www.infoglobe.sk » Rakúsko: Parndorf – nákupné mestečko

Rakúsko: Parndorf – nákupné mestečko

Publikované: 10.4.2016
Pre všetkých milovníkov nakupovania a módy máme dobrú správu. V dnešnom článku sa totiž vydáme do azda najvyhľadávanejšieho outletového nákupného centra nielen v samotnom Rakúsku.

Na začiatku si musíme povedať, že nie je Parndorf ako Parndorf. Týmto často menovaným názvom zväčša označujeme známe nákupné centrum, ale už menej ľudí vie, že v jeho tesnej blízkosti sa nachádza aj rovnomenná približne 4 a pol tisícová dedina, ktorá do roku 1920 bola súčasťou Mošonskej župy.

Designer Outlet Parndorf

Každopádne pokiaľ sa sem vydáte vlakom napríklad z Bratislavy alebo Viedne, treba vystúpiť na zastávke označenej ako „Parndorf Ort“. Vlak sem jazdí každú polhodinu a cesta z Bratislavy trvá cca 25 minút. Následne máte dve možnosti. Buď si zoberiete pomerne cenovo dostupný taxík „Abraham Parndorf“ alebo si zapožičiate bicykel v stanici Next Bike (potrebná registrácia). Samozrejme môžete ísť aj pešo, no tento spôsob dopravy veľmi neodporúčame.

Najpohodlnejšie sa do Parndorfu dostanete autom. Zo Slovenska po diaľnici A6, výjazd smerom na cestu B50 (Gattendorf) a následne odbočíte vpravo na cestu 10 smer Neziderské jazero. Z Viedne pôjdete diaľnicou A4 na výjazd Neusiedl – Gewerbepark. Časovo vám to zaberie cca 30 minút. 

Designer Outlet Parndorf

Ešte kým sa vydáme do samotného nákupného centra, tak vás informujeme o pár zaujímavostiach. Nákupné centrum ponúka tzv. skupinové rezervácie od 20 osôb, ktoré pokiaľ využijete, dostanete špeciálnu privilegovanú kartu s 10% zľavou navyše do väčšiny obchodov. Raz do roka sa tu koná tradičný obrovský výpredaj, ktorý spôsobuje doslova davové šialenstvo, ale presný termín je známy až tesne pred jeho konaním. V tzv. novom informačnom centre McArthurGlen Outlet môžete nájsť  turistický bod, kde sa dozviete o možnostiach spojenia nákupu s turistikou. Milí pracovníci informačnej kancelárie vám ponúknu tipy na výlety do okolia aj s brožúrami. Môžete si tu zakúpiť vstupenky na rôznorodé podujatia, zľavové regionálne karty a dokonca aj ubytovacie a gastronomické balíky. Určite vám návštevu tohto infopointu odporúčame, keďže krajina Burgenlandu je známa svojou výnimočnou prírodou, panónskou atmosférou a 300 slnečnými dňami v roku.

Designer Outlet Parndorf

Po nenáročnej ceste do nákupného mestečka vás čaká azda jedna z najťažších resp. najúnavnejších prechádzok vôbec. Nemyslíme tým len pre vaše nohy, ale aj pre peňaženku. Keďže nákupné centrum Parndorf oficiálnym názvom Designer Outlet Parndorf sa rozkladá na ploche 37 000 m2 a neustále sa rozrastá, dá vám návšteva vyše 170 obchodov so 600 svetovými značkami zaiste značne zabrať. Nájdete tu predajne oblečenia, obuvi, porcelánu, elektroniky, doplnkov, hračiek, šperkov, jednoducho všetkého na čo si len spomeniete. Všetok tovar je samozrejme s minimálne 30% zľavou, ale pokiaľ budete mať šťastie, tak natrafíte aj na oveľa väčšie zľavy. Upozorňujeme len, že väčšina tovaru je z minuloročnej sezóny a tiež hlavne čo sa týka oblečenia, je ponuka obmedzená výberom veľkostí, farieb, modelov atď. Taktiež počet bezplatných parkovacích miest je obrovský, presahuje už číslo 3000. Je tu možnosť platby kartou, no pre tých čo majú radšej hotovosť sú k dispozícii bankomaty. Deti tu majú vlastné detské ihrisko a iné atrakcie. V blízkosti je aj supermarket. Centrum je otvorené od pondelka do soboty. V nedeľu a sviatky je zatvorené.

Designer Outlet Parndorf

Okrem nakupovania vás toto outletové mestečko ohúri aj svojskou architektúrou v štýle rôznych slohov s pestrou farebnosťou fasád či sezónnymi dekoráciami napríklad z kvetín. Tieto zaujímavé stavebné riešenia dotvárajú príjemný pocit z nakupovania. Naša skúsenosť s týmto netradičným nákupným centrom, ktoré sa stalo z istého hľadiska aj turistickou atrakciou, bola viac než priaznivá. Výhodne sme nakúpili, pokochali sa krásami architektúry a pridali si do našej zbierky o zážitok viac.

Designer Outlet Parndorf

Pre kompletnosť informácií uvádzame, že aj na Slovensku sa nachádza outletové nákupné centrum, presnejšie vo Voderadoch pri Trnave, no je o tri štvrtiny menšie, ako to v Rakúsku. Cenovo je zhruba na tej istej úrovni, aspoň ako sme sa dozvedeli z dostupných zdrojov.  

 

GPS: 47°58'40.5"N 16°50'50.3"E

Text a foto: Oskár MažgútDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Burgenland – krajina slnka
Publikované: 19.4.2010
Slnečnice, víno a oddych pri jazere alebo na termálnom kúpalisku – tieto pojmy najvýstižnejšie charakterizujú najvýchodnejšiu a súčasne tretiu najmenšiu spolkovú krajinu Rakúska (po hlavnom meste Viedeň a Vorarlbersku).

Dolné Rakúsko:  Najkrajšie historické miesta
Publikované: 18.11.2015
Jeseň je v plnom prúde a s ňou aj pekné počasie, preto sme sa rozhodli inšpirovať vás k návšteve susedného Dolného Rakúska, ktoré priam pozýva objavovať históriu. Okrem najznámejšieho zámku Schloss Hof, ponúka táto spolková krajina aj niekoľko svetových historických unikátov, ktoré postupne predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

Dolné Rakúsko: malebná dedinka Mitterbach
Publikované: 7.2.2011
Mitterbach je neveľká dedinka ležiaca v čarokrásnej prírode spolkovej krajiny Dolné Rakúsko. V posledných rokoch ju čoraz viac objavujú aj návštevníci zo Slovenska a Čiech, a to nielen pre jej polohu v lone prírody, nenáročnú časovú dostupnosť a dobré cestné spojenie, ale tiež pre množstvo pamiatok a zaujímavostí nachádzajúcich sa v jej okolí.

Dolné Rakúsko: Na bicykli rôznorodou krajinou
Publikované: 6.5.2015
V týchto dňoch sa nám do rúk dostala celkom nová cyklomapa Dolného Rakúska, ktorá ponúka okrem 7 hlavných TOP cyklistických okruhov aj cyklotrasy vhodné pre rodiny s deťmi i náročnejšie horské cyklocesty, ale predovšetkým celkom nové tipy na hviezdicové výlety so zážitkovými miestami a atrakciami.

Dolné Rakúsko: nezabudnuteľné výletné miesta
Publikované: 19.8.2015
Ak hľadáte tipy na zaujímavé výlety, tak v neďalekom Dolnom Rakúsku ich dozaista nájdete. Počas horúceho leta sa môžete schladiť plavbou po najväčšom podzemnom jazere v Európe alebo cestovať v čase nostalgickým expresom. Milovníci zvierat a prírody si môžu pozrieť ich život pod vodnou hladinou v prírodnom parku Unterwasserreich a vydať sa pozorovať medvede z Arbesbachu. A to zďaleka nie je všetko.

Dolné Rakúsko: Rozprávkový advent a jedinečné vianočné trhy
Publikované: 25.11.2015
Keď sa studeným vzduchom nesie vôňa perníka a pečených jabĺk, prichádza obdobie vianočných trhov. Očarujúce adventné podujatia sa konajú po celom Dolnom Rakúsku, a to v rozmanitej podobe od tradičných cez moderné, až po romantické či neobyčajné. A my vás v nasledujúcich riadkoch nimi prevedieme.

Dolné Rakúsko: Unikátne miesta a divoká letná príroda
Publikované: 12.8.2015
Leto je ako stvorené na turistiku a s ňou spojené výnimočné zážitky. Nedávno sme boli na návšteve Dolného Rakúska, kde sme absolvovali niekoľkodňovú túru, ale aj vychádzky po historických chodníkoch. Spoznávali sme divokú prírodu a v nasledujúcich riadkoch vám naše putovanie priblížime a možno vás aj inšpirujeme.

Dolné Rakúsko: Vychutnajte si jar u susedov
Publikované: 3.4.2016
Pomaly, ale iste, začínajú zelenieť pasienky, rozkvitať ovocné stromy či vinohrady. Inými slovami začína sa jarná sezóna a s ňou sa uskutočňujú aj všakovaké podujatia. My sme si pre vás pripravili cestu za rôznymi pôžitkami do susedného dolnorakúskeho regiónu, kde vás prevedieme nielen skvelými festivalmi, ale aj najkrajšími výletnými cieľmi.

Rakúsko, Burgenland: Rust – mestečko bocianov a lahodných vín
Publikované: 25.3.2015
Krásne letné dni sú pre návštevu malebného mestečka Rust ležiaceho na brehu stepného Neziderského jazera (nemecky Neusiedler See, maďarsky Fertõ) ako stvorené.

Rakúsko: Neziderské jazero – unikátne stepné jazero v Európe
Publikované: 5.6.2013
Neďaleko Bratislavy, v blízkosti hraníc Rakúska a Maďarska, sa nachádza bezodtokové mierne slané Neziderské jazero. Popri Balatone ide o jediné stepné jazero v Európe. Hĺbka jazera dosahuje maximálne 2 metre a aj vďaka tomu sa stalo rajom nielen pre jedinečnú faunu a flóru, ale čoraz viac aj pre domácich a zahraničných turistov, milovníkov športov či nadšencov prírody.


Súvisiaca fotogaléria

Rakúsko, Klosterneuburg – výstava orchideí
Preneste sa spolu s nami do sveta farieb, vôní a krásy. V rakúskom mestečku Klosterneuburg sa kaž...

Rakúsko, Burgenland: Neziderské jazero – plavba
Vychutnajte si spolu s nami aspoň takto, prostredníctvom fotogalérie, vyhliadkovú plavbu po prekr...

Rakúsko, Burgenland: Rust – mesto bocianov a vín
Malebné mestečko Rust ležiace na brehu stepného Neziderského jazera (nemecky Neusiedler See, maďa...

Rakúsko: Dunajské luhy a hrad Röthelstein
Neďaleko hraníc Slovenska sa nachádza Národný park Dunajské luhy (Donau-Auen). Pri prechádzke tým...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolnom Rakúsku I.
Bratislava a jej okolie ponúka priam ideálne možnosti pre cykloturistiku. A tak sme sa rozhodli (...

Rakúsko: Neziderské jazero
V blízkosti hraníc Slovenska, Maďarska a hlavne Rakúska sa nachádza unikátne Neziderské jazero, k...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jesenná atmosféra

31. 8. – 31. 10. 2021
1. cena:
Knižný sprievodca z vydavateľstva Dajama
2. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS + mapa
3. cena:
Festivalový balíček Infofest 2021
1. cena redakcie:
Krásny šperk od Zlatníctva MILI
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
3. cena redakcie:
Vstupenka na ONLINE cestovateľskú besedu od Cestovateľského kina

Aktuality:

22.9.2021
V sobotu 9. októbra 2021 sa vo viacerých mestách, mestských častiach a obciach bratislavskej župy uskutoční tradičné Jablkové hodovanie. Tento sviatok všetkých milovníkov zdravého ovocia prinesie ochutnávky i dobrú zábavu.
21.9.2021
Obľúbený festival vedy – Európska noc výskumníkov sa tento rok uskutoční 24. septembra 2021, avšak kvôli neutíchajúcej pandémii bude jeho hlavný program v interaktívnom online štúdiu. Festival bude doplnený o aktivity na školách a ďalšie sprievodné podujatia či súťaže.
15.9.2021
Zažite výnimočné podujatie, ktoré pozostáva z čítania kníh európskych autorov v podaní známych osobností na netradičných miestach i online – Noc literatúry 2021.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST v Rakúsku:

Rakúsko

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Viedeň

Salzburg: Javisko sveta

Národný park Vysoké Taury a mesto Kaprun

Parndorf – nákupné mestečko

Baden pri Viedni – kúpeľné mesto s noblesou

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 23. 9. 2021
sviatok:Zdenka
dnes:
štvrtok 23.9.
18 °C
zajtra:
piatok 24.9.
19 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X