www.infoglobe.sk » USA, Arizona: Phoenix – hlavné mesto štátu II

USA, Arizona: Phoenix – hlavné mesto štátu II

Publikované: 17.7.2020
Po prieskume múzeí mesta minulý týždeň sa dnes pozrieme do okolia Phoenixu.

Hneď v úvode musíme zmieniť dôležitú stavbu, a to miestny Kapitol. Ten bol postavený v roku 1900 a až do polovice 70. rokov bol centrom politického života. V súčasnosti budova slúži ako múzeum s bezplatným vstupom, ktoré sa zameriava na dejiny štátu Arizona. Medzi hlavné exponáty patrí vlajka Arizony z viac než 114 000 kociek lega, pričom každá kocka reprezentuje jednu štvorcovú míľu rozlohy štátu.

Kapitol

Pokračujeme púštnou botanickou záhradou Desert Botanical Garden, čo je nádherný komplex kombinujúci prírodu s umením. Umelecké diela zdobia celú plochu záhrad a dodávajú tomuto miestu svoj osobitý pôvab. Rastú tu desiatky tisíc rastlín, ktoré reprezentujú púštnu flóru z celého sveta. Zároveň tu môžete pozorovať kolibríky a motýle, pre ktoré sú tu vystavané špeciálne záhrady. Sú pretkané dlhými trasami, takže počítajte s tým, že tu sa skutočne nachodíte.

Desert Botanical Garden

Ak sa vám zapáčilo na čerstvom vzduchu, Phoenix ponúka veľa možností, ktoré budú vyhovovať ako nenáročným turistom, tak aj tým, ktorí sa neboja na túre stráviť hoci aj celý deň. Hora Camelback Mountain je teda výzvou. Pokiaľ skôr patríte medzi prvú skupinu nenáročných turistov, potom vás plynule zavedieme do parku Papago.

Desert Botanical Garden

Ide totiž o nádhernú prírodnú oblasť, ktorá sa nachádza v samotnom Phoenixe. Tu si užijete prechádzky po miestnych trasách, ale tiež drobný výstup. Miestni sem radi chodia na prechádzku najmä ráno, ešte než začne dopoludňajšia a popoludňajšia horúčava. Najpopulárnejšie z trás sú Elliot Ramada a Double Butte Loop. Obidve vás dovedú na prapodivne tvarované skalné previsy. Občas možno zahliadnete čriepky z miestnej fauny, a to najmä králiky alebo ovce hruborohé.

Papago Park

V prípade, že máte radi zvieratá, nemala by vám uniknúť miestna zoo Phoenix Zoo, kde žije viac než 1400 zvierat. Zoo pretkávajú štyri hlavné trasy – africká, tropická, arizonská a detská. Pravidelne sa tu konajú rôzne akcie pre deti a nájdete tu herné plochy, kde sa vaše ratolesti do sýtosti vyšantia.

Papago Park

Špecifickou súčasťou prehliadky sú blízke stretnutia so zvieratami. V ich popredí je Monkey Village alebo opičia dedina, kam keď vojdete, tak sa okolo vás budú pohojdávať a poskakovať opičky. V Red Barn si potom deti aj dospelí môžu pohladiť kozy, ovce alebo kone. Okrem toho sa tu zblízka dostanete aj k žirafám, alebo dokonca k rajám. A pretože sú tu ťavy, nechýbajú ani jazdy na nich. Zoo je navyše vybavená 4D kinom s efektmi ako voda, vietor a rôzne vône.

 

GPS: 33°27'48.1"N 111°56'43.9"W

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Pixabay.comDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Arizona: Phoenix – hlavné mesto štátu
Publikované: 10.7.2020
Vo Phoenixe dnes žije viac než milión a pol obyvateľov. Kvôli neďalekým mexickým hraniciam sa tu v posledných dekádach zvyšoval podiel Latinskoameričanov, ktorý dnes činí približne 40 percent obyvateľov mesta. Phoenix je tiež významným ekonomickým centrom. Sídli tu niekoľko spoločností z rebríčka Fortune 500 a v západnej časti mesta nájdete základňu amerického letectva Luke Air Force Base.

USA, Arizona – výlety v okolí Phoenixu
Publikované: 24.7.2020
Dnes si z Phoenixu urobíme pár výletov do okolia.

USA, Arizona: posvätné mesto Sedona
Publikované: 4.2.2017
Arizona je americký štát na juhozápade krajiny. Väčšinu tvorí púšť (pôvod názvu najpravdepodobnejšie pochádza zo španielčiny – árida zona = vyprahnutá oblasť). Vo vyšších polohách je možné nájsť aj ihličnaté lesy, ktoré dohliadajú na púšť v údolí. Najznámejšou prírodnou atrakciou je samozrejme národný park Grand Canyon. Nie je ale jediným národným parkom v Arizone. Tá ponúka mnoho krásnych prírodných úkazov, ktoré sú chránené rezerváciami.

USA, Sedona – to najlepšie z americkej prírody
Publikované: 3.7.2020
V našom dnešnom článku zamierime do slnečnej Arizony, ktorá má prezývku Grandy Canyon State / Štát Grand Canyonu. Grandiózny Grand Canyon sa štátom vinie v dĺžke 450 kilometrov.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zostaňme doma

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
Voucher na službu SledovanieTV.sk
2. cena:
Kniha Čarovné Slovensko 2 od vydavateľstva CBS
3. cena:
Kniha Čarovné Tatry a Zamagurie od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino + cestovateľský balíček od festivalu Infofest
2. cena redakcie:
Krásny šperk s polodrahokamom od Zlatníctva MILI
3. cena redakcie:
Tatranský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk

Aktuality:

10.8.2020
Celý oficiálny program Chodských slávností s výnimkou pútnickej omše bude tento rok virtuálny. Z budovy Mestského kultúrneho centra – Pivovaru Domažlice budú v dňoch 15.–16. augusta vysielané premiéry predtočených relácií a medailónov chodských súborov a dva živé prenosy.
7.8.2020
V týchto dňoch bola verejnosti predstavená nová bezplatná mobilná aplikácia Horskej záchrannej služby (ďalej len HZS), ktorá okrem privolania pomoci prostredníctvom jedného tlačidla prináša hneď niekoľko ďalších noviniek.
5.8.2020
Spišské múzeum vás pozýva stráviť leto na Spišskom hrade. Pripravený je pre vás bohatý program, ktorý tvoria koncerty, divadelné predstavenia, šerm i nočné prehliadky.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - KEŇA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 11. 8. 2020
sviatok:Zuzka
dnes:
utorok 11.8.
25 °C
zajtra:
streda 12.8.
28 °C