www.infoglobe.sk » USA: Záhadné miesta

USA: Záhadné miesta

Publikované: 9.10.2020
Záhady ľudstvo odjakživa fascinovali. Človek chce bádať, skúmať, spoznať nepoznané, odhaliť neodhalené. Bojíme sa strachu, ale pritom ho vyhľadávame. Kto z vás nevidel aspoň jeden hororový film, či si nevypočul aspoň jeden strašidelný príbeh?

Ťažko by sme takého človeka našli, pretože nás fascinuje to, čo nepoznáme a samozrejme to, čo nepoznáme vyvoláva strach alebo aspoň malé obavy. Tieto všetky dôvody motivujú najmä cestovateľov navštevovať zabudnuté miesta a mestá, ktoré čas premenil na záhadné, ba dokonca až strašidelné a sú zahalené tajuplným rúškom tajomstva.

záhadné miesta - ilustračné foto

My vám v tomto článku predstavíme tie najzáhadnejšie miesta Spojených štátov amerických, ktoré vás možno ešte viac zlákajú na cestovanie do USA.

Osamelé metro v Cincinnati

S metrom ako takým, sa nespájajú žiadne legendy, ktoré by vo vás len pri prvej vete začali vytvárať mráz behajúci po chrbte. Avšak aj napriek tomu, metro v Cincinnati pôsobí záhadne a tajuplne. Môže za to jeho temná atmosféra. Metro má totiž sieť nedokončených tunelov a stanice bývajú často ľudoprázdne. To čo je prázdne a opustené automaticky vyvoláva strach. S jeho výstavbou sa začalo už na začiatku 20. storočia a dodnes nie je dokončené.

Cincinnati - ilustračné foto

Strašidelné mestečko Centralia

Mesto v Pensylvánii - Centralia, pôsobí už na prvý pohľad strašidelne vďaka šachtám s uhlím, ktoré už od 50. rokov pod povrchom mesta neustále horia. Veru, nie je to miesto, kde by ste si vysnívali rozprávkový život. Vďaka jeho povesti a vzhľadu sa stalo slávne a mohli ste ho vidieť v hororovom filme Silent Hill. Zatiaľ čo v minulosti to bolo obývané mesto, dnes tu takmer nikto nežije, pretože to je jednoducho nebezpečné. Pôvod „večného“ požiaru siaha do čias, keď hasiči chceli spáliť miestnu skládku, no oheň sa rozšíril až do štôlní, kde sa ťažilo uhlie. Tento oheň sa už uhasiť nedal, a tak zem začala pukať a prepadať sa, čo spôsobilo, že miestni obyvatelia sa museli vysťahovať. 

Centralia - ilustračné foto

Hrôzostrašná cesta smrti v New Jersey

Cesta dlhá 11 km je opradená mnohými strašidelnými legendami. Jedna legenda je strašidelnejšia ako tá druhá. Najznámejšie sú tri. Prvá je o žene, ktorá sa tu zabila skokom do jazera, a preto je v noci nad jazerom obloha čudesne svetlá. Druhá je o mužovi, ktorý tadiaľto prechádzal na konskom povoze a bol zavraždený lúpežníkmi. Dodnes tu počuť dupot koní a rinčanie reťazí. A tretia legenda je o indiánskom kmeni, ktorý danú oblasť využíval na organizovanie obetných obradov a nachádzal sa tu ich cintorín. Na tejto ceste a celkovo v celej okolitej oblasti sa dodnes zjavujú všakovaké paranormálne javy. 

New Jersey - ilustračné foto

Kedysi slávne, dnes takmer zabudnuté mesto Bodie

Mesto, ktoré v období Zlatej horúčky žalo svoju najväčšiu slávu je dnes už len prízrakom. Kalifornský vietor prúdi pomedzi prázdne domy a umocňuje upustený dojem mesta. Zatiaľ čo v časoch svojej najväčšej slávy (v roku 1876) malo mesto 2000 obývaných domov, tak v roku 1943 tu žili už len traja obyvatelia. Dnes je mesto historickou pamiatkou a je navštevované množstvom turistov nielen z USA ale aj z krajín, kde je potrebné na vycestovanie cestovné povolenie ESTA

Bodie - ilustračné foto

Zimomriavky vyvolávajúce mesto Hell Town

Mesto sa nachádza v štáte Ohio. Aj s týmto mestom sa spája hneď niekoľko legiend. Kedysi mesto bolo plné obyvateľov a výstavba sa sústreďovala najmä na mlyny a papierne. Avšak, keď začalo dochádzať k občianskym nepokojom ohľadom znečisťovania okolitých lesov, prezident Ford sa rozhodol danú oblasť pretvoriť na národný park. Obyvateľom po tomto rozhodnutí nezostávalo nič iné, ako sa vysťahovať, a tak sa živé mestečko premenilo na mesto duchov. Začalo sa hovoriť, že sa tu testovali rôzne chemikálie, ktoré zmutovali miestne zvieratá. Legendou je opradený aj miestny cintorín či cesta, ktorá sa nazývaná „diaľnica do pekiel“.

Hell Town - ilustračné foto

Tak čo, zľakli ste sa? Alebo vás príbehy pohltili natoľko, že už plánujete cestu do USA? Ak áno, tak potom nezabúdajte na cestovné povolenie ESTA víza, bez ktorého sa za oceánom nezaobídete.  

 

GPS: 38°12'43.2"N 119°00'45.2"W (Bodie)

Zdroj: PR

Foto: Pixabay.comDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR, Záhadné miesta Slovenska
Publikované: 22.7.2018
Pokiaľ radi cestujete po Slovensku, a okrem notoricky známych pamiatok chcete spoznávať aj menej známe miesta s mystickou či tajomnou atmosférou, tak si nenechajte ujsť nasledujúce riadky. Predstavíme vám totiž knižnú novinku Záhadné miesta.

USA, New Jersey – malebné mestečká amerického severovýchodu II.
Publikované: 20.11.2020
Dnes pokračujeme v objavovaní malých miest štátu New Jersey. Najskôr vás zavedieme do milého mestečka Red Bank, kde žije niečo málo cez 10 tisíc obyvateľov. Anglickí kolonisti tu žijú od začiatku 17. storočia a z mesta urobili pomerne významný prístav.

USA, New Jersey – najkrajšie a najzaujímavejšie miesta štátu
Publikované: 4.12.2020
Štát New Jersey sme spoločne už trochu preskúmali, a pokiaľ ste sledovali náš najnovší seriál, viete, že miest na navštívenie je skutočne mnoho. Preto sme sa rozhodli, že vám dnes predstavíme to najlepšie, čo v štáte môžete vidieť. A máte sa na čo tešiť.

SR, Záhadné miesta – 160 tajomných výletov
Publikované: 9.9.2020
Slovensko ponúka množstvo najrôznejších tajomstiev a záhad. Nie náhodou preto po prvom a druhom diele kníh Záhadné miesta od rodinného vydavateľstva Dajama, ktoré sa venujú tajomným javom a udalostiam západného a severného Slovenska, je tu tretí diel o záhadách východného Slovenska.

USA, Ohio: Cincinnati – za umením a históriou
Publikované: 14.6.2019
Ohio je siedmy najľudnatejší štát USA. Býva tu okolo 11 miliónov ľudí, pričom 2 milióny žijú v aglomerácii Cincinnati. Vďaka svojej polohe sa mesto v aglomerácii rozkladá na území troch štátov (okrem Ohia ešte v Kentucky a Indiane).


Súvisiaca fotogaléria

USA, Baltimore – hlavné mesto pamiatok
Navštívte spolu s nami najväčšie mesto štátu Maryland – Baltimore. Toto prístavné mesto, ktorému ...

USA, Altoona – Pelsylvánske železničné mesto
V severovýchodnej Pelsylvánii sa rozprestiera mesto Altoona, ktoré je v Spojených štátoch americk...

USA, Colorado – veľkolepé hory a mestá
Colorado, štát nachádzajúci sa v juhozápadnej časti Spojených štátov amerických, ponúka rozsiahle...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
3. cena:
Knižný sprievodca z vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Krásny šperk od Zlatníctva MILI
2. cena redakcie:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčekový kancelársky balíček od portálu Infoglobe

Aktuality:

20.1.2021
Časopis Krásy Slovenska, ktorý je venovaný prírodným unikátom a kultúrnym zaujímavostiam Slovenska, turistike, cestovnému ruchu, horolezectvu, jaskyniarstvu, ochrane prírody a tradíciám sa v tomto roku dožíva jubilejných 100 rokov.
18.1.2021
Krehké vianočné ozdoby zostavené z maličkých trblietavých perličiek, ktoré poznajú celé generácie, sa vyrábajú v obci Poniklá (okres Semily). Rodinné striebro v podobe hviezdičiek, zvončekov či postavičiek, ktoré sú svetovým unikátom a technológiu výroby pozná len hŕstka ľudí, sa dočkalo zápisu do UNESCO.
15.1.2021
Na území Slovenska je v súčasnosti vybudovaných viac ako 600 náučných trás a chodníkov, pričom sa ich počet stále mení (rastie). Keďže náučné chodníky nebudujú iba štátne a samosprávne inštitúcie, ale aj rôzne občianske združenia, absentuje centrálna databáza náučných chodníkov s relevantnými informáciami dostupnými širokej verejnosti.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 20. 1. 2021
sviatok:Dalibor
dnes:
streda 20.1.
3 °C
zajtra:
štvrtok 21.1.
6 °C