www.infoglobe.sk » USA, Michigan – Grand Rapids

USA, Michigan – Grand Rapids

Publikované: 26.6.2020
Minulý týždeň sme po prvý raz nazreli do turisticky odporúčaného michiganského mesta Grand Rapids, ktoré je známe ako Mesto piva.

Nudiť sa v ňom nebudete! Keď už si pozriete všetky múzeá, vyskúšajte navštíviť aj ďalšie zaujímavé miesta. Najskôr vás pozveme do Frederik Meijer Gardens and Sculpture Park, čo sú vonkajšie a vnútorné záhrady spojené s výstavou sôch. Vo vnútri areálu budete obdivovať bronzové sochy medzinárodne uznávaných umelcov a odpočiniete si v pokojných zelených zákutiach. Vnútorné priestory tvorí päť poschodová zimná záhrada, kde sa v tropickom ovzduší nachádzajú rôzne exotické rastliny z celého sveta.

Frederik Meijer Gardens & Sculpture Park

Pri prírode zostaneme, pretože zamierime do Blandford Nature Center, čo je akýsi prírodný park , ktorý na 60 hektároch ponúka zalesnené háje, polia, potôčiky a rybníky. Zmyslom návštevy by mala byť environmentálna osveta. Pracovníci centra sa taktiež starajú o divoké zvieratá, z ktorých niektoré tu nájdu trvalý domov. Deti aj dospelí sa potom môžu s tými zvieratami zoznámiť z blízka. Pre deti sú tu navyše záhradky, kde sa môžu naučiť niečo o udržateľnom poľnohospodárstve.

Viac zvierat uvidíte v John Ball Zoo, kde žijú rôzne druhy zvierat z celého sveta. Nechýbajú tu levy, tigre, leňochody alebo orly bielohlavé. Zoo vyniká obzvlášť v sprostredkovaní blízkych stretnutí so zvieratami. Môžete tu kŕmiť opice, medvede, tučniakov alebo pelikány. Jedným z vrcholných zážitkov je možnosť nahliadnuť za oponu cvičenia šimpanzov a dozvedieť sa tak o ich každodenných potrebách. K ďalším zážitkom, ktoré zoo ponúka, patrí napríklad jazda na ťavách alebo čistenie srsti kôz.

John Ball Zoo John Ball Zoo

Ďalším zaujímavým miestom je vila Meyer May House, ktorú navrhol Frank Lloyd Wright. Medzi jeho najslávnejšie diela sa radí napríklad preslávené Guggenheimovo múzeum v New Yorku. Meyer May House bol postavený v roku 1908 pre bohatého obchodníka s módou. Pôvodne relatívne skromný dom sa počas rokov rozrastal a menil.

Nakoniec bol dom odkúpený a zložito reštaurovaný do pôvodného stavu. Dnes je otvorený verejnosti, ktorá sem má vstup zadarmo, a môže tak vidieť okrem iného aj reprodukciu pôvodného nábytku. Dom ma mimochodom 108 okien a svetlíkov, pretože Wright rád používal olovnaté sklo. V dome sa tiež premieta film o dlhej a náročnej rekonštrukcii.

Meyer May House

Posledným miestom v Grand Rapids, kam sa spoločne pozrieme, je trh Downtown Market, čo je raj pre každého gurmána. Možností, čo si tu zobnúť je nepreberne. Od neapolských pízz cez autentické detroitské barbecue po vietnamskú kuchyňu. Gastronomické hody môžete zavŕšiť domácou zmrzlinou a zapiť vynikajúcou kávou.

 

GPS: 42°57'57.0"N 85°40'11.0"W

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Wikipedia.org: Michael Barera, WMrapids, WMrapids (2), Jeffness, JaydecDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Michigan: Grand Rapids – idyla amerického Stredozápadu
Publikované: 19.6.2020
Z chladnej Aljašky sa vydáme do stredozápadného štátu Michigan, kde na nás čaká mesto Grand Rapids, druhé najväčšie v štáte. Historicky bolo jedným z centier nábytkárskeho priemyslu, sídli tu päť z najväčších nábytkárskych spoločností na svete. Niet preto divu, že sa Grand Rapids prezýva „Mesto nábytku“.

USA: Chicago – veterné mesto plné zelene I
Publikované: 23.2.2017
Keď sme sa s kamarátmi rozhodovali, ktoré mesto na severovýchode USA navštívime, bolo pre nás Chicago jasná voľba.

USA: Chicago - veterné mesto plné zelene II
Publikované: 2.3.2017
Je večer a my sme pomerne sklamaní z presklených kukaní (Skydeck) na Willis Tower, kde nebol výhľad taký dobrý, ako sme predpokladali. Náladu nám ale vylepšil iný nevšedný zážitok, ktorý bol omnoho intenzívnejší a odporúčam ho všetkým, ktorí mieria do Chicaga.

USA: Pensylvánia – železničné mesto Altoona
Publikované: 20.8.2017
Najbližšie týždne budeme objavovať známe aj menej známe miesta Spojených štátov amerických. Našu púť za „veľkou mlákou“ začneme v štáte Pensylvánia, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny.

USA: Maryland – prístavné mesto Baltimore
Publikované: 27.8.2017
Po minulotýždňovej návšteve Pensylvánie sa dnes vydáme za poznávaním susediaceho štátu Maryland, ktorý je známy vďaka víkendovému sídlu amerických prezidentov (Camp David). Jeho hlavným mestom je Annapolis a zaraďuje sa do prvej desiatky najmenších štátov v USA.

USA, New York – Manhattan – VIDEO
Publikované: 2.1.2018
Empire State Building, desiatky ďalších mrakodrapov, Broadway, Central Park, žlté taxíky… O centre New Yorku, štvrti Manhattan, už niekedy počul každý. Sústredí sa sem obrovské množstvo svetového obchodu, diplomacie, kultúry, médií a trebárs aj módy. Veď si treba uvedomiť, že New York je najľudnatejšie mesto Spojených štátov a jedno z najväčších miest sveta. Poďme sa do jeho centra aspoň na chvíľu spoločne preniesť.

USA, New York – Brooklyn a Queens – VIDEO
Publikované: 9.1.2018
Najväčšie mesto Spojených štátov to nie sú len mrakodrapy, nákupy a socha Slobody. Štvrte mimo centrálny Manhattan si žijú vlastným životom a navyše v nich bývajú ľudia z celého sveta. Rozhodne odporúčam aspoň chvíľu stráviť v umeleckom Brooklyne a v susednej štvrti Queens. Poďme do nich spoločne aspoň na chvíľu nahliadnuť.

USA, New York – zaostrené na umenie a shopping
Publikované: 1.6.2015
Čo vás napadne ako prvé, keď sa povie „Amerika“? Najskôr to nebude Yellowstonský národný park ani Hollywood, akokoľvek sú tieto miesta turisticky vďačné. Skôr sa vám vybaví socha Slobody, Manhattan alebo Central Park. Pravým symbolom Ameriky je totiž New York, nazývaný tiež „hlavným mestom sveta“.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zostaňme doma

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
Voucher na službu SledovanieTV.sk
2. cena:
Kniha Čarovné Slovensko 2 od vydavateľstva CBS
3. cena:
Kniha Čarovné Tatry a Zamagurie od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino + cestovateľský balíček od festivalu Infofest
2. cena redakcie:
Krásny šperk s polodrahokamom od Zlatníctva MILI
3. cena redakcie:
Tatranský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk

Aktuality:

13.7.2020
Jeden z najatraktívnejších objektov vojnovej histórie na Dukle - Vyhliadková veža, je v súčasnosti otvorená iba v expozičnej časti na prízemí. Na poschodí, vo vyhliadkovej časti veže, prebiehajú rekonštrukčné práce a verejnosti by mala byť ako celok sprístupnená od 1.augusta 2020.
12.7.2020
Pražský lesopark Kamýk prešiel zásadnou premenou. Obnovy sa dočkali nefunkčné staré objekty, hájovňa aj obľúbený zookútik. Tam majú teraz nové útočisko napríklad kozy kamerunské.
10.7.2020
Nové návštevnícke centrum sprostredkuje pohľad na výsledky archeologických prieskumov a nálezov v oblasti zaniknutej obce Mušov, ktorá ustúpila vodnej nádrži Nové Mlýny v Juhomoravskom kraji.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MAURÍCIUS:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 14. 7. 2020
sviatok:Kamil
dnes:
utorok 14.7.
25 °C
zajtra:
streda 15.7.
25 °C