www.infoglobe.sk » USA, Južná Karolína – Columbia

USA, Južná Karolína – Columbia

Publikované: 23.10.2020
Dnešný deň strávime v Južnej Karolíne, kde sa pozrieme do mesta Columbia. Je zaujímavé svojou históriou, ale tiež krásnymi parkmi, prvotriednymi múzeami a outdoorovými aktivitami. Columbia je hlavným mestom Južnej Karolíny, a to od konca 18. storočia.

Mesto je dnes domovom University of South Carolina, vďaka študentom je teda veľmi živé. Sídlia tu farmaceutické spoločnosti a prebieha tu priemyselná výroba.

Za pamiatkami sa najskôr vydáme do juhokarolínskeho kapitolu South Carolina Statehouse. Jedná sa o najpopulárnejšiu pamiatku v meste, ktorá sa nesie v neoklasicistickom štýle a jej výstavba začala na začiatku 50. rokov 19. storočia, avšak dostavaná bola až po americkej občianskej vojne (1861–1865). Veža sa týči do výšky 55 metrov a završuje ju kupola s pomedenou strechou. V okolí nájdete napríklad pomník generálom z americkej vojny o nezávislosť, pomník americko-mexickej vojny, pomník venovaný Afroameričanom alebo občianskej vojne. Vo vnútri sa môžete tešiť na bezplatnú prehliadku, ktorá vás zavedie chodbami plnými historických obrazov do miestností, kde zasadá miestny senát a snemovňa reprezentantov.

Columbia

Pod pokrievku miestnych dejín môžete nahliadnuť tiež počas návštevy múzea South Carolina Confederate Relic Room and Military Museum, čo je jedno z najstarších múzeí v štáte a mapuje predovšetkým vojenské dejiny od vojny o nezávislosť až po aktuálny boj proti terorizmu. Zameriava sa, ale prevažne na americkú občiansku vojnu. Uvidíte tu výborne zachované uniformy, zbrane, zdravotnícke vybavenie a ďalšie predmety, ako dopisy alebo denníky, ktoré dokumentujú tento dlhý konflikt.

Columbia

Columbia Columbia

Ďalej vás zavedieme do múzea umenia Columbia Museum of Art, ktoré spravuje päť tisíc rokov dejín umenia v 25 galériách. Ide o jednu z vôbec najrešpektovanejších inštitúcií svojho druhu na americkom juhovýchode a rovnako je tiež držiteľom niekoľkých ocenení. Za zmienku obzvlášť stojí zbierka renesančného a barokového umenia. Nájdete tu však aj diela Clauda Moneta alebo amerických autorov, ako sú Charles Willson Peale či Frederic S. Remington.

dom, v ktorom býval prezident Wilson

Nakoniec sme si pre vás nechali múzeum, ktoré poteší tých najmenších – EdVenture Children's Museum. Tu na deti čaká skvelé dobrodružstvo, pretože si môžu chytiť a vyskúšať rôzne exponáty. Centrom múzea je dvanásťmetrová socha najväčšieho desaťročného chlapca na svete.

 

GPS: 34°00'22.7"N 81°02'11.1"W

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Wikipedia.org: Akhenaton 06, Calliopejen1, Akhenaton06 (2), Akhenaton06 (3), Isis4563, Dr. BlazerDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Južná Karolína – cestou necestou po malebných mestečkách
Publikované: 2.10.2020
Dnes opäť navštívime Južnú Karolínu, tento raz sme pre vás vybrali niekoľko najzaujímavejších mestečiek.

USA, Južná Karolína – Hilton Head Island
Publikované: 25.9.2020
Tento piatok vás zavedieme na ostrov Hilton Head Island, ktorý patrí k relatívne novým dovolenkovým objavom v USA. S pevninou bol spojený mostom len nedávno t. j. v polovici 50. rokov 20. storočia a v poslednom desaťročí zaznamenalo miestne obyvateľstvo populačný boom, nakoľko sa počet obyvateľov ostrova zdvojnásobil. Dnes sa na tomto výbežku pobrežia Južnej Karolíny vystrieda viac než dva a pol milióna turistov ročne.

USA, Južná Karolína: Beaufort
Publikované: 18.9.2020
Najromantickejšie mesto v Južnej Karolíne. Tak ľudia s obľubou hovoria šarmantnému Beaufortu. Mesto ponúka napríklad nádhernú architektúru 18. storočia.

USA, Južná Karolína: Charleston – miestne múzea
Publikované: 3.4.2020
V minulom dieli sme spoločne preskúmali miesta odkazujúce na plantážnictvo, ktoré po dlhú dobu tvorilo významný segment hospodárstva amerického Juhu.

USA, Južná Karolína: Charleston – prvenstvo
Publikované: 10.4.2020
Dnes navštevujeme Charleston už po tretí raz. Než vyrazíme do ulíc, povieme si ešte niekoľko zaujímavostí.

USA, Južná Karolína – Charleston romantický závan amerického Juhu
Publikované: 27.3.2020
Dnes sa presunieme zo stredozápadu do Južnej Karolíny, konkrétne do mesta Charleston, kde okúsime romantický závan amerického Juhu.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Rodný môj kraj

31. 10. – 31. 12. 2020
1. cena:
Kniha z vydavateľstva Dajama
2. cena:
Kniha z vydavateľstva CBS
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 3 dni s raňajkami a wellness službami v Hoteli Jánošík**** Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka
3. cena redakcie:
Darčekový balíček od vydavateľstva Tatrica

Aktuality:

27.11.2020
Jedným z najvýznamnejších hradov na severovýchode Slovenska je zrúcanina hradu Zborov, nazývaného aj Makovica. V tohtoročnej turistickej sezóne, poznačenej dvoma vlnami koronavírusu, sa stal obľúbeným náhradným cieľom výletov v čase, keď boli vnútorné atrakcie regiónu uzavreté.
25.11.2020
Klub slovenských turistov združujúci viac než 16 000 nadšencov výletov do prírody zostavil hlavné turistické podujatia pre rok 2021, avšak ich aktuálnosť bude závisieť od epidemiologickej situácie. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame ich plánovaný prehľad.
23.11.2020
Slovenský vysokohorský turistický spolok zverejnil predbežný kalendár podujatí na nadchádzajúci rok 2021. Samozrejme jeho aktuálnosť bude podmienená aktuálnou epidemiologickou situáciou.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - IRÁN:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 27. 11. 2020
sviatok:Milan
dnes:
piatok 27.11.
-1 °C
zajtra:
sobota 28.11.
0 °C