www.infoglobe.sk » USA, Južná Karolína: Beaufort

USA, Južná Karolína: Beaufort

Publikované: 18.9.2020
Najromantickejšie mesto v Južnej Karolíne. Tak ľudia s obľubou hovoria šarmantnému Beaufortu. Mesto ponúka napríklad nádhernú architektúru 18. storočia.

Najskôr vás zavedieme na ostrov Parris Island, ktorý je domovom gigantickej vojenskej základne, kde 20 000 regrútov podstupuje dlhé týždne náročného tréningu, aby sa z nich stali mariňáci (príslušníci námornej pechoty). Ale Parris Island nie je len o základni. Pokiaľ ste fanúšikovia golfu, môžete si tu odohrať pár jamiek na ihrisku The Legends Golf Course. Akurát dávajte pozor na aligátorov!

Beaufort

Okrem toho odporúčame zájsť do Parris Island Museum, ktoré sa zameriava na amerických mariňákov a takisto históriu samotného ostrova. Stavte sa tiež pri čokoládovom strome a kúpte si slávnu škatuľku čokolády, ako ju spomínal Forest Gump v rovnomennom filme. Áno, práve tu sa totiž natáčala lavičková scéna zo svetoznámeho filmu.

Parris Island Museum

Pozornosť si takisto zaslúži maják Parris Island Lighthouse, ktorý bol postavený na začiatku 80. rokov 19. storočia, je najstaršou budovou na ostrove. Hoci už neslúži svojmu účelu, stále sa jedná o pamiatku, ktorá prinajmenšom stojí za pozretie.

Veľmi zaujímavým miestom je tiež cintorín Beaufort National Cemetery, ktorý je v celej Amerike považovaný za jeden z najkrajších. Je na zozname národných historických pamiatok a pochované sú tu obete americkej občianskej vojny, teda ako vojaci Únie, tak Konfederácie, a to vrátane ich rodín (dohromady takmer 19 tisíc ľudí).

Beaufort National Cemetery

Keď už sme čiastočne zmienili vojenstvo, zavedieme vás do pevnosti Fort Fremont, ktorá bola postavená v čase španielsko-americkej vojny. Kedysi sa jednalo o významnú časť pobrežnej obrany, pretože pevnosť bránila základňu pre doplňovanie ostrova, ktorá sa na Parris Island nachádzala. Bohužiaľ zvyšky tejto pevnosti sú v stave, ktorý sa dá najlepšie popísať ako ruiny. Pevnosť je však v súčasnej dobe rekonštruovaná.

Beaufort

Pokiaľ by ste sa radi dozvedeli niečo viac o histórii mesta a okolí, potom vás odkážeme na múzeum Beaufort History Museum, ktoré bolo postavené na konci 30. rokov 20. storočia a dnes vďaka širokej palete exponátov ponúka komplexný pohľad do dejín regiónu. Nechýbajú ani exponáty zamerané na každodenný život pôvodných obyvateľov, občiansku vojnu, povojnovú rekonštrukciu, ale aj súčasnosť.

 

GPS: 32°26'35.2"N 80°40'54.8"W

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Wikipedia.org: Cdamgen, BeaufortTiger, BeafortTiger (2), U.S. Marine Corps, GnhnDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Južná Karolína: Charleston – miestne múzea
Publikované: 3.4.2020
V minulom dieli sme spoločne preskúmali miesta odkazujúce na plantážnictvo, ktoré po dlhú dobu tvorilo významný segment hospodárstva amerického Juhu.

USA, Južná Karolína – Hilton Head Island
Publikované: 25.9.2020
Tento piatok vás zavedieme na ostrov Hilton Head Island, ktorý patrí k relatívne novým dovolenkovým objavom v USA. S pevninou bol spojený mostom len nedávno t. j. v polovici 50. rokov 20. storočia a v poslednom desaťročí zaznamenalo miestne obyvateľstvo populačný boom, nakoľko sa počet obyvateľov ostrova zdvojnásobil. Dnes sa na tomto výbežku pobrežia Južnej Karolíny vystrieda viac než dva a pol milióna turistov ročne.

USA, Južná Karolína – cestou necestou po malebných mestečkách
Publikované: 2.10.2020
Dnes opäť navštívime Južnú Karolínu, tento raz sme pre vás vybrali niekoľko najzaujímavejších mestečiek.

USA, Južná Karolína – Columbia
Publikované: 23.10.2020
Dnešný deň strávime v Južnej Karolíne, kde sa pozrieme do mesta Columbia. Je zaujímavé svojou históriou, ale tiež krásnymi parkmi, prvotriednymi múzeami a outdoorovými aktivitami. Columbia je hlavným mestom Južnej Karolíny, a to od konca 18. storočia.

USA, Južná Karolína: Charleston – prvenstvo
Publikované: 10.4.2020
Dnes navštevujeme Charleston už po tretí raz. Než vyrazíme do ulíc, povieme si ešte niekoľko zaujímavostí.

USA, Južná Karolína – Charleston romantický závan amerického Juhu
Publikované: 27.3.2020
Dnes sa presunieme zo stredozápadu do Južnej Karolíny, konkrétne do mesta Charleston, kde okúsime romantický závan amerického Juhu.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
3. cena:
Knižný sprievodca z vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Krásny šperk od Zlatníctva MILI
2. cena redakcie:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčekový kancelársky balíček od portálu Infoglobe

Aktuality:

20.1.2021
Časopis Krásy Slovenska, ktorý je venovaný prírodným unikátom a kultúrnym zaujímavostiam Slovenska, turistike, cestovnému ruchu, horolezectvu, jaskyniarstvu, ochrane prírody a tradíciám sa v tomto roku dožíva jubilejných 100 rokov.
18.1.2021
Krehké vianočné ozdoby zostavené z maličkých trblietavých perličiek, ktoré poznajú celé generácie, sa vyrábajú v obci Poniklá (okres Semily). Rodinné striebro v podobe hviezdičiek, zvončekov či postavičiek, ktoré sú svetovým unikátom a technológiu výroby pozná len hŕstka ľudí, sa dočkalo zápisu do UNESCO.
15.1.2021
Na území Slovenska je v súčasnosti vybudovaných viac ako 600 náučných trás a chodníkov, pričom sa ich počet stále mení (rastie). Keďže náučné chodníky nebudujú iba štátne a samosprávne inštitúcie, ale aj rôzne občianske združenia, absentuje centrálna databáza náučných chodníkov s relevantnými informáciami dostupnými širokej verejnosti.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 20. 1. 2021
sviatok:Dalibor
dnes:
streda 20.1.
3 °C
zajtra:
štvrtok 21.1.
6 °C