www.infoglobe.sk » USA, Michigan: Grand Rapids – idyla amerického Stredozápadu

USA, Michigan: Grand Rapids – idyla amerického Stredozápadu

Publikované: 19.6.2020
Z chladnej Aljašky sa vydáme do stredozápadného štátu Michigan, kde na nás čaká mesto Grand Rapids, druhé najväčšie v štáte. Historicky bolo jedným z centier nábytkárskeho priemyslu, sídli tu päť z najväčších nábytkárskych spoločností na svete. Niet preto divu, že sa Grand Rapids prezýva „Mesto nábytku“.

Avšak omnoho viac sa uchytila prezývka Beer City / Mesto piva. To vďaka význačnej komunite remeselných pivovarov, ktoré sa zaslúžili o rastúci ohlas mesta nielen v USA. To znamenalo i nárast turistov zvedavých nielen na miestne pamiatky a zaujímavé miesta, ale tiež na pivo. Grand Rapids sa už mnoho rokov radí medzi najatraktívnejšie destinácie v USA.

Grand Rapids

Okrem ochutnávok množstva druhov piva v miestnych pivovaroch a reštauráciách odporúčame tiež návštevu niekoľkých zaujímavých múzeí. Napríklad Múzea umenia, ktoré je domovom neustále rastúcej zbierky, ktorá v súčasnosti pozostáva zo šesť tisíc diel z 19. a 20. storočia. Ide o výtlačky, maľby, fotografie a rovnako aj sochy. V galériách sú vystavené príklady dekoratívneho umenia či moderného umenia a designu. Nechýbajú tiež rôznorodé zapožičané diela a rozsiahla knižnica s archívmi obsahujúcimi vzácne diela od 15. storočia po súčasnosť.

Grand Rapids

Verejné múzeum Grand Rapids (Grand Rapids Public Museum) je zamerané viac na dejiny regiónu, respektíve štátu Michigan. Návštevníci sa v múzeu môžu prejsť ulicou s rekonštruovanými výkladmi obchodov, ktoré vyzerajú ako v 90. rokoch 19. storočia. Dokonca je tu aj funkčný klasický kolotoč z roku 1928, na ktorom sa môžu povoziť nielen deti, ale rovnako aj dospelí. Návštevníkom sú tiež sprístupnené časti fungujúcej továrne na nábytok v štýle začiatku 20. storočia. Samozrejme nechýbajú ani výstavy venujúce sa pôvodným obyvateľom západného Michiganu.

Grand Rapids Public Museum

Žiadny milovník americkej histórie by si nemal nechať ujsť jedno z najdôležitejších múzeí v meste. Je ním Múzeum prezidenta Geralda R. Forda. V poradí 38. prezident USA, Gerald Ford v Grand Rapids vyrastal. Chodil tu na strednú aj vysokú školu a hral aj za miestny ragbyový tím. Zbierka o prezidentovi zahŕňa rôzne predmety z jeho života – od skautskej uniformy cez jeho vysokoškolský ragbyový dres.

Múzeum Geralda R. Forda

Dôležitou súčasťou zbierok sú rôzne predmety spojené s Fordovou politickou kariérou, a to obzvlášť od roku 1976, kedy prebehla jeho prezidentská kampaň, a potom za dobu prezidentstva. Zvláštnu časť výstavy tvoria predmety spojené s jeho manželkou Betty Fordovou a ich deťmi.

rieka Grand

Dnešný výlet zavŕšime v Detskom múzeu, ideálnom mieste pre najmladších návštevníkov. Najpopulárnejšou časťou múzea je Little Grand Rapids, kde si deti môžu vyskúšať, aké to je byť dospelým vo svojom vlastnom meste. Je tu totiž banka, obchod s potravinami, autoservis alebo lekárska ordinácia s röntgenom.

 

GPS: 42°57'55.5"N 85°40'13.7"W

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Wikimedia Commons: Dehk, Eric Lanning, John Eisenschenk, Staff of the Gerald R. Ford Presidential Museum, Terry JohnstonDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA: Chicago - veterné mesto plné zelene II
Publikované: 2.3.2017
Je večer a my sme pomerne sklamaní z presklených kukaní (Skydeck) na Willis Tower, kde nebol výhľad taký dobrý, ako sme predpokladali. Náladu nám ale vylepšil iný nevšedný zážitok, ktorý bol omnoho intenzívnejší a odporúčam ho všetkým, ktorí mieria do Chicaga.

USA, Michigan – Grand Rapids
Publikované: 26.6.2020
Minulý týždeň sme po prvý raz nazreli do turisticky odporúčaného michiganského mesta Grand Rapids, ktoré je známe ako Mesto piva.

USA: Chicago – veterné mesto plné zelene I
Publikované: 23.2.2017
Keď sme sa s kamarátmi rozhodovali, ktoré mesto na severovýchode USA navštívime, bolo pre nás Chicago jasná voľba.

USA: Pensylvánia – železničné mesto Altoona
Publikované: 20.8.2017
Najbližšie týždne budeme objavovať známe aj menej známe miesta Spojených štátov amerických. Našu púť za „veľkou mlákou“ začneme v štáte Pensylvánia, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny.

USA: Maryland – prístavné mesto Baltimore
Publikované: 27.8.2017
Po minulotýždňovej návšteve Pensylvánie sa dnes vydáme za poznávaním susediaceho štátu Maryland, ktorý je známy vďaka víkendovému sídlu amerických prezidentov (Camp David). Jeho hlavným mestom je Annapolis a zaraďuje sa do prvej desiatky najmenších štátov v USA.

USA: Virgínia – Arlingtonský národný cintorín
Publikované: 3.9.2017
Obdobie jesene je predo dvermi, a preto sa v rámci potuliek po Spojených štátoch amerických vydáme na pietne miesto v meste Arlington.


Súvisiaca fotogaléria

USA, New York – najamerickejšie mesto
Živým stelesnením Spojených štátov amerických je veľkomesto New York. Nájdete tu rušné ulice, osl...

USA, Washington D.C. – centrum všetkého
Hlavné mesto Spojených štátov amerických - Washington D.C. ponúka všetkým svojim návštevníkom fas...

USA, Arlington – miesto hrdinov
Jeseň je aj obdobím spomienok na tých, ktorých púť na Zemi skončila. Preto sa vydáme na pietne mi...

USA, Baltimore – hlavné mesto pamiatok
Navštívte spolu s nami najväčšie mesto štátu Maryland – Baltimore. Toto prístavné mesto, ktorému ...

USA, Altoona – Pelsylvánske železničné mesto
V severovýchodnej Pelsylvánii sa rozprestiera mesto Altoona, ktoré je v Spojených štátoch americk...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zostaňme doma

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
Voucher na službu SledovanieTV.sk
2. cena:
Kniha Čarovné Slovensko 2 od vydavateľstva CBS
3. cena:
Kniha Čarovné Tatry a Zamagurie od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino + cestovateľský balíček od festivalu Infofest
2. cena redakcie:
Krásny šperk s polodrahokamom od Zlatníctva MILI
3. cena redakcie:
Tatranský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk

Aktuality:

13.7.2020
Jeden z najatraktívnejších objektov vojnovej histórie na Dukle - Vyhliadková veža, je v súčasnosti otvorená iba v expozičnej časti na prízemí. Na poschodí, vo vyhliadkovej časti veže, prebiehajú rekonštrukčné práce a verejnosti by mala byť ako celok sprístupnená od 1.augusta 2020.
12.7.2020
Pražský lesopark Kamýk prešiel zásadnou premenou. Obnovy sa dočkali nefunkčné staré objekty, hájovňa aj obľúbený zookútik. Tam majú teraz nové útočisko napríklad kozy kamerunské.
10.7.2020
Nové návštevnícke centrum sprostredkuje pohľad na výsledky archeologických prieskumov a nálezov v oblasti zaniknutej obce Mušov, ktorá ustúpila vodnej nádrži Nové Mlýny v Juhomoravskom kraji.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MAURÍCIUS:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 14. 7. 2020
sviatok:Kamil
dnes:
utorok 14.7.
25 °C
zajtra:
streda 15.7.
25 °C