www.infoglobe.sk » USA, Ohio: Cleveland – veda a lode

USA, Ohio: Cleveland – veda a lode

Publikované: 28.6.2019
Minulý týždeň sme už Cleveland navštívili, dnes sa však od Múzea umenia presunieme o niekoľko stoviek metrov ďalej, konkrétne do Múzea prírodných vied (Cleveland Museum of Natural History), ktoré od svojho založenia v roku 1920 zhromaždilo pozoruhodné množstvo vzácnych exponátov, medzi ktorými sú jednoznačným klenotom odliatky pozostatkov kostry hominida Lucy, staré približne 3,2 milióna rokov.

Lucy bola vysoká približne 110 centimetrov a mohla vážiť okolo 29 kg. „Divácky vďačnejšími“ budú ale skôr kostry dinosaurov, ktoré sa nad prechádzajúcimi návštevníkmi týčia do výšky. Nechýbajú ani exponáty z oblasti geológie alebo botaniky.

Lucy

Pri vede a poznávaní ešte zostaneme, pretože budeme pokračovať do Great Lakes Science Center. Populárno náučná inštitúcia sa pokúsi prebudiť vašu zvedavosť a inšpirovať vás k tomu, aby ste sa zaujímali trebárs o možnosti cestovania vo vesmíre alebo o moreplavectvo. Tunajším hlavným ťahákom je totiž parník.

Great Lakes Science Center

Loď William G. Mather dlhá 188 metrov vyplávala na vodu v roku 1925, ale nedávno prešla rozsiahlymi opravami. Pokiaľ si chcete loď podrobne prehliadnuť, môžete si jednoducho na palube kúpiť lístky a vydať sa na komentovanú prehliadku, ktorá vás prevedie cez obrovské nákladné priestory, mostík, ktorého hlavnými prvkami sú mosadz a dub, elegantné kajuty pre hostí alebo štvorposchodovú strojovňu.

loď William G. Mather

Pokiaľ sú vášmu srdcu blízke lode, tak vám odporúčame venovať trochu času aj pamätníku USS Cod Submarine Memorial, pod ktorým si môžete predstaviť ponorku z druhej svetovej vojny. Jedná sa o prvý stroj svojho druhu, ktorý bol použitý pre záchranu inej ponorky.

Nedá nám to vás nevziať aspoň do centra miestnej divadelnej scény, ktorá leží v Divadelnej štvrti (Theater District). Tvorí ju deväť divadiel, v ktorých sa hrajú napríklad predstavenia z newyorskej Brodway, ale taktiež sem môžete zájsť na koncert alebo rodinné predstavenie. Divadlá boli postavené prevažne na začiatku 20. rokov 20. storočia. V 70. rokoch divadlá vďaka angažovanosti miestnych obyvateľov len tak tak unikli demolácii a naopak v priebehu 80. a 90. rokov sa dočkali rekonštrukcií a tak mohli prežiť renesanciu.

Natural History Museum

Srdce tejto štvrte tvorí Playhouse Square, ktoré ročne navštívi približne milión ľudí. Keby ste z nejakého dôvodu nemali čas zájsť na nejaké predstavenie, odporúčame využiť aspoň možnosť bezplatnej prehliadky. Raz mesačne od júna do decembra je v daný deň medzi 10.00 až 11.30 každých 15 minút zahájená jedna 90minutová prehliadka.

Playhouse Square

GPS: 41°30'05.8"N 81°40'48.8"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: AJHalliwell, Andrew, Michael Barera, JuanPDP, Eli Pousson

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Ohio – Cleveland: moderný aj ľudový
Publikované: 21.6.2019
Nedávno sme spolu podnikli krátku prechádzku po Cincinnati a dnes sa pozrieme na ďalšie miesta, ktoré by ste v tomto štáte nemali minúť. Najprv sa pozrieme do Clevelandu, druhého najväčšieho ohijského mesta, v aglomerácii ktorého žije okolo 2 miliónov ľudí.

USA, Ohio – najlepšie zážitky pod otvoreným nebom
Publikované: 5.7.2019
Dnes sa v Ohiu vydáme do prírody. Môžete vyraziť na krátke a nenáročné prechádzky po asfaltových chodníkoch, ale aj na výpravy do divočiny.

USA, Ohio: Columbus – mesto umenia
Publikované: 12.7.2019
V ohijskom meste Columbus môžete robiť kdečo. Možno budete mať dokonca chvíľu problém rozhodnúť sa, kde vôbec začať. Navštíviť všetky múzeá, rôzne festivaly a ďalšie turisticky zaujímavé miesta vám dá dosť zabrať. My vám ale skúsime vaše cestovanie trochu uľahčiť tým, že sme sami zopár tipov vybrali.

USA, Ohio: Columbus – zoo a botanická záhrada
Publikované: 19.7.2019
V minulom dieli o ohijskom hlavnom meste Columbus sme vás zaviedli do parku ruží, prešli sa po nábreží Scioto Mile a navštívili srdce miestnej umeleckej scény.

USA, Ohio: Cincinnati – za umením a históriou
Publikované: 14.6.2019
Ohio je siedmy najľudnatejší štát USA. Býva tu okolo 11 miliónov ľudí, pričom 2 milióny žijú v aglomerácii Cincinnati. Vďaka svojej polohe sa mesto v aglomerácii rozkladá na území troch štátov (okrem Ohia ešte v Kentucky a Indiane).

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

7.12.2019
Vianočnú atmosféru na vsetínskom zámku odo dnes navodí výstava s názvom Sklenené Vianoce, ktorá predstaví súčasné aj historické sklenené vianočné ozdoby a dekoratívne aj umelecké sklo. Výstava potrvá do 19. januára 2020.
6.12.2019
SNM – Prírodovedné múzeum vás pozýva na výstavu TRITRI - Tatry očami geológov, ktorá prostredníctvom fotografií prináša pohľad na prácu geológov snažiacich sa rôznymi výskumnými metódami dešifrovať a pochopiť zložitú geologickú históriu vytvárajúcu unikátny prírodný klenot.
5.12.2019
Chvíle pokoja a pohody zažijete v dňoch 7. a 8. decembra v súbore ľudových stavieb v Zubrniciach, najmladšom skanzene v Čechách. Od 9. do 16. hodiny si tu pripomeniete vianočné zvyky z prelomu 19. a 20. storočia.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ANDORRA a VATIKÁN:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 7. 12. 2019
sviatok:Ambróz
dnes:
sobota 7.12.
6 °C
zajtra:
nedeľa 8.12.
4 °C