www.infoglobe.sk » USA, Ohio: Columbus – mesto umenia

USA, Ohio: Columbus – mesto umenia

Publikované: 12.7.2019
V ohijskom meste Columbus môžete robiť kdečo. Možno budete mať dokonca chvíľu problém rozhodnúť sa, kde vôbec začať. Navštíviť všetky múzeá, rôzne festivaly a ďalšie turisticky zaujímavé miesta vám dá dosť zabrať. My vám ale skúsime vaše cestovanie trochu uľahčiť tým, že sme sami zopár tipov vybrali.

Nehľadieť na to, koľko času tu nakoniec strávite, mali by ste si urobiť prechádzku po Scioto Mile. Práve z tohoto nábrežia môžete urobiť tie najlepšie panoramatické fotky mesta s jeho mrakodrapmi. Ako lepší nápad sa bude dobrodružnejším povahám určite javiť možnosť prenajať si kánoe a Scioto Mile splaviť.

Columbus

Ďalším tipom, ktorý je podľa nás neodolateľný, je autokino, ktoré sa nachádza v južnej časti mesta. Volá sa The South Drive-in Theatre a je dokonalou spomienkou na americká 50. roky, kedy sa podobné kiná tešili najväčšej popularite. K autu vám tu požičajú reproduktor, ktorý sa pripevní na okno. Niektorí ľudia si k sledovaniu filmu privezú dokonca aj prenosný gril, aby si počas premietania urobili niečo dobré pod zub.

Columbus

Máte radi kvetiny? Pokiaľ nie, môžete tento odsek preskočiť, ale pokiaľ áno, odporúčame zapísať do itinerára Park of Roses alebo park ruží s viac než 12 000 ružami všetkých typov a farieb. Celková rozloha parku je úctyhodných päť hektárov, čo ho robí najväčším botanickým parkom s ružami vo vlastníctve mesta na svete. O jeho chod sa starajú dobrovoľníci a pri pestovaní ruží sa vyhýbajú používaniu hnojív. Po parku sú rozosiate lavičky, aby ste si mohli sadnúť, v lete sa tu konajú dokonca aj koncerty. A obdobie, ktoré je na návštevu tohto parku najlepšie, je práve leto – od polovice júna do polovice septembra.

Columbus

Pokiaľ vás záhrada ruží nezaujala, môžete si vybrať nejaký ďalší z 19 parkov, ktoré sú roztrúsené po celom meste. Jedná sa o príjemné zelené oázy, kde si môžete na chvíľu vydýchnuť od mestského ruchu. Každý park je pritom jedinečný a môžete sa vydať na pešiu túru, šplhať sa po skalách alebo rybárčiť. Nechýbajú tu ani každodenné akcie, ktoré môžu návštevu týchto parkov ešte spestriť.

Štátna univerzita v Ohiu

Columbus silne podporuje umeleckú scénu, čo je viditeľné najmä pri návšteve miestneho Múzea umenia, ktoré je stredobodom kultúrneho života v meste. Dajú sa tu vidieť klasické diela európskej a americkej maľby, sochárstvo, fotografie a ďalšie umenie z obdobia 19. a 20. storočia. Dôraz sa kladie na diela miestnych umelcov, ako sú Aminah Robinson, George Bellows alebo Elijah Pierce.

Už máte zbalené?

GPS: 40°02'38.6"N 83°01'21.7"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Tysto, Tysto 2, Wiki Historian N OH, Michael010380, Rfgagel

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Ohio – Cleveland: moderný aj ľudový
Publikované: 21.6.2019
Nedávno sme spolu podnikli krátku prechádzku po Cincinnati a dnes sa pozrieme na ďalšie miesta, ktoré by ste v tomto štáte nemali minúť. Najprv sa pozrieme do Clevelandu, druhého najväčšieho ohijského mesta, v aglomerácii ktorého žije okolo 2 miliónov ľudí.

USA, Ohio: Columbus – zoo a botanická záhrada
Publikované: 19.7.2019
V minulom dieli o ohijskom hlavnom meste Columbus sme vás zaviedli do parku ruží, prešli sa po nábreží Scioto Mile a navštívili srdce miestnej umeleckej scény.

USA, Ohio – najlepšie zážitky pod otvoreným nebom
Publikované: 5.7.2019
Dnes sa v Ohiu vydáme do prírody. Môžete vyraziť na krátke a nenáročné prechádzky po asfaltových chodníkoch, ale aj na výpravy do divočiny.

USA, Ohio: Cincinnati – za umením a históriou
Publikované: 14.6.2019
Ohio je siedmy najľudnatejší štát USA. Býva tu okolo 11 miliónov ľudí, pričom 2 milióny žijú v aglomerácii Cincinnati. Vďaka svojej polohe sa mesto v aglomerácii rozkladá na území troch štátov (okrem Ohia ešte v Kentucky a Indiane).

USA, Ohio: Cleveland – veda a lode
Publikované: 28.6.2019
Minulý týždeň sme už Cleveland navštívili, dnes sa však od Múzea umenia presunieme o niekoľko stoviek metrov ďalej, konkrétne do Múzea prírodných vied (Cleveland Museum of Natural History), ktoré od svojho založenia v roku 1920 zhromaždilo pozoruhodné množstvo vzácnych exponátov, medzi ktorými sú jednoznačným klenotom odliatky pozostatkov kostry hominida Lucy, staré približne 3,2 milióna rokov.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

12.11.2019
Oslavy sviatku svätého Martina sa spájajú s príchodom zimy a dnes aj s hodmi, na ktorých nesmie chýbať svätomartinská pečená hus a mladé víno. Oslavy sa konajú na mnohých miestach Českej republiky, v Klimkoviciach napríklad začínajú v sobotu 16. novembra o 11:11 hod. pred zámkom.
11.11.2019
Vianoce sú časom milých prekvapení a malých zázrakov. Krásne chvíle s rodinou a tú pravú sviatočnú náladu si môžete vychutnať aj v malebnom zámockom komplexe Schloss Hof, ktorý má obzvlášť v predvianočnom období neopakovateľné čaro.
10.11.2019
Slovenské národné múzeu – Historické múzeum pripravuje od 15. novembra 2019 spomienkovú výstavu k 30. výročiu Nežnej revolúcie, ktorá priblíži návštevníkom pohľad na slobodu v kontexte dejín.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 12. 11. 2019
sviatok:Svätopluk
dnes:
utorok 12.11.
8 °C
zajtra:
streda 13.11.
5 °C