www.infoglobe.sk » USA, Ohio: Columbus – zoo a botanická záhrada

USA, Ohio: Columbus – zoo a botanická záhrada

Publikované: 19.7.2019
V minulom dieli o ohijskom hlavnom meste Columbus sme vás zaviedli do parku ruží, prešli sa po nábreží Scioto Mile a navštívili srdce miestnej umeleckej scény.

Veľmi obľúbenými a vďačnými miestami, najmä pokiaľ cestujete s deťmi, sú rozhodne miestna zoo a akvárium – Columbus Zoo and Aquarium. Zoologická záhrada, ktorá pokrýva plochu takmer 300 hektárov, je domovom pre mnoho zvierat. Uvidíte tu zástupcov všetkých kontinentov, spolu viac než neuveriteľných 10 tisíc zvierat.

Svoju návštevu môžete okoreniť o bohatý sprievodný program. Aby sme vám výber trochu uľahčili, musíme vyzdvihnúť pohľad do zákulisia, kde sa oboznámite s prácou chovateľov zvierat. Uvidíte napríklad ošetrovňu a dozviete sa, čo sa robiť, keď takého tigra rozbolí zub alebo keď má had nádchu. Dostanete sa do špičkovo vybavenej ordinácie, kde sa vedia postarať takmer o akékoľvek zviera.

Columbus Zoo and Aquarium

Pokiaľ vyhľadávate netradičné zážitky, odporúčame prenocovať v zoo. Večer je tu omnoho menej ľudí a hlavne môžete vidieť ako sa chovajú zvieratá po západe slnka. Nechýba ani večera, komentovaná nočná prehliadka, raňajky a komentovaná prehliadka v ranných hodinách. Zoo vás určite prekvapí ešte nejakými ďalšími aktivitami.

Columbus Zoo and Aquarium

Až sa nabažíte zoo, skúste botanickú záhradu/park The Franklin Park Conservatory and Botanical Gardens. Čakajú tam na vás stovky druhov rastlín zo všetkých kútov sveta. Vo veľkých skleníkoch nájdete tropický dažďový les, zbierku orchideí alebo púštnu flóru. Často sa tu konajú rôzne výstavy ako napríklad Blooms and Butterflies (Kvety a motýle), ktorá býva na jar.

Náš poznávací výlet budeme ďalej smerovať do Centra vedy a priemyslu (The Center of Science and Industry), ktoré vo vás opäť prebudí detský úžas nad svetom vedy. Dozviete sa o vesmíre, energii, dinosauroch a mnohých ďalších oblastiach. Azda najlepšie na tom všetkom je gigantické planetárium, kde sa budete cítiť ako keby ste boli v noci kdesi na púšti a pozorovali hviezdy.

Franklin Park Conservatory

Dnešok zakončíme lahodnou zastávkou na trhu North Market. Okrem toho, že si tu môžete kúpiť niečo pod zub, je to skvelý spôsob, ako bližšie spoznať každodenný miestny život. Tešiť sa môžete na pestrú paletu domácich chlebov či malé bistrá s indickou, vietnamskou, nemeckou, nepálskou alebo japonskou kuchyňou.

North Market

GPS: 40°09'24.5"N 83°07'02.4"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Ryan Lintelman, Adolphus79, Drex Rockman, Analogue Kid

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Ohio – Cleveland: moderný aj ľudový
Publikované: 21.6.2019
Nedávno sme spolu podnikli krátku prechádzku po Cincinnati a dnes sa pozrieme na ďalšie miesta, ktoré by ste v tomto štáte nemali minúť. Najprv sa pozrieme do Clevelandu, druhého najväčšieho ohijského mesta, v aglomerácii ktorého žije okolo 2 miliónov ľudí.

USA, Ohio – najlepšie zážitky pod otvoreným nebom
Publikované: 5.7.2019
Dnes sa v Ohiu vydáme do prírody. Môžete vyraziť na krátke a nenáročné prechádzky po asfaltových chodníkoch, ale aj na výpravy do divočiny.

USA, Ohio: Cincinnati – za umením a históriou
Publikované: 14.6.2019
Ohio je siedmy najľudnatejší štát USA. Býva tu okolo 11 miliónov ľudí, pričom 2 milióny žijú v aglomerácii Cincinnati. Vďaka svojej polohe sa mesto v aglomerácii rozkladá na území troch štátov (okrem Ohia ešte v Kentucky a Indiane).

USA, Ohio: Cleveland – veda a lode
Publikované: 28.6.2019
Minulý týždeň sme už Cleveland navštívili, dnes sa však od Múzea umenia presunieme o niekoľko stoviek metrov ďalej, konkrétne do Múzea prírodných vied (Cleveland Museum of Natural History), ktoré od svojho založenia v roku 1920 zhromaždilo pozoruhodné množstvo vzácnych exponátov, medzi ktorými sú jednoznačným klenotom odliatky pozostatkov kostry hominida Lucy, staré približne 3,2 milióna rokov.

USA, Ohio: Columbus – mesto umenia
Publikované: 12.7.2019
V ohijskom meste Columbus môžete robiť kdečo. Možno budete mať dokonca chvíľu problém rozhodnúť sa, kde vôbec začať. Navštíviť všetky múzeá, rôzne festivaly a ďalšie turisticky zaujímavé miesta vám dá dosť zabrať. My vám ale skúsime vaše cestovanie trochu uľahčiť tým, že sme sami zopár tipov vybrali.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

21.1.2020
Národné poľnohospodárske múzeum v Prahe spojilo dve tradičné zimné akcie. V sobotu 25. januára sa uskutoční 13. ročník akcie Letenské prasa alebo zabíjačka v múzeu spolu so 7. ročníkom akcie Letenské fašiangy.
20.1.2020
Pokiaľ chcete zažiť dotyk s blízkymi i vzdialenými krajinami, jedinečnú atmosféru cestovateľského dobrodružstva či závan voľnosti, tak navštívte Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR, ktorý sa uskutoční od 23. do 26. januára 2020 na výstavisku Incheba.
19.1.2020
Jeden z najznámejších cestovateľských bedekrov sveta zostavil odporúčací rebríček desiatich miest, ktoré by ste mali v roku 2020 určite navštíviť. Pozrite si ho v nasledujúcich riadkoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - RUSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 21. 1. 2020
sviatok:Vincent
dnes:
utorok 21.1.
-2 °C
zajtra:
streda 22.1.
4 °C