www.infoglobe.sk » USA, Ohio: Cincinnati – za umením a históriou

USA, Ohio: Cincinnati – za umením a históriou

Publikované: 14.6.2019
Ohio je siedmy najľudnatejší štát USA. Býva tu okolo 11 miliónov ľudí, pričom 2 milióny žijú v aglomerácii Cincinnati. Vďaka svojej polohe sa mesto v aglomerácii rozkladá na území troch štátov (okrem Ohia ešte v Kentucky a Indiane).

Cincinnati sa nachádza v prekrásnej oblasti povodia severného brehu rieky Ohio. Mesto navyše obklopujú hory, ktoré mu pomohli získať prezývku „Pearl of the West“ (Perla západu) alebo „Queen City“. Cincinnati, ktoré je dnes prevažne priemyselným mestom, ponúka turistom množstvo zábavy, kultúry, histórie, gastronómie alebo výletov po okolí.

Cincinnati

Na americké pomery bolo mesto založené pomerne skoro, a to už v roku 1788. Prudší ekonomický rozvoj začal v podstate až s príchodom paroplavby na počiatku 19. storočia. V roku 1811 sa totiž začali po rieke Ohio plaviť parníky a Cincinnati tak mohlo začať rozvíjať obchod s dôležitými mestami ako St. Louis, Missouri alebo New Orleans. Hlavným vývozným artiklom tohoto obdobia bolo bravčové a seno. Vďaka čulému obchodnému ruchu a súvisiacim príležitostiam zaznamenalo mesto raketový rast populácie. Z 9 000 ľudí okolo roku 1810 na 115 000 v roku 1850.

Cincinnati

Kam sa však pozrieť v dnešnom Cincinnati? Začneme netradične v budove bývalej železničnej stanice Cincinnati Union Terminal. Tá bola postavená v roku 1933 a nesie sa v duchu podmanivej secesie, no od roku 1990 prestala slúžiť svojmu pôvodnému účelu a miesto toho tu sídlia hneď tri múzea. Historické múzeum, jedno z najpopulárnejších detských múzeí v USA – Duke Energy Children’s Museum a Prírodovedné múzeum. Navyše tu môžete zájsť do kina OMNIMAX.

Taft Museum of Art

Navštíviť svetoznáme múzeum umenia Taft Museum of Art je skoro až povinnosťou. Táto inštitúcia sídli v grandióznej stavbe zvanej Baum-Longworth-Taft House z roku 1820 v palladiánskom slohu, ktorý je založený na symetrii a perspektíve inšpirovanej starogréckou a starorímskou architektúrou. Vo vnútri múzea, pred ktorým stojí socha prezidenta Abrahama Lincolna, uvidíte najmä majstrovské diela európskych umelcov.

Keď už budete mať za sebou túto trojicu múzeí a tiež spomínané Taft Museum of Art, urobte si ešte čas na Cincinnati Art Museum, ktoré ponúka na obdiv sochy, keramiky a obrazy vytvorené najväčšími ľudskými civilizáciami za posledných päť tisícročí. Hlavné exponáty tvoria diela európskej a americkej maľby a sochárstva, nechýba však ani orientálne a africké umenie.

Cincinnati Museum Center

Ďalej spolu zamierime do miestnej zoologickej záhrady. Cincinnati Zoo and Botanical Gardens je známa predovšetkým vďaka nádherným bielym bengálskym tigrom a gorilám, ale tiež pre svoje insektárium, ktoré patrí k najväčším na svete. Počítajte s tým, že návšteva zoo vám zaberie celý deň, pretože tam strávite čas nielen so zvieratami, ale určite si nenecháte ujsť ani 4D kino. Zoo pravidelne usporadúva mnoho zaujímavých akcií ako napr. raňajky so zvieratami.

GPS: 39°06'52.2"N 84°29'47.2"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org, Wikimedia Commons: Antony-22, 5chw4r7z, , Greg Hume, Lanskeith17

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, New Orleans - Bourbon Street
Publikované: 21.11.2014
Dnes sa pozrieme cez Atlantik, na jedno z vôbec najnavštevovanejších miest na svete.

USA, Ohio – Cleveland: moderný aj ľudový
Publikované: 21.6.2019
Nedávno sme spolu podnikli krátku prechádzku po Cincinnati a dnes sa pozrieme na ďalšie miesta, ktoré by ste v tomto štáte nemali minúť. Najprv sa pozrieme do Clevelandu, druhého najväčšieho ohijského mesta, v aglomerácii ktorého žije okolo 2 miliónov ľudí.

USA, Ohio: Cleveland – veda a lode
Publikované: 28.6.2019
Minulý týždeň sme už Cleveland navštívili, dnes sa však od Múzea umenia presunieme o niekoľko stoviek metrov ďalej, konkrétne do Múzea prírodných vied (Cleveland Museum of Natural History), ktoré od svojho založenia v roku 1920 zhromaždilo pozoruhodné množstvo vzácnych exponátov, medzi ktorými sú jednoznačným klenotom odliatky pozostatkov kostry hominida Lucy, staré približne 3,2 milióna rokov.

USA, Ohio – najlepšie zážitky pod otvoreným nebom
Publikované: 5.7.2019
Dnes sa v Ohiu vydáme do prírody. Môžete vyraziť na krátke a nenáročné prechádzky po asfaltových chodníkoch, ale aj na výpravy do divočiny.

USA, Ohio: Columbus – mesto umenia
Publikované: 12.7.2019
V ohijskom meste Columbus môžete robiť kdečo. Možno budete mať dokonca chvíľu problém rozhodnúť sa, kde vôbec začať. Navštíviť všetky múzeá, rôzne festivaly a ďalšie turisticky zaujímavé miesta vám dá dosť zabrať. My vám ale skúsime vaše cestovanie trochu uľahčiť tým, že sme sami zopár tipov vybrali.

USA, Ohio: Columbus – zoo a botanická záhrada
Publikované: 19.7.2019
V minulom dieli o ohijskom hlavnom meste Columbus sme vás zaviedli do parku ruží, prešli sa po nábreží Scioto Mile a navštívili srdce miestnej umeleckej scény.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

24.7.2019
Originálny medzinárodný folklórny festival Jánošíkove dni sa tento rok uskutoční od 31. júla do 4. augusta 2019 v rodisku slovenského národného hrdinu Juraja Jánošíka v Terchovej.
23.7.2019
Výbor svetového dedičstva na svojom zasadaní v azerbajdžanskej metropole Baku rozhodol o zaradení Baníckeho regiónu Erzgebirge/Krušnohorie a Národného žrebčína Kladruby nad Labem do zoznamu pamiatok svetovej hodnoty.
22.7.2019
Do 1. septembra 2019 máte možnosť využiť na cestovanie tradičný vláčik Hanička (motorový vozeň 810), ktorý jazdi na trati zo Spišského Podhradia do Spišských Vlachov.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - LAOS:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 24. 7. 2019
sviatok:Vladimír
dnes:
streda 24.7.
31 °C
zajtra:
štvrtok 25.7.
29 °C