www.infoglobe.sk » USA, Južná Karolína – Hilton Head Island

USA, Južná Karolína – Hilton Head Island

Publikované: 25.9.2020
Tento piatok vás zavedieme na ostrov Hilton Head Island, ktorý patrí k relatívne novým dovolenkovým objavom v USA. S pevninou bol spojený mostom len nedávno t. j. v polovici 50. rokov 20. storočia a v poslednom desaťročí zaznamenalo miestne obyvateľstvo populačný boom, nakoľko sa počet obyvateľov ostrova zdvojnásobil. Dnes sa na tomto výbežku pobrežia Južnej Karolíny vystrieda viac než dva a pol milióna turistov ročne.

Ostrov je obľúbený hlavne medzi ľuďmi, ktorí si užívajú relax na pláži a radi trávia čas vonku v prírode. Nájdete tu zhruba 20 kilometrov nádherných pláži. Spravidla je pri nich parkovanie zdarma.

pláž na Hilton Head Island

Za vôbec najlepšiu pláž je považovaná Coligny Beach Park. Okrem pláže si tu môžete užiť nákupy v niektorom z mnohých obchodov – od luxusných butikov po obchodíky s rôznymi suvenírmi. Nájdete tu tiež dobré reštaurácie a bistrá. Obzvlášť vás musíme upozorniť na vynikajúce miesto nazývané Sweet Carolina Cupcakes. Ako už názov napovedá, špecializujú sa tu na rôzne cupcaky a bol by hriech prejsť okolo a nevziať si niečo so sebou. Pri pláži sa nachádza veľa príjemných miest na sedenie, a to vrátane altánkov s hojdačkami. K tomu všetkému sa tu pripojíte aj k wifi. V sezóne sa tu konajú pravidelne živé hudobné vystúpenia.

Coligny Circle Plaza

K tým najikonickejším miestam ostrova patrí jednoznačne maják Harbour Town Lighthouse, ktorý nájdete v srdci mestečka Harbour Town na južnom okraji ostrova. Ľahko rozpoznateľná budova s červenou omietkou a bielymi pruhmi slúži tiež ako múzeum.

maják

Maják bol postavený v 70. rokoch 20. storočia. Týči sa do výšky takmer 30 metrov. Vo vnútri na vás pri výstupe na najvyššie poschodia budovy čaká veľa zaujímavých exponátov, napríklad historické fotografie a predmety späté s dejinami tohto ostrova, ktorý ľudia osídlili pred 10 tisíc rokmi. Okrem toho sa dozviete viac o pobrežnej stráži aj jej úlohe pri strážení miestnych vôd. Z pozorovacej plošiny si užijete fantastické výhľady do diaľky. Uvidíte aj susedný ostrov Daufuskie Island a pri dobrej viditeľnosti tiež Tybee Island, ktorý už však leží v susednom štáte Georgia.

 

GPS: 32°12'50.3"N 80°44'32.2"W

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Wikipedia.org, Pixabay: MoodyGroove, Thierry Caro, MoodyGroove (2)Diskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Južná Karolína – Charleston romantický závan amerického Juhu
Publikované: 27.3.2020
Dnes sa presunieme zo stredozápadu do Južnej Karolíny, konkrétne do mesta Charleston, kde okúsime romantický závan amerického Juhu.

USA, Južná Karolína – cestou necestou po malebných mestečkách
Publikované: 2.10.2020
Dnes opäť navštívime Južnú Karolínu, tento raz sme pre vás vybrali niekoľko najzaujímavejších mestečiek.

USA, Južná Karolína – Columbia
Publikované: 23.10.2020
Dnešný deň strávime v Južnej Karolíne, kde sa pozrieme do mesta Columbia. Je zaujímavé svojou históriou, ale tiež krásnymi parkmi, prvotriednymi múzeami a outdoorovými aktivitami. Columbia je hlavným mestom Južnej Karolíny, a to od konca 18. storočia.

USA, Južná Karolína: Charleston – prvenstvo
Publikované: 10.4.2020
Dnes navštevujeme Charleston už po tretí raz. Než vyrazíme do ulíc, povieme si ešte niekoľko zaujímavostí.

USA, Južná Karolína: Charleston – miestne múzea
Publikované: 3.4.2020
V minulom dieli sme spoločne preskúmali miesta odkazujúce na plantážnictvo, ktoré po dlhú dobu tvorilo významný segment hospodárstva amerického Juhu.

USA, Južná Karolína: Beaufort
Publikované: 18.9.2020
Najromantickejšie mesto v Južnej Karolíne. Tak ľudia s obľubou hovoria šarmantnému Beaufortu. Mesto ponúka napríklad nádhernú architektúru 18. storočia.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
3. cena:
Knižný sprievodca z vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Krásny šperk od Zlatníctva MILI
2. cena redakcie:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčekový kancelársky balíček od portálu Infoglobe

Aktuality:

20.1.2021
Časopis Krásy Slovenska, ktorý je venovaný prírodným unikátom a kultúrnym zaujímavostiam Slovenska, turistike, cestovnému ruchu, horolezectvu, jaskyniarstvu, ochrane prírody a tradíciám sa v tomto roku dožíva jubilejných 100 rokov.
18.1.2021
Krehké vianočné ozdoby zostavené z maličkých trblietavých perličiek, ktoré poznajú celé generácie, sa vyrábajú v obci Poniklá (okres Semily). Rodinné striebro v podobe hviezdičiek, zvončekov či postavičiek, ktoré sú svetovým unikátom a technológiu výroby pozná len hŕstka ľudí, sa dočkalo zápisu do UNESCO.
15.1.2021
Na území Slovenska je v súčasnosti vybudovaných viac ako 600 náučných trás a chodníkov, pričom sa ich počet stále mení (rastie). Keďže náučné chodníky nebudujú iba štátne a samosprávne inštitúcie, ale aj rôzne občianske združenia, absentuje centrálna databáza náučných chodníkov s relevantnými informáciami dostupnými širokej verejnosti.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 20. 1. 2021
sviatok:Dalibor
dnes:
streda 20.1.
3 °C
zajtra:
štvrtok 21.1.
6 °C