www.infoglobe.sk » USA, Severná Karolína: Raleigh – mesto zelene a histórie II

USA, Severná Karolína: Raleigh – mesto zelene a histórie II

Publikované: 24.4.2020
Dnešné pokračovanie v poznávaní Raleighu začneme návštevou detského múzea Marbles Kids Museum, kde si určite užijú aj dospelí. Múzeum je totiž plné rôznych interaktívnych exponátov. Napríklad na takom „hudobnom ihrisku“ TreeTunes môžu deti vytvárať rôzne hudobné melódie a vyskúšať si nástroje ako xylofón, bendžo, zvonky a ďalšie. V miestnosti STEMOsphere môžu deti preskúmať taje matematiky a skladať rôzne puzzle. V detskej záhrade sa dozvedia, ako sa starať o rastliny a prírodu. Čerešničkou na torte je kinosála s technológiiou IMAX s viac než 21 metrov širokým plátnom, kde sa premietajú populárno-náučné filmy.

Raleigh

Pokiaľ chcete spoznať históriu mesta, pozrite sa do oblasti Yates Mill, kde stojí posledný vodný mlyn, ktorý bol postavený v polovici 18. storočia a svojmu účelu slúžil celých 200 rokov. V minulosti tu bolo 70 podobných mlynov a vo veľkom drtili kukuricu a pšenicu na múku, ktorá potom putovala do obchodov vo Wake County. Samotný mlyn leží v oblasti prírodnej rezervácie a v jeho okolí je niekoľko turistických trás.V mlyne uvidíte pôvodné historické nástroje. Pre verejnosť je štandardne prístupný v období od marca do novembra. Počas návštevy uvidíte dobovo odetý personál mlieť kukuricu a vypočujete si niečo o histórii a o tom, ako samotný mlyn funguje.

Yates Mill

Svoje znalosti o histórii Raleighu a okolí môžete ešte prehĺbiť v historickom skanzene Mordecai Historic Park. Na mieste skanzenu sa do dnešných dní zachoval aj rodný dom 17. prezidenta Spojených štátov, Andrewa Johnsona. Mordecai House, kde sa Johnson narodil. Postavený bol v polovici 80. rokov 18. storočia. Určite odporúčame využiť komentovanú prehliadku, ktorá vás zavedie do kaplnky sv. Marka a ďalších historických budov vrátane ukážky stravovania v Allen Kitchen. Navyše tu máte možnosť nasadnúť na historickú električku Historic Raleigh Trolley, kde si môžete užiť hodinovú komentovanú jazdu po najdôležitejších pamiatkach mesta.

Mordecai Historic Park

Historickú exkurziu zavŕšime v dejepisnom múzeu North Carolina Museum of History s mnohými zaujímavými stálymi výstavami. Neoddeliteľnou súčasťou sú samozrejme aj dočasné a putovné výstavy, ktoré vám priblížia históriu štátu Severná Karolína ešte viac. Bádateľský rozsah múzea je široký a zahŕňa pohľad na dejiny pôvodných obyvateľov Severnej Ameriky, môžete tu vidieť ich nástroje a predmety dennej potreby, spoznáte však aj každodenný život európskych osadníkov, uvidíte odevy alebo zbrane z obdobia občianskej vojny, nechýba ani časť, ktorá sa venuje boju za ľudské práva. Okrem toho múzeum ponúka aj pohľad na nedávne dejinné udalosti, ako bola napríklad prvá vojna v Perzskom zálive. Kvôli pandémii sa dajú niektoré výstavy v súčasnosti vidieť online. Aktuálne tak môžete spoznať, ako sa z pohľadu módy vyvíjala ideálna ženská silueta v období od 18. storočia do 70. rokov 20. storočia.

North Carolina Museum of History

GPS: 35°48'46.9"N 78°41'47.0"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Dennis Ludlow, Bz3rk, Mark Turner, Jmturner, Mark Turner

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Severná Karolína: Raleigh – mesto zelene a histórie I
Publikované: 17.4.2020
Po našej krátkej exkurzii v Južnej Karolíne sa vydáme do Severnej Karolíny, ktorá je svojou rozlohou v rámci USA 28. v poradí a 9. počtom obyvateľov. Dnes si predstavíme mesto Raleigh.

USA, Južná Karolína – Charleston romantický závan amerického Juhu
Publikované: 27.3.2020
Dnes sa presunieme zo stredozápadu do Južnej Karolíny, konkrétne do mesta Charleston, kde okúsime romantický závan amerického Juhu.

USA, Južná Karolína: Charleston – prvenstvo
Publikované: 10.4.2020
Dnes navštevujeme Charleston už po tretí raz. Než vyrazíme do ulíc, povieme si ešte niekoľko zaujímavostí.

USA, Južná Karolína: Charleston – miestne múzea
Publikované: 3.4.2020
V minulom dieli sme spoločne preskúmali miesta odkazujúce na plantážnictvo, ktoré po dlhú dobu tvorilo významný segment hospodárstva amerického Juhu.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

27.5.2020
Najstarší kalendár síce vznikol v Egypte už v 4. tisícročí pred Kristom, no jeho dennodenné využívanie sa zachovalo dodnes. Okrem mien a rôznych sviatkov si prostredníctvom kalendára pripomíname všakovaké medzinárodné dni. A práve prehľad tých (podľa nás) najzaujímavejších vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
25.5.2020
Do 9. ročníka udeľovania cien o najobľúbenejší hotel roka Czech Hotel Awards 2020 sa zapojilo viac než 1200 hotelov. Poslaním organizátorov je vytvorenie zodpovednej platformy, ktorá prepojuje, oceňuje a podporuje všetkých hotelierov pristupujúcich k svojmu podnikaniu s otvorenou mysľou a láskyplným srdcom. Táto vízia nadobúda na význame najmä v súčasnom dianí.

22.5.2020
Všetci milovníci múzeí sa môžu tešiť na postupné otváranie týchto klenotníc histórie. Návštevníkov čakajú mnohé výstavy, tematické prehliadky, ako aj stále expozície.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - VENEZUELA a PARAGUAJ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 28. 5. 2020
sviatok:Viliam
dnes:
štvrtok 28.5.
13 °C
zajtra:
piatok 29.5.
17 °C