www.infoglobe.sk » USA, Južná Karolína – cestou necestou po malebných mestečkách

USA, Južná Karolína – cestou necestou po malebných mestečkách

Publikované: 2.10.2020
Dnes opäť navštívime Južnú Karolínu, tento raz sme pre vás vybrali niekoľko najzaujímavejších mestečiek.

Hartsville je našou prvou destináciou. Ide vlastne o najväčšie mesto v Darlington County a miestni ho považujú (právom) za skrytý poklad. Založenie mesta je pripisované pôvodným obyvateľom Severnej Ameriky, keď sem však prišli osadníci z Európy, choroby, ktoré sem zavliekli, Indiánov vyhladili, a tak od tej doby na mieste žijú potomkovia Európanov.

Južná Karolína

Mesto je lákavé najmä kvôli svojmu historickému šarmu, najobľúbenejšou formou ubytovania je klasické bed-and-breakfast. Mesto je tiež známe pre svoje záhrady Kalmia Gardens, čo je vlastne 14 hektárov pokrytých všemožnými kvetinami. A čo viac, do záhrady je vstup celkom zdarma.

Hartsville

Múzeá a galérie v Hartsville sa zameriavajú predovšetkým na južanské umenie a históriu. A pokiaľ si budete chcieť odtiaľto odviezť nejaký hodnotný suvenír, iste niečo vyberiete v miestnych obchodoch so starožitnosťami.

Ale opusťme Hartsville a pozrime sa ďalej. Konkrétne do Yorku, ktorý sa nachádza v severozápadnom cípe Južnej Karolíny. York založili v 50. rokoch 18. storočia anglickí osadníci, a práve pri tomto meste sa odohrali dve bitky počas americkej vojny za nezávislosť. Väčšina centra mesta si zachovala svoj historický ráz a tvorí ho okolo 180 objektov. Pozornosť venujte aj historickej hodinovej veži. Nájdete tu tiež mnoho múzeí a miest, kde sa konajú rôzne historické akcie. Tiež sa tu vyrába vynikajúci cider a nenechajte si ujsť skvelé jablkové koláče.

Južná Karolína

McClellanville je ďalším južanským mestečkom so zameraním na rybolov. Býva tu iba okolo tisíc obyvateľov, ale aj tak sem stojí za to zájsť. Hlavným príjmom miestnych obyvateľov je práve rybárstvo, na rybách si tu skutočne pochutíte a v miestnych reštauráciách budete mať vždy bohatý výber z čerstvých rýb. Sami si tiež môžete ísť zarybárčiť a uloviť si večeru.

McClellanville

Pokiaľ radšej zostanete na súši, vyrazte na mys Cape Romain, kde sa nachádza maják. Prehliadky sa ale konajú len jedenkrát za štvrť roku, tak možno budete mať šťastie. Keby aj nie, potom sa môžete v McClellanville prejsť okolo dokov a navštíviť Village Museum, kde si môžete objednať komentovanú prehliadku, ktorá vás zasvätí do histórie.

 

GPS: 34°22'03.0"N 80°06'51.6"W (Kalmia Gardens)

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Wikipedia.org, Pixabay: Evanoco, AmmodramusDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Južná Karolína – Hilton Head Island
Publikované: 25.9.2020
Tento piatok vás zavedieme na ostrov Hilton Head Island, ktorý patrí k relatívne novým dovolenkovým objavom v USA. S pevninou bol spojený mostom len nedávno t. j. v polovici 50. rokov 20. storočia a v poslednom desaťročí zaznamenalo miestne obyvateľstvo populačný boom, nakoľko sa počet obyvateľov ostrova zdvojnásobil. Dnes sa na tomto výbežku pobrežia Južnej Karolíny vystrieda viac než dva a pol milióna turistov ročne.

USA, Južná Karolína – Columbia
Publikované: 23.10.2020
Dnešný deň strávime v Južnej Karolíne, kde sa pozrieme do mesta Columbia. Je zaujímavé svojou históriou, ale tiež krásnymi parkmi, prvotriednymi múzeami a outdoorovými aktivitami. Columbia je hlavným mestom Južnej Karolíny, a to od konca 18. storočia.

USA, Južná Karolína: Beaufort
Publikované: 18.9.2020
Najromantickejšie mesto v Južnej Karolíne. Tak ľudia s obľubou hovoria šarmantnému Beaufortu. Mesto ponúka napríklad nádhernú architektúru 18. storočia.

USA, Južná Karolína: Charleston – miestne múzea
Publikované: 3.4.2020
V minulom dieli sme spoločne preskúmali miesta odkazujúce na plantážnictvo, ktoré po dlhú dobu tvorilo významný segment hospodárstva amerického Juhu.

USA, Južná Karolína: Charleston – prvenstvo
Publikované: 10.4.2020
Dnes navštevujeme Charleston už po tretí raz. Než vyrazíme do ulíc, povieme si ešte niekoľko zaujímavostí.

USA, Južná Karolína – Charleston romantický závan amerického Juhu
Publikované: 27.3.2020
Dnes sa presunieme zo stredozápadu do Južnej Karolíny, konkrétne do mesta Charleston, kde okúsime romantický závan amerického Juhu.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
3. cena:
Knižný sprievodca z vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Krásny šperk od Zlatníctva MILI
2. cena redakcie:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčekový kancelársky balíček od portálu Infoglobe

Aktuality:

20.1.2021
Časopis Krásy Slovenska, ktorý je venovaný prírodným unikátom a kultúrnym zaujímavostiam Slovenska, turistike, cestovnému ruchu, horolezectvu, jaskyniarstvu, ochrane prírody a tradíciám sa v tomto roku dožíva jubilejných 100 rokov.
18.1.2021
Krehké vianočné ozdoby zostavené z maličkých trblietavých perličiek, ktoré poznajú celé generácie, sa vyrábajú v obci Poniklá (okres Semily). Rodinné striebro v podobe hviezdičiek, zvončekov či postavičiek, ktoré sú svetovým unikátom a technológiu výroby pozná len hŕstka ľudí, sa dočkalo zápisu do UNESCO.
15.1.2021
Na území Slovenska je v súčasnosti vybudovaných viac ako 600 náučných trás a chodníkov, pričom sa ich počet stále mení (rastie). Keďže náučné chodníky nebudujú iba štátne a samosprávne inštitúcie, ale aj rôzne občianske združenia, absentuje centrálna databáza náučných chodníkov s relevantnými informáciami dostupnými širokej verejnosti.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 20. 1. 2021
sviatok:Dalibor
dnes:
streda 20.1.
3 °C
zajtra:
štvrtok 21.1.
6 °C