www.infoglobe.sk » Ubytovanie v Púchove: Užite a poistite si s ním spoznávanie Považia

Ubytovanie v Púchove: Užite a poistite si s ním spoznávanie Považia

Slovensko je krásna krajina s množstvom prírodných a architektonických skvostov, ktoré tú zanechali naši predkovia. Aj vďaka tomu dnes už nemusíte za nevšednými zážitkami a relaxom cestovať na druhý koniec sveta. A presvedčíme vás o tom aj v našom článku, v ktorom si okrem vzácnych exemplárov Považia predstavíme aj jedno z najlepších ubytovaní, v ktorom môžete na svoje výlety načerpať potrebnú silu.

Začnite na Považskom hrade

Slovensko je poprepletané sídlami veľkých panovníkov po celej krajine. Viaceré hrady však slúžili najmä ochrane. No a práve Považský hrad patril v minulosti k jednej z takýchto stavieb. Nie celkom presne dokážeme určiť rok jeho stavby, no podľa približných záznamov by to mohlo byť už v roku 1128 z dôvodu spomínanej ochrany považskej cesty.

Považský hrad

Prvá dochovaná písomná zmienka o tomto hrade sa datuje o niečo neskôr, presnejšie v roku 1316, kedy bol hrad vo vlastníctve Matúša Čáka. K najslávnejším obdobiam Považského hradu však patrilo takmer storočie jeho vlastníctva rodom Podmanických.

Považie

Hrad neskôr poškodil a zmenil nielen požiar v roku 1543, ale aj vojská v roku 1671. K posledným majiteľom patril Peter Szapary, no dnes môžete jeho z časti zrenovované zrúcaniny navštíviť aj vy, nezabudnite si ale vziať do náročného výstupu pohodlnú trekovú obuv.

Oddýchnite si v Penzióne Sisi

Napriek tomu, že cesta na hrad nie je žiadnou náročnou traťou, predsa len vás môže spoznávanie jeho pozostatkov unaviť. Na tieto prípady je vhodné poistiť sa výberom rovnako pohodlného a príjemného ubytovania v najbližšom okolí.

moderné ubytovanie v Penzióne Sisi

Možností je naozaj veľa, no moderné ubytovanie v Púchove je najlepším naplnením tohto cieľa. Štýlovo zariadené izby s vlastným sociálnym zariadením, TV, Kuchyňou, chladničkou a Wifi vám po peknom výlete poskytne ten najlepší komfort za dostupné ceny.

Spoznajte Manínsku tiesňavu a jej fenomény

Ak máte radšej prírodné atrakcie, po odpočinku v Penzióne Sisi, sa môžete vydať k Považskej Teplej. Táto časť Slovenska je špecifická najužším kaňonom na Slovensku. Skaly (Veľký a Malý Manín), medzi ktorými sa vytvoril (zarezaním Manínskeho potoka) veľmi tesný priechod, dosahujú miestami výšku až 400 metrov. Po náučnom chodníku si môžete užiť tie najkrajšie výhľady na nádhernú prírodu a viacero geologických a botanických fenoménov.

Považie

Ak vám to nestačí, môžete na Považí navštíviť aj Trenčiansky hrad, Beckov, Súľovské skaly a potom načerpať silu v Kúpeľoch Rajecké Teplice.

 

GPS: 49°07'02.0"N 18°18'36.4"E

Zdroj: PR

Foto: Pecold / Shutterstock.com, penzionsisi.sk, Jozef DovičinDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR, Beckov: stredoveká obec na Považí – VIDEO
Publikované: 17.11.2015
Slovenský región Považie ukrýva mnoho prírodných aj ľudskou rukou vytvorených krás. Za jednou z nich sa dnes vydáme. V blízkosti Nového Mesta nad Váhom sa rozprestiera obec Beckov, ktorú väčšina z nás spozná podľa je najväčšej dominanty, a to Beckovskému hradu.

SR, Považská Bystrica: turistická vychádzka na Klapy - VIDEO
Publikované: 20.6.2017
Turistická sezóna už pomaly, ale iste začala, a preto sa vydáme do hôr. Na začiatok vás pozveme k menej náročnému výletu do prírodnej rezervácie Klapy, ktorá sa nachádza v oblasti Horného Považia.

SR, Stredné Považie: Národná kultúrna pamiatka Hrad Beckov  
Publikované: 9.8.2012
Jedna z najkrajších a najzachovalejších hradných zrúcanín, ktorá bola len začiatkom letnej sezóny tohto roku po rozsiahlej niekoľkoročnej rekonštrukcii opäť otvorená pre širokú verejnosť, rozhodne stojí za návštevu.

SR: nádherné hrady na Považí
Publikované: 27.6.2019
Dnes vás pozývame na výlet len kúsok od česko-slovenskej hranice, na úpätie Malých Karpát. Našou základňou bol hotel Diana v Novom Meste nad Váhom, z ktorého sú ľahko dosiahnuteľné krásne hrady v rozprávkovej a vľúdnej krajine stredného Považia.

SR: Vršatské bradlá – strážcovia Stredného Považia
Publikované: 2.8.2012
Vršatské bradlá, ktoré sú súčasťou pohoria Biele Karpaty, patria k turisticky veľmi príťažlivým lokalitám. V prevažnej miere sú tvorene masívnymi zrnitými vápencami, ktoré sú bohaté nielen na fosílnu faunu, ale ponúkajú aj prekrásny pohľad na krajinu Stredného Považia.

SR, Nimnica – kúpele, voda a turistika v jednom - VIDEO
Publikované: 31.5.2016
V rámci potuliek po Slovensku dnes zavítame do malej obce v okrese Púchov, kde sa nachádzajú najmladšie slovenské kúpele, vodná nádrž, lesopark a samozrejme nechýba ani malebná príroda. Ak tipujete, že sa jedná o obec Nimnica, tipujete správne.

SR, Rajecké Teplice: Prírodné zaujímavosti okolia
Publikované: 29.11.2012
Rajecká kotlina a jej okolie oplýva množstvom turistických atrakcií, prírodných krás a zaujímavostí. Mestečko Rajecké Teplice je síce známe hlavne svojou tradíciou kúpeľníctva, no okrem termálnych prameňov sa môže pýšiť aj ďalšími prírodnými zaujímavosťami.

SR: Rajecké Teplice alebo ako chutia slovenské kúpele - VIDEO
Publikované: 10.5.2011
Kto si v Čechách zvykol na veľkoleposť a pohostinnosť kúpeľných miest, ten by mal na Slovensku zo svojich nárokov trochu zľaviť. Jedným z príkladov rozdielnosti česko – slovenského kúpeľníctva môžu byť aj Rajecké Teplice, ležiace neďaleko od Žiliny.


Súvisiaca fotogaléria

SR, Vršatské bralá – dominanta Považia
Medzi najkrajšie vrchy na Slovensku dozaista patria aj Vršatské bralá, ktoré už z diaľky kraľujú ...

SR, hrad Beckov – dominanta Považia
Región Považia ponúka k zhliadnutiu množstvo hradov, ale len málo z nich je tak dominantných, že ...

SR, Trenčiansky hrad – monument stredného Považia
Neprehliadnuteľná dominanta mesta Trenčín, ktorá oddávna strážila obchodné trasy spájajúce stredo...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Kúzlo Vianoc

1. 11. – 31. 12. 2021
1. cena:
Kúzelný balíček plný prekvapení!
2. cena:
Kúzelný balíček plný prekvapení!
3. cena:
Kúzelný balíček plný prekvapení!
1. cena redakcie:
Kúzelný balíček plný prekvapení!
2. cena redakcie:
Kúzelný balíček plný prekvapení!
3. cena redakcie:
Kúzelný balíček plný prekvapení!

Aktuality:

27.11.2021
V ankete strom roka 2021 získal prvé miesto vyše 70 ročný buk, stojaci v centre Starého Smokovca, ktorý bude reprezentovať Slovensko i v súťaži Európsky strom roka.
24.11.2021
Aj tento rok sa návštevníci Vysokých Tatier môžu tešiť na Tatranský ľadový dóm, ktorý tradične „vyrástol“ na Hrebienku. Nesie podobu jedného z najvýznamnejších pútnických miest v Európe, ako symbolu konca doby poznačenej pandémiou  a nového začiatku.
23.11.2021
Oblastná organizácia cestovného ruchu ,,ŠARIŠ“- Bardejov, v spolupráci s miestnymi združeniami a aktivistami, dokončila obnovu turistickej infraštruktúry v lokalite Kláštorisko – Mníchovský potok. Na tomto zrevitalizovanom archeologickom nálezisku pribudol altánok a informačná tabuľa.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 30. 11. 2021
sviatok:Ondrej, Andrej

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X