www.infoglobe.sk » USA, New Jersey – Cape May

USA, New Jersey – Cape May

Publikované: 6.11.2020
Už plánujete, kam vyrazíte, až pominie celosvetová pandémia koronavírusu? V prípade, že by ste mali chuť zažiť nefalšovanú americkú dovolenku na pláži, máme pre vás perfektné miesto.

Je ním Cape May v štáte New Jersey. Ide o štýlové mesto s ulicami lemovanými stromami a malebnými domami. V lete tu na miestnych plážach uvidíte slnečníky žiariace rôznymi farbami a deti čvachtajúce sa vo vode. Na jar a na jeseň príjemný vzduch od oceánu nabáda k prechádzkam pozdĺž pobrežia. Inak si tu samozrejme môžete užiť výlety na bicykli, rybárčenie, pozorovanie vtákov alebo plavby na lodiach. Ale pozrime sa na mesto zblízka.

Cape May

Hlavnou hviezdou mesta je jeho historická štvrť, ktorá sa môže popýšiť nádhernými a skvelo zachovanými domami pozdĺž pobrežia, ktoré boli postavené v 19. storočí. Celé historické jadro mesta, počítajúc nejakých tridsať blokov, je zapísané ako národná historická pamiatka. Je tu viac než šesťsto viktoriánskych domov. Boli navrhnuté tak, aby vždy mali verandu, kde by si ich obyvatelia mohli užívať svieži vietor od oceánu. Okrem toho si na týchto domoch všimnite rôzne zaujímavé detaily. Niektoré vyzerajú vážne rozprávkovo.

Cape May

Srdcom historického centra je Washington Street Mall, čo je oblasť skladajúca sa z troch blokov domov, kde nájdete butiky, cukrárne, zmrzlinárne a reštaurácie. Najlepšie si prehliadku centra užijete buď na bicykli, alebo ešte lepšie pešo. Dokonca môžete využiť komentovanú prehliadku tejto časti mesta, ktorú ponúka Mid-Atlantic Center for Arts and Humanities.

Okrem prekrásnych viktoriánskych domov sem lákajú tiež pláže, tiahnuce sa pozdĺž približne 5 kilometrov dlhého pobrežia, ktoré je považované za jedno z najkrajších na východe USA. Výhodou je, že väčšina ubytovania v Cape May je v dochádzkovej vzdialenosti od pláží. Pred návštevou mesta si určite urobte prehlaď o možnostiach ubytovania v niektorom z historických domov. Ponuka bude určite široká, pretože mnohé z nich dnes ubytovanie ponúkajú.

pláž

Okrem viktoriánskych domov tu nájdete ešte staršiu stavbu, a to Colonial House. Cape May bolo totiž počas 16. a 17. storočia významnou veľrybárskou osadou, a práve Colonial House je posledným svedkom tejto doby. Dom bol postavený v 30. rokoch 18. storočia a dnes je sprístupnený verejnosti ako múzeum. Vo vnútri uvidíte dobový nábytok a rôzne predmety každodennej potreby tej doby.

na nákupy v Cape May

Mimo historické centrum objavíte mnoho malých fariem, z ktorých niektoré datujú svoje založenie do začiatku 17. storočia. Jedna z nich je vo West Cape May, ku ktorej patrí 25 hektárov pôdy. To, čo sa na nej vypestuje, putuje do miestnych reštaurácií. Rastie tu cez sto druhov rôzneho ovocia, zeleniny, byliniek alebo kvetín. A samozrejme si tu miestnu produkciu môžete aj nakúpiť, prípadne v miestnej reštaurácii rovno zjesť.

 

GPS: 38°55'51.5"N 74°54'41.5"W

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Wikipedia.org: Smallbones, Staib, WhisperToMe, Famartin, TMBLoverDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, New York – americký sen
Publikované: 17.9.2017
Naše niekoľkotýždňové putovanie po Spojených štátoch amerických ukončíme v samotnom srdci Ameriky - New Yorku. V meste, ktoré stelesňuje slobodného ducha, a kde všetko plynie akosi rýchlo, si pozrieme tie najznámejšie miesta a povieme si pár zaujímavostí.

USA, New Jersey – malebné mestečká amerického severovýchodu I.
Publikované: 13.11.2020
Dnes vyrazíme na prieskum malých miest v New Jersey. Pre miestnych naskytujú príjemný oddych od ruchu veľkomesta, okrem toho objavíte množstvo historických pamiatok, ktoré sa viažu na najrannejšie dejiny USA. Mnoho z týchto mestečiek sa pýši veľmi aktívnymi umeleckými komunitami a okrem múzeí ponúkajú veľa galérií a ďalších kultúrnych atrakcií.

USA, New Jersey – malebné mestečká amerického severovýchodu II.
Publikované: 20.11.2020
Dnes pokračujeme v objavovaní malých miest štátu New Jersey. Najskôr vás zavedieme do milého mestečka Red Bank, kde žije niečo málo cez 10 tisíc obyvateľov. Anglickí kolonisti tu žijú od začiatku 17. storočia a z mesta urobili pomerne významný prístav.

USA, New Jersey – malebné mestečká amerického severovýchodu III.
Publikované: 27.11.2020
Dnes sa už po tretí raz vydáme do New Jersey, kde budeme pokračovať v návštevnej šnúre po malomestách.

USA, New York – Brooklyn a Queens – VIDEO
Publikované: 9.1.2018
Najväčšie mesto Spojených štátov to nie sú len mrakodrapy, nákupy a socha Slobody. Štvrte mimo centrálny Manhattan si žijú vlastným životom a navyše v nich bývajú ľudia z celého sveta. Rozhodne odporúčam aspoň chvíľu stráviť v umeleckom Brooklyne a v susednej štvrti Queens. Poďme do nich spoločne aspoň na chvíľu nahliadnuť.

USA, New York – Manhattan – VIDEO
Publikované: 2.1.2018
Empire State Building, desiatky ďalších mrakodrapov, Broadway, Central Park, žlté taxíky… O centre New Yorku, štvrti Manhattan, už niekedy počul každý. Sústredí sa sem obrovské množstvo svetového obchodu, diplomacie, kultúry, médií a trebárs aj módy. Veď si treba uvedomiť, že New York je najľudnatejšie mesto Spojených štátov a jedno z najväčších miest sveta. Poďme sa do jeho centra aspoň na chvíľu spoločne preniesť.

USA, Washington D.C. – hlavné mesto
Publikované: 10.9.2017
Medzi najnavštevovanejšie americké mestá dozaista patrí aj hlavné mesto Spojených štátov amerických a Federálneho dištriktu Kolumbia (dobové označenie USA) – Washington. My vás dnes pozveme k jeho prehliadke a spoločne navštívime rôzne pamätihodnosti, monumenty či zákutia.


Súvisiaca fotogaléria

USA, New York – najamerickejšie mesto
Živým stelesnením Spojených štátov amerických je veľkomesto New York. Nájdete tu rušné ulice, osl...

USA, Washington D.C. – centrum všetkého
Hlavné mesto Spojených štátov amerických - Washington D.C. ponúka všetkým svojim návštevníkom fas...

USA, Arlington – miesto hrdinov
Jeseň je aj obdobím spomienok na tých, ktorých púť na Zemi skončila. Preto sa vydáme na pietne mi...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Rodný môj kraj

31. 10. – 31. 12. 2020
1. cena:
Kniha z vydavateľstva Dajama
2. cena:
Kniha z vydavateľstva CBS
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 3 dni s raňajkami a wellness službami v Hoteli Jánošík**** Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka
3. cena redakcie:
Darčekový balíček od vydavateľstva Tatrica

Aktuality:

27.11.2020
Jedným z najvýznamnejších hradov na severovýchode Slovenska je zrúcanina hradu Zborov, nazývaného aj Makovica. V tohtoročnej turistickej sezóne, poznačenej dvoma vlnami koronavírusu, sa stal obľúbeným náhradným cieľom výletov v čase, keď boli vnútorné atrakcie regiónu uzavreté.
25.11.2020
Klub slovenských turistov združujúci viac než 16 000 nadšencov výletov do prírody zostavil hlavné turistické podujatia pre rok 2021, avšak ich aktuálnosť bude závisieť od epidemiologickej situácie. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame ich plánovaný prehľad.
23.11.2020
Slovenský vysokohorský turistický spolok zverejnil predbežný kalendár podujatí na nadchádzajúci rok 2021. Samozrejme jeho aktuálnosť bude podmienená aktuálnou epidemiologickou situáciou.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - IRÁN:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 27. 11. 2020
sviatok:Milan
dnes:
piatok 27.11.
-1 °C
zajtra:
sobota 28.11.
0 °C