www.infoglobe.sk » Novozámocký región predstavia čarovné zábery

Novozámocký región predstavia čarovné zábery

Publikované: 20.4.2021
Novozámocký región predstaví fotopublikácia s čarovnými zábermi od miestnych fotografov. Je prvou svojho druhu.

Vydavatelia knižnej edície Slovensko z neba vytvorili publikáciu o Nových Zámkoch z netradičného pohľadu, čiže z oblakov. Tentoraz sa rozhodli vytvoriť dielo, do ktorého sa môžu zapojiť aj miestni novozámockí fotografi. Tým, že v tomto regióne žijú, poznajú ho do takej miery, že sa im daný objekt, prírodná scenéria či kultúrno-historická pamiatka ukáže v netradičnom a očarujúcom svetle. Takto zachytené zábery budú zviditeľnené v unikátnej pripravovanej publikácii Čarovné Nové Zámky a okolie.

 

 

Prvá svojho druhu

Edícia Čarovné Slovensko poukazuje na jedinečnosť a impozantnosť regiónov nášho Slovenska v rôznych smeroch. Čarovnými zábermi približuje a zároveň predstavuje prírodno-historickú krásu miest i život v rozličných regiónoch.

Avšak fotopublikácia Čarovné Nové Zámky a okolie bude prvou okresnou knihou tejto edície, ktorá predstaví najväčšie mesto Podunajska - Nové Zámky a desiatky obcí v jeho okolí.

Čarovné Nové Zámky a okolie

Autor knihy Martin Kmeť hovorí, že odteraz budú mať svoje zábery aj menšie mestá na Slovensku. "Mnoho miestnych fotografov má jedinečné až umelecké zábery na svoje mesto či obec. No nevedia, ako ich môžu využiť. Dávame im teda možnosť zapojiť sa do tohto projektu, kde majú možnosť svoju prácu odprezentovať,"  dodáva Kmeť.

 

Čarovné zábery

Novozámocký región sa označuje aj ako krajina vody, kultúrne i hospodárske centrum južnej časti Slovenska. Už od počiatku vo svojej histórii zažívajú Nové Zámky známosť a slávu. Vystavali ich ako sídlo mocného opevnenia v časoch tureckých výbojov. A veru, šesťuholníková zámocká pevnosť, ktorá vyrástla na pravom brehu rieky Nitra, sa razom zaradila k najmodernejším opevneným stavbám vtedajšej Európy.

Čarovné Nové Zámky a okolie

"Kniha bude obsahovať viac než sto unikátnych záberov. Nebude to len pohľad na typické Hlavné námestie v Nových Zámkoch, či pozoruhodný kaštieľ v Palárikove. Čitateľ v nej nájde aj menej známe, možno pre niekoho nepoznané prírodné skvosty či zaujímavé miesta po kultúrno-historickej stránke. Čarovné zábery priblížia aj to, ako výnimočne môže vyzerať zdanlivo fádna krajina južných rovín. Nedajte sa však zmiasť. Aj tento región má v sebe nepoznané kúzlo," približuje Martin Kmeť.

Čarovné Nové Zámky a okolie

Mozaika obcí a života ľudí 

Podľa slov Renáty Kolenčíkovej, ako spoluautorky knihy a manažérky projektu, bude táto čarovná kniha inšpiráciou pre navštívenie tejto úžasne teplej krajiny, popretkávanej mozaikou rozmanitého prírodného prostredia mnohými čitateľmi. 

"V knihe budú čarovné fotografie neobyčajných momentov novozámockych zákutí doplnené v textovej časti knihy informáciami nielen o samotnom meste a obciach, ale aj o rôznych inštitúciách, spoločnostiach a regionálnych podnikoch pôsobiacich v okrese. Všetky články ako aj epické popisy k fotografiám, budú v slovenskom aj v anglickom jazyku," spresňuje Renáta Kolenčíková.

Čarovné Nové Zámky a okolie

Súčasťou sa môže stať aj široká verejnosť

Podľa slov Renáty Kolenčíkovej, ktorá je súčasťou tvorivého tímu a pohybuje sa priamo v regióne, je možné, aby sa na vytvorení publikácie spolupodieľali aj samosprávy, kultúrne inštitúcie či regionálne podniky. "Sme vďační za každý podnet pre tvorbu tejto čarovnej publikácie. Aj takýmto spôsobom dávame možnosť zviditeľniť a prezentovať sa aj súkromným podnikateľom či rôznym iným inštitúciám." Koho zaujali tieto riadky, môže kontaktovať Renátu Kolenčíkovú prostredníctvom emailu 6hyo41~c-onjGK78%5Fu a dať námet na jedinečné miesto či dôležitú ľudskú činnosť vo svojom okolí, ktorá stojí za upriamenie pozornosti.

 

Zdroj a foto: archív vydavateľstva CBSDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR: Nové Zámky – mesto, ktoré sa oplatí navštíviť
Publikované: 30.8.2012
Okresné mesto Nové Zámky pôvodne vybudované na močiaroch sa nachádza na brehu rieky Nitra a okrem mestských kultúrnych pamiatok ponúka svojim obyvateľom či návštevníkom mesta množstvo športových a oddychových centier, ktoré sú preň charakteristické.

SR, Hurbanovo I. – upriamte svoj pohľad k oblohe
Publikované: 26.5.2019
Tentoraz navštívime mestečko, ktorého meno je denne mnohokrát spomínané v správach o počasí. Okrem predpovedí je známe aj svojim observatóriom, ktoré je najstarším na Slovensku a umožňuje poodhaľovať tajomstvá nočnej oblohy. Asi už tušíte, že sa vyberieme na juh krajiny do malého mestečka Hurbanovo.

SR, Hurbanovo II. - na potulkách po meste
Publikované: 2.6.2019
Je snáď na Slovensku niekto, kto ešte nepočul o Hurbanove? Toto mesto je známe z predpovedí počasia či vďaka zlatistému moku, ktorý sa tu už roky vyrába. Neuniklo ani našej pozornosti a stalo sa pre nás výletným cieľom. Po návšteve hvezdárne vás dnes prevedieme jeho ulicami.

SR: Hurbanovo, časť Bohatá – súzvuk piva a histórie
Publikované: 9.6.2019
Len pár kilometrov od hraníc s Maďarskom, na úrodnej nížine zaliatej slnečnými lúčmi, vzniklo mesto, ktoré sa vďaka svojmu zlatistému moku stalo známym i za hranicami našej vlasti. Pokiaľ navštívite Hurbanovo, určite vášmu oku i čuchu neunikne miestny pivovar. Avšak, vedeli ste, že hneď za jeho múrmi to dýcha históriou? Tak poďte spolu s nami nazrieť do týchto dvoch navzájom prepojených svetov.

SR, Podhájska – obec s morskou vodou
Publikované: 28.1.2016
Počas jedného zimného víkendu sme sa vydali na návštevu Nitrianskeho kraja konkrétne obce Podhájska, ktorá leží pri železničnej trati medzi mestami Nové Zámky a Levice. Jej pomenovanie vzniklo na základe umiestnenia na južných výbežkoch Pohronskej pahorkatiny, kde z rovín polí vystupujú kopce a na nich sa rozprestierajú krásne agátové a dubové háje.

Plávajúci mlyn v Kolárove
Publikované: 30.12.2010
Na okraji mestečka Kolárovo, pri ramene rieky Váh, zakotvila unikátna technická pamiatka – posledný z plávajúcich mlynov. Z mestečka k nemu vedie ďalšia zaujímavosť – pravdepodobne najdlhší krytý drevený most v strednej Európe.


Súvisiaca fotogaléria

SR, Hurbanovo – mesto počasia, hviezd a piva
Keď sa povie mesto Hurbanovo, dozaista si spomeniete na tri veci typické pre toto juhoslovenské m...

SR: Nové Zámky  - mestečko, ktoré prekvapí
Na brehu rieky Nitra sa rozprestiera okresné mesto Nové Zámky, ktoré návštevníkom ponúka kultúrne...

SR, Podhájska – dedinka so slanou vodou
Neďaleko Levíc sa nachádza dedinka Podhájska, ktorá je výnimočná výskytom termálnych prameňov. Ti...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Náučné prechádzky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Sada vitamínov pre Vaše zdravie + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy - Linda a kľúč od Andary
1. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakcie:
Exkluzívna kolekcia mini dámskych vôní VERSACE
3. cena redakcie:
Knižná publikácia Bratislava známa - neznáma z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

10.5.2021
Dobré správy pre lyžiarov prichádzajú z rakúskeho Korutánska. Lyžiarske stredisko Mölltaler Gletscher obľúbené medzi rekreačnými lyžiarmi opäť otvára svoje brány. Na zjazdovkách čakajú na lyžiarov viac ako 3 metre snehu.
7.5.2021
Dnes vám predstavíme prírodné aj kultúrne pamiatky, ktoré sa dostali na predbežný zoznam UNESCO, respektíve o ktorých nominácií Slovensko i Česká republika uvažuje.
5.5.2021
Tak predsa! Lyžiarske strediská Jasná a Štrbské Pleso vo Vysokých Tatrách pokračujú v prevádzke až do 9. mája. Navyše vďaka uvoľneniu preventívnych opatrení sa rozbehnú aj kabínkové lanovky, ktoré rozšíria možnosti pre lyžiarov aj peších návštevníkov oboch horských stredísk.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST v Českej republike:

Česká republika

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Praha – prechádzka centrom mesta

Brno – hlavné mesto Moravy

Kroměříž – podmanivá krása

Český Krumlov – za históriou do južných Čiech

Kutná Hora: skvost stredných Čiech

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 11. 5. 2021
sviatok:Blažena
dnes:
utorok 11.5.
26 °C
zajtra:
streda 12.5.
14 °C