www.infoglobe.sk » USA, Alabama: Guntersville – život na vidieku

USA, Alabama: Guntersville – život na vidieku

Publikované: 20.12.2019
Dnes vás prevedieme alabamským vidiekom, typickým južanským vidiekom, kde budete počuť pravú americkú country hudbu, ochutnáte pravé americké barbecue a uvidíte významné historické pamiatky. Aj keď sú veľké mestá ako Birmingham a Montgomery bezpochyby veľmi zaujímavé a turisticky obľúbené, len v malomeste sa stretnete s autentickou Alabamou.

Zastaviť sa môžete napríklad v malom hudobnom štúdiu v mestečku Muscle Shoals, kde svoju kariéru zahájilo mnoho známych hudobných interpretov. Užite si tiež pohľad z vrcholku najkrajšej hory v štáte a prejdite sa mestom, ktoré vzniklo okolo štyroch historických mlynov. Prevedieme vás miestami, ktorá by ste si možno pri prvom pohľade na mapu nevybrali.

Guntersville

Ako prvé mestečko tejto výpravy sme vybrali Guntersville, pretože má blízko k tradičným americkým symbolom, ako sú kovboji a orliaky bielohlavé. Toto mesto je známe pre svoju spojitosť so známym americkým kovbojom, hercom, humoristom a stĺpčekárom Willom Rogersom.

Will Rogers, ktorý pocháza z Oklahomy a je známy ako „Najobľúbenejší syn Oklahomy“, bol pôvodne indián z kmeňa Cherokee. Počas svojho života trikrát podnikol cestu okolo sveta, režíroval 71 filmov a napísal viac než 4 tisíc stĺpčekov, ktoré vyšli v novinách distribuovaných po celých Spojených štátoch.

Guntersville

Mesto leží pri najväčšom jazere v Alabame a bolo pomenované po Rogersovom pravnukovi, Johnovi Gunterovi, ktorý sa tu narodil. Guntersville je známy pre hojný výskyt orliakov bielohlavých, a to najmä v zimnom období. Mesto sa totiž nachádza na migračnej trase týchto vznešených dravcov.

jazero Guntersville

Pokiaľ si ich chcete prehliadnuť, tak vám odporúčame zájsť do Lake Guntersville State Park v období od januára do februára. V tom čase sa tu konajú aj rôzne verejné akcie umožňujúce vidieť orliaky bielohlavé v ich prirodzenom prostredí. Štátny park s rozlohou 24 kilometrov štvorcových je skvelým miestom pre návštevu v akomkoľvek ročnom období. Dokonca je tu aj chata, v ktorej sa môžete dobre najesť a tiež sa ubytovať.

jazero Guntersville   priehrada

V samotnom mestečku odporúčame zájsť do Museum and Cultural Center. Múzeum je jedným zo stredobodov miestneho kultúrneho života a bolo postavené z miestneho vápenca ako vojenská zbrojnica pre pechotnú divíziu. Venuje sa dejinám miestnej oblasti – európskej kolonizácii, ale aj pôvodným obyvateľom. Okrem toho tu natrafíte aj na tematické výstavy – maľby amerických impresionistov alebo festival stromov.

GPS: 34°21'49.8"N 86°17'25.9"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org, Wikimedia Commons: Alabamadem, RiversLangley, Jerrye & Roy Klotz, MD, Tennessee Valley Authority, Smalltownalabama, Library of Congress

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Alabama – Sweet Home Alabama I
Publikované: 29.11.2019
Sweet home Alabama Where the skies are so blue Sweet home Alabama Lord, I'm coming home to you Kto by nepoznal refrén jednej z najslávnejších pesničiek všetkých čias? My dnes spolu s vami do tohoto amerického štátu vyrazíme, aby sme spoznali, čo všetko sa za sladkým domovom v Alabame skrýva.

USA, Alabama: Fairhope – skvelé miesto na dôchodok
Publikované: 27.12.2019
Minulý týždeň sme spolu prešli malé mestečko Guntersville a naším tipom pre dnešný decembrový deň je Fairhope.

USA, Alabama – cestujeme po malomestách
Publikované: 3.1.2020
Alabamské malomestá dnes navštívime naposledy. Aby sme vám dali čo najviac tipov, pozrieme sa hneď do niekoľkých naraz.

USA, Alabama – Sweet Home Alabama II
Publikované: 6.12.2019
Nejaký čas teraz budeme tráviť v americkom štáte Alabama. Samotný názov Alabama nepochádza z angličtiny, ale jedná sa o pôvodné slovo indiánov, ktoré znamená kmeňové mesto.

USA, Alabama – Sweet Home Alabama III
Publikované: 13.12.2019
Dnes zostaneme v Montgomery, kde sme sa v minulom dieli pozreli predovšetkým na pamiatky späté s bojom za ľudské práva.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

23.1.2020
V poradí už 5. ročník pretekov dvojčlenných tímov na rohatých saniach známych ako krňačky doplnený o špeciálne disciplíny spojené s históriou Malej Úpy a jej prvými osadníkmi sa koná v sobotu 25. januára od 10. hodiny na zjazdovke U Kostola.
22.1.2020
Bratislavské letisko si tento rok pre cestujúcich pripravilo viacero noviniek. Azda tou najlepšou sú pravidelné letecké linky na grécke ostrovy Korfu a Rodos.

21.1.2020
Národné poľnohospodárske múzeum v Prahe spojilo dve tradičné zimné akcie. V sobotu 25. januára sa uskutoční 13. ročník akcie Letenské prasa alebo zabíjačka v múzeu spolu so 7. ročníkom akcie Letenské fašiangy.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - RUSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 23. 1. 2020
sviatok:Miloš
dnes:
štvrtok 23.1.
-2 °C
zajtra:
piatok 24.1.
0 °C