www.infoglobe.sk » USA, Ohio – najlepšie zážitky pod otvoreným nebom

USA, Ohio – najlepšie zážitky pod otvoreným nebom

Publikované: 5.7.2019
Dnes sa v Ohiu vydáme do prírody. Môžete vyraziť na krátke a nenáročné prechádzky po asfaltových chodníkoch, ale aj na výpravy do divočiny.

Pre takú stredne náročnú túru vám odporúčame vydať sa do lesoparkov okolo miest ako Cincinnati, Cleveland alebo Columbus. Narazíte tam na spevnené cestičky, ktoré sú skvelé pre nenáročných cestovateľov.

Ohio

Pokiaľ ale holdujete náročnejším túram, štátne parky v Ohiu sa vám budú isto páčiť. Naprieč štátom ich je mnoho, pochodovať prírodou môžete v akomkoľvek ročnom období. V južnej časti Ohia sa môžete vydať trebárs do štátneho parku Hocking Hills State Park. Viac na sever, pri Erijskom jazere, sa môžete prejsť po Cuyahoga Valley National Park. Pokiaľ by ste sa rozhodli pre zimnú prechádzku, odporúčame štátny park Barkcamp.

Erijské jazero

Naozaj skúseným výletníkom odporúčam zájsť do juhozápadného okraju Ohia, kde sa rozkladá Wayne National Forest a kde môžete ľahko stráviť aj niekoľko dní na peších výletoch. Odporúčame však dopredu si dobre preštudovať trasy, aby ste zistili ich náročnosť a tiež možnosti parkovania.

Keby ste už mali dosť peších výletov a radšej chcete skúsiť niečo akčnejšie, tak vás musíme poslať vyskúšať si jedny z najlepších zipline dráh v Spojených štátoch. Tým pravým miestom je už zmienený park Hockig Hills. Vybrať si tu môže naozaj každý, úplný začiatočník aj skúsený „zlaňovač“, ktorý sa bude rútiť po lane rýchlosťou skoro 80 km/h! Dokonca si môžete zipline užiť aj v noci, čo je neopakovateľný zážitok.

Hocking Hills

Ďalším unikátnym zážitkom je Zipline Safari. Už z názvu asi tušíte, o čo asi môže ísť. Safari The Wilds, ktoré sa rozkladá na takmer 40 km2, je domovom mnohých exotických druhov zvierat, vrátane žiráf, nosorožcov, zebier, gepardov alebo tiav. Zipline Safari si môžete buď zaplatiť vo všedný deň, alebo sa sem vydajte za splnu. Celá akcia, na ktorej vás budú sprevádzať dvaja skúsení sprievodcovia, trvá zhruba hodinu a pol.

safari

Po peších túrach a zipline vám môžeme jedine odporučiť vyskúšať ešte vodu. Prenajmite si kánoe, a to najlepšie v Loudonville, to totiž prezývajú hlavné mesto kanoistiky. Ako je už v USA zvykom, aj tu budete postavení pred širokú paletu výletov. Na plavbu sa môžete vydať dokonca ja počas splnu.

GPS: 34°31'58.2"N 89°50'42.5"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org, Wikimedia Commons: Sarunas Burdulis, Ken Lund, Ramseybuckeye, Bikingshaun, TaximesDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Ohio: Cleveland – veda a lode
Publikované: 28.6.2019
Minulý týždeň sme už Cleveland navštívili, dnes sa však od Múzea umenia presunieme o niekoľko stoviek metrov ďalej, konkrétne do Múzea prírodných vied (Cleveland Museum of Natural History), ktoré od svojho založenia v roku 1920 zhromaždilo pozoruhodné množstvo vzácnych exponátov, medzi ktorými sú jednoznačným klenotom odliatky pozostatkov kostry hominida Lucy, staré približne 3,2 milióna rokov.

USA, Ohio: Columbus – mesto umenia
Publikované: 12.7.2019
V ohijskom meste Columbus môžete robiť kdečo. Možno budete mať dokonca chvíľu problém rozhodnúť sa, kde vôbec začať. Navštíviť všetky múzeá, rôzne festivaly a ďalšie turisticky zaujímavé miesta vám dá dosť zabrať. My vám ale skúsime vaše cestovanie trochu uľahčiť tým, že sme sami zopár tipov vybrali.

USA, Ohio: Cincinnati – za umením a históriou
Publikované: 14.6.2019
Ohio je siedmy najľudnatejší štát USA. Býva tu okolo 11 miliónov ľudí, pričom 2 milióny žijú v aglomerácii Cincinnati. Vďaka svojej polohe sa mesto v aglomerácii rozkladá na území troch štátov (okrem Ohia ešte v Kentucky a Indiane).

USA, Ohio – Cleveland: moderný aj ľudový
Publikované: 21.6.2019
Nedávno sme spolu podnikli krátku prechádzku po Cincinnati a dnes sa pozrieme na ďalšie miesta, ktoré by ste v tomto štáte nemali minúť. Najprv sa pozrieme do Clevelandu, druhého najväčšieho ohijského mesta, v aglomerácii ktorého žije okolo 2 miliónov ľudí.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

18.7.2019
V poradí už tretí ročník Dní ľudovej architektúry v Stredočeskom kraji, ktorých hlavným centrom sa stali Skalné domy Regionálneho múzea Mělník a centrum obce Lhotka, sa uskutoční od 20. do 28. júla. Slávnostné zahájenie v obci Lhotka pri Mělníku prebehne v sobotu 20. júla od 11. hodiny.
17.7.2019
Pozývame vás na nevšedný festival viachlasného chrámového a ľudového spevu z rôznych oblastí Slovenska a Východnej Európy, ktorý sa uskutoční cez víkend 20. a 21 júla 2019 v Telgárte.

16.7.2019
Novootvorená rozhľadňa s názvom Božia vyhliadka v Krušných horách na Karlovarsku, na vrchole ktorej je umiestnený zvon, stojí v nadmorskej výške 1099 metrov a je prístupná po červenej turistickej značke.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - LAOS:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 18. 7. 2019
sviatok:Kamila
dnes:
štvrtok 18.7.
24 °C
zajtra:
piatok 19.7.
27 °C