www.infoglobe.sk » Filipíny, Coron – nezabudnuteľný island hopping

Filipíny, Coron – nezabudnuteľný island hopping

Publikované: 19.9.2020
Tyrkysovo modré lagúny, sladkovodné jazerá, krištáľovo priezračné more a bohatý podmorský život plný farebných rybičiek, ale tiež vrakov lodí z 2. svetovej vojny. To všetko a ešte omnoho viac na vás čaká na Corone, ostrove ležiacom severne od Palawanu.

Ostrov Coron leží pár desiatok minút plavby od hlavného ostrova. Kvôli vysokým a strmým skalám aj útesom je úplne neobývateľný. Akékoľvek ubytovanie sa nachádza práve na susednom ostrove Busuanga, kde leží rovnomenné mestečko Coron. Pokiaľ ste vyznávačmi rezortov priamo na pláži, potom vás sklamem. Rezorty tu nájdete veľmi ojedinele, a to iba na maličkých ostrovčekoch.

Coron z vtáčej perspektívy

Naskočte na miestnu bangku a vydajte sa objavovať coronskú zátoku plnú nádherných pláží. Navštívte sladkovodné jazerá a rozprávkovo tyrkysové lagúny. V ponuke je niekoľko základných trás, z ktorých si môžete vyberať. Program sa dá rezervovať v miestnych kanceláriách, ale môžete si tiež najať v prístave miestneho kapitána. Na týchto výletoch vás čaká relax plný fotenia, kúpania sa v plytkých vodách, šnorchlovanie a jazdy na kajaku.

filipínska bangka so stabilizačnými plavákmi

Najväčšou atrakciou island hoppingu je jazero Kayangan. Bangka zakotví v lagúne s krištáľovo čistou vodou a vás čakajú schody, ktoré vás dovedú k vyhliadke. Dôjdete až k samotnému jazeru s neuveriteľnými podvodnými skalnými útvarmi. Nezabudnite sa tu potopiť! Viditeľnosť pod touto jazernou vodou je neskutočná.

vyhliadka vedúca k jazeru Kayangan

jazero Kayangan

A až vás prestane baviť behanie z ostrovčeka na ostrovček, môžete si vyšliapnuť na najvyšší bod ostrova, kopec Tapyas. Odmenou za zdolanie sedemsto päťdesiatich schodov je neopísateľný výhľad, a to ako na ostrov, tak aj na šíry oceán s okolitými ostrovmi. Na vrchole vás uvíta obrí nápis ostrova „CORON“ v hollywoodskom štýle. Jednou z atraktívnych súčastí je tiež obrovský kríž, ktorý sa nedá prehliadnuť ani zdola. Uvidieť ho môžete aj v noci, kedy je krásne osvietený. Regenerovať sa vydajte do termálnych prameňov Maquinit Hot Spring.

nápis CORON v hollywoodskom štýle tyrkysové lagúny

kríž je vidieť aj v noci

termálny prameň Maquinit

Láka vás ponoriť sa k vraku vojnovej lode z druhej svetovej vojny? Potom nie je lepšie miesto než Coron! Čaká vás tu nielen tajuplný svet pri preplávaní kajutami a predkom lode, ale tiež bohatý podmorský svet plný koralov a farebných rybičiek. V meste sa nachádza množstvo potápačských centier, o ktoré budete doslova zakopávať.

preplávanie kajutami vraky vojnových lodí z druhej  svetovej vojny

Najjednoduchším potápačským cieľom je Skeleton wreck, dvadsaťpäť metrov dlhý vrak japonskej vojnovej lode z druhej svetovej vojny. Odpočíva sedem metrov hlboko pod hladinou mora a vy sa k nemu môžete ponoriť. Jednou z ďalších zaujímavých ponúk ostrova je tiež ponor za roztomilým zvieratkom dugongom (dugong morský), tzv .morskou kravou.

 

GPS: 11°55'44.7"N 120°14'21.3"E

Text a foto: Andrea Meluzínová

Preklad: Oskár MažgútDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Filipíny, Bohol – to najlepšie z ostrova
Publikované: 12.9.2020
Keď sa povie Filipíny, väčšine sa vybavia rajské pláže lemované kokosovými háji. Ostrov Bohol je ale dokonalým príkladom, že krajina ponúka viac než len pláže. Nájdete tu svieže zelené lesy, symetrické kopce, najmenšie primáty sveta a neuveriteľný podmorský život.

Filipíny, ostrov Malapascua – raj všetkých potápačov a milovníkov šnorchlovania
Publikované: 2.11.2020
Sedem tisíc ostrovov. Plánujete dovolenku na Filipínach a neviete, ktorý z ostrovov navštíviť? Láka vás potápanie a šnorchlovanie? Vyrazte na dovolenku na ostrov Malapascua. Pýtate sa, čo robí tento malý ostrov unikátnym? Je jedným z mála miest na Zemi, kde môžete zbadať veľmi vzácneho žraloka Thresher, žraloka líščieho.

Filipíny, Boracay – ostrov snov a odvrátená tvár turizmu
Publikované: 6.1.2020
Boracay sa často označuje ako najkrajší ostrov Filipín. Je dlhý len 7 kilometrov a široký kilometer, takže ho bez problémov prejdete aj peši. Žiť na tomto ostrove je snom každého Filipínca, pretože na rozdiel od ostatných ostrovov tu je vďaka masívnemu turizmu bohatstvo, luxus a veľmi dobrý život.

Filipíny, Manila – mesto so zlou povesťou
Publikované: 30.12.2019
Filipíny sú ostrovný štát a patria k veľmi vyhľadávaným exotickým destináciám juhovýchodnej Ázie. Máloktoré súostrovie je však natoľko pestré ako práve Filipíny. Na viac než 7000 ostrovoch nájdete krásne pláže, ryžové polia, vodopády a zažijete tu nezabudnuteľné potápanie a šnorchlovanie. Povesť katolíckych Filipín však silno kazia organizované moslimské skupiny, ktoré unášajú turistov a požadujú za nich výkupné.


Súvisiaca fotogaléria

Filipíny – súostrovie pestrosti
Jednou z najvyhľadávanejších exotických destinácií juhovýchodnej Ázie sú Filipíny. Tento ostrovný...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
3. cena:
Knižný sprievodca z vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Krásny šperk od Zlatníctva MILI
2. cena redakcie:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčekový kancelársky balíček od portálu Infoglobe

Aktuality:

20.1.2021
Časopis Krásy Slovenska, ktorý je venovaný prírodným unikátom a kultúrnym zaujímavostiam Slovenska, turistike, cestovnému ruchu, horolezectvu, jaskyniarstvu, ochrane prírody a tradíciám sa v tomto roku dožíva jubilejných 100 rokov.
18.1.2021
Krehké vianočné ozdoby zostavené z maličkých trblietavých perličiek, ktoré poznajú celé generácie, sa vyrábajú v obci Poniklá (okres Semily). Rodinné striebro v podobe hviezdičiek, zvončekov či postavičiek, ktoré sú svetovým unikátom a technológiu výroby pozná len hŕstka ľudí, sa dočkalo zápisu do UNESCO.
15.1.2021
Na území Slovenska je v súčasnosti vybudovaných viac ako 600 náučných trás a chodníkov, pričom sa ich počet stále mení (rastie). Keďže náučné chodníky nebudujú iba štátne a samosprávne inštitúcie, ale aj rôzne občianske združenia, absentuje centrálna databáza náučných chodníkov s relevantnými informáciami dostupnými širokej verejnosti.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 20. 1. 2021
sviatok:Dalibor
dnes:
streda 20.1.
3 °C
zajtra:
štvrtok 21.1.
6 °C