznámejších jazzových interpretov Williamovi „Count“ Bassiemu. Na tomto významnom javisku vystupujú pravidelne známi aj menej známi hudobníci, hrajú sa tu divadelné hry alebo sa tu organizujú rôzne semináre a workshopy.

Red Bank

V Riverside Gardens Park si môžete urobiť krásnu prechádzku, v lete sa tu konajú rôzne akcie. A je to tiež pekné miesto na piknik. Pokiaľ by ste so sebou mali deti, nechajte ich vyriadiť sa v neďalekom Marine Park, kde sú skvelé preliezky.

Red Bank ale už opustíme a vydáme sa ďalej, do Lambertville. Skoršieho hlavného mesta New Jersey, ktoré leží na brehu rieky Delaware, priamo na hranici s Pensylvániou.

Hneď cez rieku leží New Hope Pennsylvania, v podstate také sesterské mesto. Obe ich centrá delí iba rieka a most, takže sú skutočne na dosah. Lambertville je domovom mnohých obchodov so starožitnosťami, galérií, remeselných obchodíkov alebo kaviarní. Atmosféru umocňujú skvele zachované domy z 18. a 19. storočia.

Lambertville

V Lambertville sú dve prvotriedne múzeá, ktoré vám umožnia prežiť doby dávno minulé. Holcombe - Jimison Farmstead Museum je domovom niekoľkých rekonštruovaných domov a ukážok z každodenného života 18. a 19. storočia. Nechýba tu kováčska dielňa, lekárska ordinácia, koloniál, tlačiareň alebo výstava farmárskeho náradia vtedajšej doby. Uvidíte aj, ako sa vyrábali sviečky.

Lambertville

Druhým múzeom je Howell Living History Farm, ktoré je zamerané na farmársky život v 19. storočí. Tu uvidíte, ako sa napríklad oralo v dobe, kedy hlavnou ťažnou silou boli kone, zbadáte tiež nejaké klasické remeslá a často sa tu konajú rôzne tematické udalosti.

Do tretice vás nasmerujeme do James Wilson Marshall House, čo je vila postavená na začiatku 19. storočia. Sú tu vystavené fotografie a rôzne ďalšie predmety spojené s históriou mesta.

 

GPS: 40°21'08.7"N 74°04'02.7"W

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Wikipedia.org: Zeete, JTFeldmus, Wikijazz, Luigi Novi, Jared KofskyDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA: Záhadné miesta
Publikované: 9.10.2020
Záhady ľudstvo odjakživa fascinovali. Človek chce bádať, skúmať, spoznať nepoznané, odhaliť neodhalené. Bojíme sa strachu, ale pritom ho vyhľadávame. Kto z vás nevidel aspoň jeden hororový film, či si nevypočul aspoň jeden strašidelný príbeh?

USA, New Jersey – malebné mestečká amerického severovýchodu III.
Publikované: 27.11.2020
Dnes sa už po tretí raz vydáme do New Jersey, kde budeme pokračovať v návštevnej šnúre po malomestách.

USA, New Jersey – malebné mestečká amerického severovýchodu I.
Publikované: 13.11.2020
Dnes vyrazíme na prieskum malých miest v New Jersey. Pre miestnych naskytujú príjemný oddych od ruchu veľkomesta, okrem toho objavíte množstvo historických pamiatok, ktoré sa viažu na najrannejšie dejiny USA. Mnoho z týchto mestečiek sa pýši veľmi aktívnymi umeleckými komunitami a okrem múzeí ponúkajú veľa galérií a ďalších kultúrnych atrakcií.

USA, New Jersey – Cape May
Publikované: 6.11.2020
Už plánujete, kam vyrazíte, až pominie celosvetová pandémia koronavírusu? V prípade, že by ste mali chuť zažiť nefalšovanú americkú dovolenku na pláži, máme pre vás perfektné miesto.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Rodný môj kraj

31. 10. – 31. 12. 2020
1. cena:
Kniha z vydavateľstva Dajama
2. cena:
Kniha z vydavateľstva CBS
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 3 dni s raňajkami a wellness službami v Hoteli Jánošík**** Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka
3. cena redakcie:
Darčekový balíček od vydavateľstva Tatrica

Aktuality:

27.11.2020
Jedným z najvýznamnejších hradov na severovýchode Slovenska je zrúcanina hradu Zborov, nazývaného aj Makovica. V tohtoročnej turistickej sezóne, poznačenej dvoma vlnami koronavírusu, sa stal obľúbeným náhradným cieľom výletov v čase, keď boli vnútorné atrakcie regiónu uzavreté.
25.11.2020
Klub slovenských turistov združujúci viac než 16 000 nadšencov výletov do prírody zostavil hlavné turistické podujatia pre rok 2021, avšak ich aktuálnosť bude závisieť od epidemiologickej situácie. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame ich plánovaný prehľad.
23.11.2020
Slovenský vysokohorský turistický spolok zverejnil predbežný kalendár podujatí na nadchádzajúci rok 2021. Samozrejme jeho aktuálnosť bude podmienená aktuálnou epidemiologickou situáciou.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - IRÁN:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 27. 11. 2020
sviatok:Milan
dnes:
piatok 27.11.
2 °C
zajtra:
sobota 28.11.
2 °C