www.infoglobe.sk » Dolné Rakúsko: Rozprávkový advent a jedinečné vianočné trhy

Dolné Rakúsko: Rozprávkový advent a jedinečné vianočné trhy

Publikované: 25.11.2015
Keď sa studeným vzduchom nesie vôňa perníka a pečených jabĺk, prichádza obdobie vianočných trhov. Očarujúce adventné podujatia sa konajú po celom Dolnom Rakúsku, a to v rozmanitej podobe od tradičných cez moderné, až po romantické či neobyčajné. A my vás v nasledujúcich riadkoch nimi prevedieme.

V širokom dolnorakúskom kraji okolo Viedne sa aj tento rok koná viac ako 300 vianočných trhov. Okrem nákupných promenád, zámockých parkov a kláštorných záhrad nájdete trhy aj vo vínnych pivničkách, kováčstvach či roklinách a objavíte jedinečné zvyky, ktoré pochádzajú priamo odtiaľto. 

ilustračná fotografia - (c) Niederösterreich-Werbung/Rita Newman

Zažite Advent s historickou atmosférou na dolnorakúskych hradoch, v kláštoroch a zámkoch, ktoré celoročne okúzľujú svojich návštevníkov. Odporúčame vám navštíviť zámok Grafenegg, kde okrem prehliadky tejto pamätihodnosti čakajú na vás aj štýlové stánky s lahôdkami a remeselnými výrobkami (5. - 8. decembra 2015). Podobne je tomu aj vo vianočnej dedinke na zámku Schloss Hof (každý víkend do 20. decembra 2015). Čarovnú atmosféru a nezabudnuteľné vianočné chvíle ponúka aj benediktínsky kláštor Göttweig (28. november - 8. december 2015) či kláštor Seitenstetten (11. - 13. december ). V zámku Schallaburg sa zas bude všetko točiť okolo šperkov, keramiky a rezbárstva. Mladí návštevníci si tu pri výrobe sviečok a pletení košíkov môžu sami vytvoriť vianočné darčeky (11. - 13. december 2015). Iba malý kúsok od lyžiarskeho strediska Göstling- Hochkar/Lackenhof-Ötscher sa bude nachádzať adventný trh v kartúze (kláštor rádu kartuziánov) Gaming (28. november - 8. december 2015). Romantickú vianočnú rozprávku nájdete i na tradičnom vianočnom trhu na zámku Rosenburg (28. - 29. november 2015, 5. - 8. december 2015). A takto by sme mohli pokračovať ešte dlho...

Vianoce v kartúze Gaming - (c) Imagefoto Kust

zámok Grafenegg - (c) Niederösterreich-Werbung/Michael Liebert

Vianoce v mestečku Ybbsitz - (c) Niederösterreich-Werbung/Helmut Lackinger

Dnes vás ale pozveme aj na menej tradičné miesta adventných trhov. Priznajte sa, čakali by ste konanie takýchto podujatí napríklad v rokline, uličke vínnych pivničiek či vo vinohrade? Možno sa to zdá neuveriteľné, ale skutočne aj tu sa budú konať nevšedné trhy s výnimočnou atmosférou.

vianočný trh v uličke vínnych pivničiek Európy v Hadrese - (c) Weinviertel Tourismus GmbH / Wurnig

V Hadrese, najdlhšej stavebne uzavretej uličke vínnych pivničiek Európy, sa konajú počas 2. a 3. adventného víkendu vianočné trhy. V malebnej vinárskej uličke vo Wolkersdorfe sú počas prvého decembrového víkendu otvorené vínne pivničky s kulinárskymi lahôdkami a vianočnými darčekmi. Krásnu kombináciu adventu v zážitkovej vínnej pivničke s vianočnou atmosférou ponúka i mestečko Retz.

Zaujímavým zážitkom budú pre vás tiež Kováčske Vianoce v mestečku Ybbsitz (19. – 20. december 2015). Táto tradičná slávnosť predstaví aj najmenšie kováčske kliešte na svete a nákovu veľkosti náprstku, ktoré sú zapísané v Guinessovej knihe rekordov.

roklinka Johannesbachklamm pri Würflachu - (c) Gemeinde Würflach/Franz Zwickl

Miestom, ktoré stojí za návštevu, je aj roklina Johannesbachklamm pri Würflachu. V adventnom období je romanticky osvietená z najväčšieho ozdobeného vianočného stromčeka v celom Rakúsku (5. - 8. december 2015). Na nadrozmernom stole na vás čakajú obrie darčeky i obrie lyže.

ilustračná fotografia - (c) Niederösterreich-Werbung/Rita Newmanilustračná fotografia - (c) Mostviertel Tourismus, weinfranz.at

A pokiaľ sa vám páči spojenie Vianoc a svetla, tak nevynechajte záhrady Kittenberger, ktoré sa premenia na predvianočnú rozprávkovú krajinu a po zotmení vás čaká nezabudnuteľná svetelná a zvuková šou s viac ako 200 000 vianočnými svetielkami (do 20. decembra 2015).

Predvianočné chvíle bývajú plné hektického nakupovania a zhonu, preto veríme, že si nájdete čas spomaliť napríklad aj návštevou Dolného Rakúska, ktoré vám na svojich podujatiach, takmer v každej obci pomôže navodiť tú správnu atmosféru a možno vás aj inšpirovať.

 

Zdroj a foto: Dolné Rakúsko, (c) pri fotografiách 

Textová úprava: redakciaDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Dolné Rakúsko: Nezabudnuteľné zimné zážitky
Publikované: 18.12.2019
Dolné Rakúsko ponúka 24 lyžiarskych stredísk s viac ako 200 kilometrami zjazdoviek, ktoré obsluhuje takmer 100 lanoviek a vlekov. Zjazdovky sú väčšinou mierne a široké, a tak oslovia predovšetkým rodiny a začiatočníkov.

Dolné Rakúsko: Letné osvieženie, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách III.
Publikované: 3.7.2016
V dvoch predchádzajúcich častiach nášho mini seriálu o tipoch na výlety v dolnorakúskych horách sme si predstavili miesta, ktoré by ste počas leta rozhodne mali navštíviť. Dnes nebude tomu inak.

Dolné Rakúsko: Letné osvieženie, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách II.
Publikované: 26.6.2016
Po tom ako sme minulý týždeň zakúsili trochu z krásy dolnorakúskych hôr a miest, budeme dnes v tipoch na výlety pokračovať. Prvou zastávkou bude azda jedna z najobľúbenejších chát v Dolnom Rakúsku presnejšie v Göstlingu - ÖTK Schutzhaus Hochkar, v ktorej na vás po výstupe čaká útulné ubytovanie a tá najlepšia kuchyňa.

Dolné Rakúsko: Letné osvieženie, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách I.
Publikované: 19.6.2016
Ak neviete kam na letnú dovolenku, hory sú skvelou alternatívou k dovolenke pri mori. Osvieži vás horský vietor a slniť sa môžete na lesných čistinkách a terasách. Žiadne preplnené kúpaliská, zápchy ani hučiace klimatizácie. Iba krásne hory, krištáľové plesá a útulné chaty. Tak neváhajte a poďte s nami na jednodňový výlet, víkendový pobyt či celú letnú dovolenku do dolnorakúskych hôr.

Rakúsko: Parndorf – nákupné mestečko
Publikované: 10.4.2016
Pre všetkých milovníkov nakupovania a módy máme dobrú správu. V dnešnom článku sa totiž vydáme do azda najvyhľadávanejšieho outletového nákupného centra nielen v samotnom Rakúsku.

Dolné Rakúsko: Vychutnajte si jar u susedov
Publikované: 3.4.2016
Pomaly, ale iste, začínajú zelenieť pasienky, rozkvitať ovocné stromy či vinohrady. Inými slovami začína sa jarná sezóna a s ňou sa uskutočňujú aj všakovaké podujatia. My sme si pre vás pripravili cestu za rôznymi pôžitkami do susedného dolnorakúskeho regiónu, kde vás prevedieme nielen skvelými festivalmi, ale aj najkrajšími výletnými cieľmi.

Dolné Rakúsko: Unikátne miesta a divoká letná príroda
Publikované: 12.8.2015
Leto je ako stvorené na turistiku a s ňou spojené výnimočné zážitky. Nedávno sme boli na návšteve Dolného Rakúska, kde sme absolvovali niekoľkodňovú túru, ale aj vychádzky po historických chodníkoch. Spoznávali sme divokú prírodu a v nasledujúcich riadkoch vám naše putovanie priblížime a možno vás aj inšpirujeme.

Dolné Rakúsko:  Najkrajšie historické miesta
Publikované: 18.11.2015
Jeseň je v plnom prúde a s ňou aj pekné počasie, preto sme sa rozhodli inšpirovať vás k návšteve susedného Dolného Rakúska, ktoré priam pozýva objavovať históriu. Okrem najznámejšieho zámku Schloss Hof, ponúka táto spolková krajina aj niekoľko svetových historických unikátov, ktoré postupne predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

Dolné Rakúsko: nezabudnuteľné výletné miesta
Publikované: 19.8.2015
Ak hľadáte tipy na zaujímavé výlety, tak v neďalekom Dolnom Rakúsku ich dozaista nájdete. Počas horúceho leta sa môžete schladiť plavbou po najväčšom podzemnom jazere v Európe alebo cestovať v čase nostalgickým expresom. Milovníci zvierat a prírody si môžu pozrieť ich život pod vodnou hladinou v prírodnom parku Unterwasserreich a vydať sa pozorovať medvede z Arbesbachu. A to zďaleka nie je všetko.

Dolné Rakúsko: Vinárska jeseň
Publikované: 23.9.2015
Najkrajšie ročné obdobie pre mnoho ľudí pomaly, ale isto nastáva, a preto si zájdeme k našim susedom do Dolného Rakúska, kde si predstavíme očarujúci festival s ukážkami starých zvykov, ktorý je spojený s prehliadkami a lákavými ochutnávkami.

Dolné Rakúsko: malebná dedinka Mitterbach
Publikované: 7.2.2011
Mitterbach je neveľká dedinka ležiaca v čarokrásnej prírode spolkovej krajiny Dolné Rakúsko. V posledných rokoch ju čoraz viac objavujú aj návštevníci zo Slovenska a Čiech, a to nielen pre jej polohu v lone prírody, nenáročnú časovú dostupnosť a dobré cestné spojenie, ale tiež pre množstvo pamiatok a zaujímavostí nachádzajúcich sa v jej okolí.

Dolné Rakúsko: Na bicykli rôznorodou krajinou
Publikované: 6.5.2015
V týchto dňoch sa nám do rúk dostala celkom nová cyklomapa Dolného Rakúska, ktorá ponúka okrem 7 hlavných TOP cyklistických okruhov aj cyklotrasy vhodné pre rodiny s deťmi i náročnejšie horské cyklocesty, ale predovšetkým celkom nové tipy na hviezdicové výlety so zážitkovými miestami a atrakciami.


Súvisiaca fotogaléria

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolnom Rakúsku II.
V predošlej fotogalérií sme zo sedla bicykla obdivovali krásy prírody, zaujímavých zákutí a miest...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolnom Rakúsku I.
Bratislava a jej okolie ponúka priam ideálne možnosti pre cykloturistiku. A tak sme sa rozhodli (...

Rakúsko: zámocký komplex Schloss Hof
Preneste sa spolu s nami do obdobia baroka, ktoré môžete obdivovať počas návštevy najväčšieho bar...

Dolné Rakúsko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolnom Rakúsku, v ktorej sa nachádza aj rovnomenné lyžiarske stredisko, k...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Náučné prechádzky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Sada vitamínov pre Vaše zdravie + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy - Linda a kľúč od Andary
1. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakcie:
Exkluzívna kolekcia mini dámskych vôní VERSACE
3. cena redakcie:
Knižná publikácia Bratislava známa - neznáma z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

12.6.2021
V Českých Budějoviciach je výstava sôch pod šírym nebom už tradíciou. Tie sa nachádzajú v uliciach i v parkoch, čo znamená, že umenie prichádza za ľuďmi do ich prirodzeného prostredia, a teda nemusíte za ním do galérií.
9.6.2021
Jednoduchšie cestovanie po Európskej únii umožní nová aplikácia GreenPass, do ktorej si naskenujete QR kódy potvrdzujúce vakcináciu, test či prekonanie ochorenia COVID-19 a následne sa jednoducho pri prekročení hraníc preukážete takýmto potvrdením.
8.6.2021
Milovníci adrenalínu sa dočkali. Vo Vysokých Tatrách vznikne nová zaistená turistická trasa tzv. via ferrata v Priečnom sedle, ktorá tak nahradí pôvodne plánovanú ferratu od vodopádu Skok na Predné Solisko v Mlynickej doline.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST na Slovensku:

TOP 5 MIEST na Slovensku

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Martin - hlavné mesto kultúry Slovákov

Bratislava - malé veľké mesto

Košice – unikátna metropola východného Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lone prírody

Trenčín – majestátny hrad nad Váhom

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 12. 6. 2021
sviatok:Zlatko
dnes:
sobota 12.6.
26 °C
zajtra:
nedeľa 13.6.
21 °C