www.infoglobe.sk » USA, Severná Karolína – Charlotte

USA, Severná Karolína – Charlotte

Publikované: 16.10.2020
Posledných niekoľko týždňov sme vás sprevádzali po pôvabnej Južnej Karolíne. Dnes sa ale presunieme na sever. Zamierime do Charlotte, najľudnatejšieho mesta Severnej Karolíny, kde v roku 2018 žilo okolo dva a pol milióna obyvateľov.

Charlotte nájdete v juhozápadnej časti štátu. Meno získalo po Šarlote Mecklenburskej, manželke kráľa Juraja II. Moderné centrum mesta, ktoré je známe ako Uptown, je miestom, kde nájdete tie najlepšie múzeá v meste, obchody a reštaurácie. Pozrime sa teda do ulíc Charlotte o niečo bližšie.

Charlotte

Máte radi rýchle autá, vôňu spálených pneumatík na asfalte a rev motorov? Áno?. Potom vám určite niečo hovoria slávne americké preteky NASCAR. V Charlotte nájdete jeden zo svätostánkov tejto obľúbenej americkej kratochvíle. Nachádza sa tu totiž sieň slávy, kde uvidíte historické pretekárske autá, napr. Hudson Hornet model 1952, 1967 Chevelle alebo Chevy Imapala SS, ktoré patrilo slávnemu pretekárovi Daleovi Earnhardtovi. Okrem toho si určite užijete pretekárske simulátory, kde sa budete cítiť, ako na trati. Navyše tu nahliadnete trochu „pod pokrievku“ toho, ako sa tímy NASCAR pripravujú na preteky.

Charlotte

S pretekaním súvisí aj ďalšia lokalita, ktorá sa navyše nachádza asi kilometer od pretekárskeho okruhu Charlotte Motor Speedway. Jedná sa o múzeum Hendricks Motorsports Museum, ktoré ponúka detailný pohľad na fungovanie pretekárskych áut, bližšie tiež spoznáte technológie a postupy, ktoré tímy NASCAR využívajú pre prípravu na závodný deň.

Ďalej vás zavedieme do knižnice Billy Graham Library. Tá je zasvätená známemu televíznemu kazateľovi. Celkovo tu počas komentovania prehliadky strávite približne hodinku a pol, pričom uvidíte rôzne predmety späté so životom Billyho Grahama.

Bill Graham Library

Naším ďalším cieľom je Discovery Place. Neustále sa meniace múzeum dovolí návštevníkom vidieť, cítiť a počuť vedu, pretože každý exponát zahŕňa interakciu s návštevníkom a verte, že si tu užijú všetky vekové skupiny. Napríklad taký Explore More Life Lab skúma biodiverzitu, pričom dovoľuje predviesť aj nejaké tie vlastné experimenty. Časť múzea nazvaná Project Build sa pozerá na rôzne fyzikálne zákony očami každodenných predmetov. V časti Think It Up budete zas môcť popustiť uzdu svojej kreativite, ako napríklad pri tvorbe animovaných videí. Pokiaľ by ste sem išli s malými deťmi, výborne sa tu vyhrajú, nakoľko špeciálne pre nich tu je KidScience.

Charlotte

Ak vás zaujímajú dejiny mesta a starého Juhu, potom vám s radosťou môžeme odporučiť múzeum histórie Charlotte Museum of History. Nachádzajú sa tu stále výstavy. Jedna sa zameriava na okolie mesta, ďalšia na známe miesta spojené s hudbou a tiež je tu výstava venujúca sa amatérskemu a profesionálnemu športu, kde sú okrem iného vystavené archívne fotografie miestneho denníku Charlotte Observer.

 

GPS: 35°11'27.3"N 80°54'32.6"W

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Wikipedia.org: Bz3rk, Shirleycressdudley, MattKeegan, Nheyob, Prasit FrazeeDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Severná Karolína: Raleigh – mesto zelene a histórie II
Publikované: 24.4.2020
Dnešné pokračovanie v poznávaní Raleighu začneme návštevou detského múzea Marbles Kids Museum, kde si určite užijú aj dospelí. Múzeum je totiž plné rôznych interaktívnych exponátov. Napríklad na takom „hudobnom ihrisku“ TreeTunes môžu deti vytvárať rôzne hudobné melódie a vyskúšať si nástroje ako xylofón, bendžo, zvonky a ďalšie. V miestnosti STEMOsphere môžu deti preskúmať taje matematiky a skladať rôzne puzzle. V detskej záhrade sa dozvedia, ako sa starať o rastliny a prírodu. Čerešničkou na torte je kinosála s technológiiou IMAX s viac než 21 metrov širokým plátnom, kde sa premietajú populárno-náučné filmy.

USA, Severná Karolína: Raleigh – mesto zelene a histórie I
Publikované: 17.4.2020
Po našej krátkej exkurzii v Južnej Karolíne sa vydáme do Severnej Karolíny, ktorá je svojou rozlohou v rámci USA 28. v poradí a 9. počtom obyvateľov. Dnes si predstavíme mesto Raleigh.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Rodný môj kraj

31. 10. – 31. 12. 2020
1. cena:
Kniha z vydavateľstva Dajama
2. cena:
Kniha z vydavateľstva CBS
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 3 dni s raňajkami a wellness službami v Hoteli Jánošík**** Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka
3. cena redakcie:
Darčekový balíček od vydavateľstva Tatrica

Aktuality:

27.11.2020
Jedným z najvýznamnejších hradov na severovýchode Slovenska je zrúcanina hradu Zborov, nazývaného aj Makovica. V tohtoročnej turistickej sezóne, poznačenej dvoma vlnami koronavírusu, sa stal obľúbeným náhradným cieľom výletov v čase, keď boli vnútorné atrakcie regiónu uzavreté.
25.11.2020
Klub slovenských turistov združujúci viac než 16 000 nadšencov výletov do prírody zostavil hlavné turistické podujatia pre rok 2021, avšak ich aktuálnosť bude závisieť od epidemiologickej situácie. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame ich plánovaný prehľad.
23.11.2020
Slovenský vysokohorský turistický spolok zverejnil predbežný kalendár podujatí na nadchádzajúci rok 2021. Samozrejme jeho aktuálnosť bude podmienená aktuálnou epidemiologickou situáciou.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - IRÁN:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 27. 11. 2020
sviatok:Milan
dnes:
piatok 27.11.
2 °C
zajtra:
sobota 28.11.
2 °C