www.infoglobe.sk » USA, Pensylvánia – výlety v okolí Filadelfie II.

USA, Pensylvánia – výlety v okolí Filadelfie II.

Publikované: 18.12.2020
V dnešnom diele naviažeme na ten predchádzajúci, kedy sme vám začali predstavovať miesta, ktoré môžete navštíviť v dojazdovej vzdialenosti od Filadelfie.

Náš výlet si najprv poriadne osladíme. A nemyslíme to ironicky. Zamierime totiž do mesta Hershey. Nič vám to nehovorí? Hershey je pre Američanov niečo ako Milka pre nás. Synonymum pre čokoládu. Milton Hershey v 19. a na začiatku 20. storočia zarobil milióny dolárov na tom, že lacno zdokonalil proces výroby karamelu a mliečnej čokolády. Predtým totiž bola čokoláda luxusným tovarom.

Hershey

Do mesta sa dostanete po trojhodinovej jazde nádhernou pensylvánskou krajinou. Jeho návšteva je celá len a len o čokoláde. Nájdete tu totiž gigantický zábavný park Hersheypark a potom aj kombináciu zábavného parku a múzea menom Hershey´s Chocolate World. Mesto ako také je ľahko dostupné a nie je tu ani príliš draho.

zábavný park

Urobme si ale tiež menší výlet niekam do prírody. Neďaleko Filadelfie leží The Poconos. Táto hornatá oblasť je známa destinácia pre zimné radovánky. Je tu cez 180 zjazdoviek a bežeckých tratí. V lete sem ľudia radi jazdia na túry, bicykle alebo podnikať iné dobrodružné aktivity. Nachádza sa tu asi 150 jazier, kde si môžete zaplávať, zarybárčiť alebo sa povoziť na loďke. V niektorých oblastiach sú aj rieky, ktoré sa dajú zjazdiť na rafte.

The Poconos

Ďalším prírodným zákutím, ktoré jednoznačne stojí za návštevu, je pensylvánsky Grand Canyon. Ľudia tak s obľubou nazývajú Pine Creek George. Tento 75 kilometrov dlhý kaňon dosahuje hĺbku až 440 metrov. Na rozdiel od skutočného Grand Canyonu je ale porastený stromami. Rastú tu rôzne druhy listnatých stromov, takže napríklad jeseň je tu úchvatná. Pomyselnú korunu svojmu výletu nasadíte, pokiaľ vyskúšate kempovanie. V zime tu môžete vyskúšať jazdu na snežnom skútri. Pine Creek George totiž ponúka cez 250 kilometrov tratí.

Pine Creek Gorge na jeseň

Obľúbenou destináciou pre páry je potom malé mestečko New Hope, a to obzvlášť na víkendy. Oblasť v Bucks County je pretkaná históriou a mesto samotné je plné rôznych obchodov so starožitnosťami. V New Hope prekvitá rovnako hudobná scéna a koná sa tu festival Bucks County Playhouse, ktorého ohlas je známy aj mimo Spojené štáty.

New Hope

Obľúbené je tiež splavovanie rieky Delaware na nafukovacích kruhoch. Voda vás príjemným tempom unáša zhruba 10 km. Ak preferujete radšej kajaky alebo kanoe, radi vám tu vyjdú v ústrety. Mimochodom Bucks County sa v posledných rokoch stala tiež obľúbenou destináciou milovníkov jedla. Nájdete tu mnoho fariem, ktorých súčasťou sú reštaurácie, takže ochutnáte priamo plody ich vlastnej poľnohospodárskej produkcie.

 

GPS: 40°17'21.0"N 76°39'14.6"W

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Wikipedia.org: Bronayur, Rj1020, Snottywong, Paco36, Nicholas A Tonelli, SmallbonesDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA: Pensylvánia – železničné mesto Altoona
Publikované: 20.8.2017
Najbližšie týždne budeme objavovať známe aj menej známe miesta Spojených štátov amerických. Našu púť za „veľkou mlákou“ začneme v štáte Pensylvánia, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny.

USA, Pensylvánia – po malých mestečkách
Publikované: 25.12.2020
Naše potulky po Spojených štátoch amerických dnes obohatíme o výlety po najkrajších malých mestách v Pensylvánii.

USA, Pensylvánia – výlety v okolí Filadelfie
Publikované: 11.12.2020
Podmanivú Filadelfiu sme kedysi už spoločne navštívili, dnes by sme vám radi odporučili niekoľko výletov v okolí.

USA: Národný park Grand Canyon – cieľ každého turistu
Publikované: 11.2.2017
Grand Canyon National Park (Veľký kaňon) je ďalším z amerických národných parkov, dokonca jeden z najstarších. Nachádza sa v štáte Arizona. Väčšinu jeho plochy zaberá práve Veľký kaňon, ktorý vytvorila rieka Colorado a dosková tektonika za milióny rokov . Je veľmi hlboký a v jeho brehoch sú viditeľné jednotlivé vrstvy prastarých hornín. Krajina podlieha eróziám a ďalším geologickým dejom, takže ráz krajiny sa neustále mení.


Súvisiaca fotogaléria

USA, Altoona – Pelsylvánske železničné mesto
V severovýchodnej Pelsylvánii sa rozprestiera mesto Altoona, ktoré je v Spojených štátoch americk...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
3. cena:
Knižný sprievodca z vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Krásny šperk od Zlatníctva MILI
2. cena redakcie:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčekový kancelársky balíček od portálu Infoglobe

Aktuality:

22.1.2021
Fotopublikácia Slovenské hrady a zámky Slovenska z autorského pera Milana Paprčku bola spracovaná ako audiokniha pre seniorov. Na konci minulého roka bola darovaná domovom dôchodcov vo forme DVD nosičov a v súčasnosti je už dostupná aj širokej verejnosti.  
20.1.2021
Časopis Krásy Slovenska, ktorý je venovaný prírodným unikátom a kultúrnym zaujímavostiam Slovenska, turistike, cestovnému ruchu, horolezectvu, jaskyniarstvu, ochrane prírody a tradíciám sa v tomto roku dožíva jubilejných 100 rokov.
18.1.2021
Krehké vianočné ozdoby zostavené z maličkých trblietavých perličiek, ktoré poznajú celé generácie, sa vyrábajú v obci Poniklá (okres Semily). Rodinné striebro v podobe hviezdičiek, zvončekov či postavičiek, ktoré sú svetovým unikátom a technológiu výroby pozná len hŕstka ľudí, sa dočkalo zápisu do UNESCO.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 22. 1. 2021
sviatok:Zora
dnes:
piatok 22.1.
10 °C
zajtra:
sobota 23.1.
4 °C